Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Pušenje - da ili ne?

Go down 
+12
NeoSky
Ary
ajmeivana
Alba
Blizanka
Kikica
ycyc
D_DoLL
Lajka
Dreamy_angel
feniks48
Goran
16 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
Autor/icaPoruka
Gost
Gost




Pušenje - da ili ne? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Pušenje - da ili ne?   Pušenje - da ili ne? - Page 2 I_icon_minitime03.10.08 22:17

First topic message reminder :

Znanstvenici Azijskog medicinskog centra u Seulu istraživali su učinke smanjenja pušenja i s time povezanog smanjenja rizika za srčane i moždane udare na 475.734 Korejca u dobi od 30 do 58 godina, koji su bili uključeni u južnokorejski nacionalni zdravstveni sustav.

Ispitanici su bili podijeljeni u osam skupina: teške pušače (više od 20 cigareta dnevno), umjerene pušače (10 do 19 cigareta), blage pušače (manje od 10 cigareta dnevno), teške pušače koji su postali umjereni, teške koji su postali blagi, umjerene koji su postali blagi, pušače koji su prestali i nepušače.

U razdoblju od 10 godina u praćenoj skupini su se dogodila 6092 moždana udara i 2164 srčana. Utvrđeno je da su osobe koje su prestale pušiti imale 40 do 60 posto manji rizik za srčani i moždani udar od teških pušača.

No, kod teških pušača koji su prešli u umjerenu skupinu zabilježen je tek statistički zanemariv manji rizik od pojave tih bolesti. Jedva nešto veće poboljšanje zabilježeno je kod umjerenih pušača koji su prešli među blage.

Korejski stručnjaci su tako samo mogli zaključili da su potrebna dodatna istraživanja kako bi se utvrdile eventualne zdravstvene koristi smanjenja pušenja kod teških i umjerenih pušača.


Dakle, ljudi slobodno zapalite...
[Vrh] Go down

Autor/icaPoruka
Gost
Gost




Pušenje - da ili ne? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pušenje - da ili ne?   Pušenje - da ili ne? - Page 2 I_icon_minitime18.11.08 22:50

Goran je napisao/la:
Katarina je napisao/la:
tana je napisao/la:
A šta ćeš ... zajebancija me održava na životu hophop hoping

respect
Kakva sreca, idealna žena mog života i idealna prijateljica na jednom mjestu, oduševljen sam vama moje dame! cheers

A slatko,hvala ti Gorane... cheers
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Pušenje - da ili ne? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pušenje - da ili ne?   Pušenje - da ili ne? - Page 2 I_icon_minitime18.11.08 22:51

zapalim samo kada doosta popijem..
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Pušenje - da ili ne? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pušenje - da ili ne?   Pušenje - da ili ne? - Page 2 I_icon_minitime18.11.08 23:01

Ne, nisam pušač lol!
[Vrh] Go down
ycyc
Početnik
Početnik
ycyc


Male
Scorpio Buffalo
Broj postova : 18
Godine : 38
Lokacija : bihac
Datum registracije : 26.11.2008

Pušenje - da ili ne? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pušenje - da ili ne?   Pušenje - da ili ne? - Page 2 I_icon_minitime26.11.08 1:35

pušim, pušim
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

Pušenje - da ili ne? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pušenje - da ili ne?   Pušenje - da ili ne? - Page 2 I_icon_minitime07.03.09 19:34

Ne pušim već 2 god i uopče mi ne fale. Prestala sam kada sam shvatila da mi više ne predstavlja nikakav uužitak, već da moram, pa sam joj rekla "Dosta".
Nije mi bila više ukusna cigara i prestala sam. Poklekla sam samo jednom, udahnila dim i zamalo se ugušila u kašlju, od tada mi više ne pada na pamet.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Pušenje - da ili ne? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pušenje - da ili ne?   Pušenje - da ili ne? - Page 2 I_icon_minitime07.03.09 19:40

Pušim.......i nemam namjeru prestati............... Smile
[Vrh] Go down
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Pušenje - da ili ne? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pušenje - da ili ne?   Pušenje - da ili ne? - Page 2 I_icon_minitime07.03.09 19:55

ne pusim evo skoro tri godine ali i danas ne mogu da ih zaboravim ...malo malo sanjam kako zapalim i pravo mi prija...ali nemam namjeru ponovo pocinjat

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Pušenje - da ili ne? - Page 2 Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Alba
Zagrijao tipkovnicu
Alba


Female
Aquarius Goat
Broj postova : 262
Godine : 32
Lokacija : Kladanj-bih
Datum registracije : 06.02.2009

Pušenje - da ili ne? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pušenje - da ili ne?   Pušenje - da ili ne? - Page 2 I_icon_minitime07.03.09 20:18

nisam pusila 3 dana kako sam bolesna..danas sam i nije mi bilo niss...nemam niss protiv iako znam da je pose... jbg... zivi svoj zivot kako ja naj bolje a to znaci cini ga lijepsim za sebe ne druge.... ali znam da cu voditi rat ako mi djeca budu pusila...nije li kod svih tako....
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Pušenje - da ili ne? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pušenje - da ili ne?   Pušenje - da ili ne? - Page 2 I_icon_minitime18.03.09 18:42

Pušenje je postao sve skuplji sport, trudim se smanjiti na kutiju, ali ne ide, skurim dvije svaki dan. zaboravio

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Pušenje - da ili ne? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pušenje - da ili ne?   Pušenje - da ili ne? - Page 2 I_icon_minitime18.03.09 18:47

ne moze se smanjiti ....samo mozes odjednom prekinut ako imas cvrstu volu a smanjivat to se samo zavaravate...ja jos uvijek imam jaku zelju da zapalim ali nekako se odupirem...varam

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Pušenje - da ili ne? - Page 2 Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Gost
Gost




Pušenje - da ili ne? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pušenje - da ili ne?   Pušenje - da ili ne? - Page 2 I_icon_minitime18.03.09 19:08

I moj sport s red bull-om je skup sport... Laughing
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Pušenje - da ili ne? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pušenje - da ili ne?   Pušenje - da ili ne? - Page 2 I_icon_minitime18.03.09 19:11

Kate legendo al imamo skupe sportove... Laughing utoci :rasta: Laughing
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Pušenje - da ili ne? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pušenje - da ili ne?   Pušenje - da ili ne? - Page 2 I_icon_minitime23.03.09 12:28

ha ha..nista pocinji jesti Gorane vise limuna..
[Vrh] Go down
ajmeivana
Ljubitelj foruma
ajmeivana


Female
Virgo Rooster
Broj postova : 3690
Godine : 42
Datum registracije : 09.03.2009

Pušenje - da ili ne? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pušenje - da ili ne?   Pušenje - da ili ne? - Page 2 I_icon_minitime24.03.09 12:33

pušim
[Vrh] Go down
Ary
VIP član
Ary


Female
Pisces Rooster
Broj postova : 16293
Godine : 43
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 16.04.2009

Pušenje - da ili ne? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pušenje - da ili ne?   Pušenje - da ili ne? - Page 2 I_icon_minitime12.05.09 0:44

Bila sam pušač,kad sam saznala da sam trudna od onda ne pušim i nisam niti jednu zapalila...ne pada mi napamet da opet zapalim...baš mi je fino ovako...
moj muž je pušio skoro 3 kutije dnevno,ali ni on ne puši već 3 godine...treba samo jaka volja i sve se može...
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Pušenje - da ili ne? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pušenje - da ili ne?   Pušenje - da ili ne? - Page 2 I_icon_minitime12.05.09 8:59

Lajka je napisao/la:
Teofil je napisao/la:
Nisam pušač cerekalo:

I šta sad,ja jesam lol!
bravo ja lol!
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Pušenje - da ili ne? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pušenje - da ili ne?   Pušenje - da ili ne? - Page 2 I_icon_minitime12.05.09 9:00

Ariela je napisao/la:
Bila sam pušač,kad sam saznala da sam trudna od onda ne pušim i nisam niti jednu zapalila...ne pada mi napamet da opet zapalim...baš mi je fino ovako...
moj muž je pušio skoro 3 kutije dnevno,ali ni on ne puši već 3 godine...treba samo jaka volja i sve se može...
bravo, svaka čast bravo bravo bravo
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

Pušenje - da ili ne? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pušenje - da ili ne?   Pušenje - da ili ne? - Page 2 I_icon_minitime14.05.09 11:49

Moj muž jučer priča kako je došao u kafić.Ušao unutra jer komaraca ima milijarde napolju,sjeo i bez razmišljanja uzme cigare zapali.Tu mu se pridružio neki poznanik i čade oni , svi šute poveli se za njim,puše li ga puše,.
Tek dolazi gazda i onako u prolazu dobronamjerno komentira....A valjda neće sada Ku.....ak doći navećer(insp. kod nas). Tek tad mom mužu dođe u glavu da puši unutra. Ugasi cigaru i komentira......Jel vidiš kako si napravim sr...e i tabi i svima, a ajd se ti na sudu izvadi da sam jednostavno smetnuo s uma zabranu pušenja. Koji bi mu sudac tu priću po...šio. zaboravio
[Vrh] Go down
Ary
VIP član
Ary


Female
Pisces Rooster
Broj postova : 16293
Godine : 43
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 16.04.2009

Pušenje - da ili ne? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pušenje - da ili ne?   Pušenje - da ili ne? - Page 2 I_icon_minitime11.08.09 15:29

Savjeti kako prestati pušiti
Prestanak pušenja je, po definiciji Američkog liječničkog društva, "prvi i najvažniji korak koji pušač može poduzeti ne bi li produžio trajanje svoga života i poboljšao njegovu kvalitetu."

Većina bivših pušača nije prestala pušiti iz prvog pokušaja. Najbolji savjet je da ne odustajete


Zadnja promjena: Ariela; 11.08.09 15:31; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Ary
VIP član
Ary


Female
Pisces Rooster
Broj postova : 16293
Godine : 43
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 16.04.2009

Pušenje - da ili ne? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pušenje - da ili ne?   Pušenje - da ili ne? - Page 2 I_icon_minitime11.08.09 15:30

Zašto prestati?
Poznata je izjava Marka Twaina: "Prestati pušiti najlakša je stvar na svijetu. Ja sam to učinio već najmanje tisuću puta!". No iako je svaki pušač svjestan negativnih socijalnih, ekonomskih te poglavito zdravstvenih posljedica pušenja, ipak ne uspije svaki od njih u nakani da se riješi te navike. Prestati pušiti i u tome ustrajati izuzetno je teško. Uzrok tomu je - nikotin.
Nikotin je glavni sastojak duhana odgovoran za ovisnost. Ovisnost o nikotinu usporediva je sa onom o heroinu ili kokainu. Kako psihička tako i fizička. Zbog toga svaki prestanak pušenja uključuje borbu protiv psihičkih, ali i fizičkih posljedica sindroma ustezanja. Većina bivših pušača nije prestala pušiti iz prvog pokušaja. Najbolji savjet je da ne odustajete! Ako su vaši prošli pokušaji da prestanete pušiti bili neuspješni razmislite što ste iz toga naučili. Što ćete ovaj puta drugačije napraviti?
Samo 10% pušača uspije prestati iz prvog pokušaja. Prestanak pušenja nije samo život bez cigareta. On uključuje promjenu cjelokupnog životnog stila i razmišljanja. Zamislite to kao novi početak. Većina pušača bi zapravo htjeli da to nisu. Mrze svoju naviku. Svoju ovisnost. Tu je uvijek prisutni strah od bolesti povezanih s pušenjem. Zatim i osjećaj bespomoćnosti zbog nemogućnosti prestanka. Pušači žive u svjesnom nijekanju. Znaju da pušenje ubija. Znaju da se igraju s vlastitim životima. Znaju da moraju prestati. I hoće. Na vrijeme. Ne još, ne danas, ali na vrijeme. Jer loše se stvari događaju drugim ljudima. Je li tako? Usredotočite se na vlastite razloge zašto prestati.
Vaša vlastita lista razloga odličan je temelj prestanku pušenja. Sve počinje u vašoj glavi. Kada si u glavi posložite stvari na pravi način, provođenje akcija biti će neusporedivo lakše. On je prestao pušiti, on je karakter...

Motivacija za prestanak pušenja: Izbjeći moguće ili možebitno zaustaviti postojeće zdravstvene probleme. Karcinom, srčani udar, emfizem, impotencija, neplodnost, prijevremeno boranje kože... Uštedjeti novac. Uštedjeti vrijeme. Ukloniti neugodne mirise duhanskog dima iz sebe, sa sebe i oko sebe. Povratiti osjet okusa u punoj mjeri. Kao primjer drugima. Vi kontrolirate situaciju, a ne cigareta.

Koji su vaši motivi? Napravite popis. Svakodnevno ga proučavajte i proširujte.
[Vrh] Go down
Ary
VIP član
Ary


Female
Pisces Rooster
Broj postova : 16293
Godine : 43
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 16.04.2009

Pušenje - da ili ne? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pušenje - da ili ne?   Pušenje - da ili ne? - Page 2 I_icon_minitime11.08.09 15:32

Zašto mrzim pušiti?

Pušači koji su pušili jednu kutiju cigareta dnevno već godinu dana nakon prestanka pušenja imaju dvostruko manju smrtnost od onih koji su nastavili pušiti! Miris dima cigarete na mojoj odjeći, kosi, u mome stanu, autu, uredu. Problemi s disanjem. Kašalj. Promukao glas. Zadihanost nakon najmanje fizičke aktivnosti. Česte glavobolje, ponekad i migrenozne naravi. Lupanje srca. Visok tlak. Žuti prsti, nokti i zubi. Suha, nezdrava, koža. Stalan strah od zdravstvenih posljedica pušenja - pogotovo karcinoma pluća. Stalna potreba za cigaretom. Niz mini-odvikavanja tijekom dana kada nisam u prilici zapaliti cigaretu, a želio bih. Osjećaj srama u društvu nepušača. Kasnonoćni posjeti benzinskoj stanici kada nestane cigareta. Izlaziti van po kiši da zapalim. Drhtanje prstiju i ruku. Dim u očima. Nokti i kosa rastu mi sporije. Sav taj novac potrošen na cigarete. Kada mi cigareta padne na pod automobila u vožnji. Pepeo s cigarete u mojoj kavi. Otupljen osjet mirisa i okusa. Briga zbog pušenja u istoj prostoriji s vlastitom djecom. Pušim zbog stresa na poslu. Na poslu koji radim ne bih li si osigurao pristojnu mirovinu u kojoj ću moći uživati. Hoću li zapravo doživjeti svoju mirovinu ako ovako nastavim? Grozan osjećaj koji se pojavi negdje u dubini utrobe kad znam da sam na zadnje dvije cigarete zadnje kutije. Kada sam nervozan zbog želje za cigaretom i to iskalim na svojoj obitelji. Pušenje nikada nije riješilo niti jedan od mojih problema. Svi su oni i dalje bili tu nakon popušene cigarete.
[Vrh] Go down
Ary
VIP član
Ary


Female
Pisces Rooster
Broj postova : 16293
Godine : 43
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 16.04.2009

Pušenje - da ili ne? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pušenje - da ili ne?   Pušenje - da ili ne? - Page 2 I_icon_minitime11.08.09 15:34

Kako prestati?


Zdravstvena korist prestanka pušenja uvelike nadmašuje zdravstvene posljedice dobivanja nekoliko kilograma. Morali biste se udebljati 40 kilograma da postignete štetnost na zdravlje koju uzrokuje jedna kutija cigareta dnevno

Zaboravite na svoju tjelesnu težinu prvih nekoliko dana nakon odvikavanja. Trenutno je glavno da prestanete pušiti i da se više nikada ne vratite toj navici. Kontrola tjelesne težine, ako bude potrebna, doći će na red kasnije. Osoba prosječno prilikom prestanka pušenja dobije samo 3 do 5 kilograma. Zdravstvena korist prestanka pušenja uvelike nadmašuje zdravstvene posljedice dobivanja nekoliko kilograma. Morali biste se udebljati 40 kilograma da postignete štetnost na zdravlje koju uzrokuje jedna kutija cigareta dnevno. Nekoliko je razloga zbog kojih velik dio pušača povećava unos hrane i/ili dobiva na težini prilikom prestanka pušenja.
Jedan je od njih taj što duhan, tj. njegovi sastojci, ustvari ubrzavaju tjelesni metabolizam. Prestankom pušenja taj se učinak gubi. Umjerena tjelovježba 3 puta tjedno ima isti učinak na ubrzanje metabolizma kao i kutija cigareta dnevno! Prestankom pušenja ljudi također unose veće količine hrane. Hrana se koristi kao zamjena za cigaretu u ustima ili kao nagrada za prestanak pušenja. Ako pušite radi stimulacije koju vam cigareta pruža - probajte naći zamjensku aktivnost koja će vam pružiti dovoljni lift. Hodanje, jogging ili samo istezanje.
Žvakaća guma ili grickanje nekog voća/povrća pomoći će vam pobijediti potrebu za oralnom stimulacijom koju ste prije zadovoljavali cigaretom. Ako pušite iz navike da imate što raditi sa rukama - probajte se igrati kovanicama, ključevima ili stres-lopticama. Ako pušite jer vam to pruža ugodu - uključite se u druge aktivnosti koje vas zadovoljavaju. Ako pušite da smanjite stres - nađite zdrave načine rješavanja stresa.
Bavite se nekom fizičkom aktivnošću, pripremite si vruću kupku, čitajte knjigu... Ako pušite iz navike nakon obroka - nemojte se dugo zadržavati za stolom nakon jela. Izađite van, radite nešto što će vas zabaviti i omogućiti da ne mislite na cigaretu. Ako pušite u društvu - izbjegavajte društvo koje puši. Javno obznanite da ne želite više posegnuti za cigaretom. Smanjite ili izbacite konzumaciju alkohola, jer piće za sobom vuče i cigaretu.
[Vrh] Go down
Ary
VIP član
Ary


Female
Pisces Rooster
Broj postova : 16293
Godine : 43
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 16.04.2009

Pušenje - da ili ne? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pušenje - da ili ne?   Pušenje - da ili ne? - Page 2 I_icon_minitime11.08.09 15:36

Što napraviti kad vas "napadne" želja za cigaretom?

Najjača želja za cigaretom trajat će samo 3-5 minuta. Kada taj period prođe bit će vam lakše i, naravno, bit će vam drago što niste zapalili.

Recite sami sebi: "odlučio/la sam prestati pušiti i toga ću se držati!". Popijte čašu vode. Žvakaća guma bez šećera ili pepermint-bombon mogu vam pomoći. Pojedite neko voće, povrće.... Nazovite prijatelja. Najjača želja za cigaretom trajat će samo 3-5 minuta. Kada taj period prođe bit će vam lakše i, naravno, bit će vam drago što niste zapalili. S vremenom će se snažna želja za cigaretom sve rjeđe pojavljivati i na kraju - nestati.

Iskustvo: Ponovno mi se vratio osjet okusa. Odlično mirišem. Nestao mi je osjećaj pritiska i boli u prsima. Moja obitelj se ponosi mnome i poštuje me zbog moje odluke. Ne moram se više brinuti jesam li ponijela cigarete sa sobom, hoću li ih imati dovoljno i hoću li ih moći igdje kupiti ako mi ponestane. Osjećam se kao da sam nešto postigla i dokazala svoj karakter i mogućnost samokontrole. Prošla sam kroz jedan pakleni i jedan jako loš tjedan. Ne želim više nikada to doživjeti i zato više nikada neću zapaliti.

plivazdravlje.hr
[Vrh] Go down
NeoSky
Totalno relaxiran
NeoSky


Female
Capricorn Cat
Broj postova : 1071
Godine : 48
Lokacija : Šibenik
Datum registracije : 07.08.2009

Pušenje - da ili ne? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pušenje - da ili ne?   Pušenje - da ili ne? - Page 2 I_icon_minitime11.08.09 15:36

s guštom skuham kavu i smotam duvan...pušim i pušim s guštom a prestati ...hmmm...mislim da tu ne pomažu nikakvi flasteri i uvjeravanja kako je to loše itd jer ni zrak danas nije više najzdravij...za prestati treba samo odluka jedne osobe kao i želja a ta osoba smo mi sami...daklem dok mi je gušt i dok mi ne dođe ta odluka s užitkom ga smotam i zapalim Smile
[Vrh] Go down
http://mightysky.bloger.hr/
Ary
VIP član
Ary


Female
Pisces Rooster
Broj postova : 16293
Godine : 43
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 16.04.2009

Pušenje - da ili ne? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pušenje - da ili ne?   Pušenje - da ili ne? - Page 2 I_icon_minitime11.08.09 15:45

U potpunosti si u pravu Neo...nemožeš prestat pušit ako to ne želiš...
ja sam pušila oko kutiju dnevno...kad sam otišla van s društvom i više...

rekla sam sama sebi da kad ostanem trudna ne želim više pušiti,zašto da dijete trujem nepotrebno još i s tim kad nem je dosta i ova sisačka rafinerija Smile

uglavnom kad sam saznala da sam trudna,prestala sam pušit i oc tog dana nisam zapalila niti jednu jedinu cigaretu...i mislim da bih stvarno bila munjena da sad zapalim...nepuši evo već 6 godina i uopće mi ne fali...
jest da u početku ni kavu nisdam pila jer mi neije gušt bez cigarete,al nakon nekog vremena sam se navikla i sad napokon osjetim pravi miris kave i posebno uživam u njoj.. Smile
da ne pričam o mirisu odjeće općenito mirisu tijela,kuće i ostalog :9
sad tek kao nepušač primjetim razliku..

ne prigovaram nikom ko je pušač, da se razumijemo,to je život svakog pojedinca i nek radi s njim što mi je volja.....ja samo kažem kakvo je moje mišljenje i iskustvo Smile

bila sam pušač 9 godina i nebi više hvala!
[Vrh] Go down
Sponsored content





Pušenje - da ili ne? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pušenje - da ili ne?   Pušenje - da ili ne? - Page 2 I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Pušenje - da ili ne?
[Vrh] 
Stranica 2 / 3.Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Zabranjeno pušenje
» Zabranjeno pusenje
» Vraća se pušenje u kafiće
» Pušenje čimpanzi produžilo život?
» Tajvan zabranjuje pušenje za vrijeme hodanja i vožnje automobila

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Lifestyle :: Zdravlje i rekreacija :: Zdravlje :: Zdravstveni savjeti-
Forum(o)Bir: