Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Ljubav i filozofija

Go down 
4 posters
Autor/icaPoruka
Gost
Gost




Ljubav i filozofija  Empty
PostajNaslov: Ljubav i filozofija    Ljubav i filozofija  I_icon_minitime27.06.10 21:26

Filozofija je ljubav prema mudrosti, znanju...ali ima li i ljubav (u smislu muskarca i zene) svoje mjesto u filozofiji?
Ako ne, zasto?
Ako da, zasto?
[Vrh] Go down
Niky
VIP član
Niky


Female
Aries Rat
Broj postova : 13469
Godine : 40
Datum registracije : 07.07.2009

Ljubav i filozofija  Empty
PostajNaslov: Re: Ljubav i filozofija    Ljubav i filozofija  I_icon_minitime28.06.10 0:53

Ovisno o čemu raspravljamo , ako raspravljamo o instituciji braka , razmnožavanju ,itd.. onda ima veze . Ako pričamo samo hipotetski o ljubavi onda i nema neke previše bliske poveznice , ako ne ulazimo u dublje rasprave same biti nas kao bića.
[Vrh] Go down
Rokerka
Ljubitelj foruma
Rokerka


Female
Cancer Rat
Broj postova : 4199
Godine : 27
Lokacija : Nedođija ^^
Datum registracije : 31.12.2009

Ljubav i filozofija  Empty
PostajNaslov: Re: Ljubav i filozofija    Ljubav i filozofija  I_icon_minitime11.09.10 9:55

Mislim da ni jedno osecanje nema veze niti sa filozofijom niti sa bilo kojom drugom naukom. A ljubav pogotovo... Ja nikad nisam uspela da tacno iskazem kako se osecam, jer nekad ni sama to ne znam... a ne dozivljavaju svi ljudi sve osecaje isto...
[Vrh] Go down
Procyon
Totalno relaxiran
Procyon


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 1261
Godine : 34
Datum registracije : 26.07.2010

Ljubav i filozofija  Empty
PostajNaslov: Re: Ljubav i filozofija    Ljubav i filozofija  I_icon_minitime14.09.10 18:05

O ljubavi se može pokušati filozofirati, ali je ona toliko nedefinirana, toliko naizgled širok pojam da je o tome teško kako spada filozofirati. Ljubav se često idealizira u filozofskom smislu, a dobar primjer za to je pojam "bezuvjetna" ljubav.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Ljubav i filozofija  Empty
PostajNaslov: Re: Ljubav i filozofija    Ljubav i filozofija  I_icon_minitime16.09.10 10:22

o svemu se može filozofirati, kad smo već kod toga. pa i o ljubavi. pa i o seksu, o kućnim šlapama ili cigaretama. cigara
[Vrh] Go down
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Ljubav i filozofija  Empty
PostajNaslov: Re: Ljubav i filozofija    Ljubav i filozofija  I_icon_minitime16.09.10 10:34

Bas sto je ljubav nedefinisana ..uvijek se moze o njoj filozofirati ..i zasto ne bi bilo mjesta i njoj u filozofiji ..pogotovo o odnosima izmedu dvoje ljudi ...mozemo u nedogled o tome pricati ...kao sto Iana kaze o svemu se moze filozofirati ....

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Ljubav i filozofija  Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Procyon
Totalno relaxiran
Procyon


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 1261
Godine : 34
Datum registracije : 26.07.2010

Ljubav i filozofija  Empty
PostajNaslov: Re: Ljubav i filozofija    Ljubav i filozofija  I_icon_minitime23.09.10 10:06

Ima mjesta za nju u filozofiji, samo prilikom filozofiranja o istoj skužio sam da je ta tematika jako ovisna o iskustvima, a puno manje ovisna o logici, jer kako se kaže, ljubav nema granica, a niti pravila Smile
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Ljubav i filozofija  Empty
PostajNaslov: Re: Ljubav i filozofija    Ljubav i filozofija  I_icon_minitime07.10.10 11:05

Procyon je napisao/la:
samo prilikom filozofiranja o istoj skužio sam da je ta tematika jako ovisna o iskustvima

kao i ostalo o čemu se filozofira Smile

[Vrh] Go down
Sponsored content





Ljubav i filozofija  Empty
PostajNaslov: Re: Ljubav i filozofija    Ljubav i filozofija  I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Ljubav i filozofija
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Filozofija
» Filozofija chat
» Filozofija slobode Jiddu Krishnamurtija
» Prekretnice u povijesti ljudske misli - Filozofija
» J*** mi se: Filozofija uživanja u životu i prestanka glupe brige

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Društvo i zabava :: Filozofija-
Forum(o)Bir: