Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Vjerujete li u reinkarnaciju ili uskrsnuce?

Go down 
+25
Rubin
vladex
anthony
sandra30
Aor
marijo19
bodomiere
Christine von Cahill
maca faca
Procyon
dannylikes2
Wall-e
DjBjelovarcanin
goc
haim
Niky
new name
Blizanka
Kikica
Fickey
Lux
D_DoLL
blubery
feniks48
Goran
29 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5

Vjerujete li u reinkarnaciju ili uskrsnuce?
Uskrsnuce
Vjerujete li u reinkarnaciju ili uskrsnuce? - Page 5 T7mw5w_th40%Vjerujete li u reinkarnaciju ili uskrsnuce? - Page 5 I_vote_rcap
 40% [ 14 ]
Reinkarnaciju
Vjerujete li u reinkarnaciju ili uskrsnuce? - Page 5 T7mw5w_th37%Vjerujete li u reinkarnaciju ili uskrsnuce? - Page 5 I_vote_rcap
 37% [ 13 ]
Nemam stav o ovom pitanju
Vjerujete li u reinkarnaciju ili uskrsnuce? - Page 5 T7mw5w_th23%Vjerujete li u reinkarnaciju ili uskrsnuce? - Page 5 I_vote_rcap
 23% [ 8 ]
Ukupno glasova : 35
 

Autor/icaPoruka
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Vjerujete li u reinkarnaciju ili uskrsnuce? - Page 5 Empty
PostajNaslov: Vjerujete li u reinkarnaciju ili uskrsnuce?   Vjerujete li u reinkarnaciju ili uskrsnuce? - Page 5 I_icon_minitime27.09.08 18:27

First topic message reminder :

Ja vjerujem u uskrsnuce, teorija o reinkarnaciji mi se cini prebanalna i nelogicna. Kakvo je vaše mišljenje o ovoj temi?
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija

Autor/icaPoruka
marijo19
Zagrijao tipkovnicu
marijo19


Male
Scorpio Horse
Broj postova : 107
Godine : 33
Lokacija : Požega
Datum registracije : 26.08.2010

Vjerujete li u reinkarnaciju ili uskrsnuce? - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Vjerujete li u reinkarnaciju ili uskrsnuce?   Vjerujete li u reinkarnaciju ili uskrsnuce? - Page 5 I_icon_minitime12.01.11 17:23

vjerujem u uskrsnuće
[Vrh] Go down
Aor
Početnik
Početnik



Capricorn Horse
Broj postova : 15
Godine : 33
Datum registracije : 16.01.2011

Vjerujete li u reinkarnaciju ili uskrsnuce? - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Vjerujete li u reinkarnaciju ili uskrsnuce?   Vjerujete li u reinkarnaciju ili uskrsnuce? - Page 5 I_icon_minitime16.01.11 17:49

Reinkarnacija svakako postoji, i to zna svaki ezoterist i svaki duhovnjak...
bodomiere, mora se nadovezat na ovo što si pričao o "duhovima". Heh, šta kao religije "ne vjeruju" u "duhove". (Stavljam pod znake navoda jer mi je izraz presmiješan, al eto radi lakšeg referiranja na tvoje postove moram tako). Kako molim te ne vjeruju, kad vrše razne egzorcizme, vjeruju u anđele i njima se mole itd itd, protjeruju "zle sile" i redom tako... vjeruju, ali se stavljaju u poziciju jedinog komunikatora s Bogom i anđelima i arkanđelima (yea, kao da su kad stupili u vezu i s jednim...možda s onim koji im kaže da lažu i petljaju, mehanički chantaju i seru, ukratko). Njih ne treba ni spominjat....

bodomiere, slažem se s tobom, svačije je mišljenje cijenjeno i nemoj da bi mu ga takao, za znanje ljude uopće nije briga, samo da ljudi kažu da su oni upravu. Iz dana u dan, stari um, davno u leru, suština da ne govorim...ostala na dnu čaše, da njih pitaš...

Nego, treba se maknut od logike, daleko smo od pravog Uma ako mislimo po ustaljenim pravcima i mrežama, treba svaki dan se ponovno rađati...
[Vrh] Go down
Aor
Početnik
Početnik



Capricorn Horse
Broj postova : 15
Godine : 33
Datum registracije : 16.01.2011

Vjerujete li u reinkarnaciju ili uskrsnuce? - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Vjerujete li u reinkarnaciju ili uskrsnuce?   Vjerujete li u reinkarnaciju ili uskrsnuce? - Page 5 I_icon_minitime16.01.11 18:07

Btw, pitanja na anketi su toliko nevješto postavljena, onaj koji je postavio vjerovatno nije ni sam znao/la šta hoće pitati.
Nije stvar "vjerovanja" ili "nevjerovanja" u nešto, jer je to produkt mišljenja stvorenog na osnovu dosadašnjeg iskustva, umnih šema bez prave spoznaje!
Možda je bolje pitanje da li u vašem umu postoji neka lampica koja se pita, da li se ko bavi proučavanjem, makar i čisto kontemplativne prirode, pitanjem uskrsnuća, reinkarnacije, kako, zašto?
Druga stvar, inkarnacija i uskrsnuće su dva pojma koja blage veze nemaju jedno s drugim, i to ne dijametralno suprotno, nego bukvalno dva pitanja drugačijeg karaktera,i ne znam šta tačno podrazumijevate pod izrazom "vjerujem u uskrsnuće"?
Treća stvar, "nemam stava po tom pitanju" će reć svako ko proba da diskusiju svede na nulu i ne dopusti daljnji razvoj priče, a sigurna sam da svako ko je to kliknuo, jednom pogledao temu (makar bacio pogled) i makar 3 sekunde proveo zabavljajući se tom idejom u glavi dalje i dalje... dok mu se nije neki mentalni programčić uključio i stavio to u folder "gluposti" Smile

Procyon, stvar je u tome što se sve odvija sad, postojanja su simultana, svi životi su SAD i nema tu "prije", "poslije", "lijevo", "desno". Brige koje su te mučile "prije" i muče te i dalje su stvar neraščišćenih poslova s karmom. Neprisjećanje prošlih života ima veze s raznim stvarima, odgojem koji brani taj način razmišljanja, između ostalog, što je potpuni nonsens, ima li uopće smisla da ti neko brani šta ti u svojoj glavi vidiš?
Dalje, zašto se ne sjećamo? Ne sjećamo se svjesno, takve stvari su strpane u našu podsvijest i supersvijest u koju zavirimo tek onda kad nas nešto opasno pritisne, tj. kad se nađemo u situaciji da nam reaktivni um/ego "pregori" iz nekog razloga, ili se aktivira unutarnji vid. Zapravo, mi smo sve sebi stvorili, informacije su zarobljene u našoj DNA, u našoj celularnoj strukturi, neke stvari su u našoj svijesti...ali nisu zapravo u pravom, spoznajnom smislu, tj. u našem vidokrugu.
Još nešto, naš kapacitet pamćenja je mnogo, mnogo, MNOGO veći nego što mi mislimo, samim tim što je neograničen Smile Zapravo, skrivenih snaga u ljudima je vrlo malo ljudi svjesno... Kad se svijest digne na određeni stupanj, ideja inkarnacije nije stvar hipotetiziranja, već prirodno, poput toga da imaš 5 prstiju na svakoj ruci... tako je po pitanju svega...



[Vrh] Go down
Procyon
Totalno relaxiran
Procyon


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 1261
Godine : 34
Datum registracije : 26.07.2010

Vjerujete li u reinkarnaciju ili uskrsnuce? - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Vjerujete li u reinkarnaciju ili uskrsnuce?   Vjerujete li u reinkarnaciju ili uskrsnuce? - Page 5 I_icon_minitime17.01.11 2:56

@ Aor
Bi li mogla malo pojasniti ovaj dio?

Citat :
stvar je u tome što se sve odvija sad, postojanja su simultana, svi životi su SAD i nema tu "prije", "poslije", "lijevo", "desno".

Baš i ne razumijem taj dio sa simultanim postojanjima i da se sve odvija sad.
[Vrh] Go down
sandra30
Početnik
Početnik
sandra30


Female
Cancer Goat
Broj postova : 28
Godine : 44
Lokacija : Novi Beograd
Datum registracije : 26.03.2011

Vjerujete li u reinkarnaciju ili uskrsnuce? - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Vjerujete li u reinkarnaciju ili uskrsnuce?   Vjerujete li u reinkarnaciju ili uskrsnuce? - Page 5 I_icon_minitime27.03.11 15:04

Smile Verujem u uskrsnuce.

Kao tinejdjerka zanimala sam se malo za budizam, pa mi je neko vreme bila zanimljiva reinkarnacija... Sad kako se vise udubljujem u Pravoslavnu duhovnost, reinkarnacija mi je bas bezveze i nelogicna...
[Vrh] Go down
anthony
Zagrijao tipkovnicu
anthony


Female
Libra Cat
Broj postova : 277
Godine : 48
Lokacija : topusko
Datum registracije : 12.10.2011

Vjerujete li u reinkarnaciju ili uskrsnuce? - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Vjerujete li u reinkarnaciju ili uskrsnuce?   Vjerujete li u reinkarnaciju ili uskrsnuce? - Page 5 I_icon_minitime12.10.11 14:30

niti u jedno niti u drugo ,ja sam ateista pa stoga...
[Vrh] Go down
http://dobre-vibracije.forumcroatian.com/forum
vladex
Početnik
Početnik



Male
Leo Dragon
Broj postova : 30
Godine : 47
Datum registracije : 03.11.2011

Vjerujete li u reinkarnaciju ili uskrsnuce? - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Vjerujete li u reinkarnaciju ili uskrsnuce?   Vjerujete li u reinkarnaciju ili uskrsnuce? - Page 5 I_icon_minitime14.11.11 23:24

Mislim da svi dobijamo ono u sta poverujemo. Ko veruje u reinkarnaciju tako i prodje, ko veruje u uskrsnuce tako i prodje.
[Vrh] Go down
Rubin
Zagrijao tipkovnicu



Male
Cancer Buffalo
Broj postova : 233
Godine : 26
Lokacija : Zagreb/Trnje
Datum registracije : 10.11.2011

Vjerujete li u reinkarnaciju ili uskrsnuce? - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Vjerujete li u reinkarnaciju ili uskrsnuce?   Vjerujete li u reinkarnaciju ili uskrsnuce? - Page 5 I_icon_minitime15.11.11 20:05

Vjerujem u reinkarnaciju.O tome već ima mnoga literatura koja je već djelomično i dokazana.
Ako želite saznati nešto više od toga, pročitajte Putovanje duša i Sudbina duša od Michaela Newtona, odlična knjiga!
[Vrh] Go down
LuckyM5
Ljubitelj foruma
LuckyM5


Female
Capricorn Horse
Broj postova : 3859
Godine : 45
Datum registracije : 25.10.2011

Vjerujete li u reinkarnaciju ili uskrsnuce? - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Vjerujete li u reinkarnaciju ili uskrsnuce?   Vjerujete li u reinkarnaciju ili uskrsnuce? - Page 5 I_icon_minitime15.11.11 20:22

To ti više odgovara ;) Nije loše. Možda budeš neki princ iz nekog zapadnog kraljevstva a ja ču te doći strašiti sa neba . hihih šala mala Ja vjerujem u uskrsnuće duše. I ne bojim se smrti. Bojite li je se vi?
[Vrh] Go down
Rubin
Zagrijao tipkovnicu



Male
Cancer Buffalo
Broj postova : 233
Godine : 26
Lokacija : Zagreb/Trnje
Datum registracije : 10.11.2011

Vjerujete li u reinkarnaciju ili uskrsnuce? - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Vjerujete li u reinkarnaciju ili uskrsnuce?   Vjerujete li u reinkarnaciju ili uskrsnuce? - Page 5 I_icon_minitime15.11.11 20:53

Ja se ne bojim smrti i nema razloga da se bojim.Prije bih se trebao bojati života nego smrti.Smrt je jedno stanje blagostanja gdje nema pakla!
[Vrh] Go down
LuckyM5
Ljubitelj foruma
LuckyM5


Female
Capricorn Horse
Broj postova : 3859
Godine : 45
Datum registracije : 25.10.2011

Vjerujete li u reinkarnaciju ili uskrsnuce? - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Vjerujete li u reinkarnaciju ili uskrsnuce?   Vjerujete li u reinkarnaciju ili uskrsnuce? - Page 5 I_icon_minitime15.11.11 20:58

Ne trebaš se nikoga i ničega bojati jedino Boga ako radiš nešto loše. Smrt je samo privremeno stanje, ti nakon nje u kao neko drugo biće prelaziš. Pa čovjeće ima da ti dosadi život :P Smile)) I daaaa ima pakla itekako, ali ima i raja daaa. I smrt je samo moment a kasnije putuješšš putuješš tunelima blaženstva i mira do našeg vječnog počivališta. Nadam se samo da nećemo dugo kucati na vrata gore Smile
[Vrh] Go down
diya
Totalno relaxiran
diya


Female
Sagittarius Horse
Broj postova : 2371
Godine : 45
Datum registracije : 22.11.2011

Vjerujete li u reinkarnaciju ili uskrsnuce? - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Vjerujete li u reinkarnaciju ili uskrsnuce?   Vjerujete li u reinkarnaciju ili uskrsnuce? - Page 5 I_icon_minitime01.12.11 10:39

nemam bas neki stav o tome, negdje sam procitala da se dusa reinkarnira i u daljnjem zivotu postajemo npr. ako smo billi dobri bit cemo i bolje osobe u buducem zivotu a ako je covjek sada los, pretvara se u zivotinju i tako mora biti dok ne postane dobar u daljnjem zivotu... no to je samo nesto sto sam citala, kao sto sam rekla neznam i ne zelim znati dok za to nebude vrijeme jer sami stvaramo svoju sudbinu, sami odredjujemo dal cemo biti dobri ili losi, odnosno i nasi roditelji dorbim dijelom na to utjecu pa stoga tko zna gdje nasa dusa putuje, mozda postenemo i andjeli Smile?!
[Vrh] Go down
http://klaudiyya.blogspot.com/
dzulija
Početnik
Početnik
dzulija


Female
Aries Monkey
Broj postova : 14
Godine : 44
Datum registracije : 29.11.2011

Vjerujete li u reinkarnaciju ili uskrsnuce? - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Vjerujete li u reinkarnaciju ili uskrsnuce?   Vjerujete li u reinkarnaciju ili uskrsnuce? - Page 5 I_icon_minitime01.12.11 19:41

[quote="Goran"]
danira_d_doll je napisao/la:
[font=Georgia]

Slijepo slijedeci samo nauk Katolicke Crkve, teško da ceš spoznati Boga u pravom smislu. Bitno je postici višu dimenziju duhovne svijesti, koja se recimo može doseci meditacijom, a ne samo pukim mehanickim recitiranjem molitvi kako to uci KC. Možemo teoretizirati danima, ali duhovnost se ne dokazuje nekim formulama i pokusima, dokazuješ je u sebi. Teško je dokazati nekom da postoji vjetar ako ga nije osjetio na sebi. Uostalom, to je stvar osobnog izbora svakog pojedinca, ali ne spoznavši duhovne dimenzije vlastitog bica gubimo mnogo. cerekalo
Potpolno se soglasuvam so vas.
[Vrh] Go down
klara
Početnik
Početnik



Male
Aries Dog
Broj postova : 20
Godine : 42
Datum registracije : 02.12.2011

Vjerujete li u reinkarnaciju ili uskrsnuce? - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Vjerujete li u reinkarnaciju ili uskrsnuce?   Vjerujete li u reinkarnaciju ili uskrsnuce? - Page 5 I_icon_minitime02.12.11 17:54

Ja osobno vjerujem u uskrsnuće.....bez njega mislim da ne bih imala svrhe, život bi bio isprazan i bez konkretnog cilja....
cilj mi je u budućem zivotu biti sto...krava
[Vrh] Go down
Sponsored content





Vjerujete li u reinkarnaciju ili uskrsnuce? - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Vjerujete li u reinkarnaciju ili uskrsnuce?   Vjerujete li u reinkarnaciju ili uskrsnuce? - Page 5 I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Vjerujete li u reinkarnaciju ili uskrsnuce?
[Vrh] 
Stranica 5 / 5.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5
 Similar topics
-
» Vjerujete li u horoskop?
» Vjerujete li u samoiscjeljenje?
»  Vjerujete li u horoskop?
» Vjerujete li da se trud isplati?
» Vjerujete li u dolazak sudnjeg dana?

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Društvo i zabava :: Duhovnost-
Forum(o)Bir: