Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Pušenje - da ili ne?

Go down 
+12
NeoSky
Ary
ajmeivana
Alba
Blizanka
Kikica
ycyc
D_DoLL
Lajka
Dreamy_angel
feniks48
Goran
16 posters
Go to page : 1, 2, 3  Next
Autor/icaPoruka
Gost
Gost




Pušenje - da ili ne? Empty
PostajNaslov: Pušenje - da ili ne?   Pušenje - da ili ne? I_icon_minitime03.10.08 22:17

Znanstvenici Azijskog medicinskog centra u Seulu istraživali su učinke smanjenja pušenja i s time povezanog smanjenja rizika za srčane i moždane udare na 475.734 Korejca u dobi od 30 do 58 godina, koji su bili uključeni u južnokorejski nacionalni zdravstveni sustav.

Ispitanici su bili podijeljeni u osam skupina: teške pušače (više od 20 cigareta dnevno), umjerene pušače (10 do 19 cigareta), blage pušače (manje od 10 cigareta dnevno), teške pušače koji su postali umjereni, teške koji su postali blagi, umjerene koji su postali blagi, pušače koji su prestali i nepušače.

U razdoblju od 10 godina u praćenoj skupini su se dogodila 6092 moždana udara i 2164 srčana. Utvrđeno je da su osobe koje su prestale pušiti imale 40 do 60 posto manji rizik za srčani i moždani udar od teških pušača.

No, kod teških pušača koji su prešli u umjerenu skupinu zabilježen je tek statistički zanemariv manji rizik od pojave tih bolesti. Jedva nešto veće poboljšanje zabilježeno je kod umjerenih pušača koji su prešli među blage.

Korejski stručnjaci su tako samo mogli zaključili da su potrebna dodatna istraživanja kako bi se utvrdile eventualne zdravstvene koristi smanjenja pušenja kod teških i umjerenih pušača.


Dakle, ljudi slobodno zapalite...
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Pušenje - da ili ne? Empty
PostajNaslov: Re: Pušenje - da ili ne?   Pušenje - da ili ne? I_icon_minitime04.10.08 15:21

tana17 je napisao/la:
Znanstvenici Azijskog medicinskog centra u Seulu istraživali su učinke smanjenja pušenja i s time povezanog smanjenja rizika za srčane i moždane udare na 475.734 Korejca u dobi od 30 do 58 godina, koji su bili uključeni u južnokorejski nacionalni zdravstveni sustav.

Ispitanici su bili podijeljeni u osam skupina: teške pušače (više od 20 cigareta dnevno), umjerene pušače (10 do 19 cigareta), blage pušače (manje od 10 cigareta dnevno), teške pušače koji su postali umjereni, teške koji su postali blagi, umjerene koji su postali blagi, pušače koji su prestali i nepušače.

U razdoblju od 10 godina u praćenoj skupini su se dogodila 6092 moždana udara i 2164 srčana. Utvrđeno je da su osobe koje su prestale pušiti imale 40 do 60 posto manji rizik za srčani i moždani udar od teških pušača.

No, kod teških pušača koji su prešli u umjerenu skupinu zabilježen je tek statistički zanemariv manji rizik od pojave tih bolesti. Jedva nešto veće poboljšanje zabilježeno je kod umjerenih pušača koji su prešli među blage.

Korejski stručnjaci su tako samo mogli zaključili da su potrebna dodatna istraživanja kako bi se utvrdile eventualne zdravstvene koristi smanjenja pušenja kod teških i umjerenih pušača.


Dakle, ljudi slobodno zapalite...

a ja zapalim..što ću... :afro:
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Pušenje - da ili ne? Empty
PostajNaslov: Re: Pušenje - da ili ne?   Pušenje - da ili ne? I_icon_minitime05.10.08 19:15

A zapalim i ja tu i tamo. Kad mi dođe gušt. Mislim da nisam ovisnik. Mislim da je uredu zapaliti tu i tamo, dokle god to nije 2-3 kutije dnevno, mada sam svijesna da to ne paše mom organizmu i vrlo brzo uvidim posljedice ako pretjeram. :pale:
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Pušenje - da ili ne? Empty
PostajNaslov: Re: Pušenje - da ili ne?   Pušenje - da ili ne? I_icon_minitime06.10.08 9:21

tana17 je napisao/la:
A zapalim i ja tu i tamo. Kad mi dođe gušt. Mislim da nisam ovisnik. Mislim da je uredu zapaliti tu i tamo, dokle god to nije 2-3 kutije dnevno, mada sam svijesna da to ne paše mom organizmu i vrlo brzo uvidim posljedice ako pretjeram. :pale:

meni dnevno ode malo manje od kutije.. znači može se reći da sam ovisnik... što nije dobro...a ne ne... No
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Pušenje - da ili ne? Empty
PostajNaslov: Re: Pušenje - da ili ne?   Pušenje - da ili ne? I_icon_minitime06.10.08 11:53

Dnevno spalim 30 kuna, jebi ga, glupa navika, ali što cu mu ja... 🐷
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
feniks48
Početnik
Početnik
feniks48


Broj postova : 14
Datum registracije : 10.10.2008

Pušenje - da ili ne? Empty
PostajNaslov: Re: Pušenje - da ili ne?   Pušenje - da ili ne? I_icon_minitime11.10.08 9:03

dnevno je bilo po dvije kutije, dosta godina, sada 6 mj ništa
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Pušenje - da ili ne? Empty
PostajNaslov: Re: Pušenje - da ili ne?   Pušenje - da ili ne? I_icon_minitime11.10.08 15:02

feniks48 je napisao/la:
dnevno je bilo po dvije kutije, dosta godina, sada 6 mj ništa

pametno feniks.. :smart:
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Pušenje - da ili ne? Empty
PostajNaslov: Re: Pušenje - da ili ne?   Pušenje - da ili ne? I_icon_minitime12.10.08 22:56

feniks48 je napisao/la:
dnevno je bilo po dvije kutije, dosta godina, sada 6 mj ništa
samo tako, štedimo pare i pluća :upper:
[Vrh] Go down
Dreamy_angel
Početnik
Početnik
Dreamy_angel


Female
Leo Snake
Broj postova : 36
Godine : 34
Datum registracije : 26.09.2008

Pušenje - da ili ne? Empty
PostajNaslov: Re: Pušenje - da ili ne?   Pušenje - da ili ne? I_icon_minitime26.10.08 10:30

Ja ne pušim cigarete i nikad nisam i nikad ni neću... Smile
[Vrh] Go down
Lajka
Zagrijao tipkovnicu



Female
Broj postova : 719
Datum registracije : 02.11.2008

Pušenje - da ili ne? Empty
PostajNaslov: Re: Pušenje - da ili ne?   Pušenje - da ili ne? I_icon_minitime07.11.08 8:49

[quote="tana17"]Znanstvenici Azijskog medicinskog centra u Seulu istraživali su učinke smanjenja pušenja i s time povezanog smanjenja rizika za srčane i moždane udare na 475.734 Korejca u dobi od 30 do 58 godina, koji su bili uključeni u južnokorejski nacionalni zdravstveni sustav.

Ispitanici su bili podijeljeni u osam skupina: teške pušače (više od 20 cigareta dnevno), umjerene pušače (10 do 19 cigareta), blage pušače (manje od 10 cigareta dnevno), teške pušače koji su postali umjereni, teške koji su postali blagi, umjerene koji su postali blagi, pušače koji su prestali i nepušače.

U razdoblju od 10 godina u praćenoj skupini su se dogodila 6092 moždana udara i 2164 srčana. Utvrđeno je da su osobe koje su prestale pušiti imale 40 do 60 posto manji rizik za srčani i moždani udar od teških pušača.

No, kod teških pušača koji su prešli u umjerenu skupinu zabilježen je tek statistički zanemariv manji rizik od pojave tih bolesti. Jedva nešto veće poboljšanje zabilježeno je kod umjerenih pušača koji su prešli među blage.

Korejski stručnjaci su tako samo mogli zaključili da su potrebna dodatna istraživanja kako bi se utvrdile eventualne zdravstvene koristi smanjenja pušenja kod teških i umjerenih pušača.


Dakle, ljudi slobodno zapalite...[/quote]


Ma zapalim ja istraživali oni ili ne.. lol! a šta sad,nisam ovisnica,ne prepušavam se (osim nekad :oops: ) ali volim zapaliti i zapaliti ću ako mi se puši.Jbg nije dobro za zdravlje ali kako je krenilo prije će nas ubiti nešto drugo nego cigareta,tako da pušim :smoke:
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Pušenje - da ili ne? Empty
PostajNaslov: Re: Pušenje - da ili ne?   Pušenje - da ili ne? I_icon_minitime08.11.08 19:35

lady in black je napisao/la:



Ma zapalim ja istraživali oni ili ne.. lol! a šta sad,nisam ovisnica,ne prepušavam se (osim nekad :oops: ) ali volim zapaliti i zapaliti ću ako mi se puši.Jbg nije dobro za zdravlje ali kako je krenilo prije će nas ubiti nešto drugo nego cigareta,tako da pušim :smoke:

I ja kažem...:smoke:
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Pušenje - da ili ne? Empty
PostajNaslov: Re: Pušenje - da ili ne?   Pušenje - da ili ne? I_icon_minitime09.11.08 11:57

Nisam pušač cerekalo:


Zadnja promjena: Teo; 12.05.09 8:58; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Lajka
Zagrijao tipkovnicu



Female
Broj postova : 719
Datum registracije : 02.11.2008

Pušenje - da ili ne? Empty
PostajNaslov: Re: Pušenje - da ili ne?   Pušenje - da ili ne? I_icon_minitime10.11.08 17:15

Teofil je napisao/la:
Nisam pušač cerekalo:

I šta sad,ja jesam lol!
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Pušenje - da ili ne? Empty
PostajNaslov: Re: Pušenje - da ili ne?   Pušenje - da ili ne? I_icon_minitime13.11.08 0:42

ja pušim kutiju na dan, al sve je to dio navike...
[Vrh] Go down
D_DoLL
Zagrijao tipkovnicu
D_DoLL


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 356
Godine : 34
Datum registracije : 18.11.2008

Pušenje - da ili ne? Empty
PostajNaslov: Re: Pušenje - da ili ne?   Pušenje - da ili ne? I_icon_minitime18.11.08 17:50

A jbg.. danas više ništ nije zdravo, al kaj možeš.. zapalim i ja.. pa eto..
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Pušenje - da ili ne? Empty
PostajNaslov: Re: Pušenje - da ili ne?   Pušenje - da ili ne? I_icon_minitime18.11.08 17:53

Ne pušim...
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Pušenje - da ili ne? Empty
PostajNaslov: Re: Pušenje - da ili ne?   Pušenje - da ili ne? I_icon_minitime18.11.08 17:54

Katarina je napisao/la:
Ne pušim...
:scratch: :scratch: šta tvoj dečec kaže na to? lol!
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Pušenje - da ili ne? Empty
PostajNaslov: Re: Pušenje - da ili ne?   Pušenje - da ili ne? I_icon_minitime18.11.08 17:56

tana je napisao/la:
Katarina je napisao/la:
Ne pušim...
:scratch: :scratch: šta tvoj dečec kaže na to? lol!

Jeb...ti sunny ludooooooo... Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Pušenje - da ili ne? Empty
PostajNaslov: Re: Pušenje - da ili ne?   Pušenje - da ili ne? I_icon_minitime18.11.08 17:59

Katarina je napisao/la:
tana je napisao/la:
Katarina je napisao/la:
Ne pušim...
:scratch: :scratch: šta tvoj dečec kaže na to? lol!

Jeb...ti sunny ludooooooo... Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

lol! lol! lol! dogovorile smo se da mi sunny ne diraš lol!
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Pušenje - da ili ne? Empty
PostajNaslov: Re: Pušenje - da ili ne?   Pušenje - da ili ne? I_icon_minitime18.11.08 18:00

tana je napisao/la:
Katarina je napisao/la:
tana je napisao/la:
Katarina je napisao/la:
Ne pušim...
:scratch: :scratch: šta tvoj dečec kaže na to? lol!

Jeb...ti sunny ludooooooo... Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

lol! lol! lol! dogovorile smo se da mi sunny ne diraš lol!

Moram malo gazdu... lol! lol!
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Pušenje - da ili ne? Empty
PostajNaslov: Re: Pušenje - da ili ne?   Pušenje - da ili ne? I_icon_minitime18.11.08 18:01

Katarina je napisao/la:
tana je napisao/la:
Katarina je napisao/la:
tana je napisao/la:
Katarina je napisao/la:
Ne pušim...
:scratch: :scratch: šta tvoj dečec kaže na to? lol!

Jeb...ti sunny ludooooooo... Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

lol! lol! lol! dogovorile smo se da mi sunny ne diraš lol!

Moram malo gazdu... lol! lol!
lol! lol! hoping
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Pušenje - da ili ne? Empty
PostajNaslov: Re: Pušenje - da ili ne?   Pušenje - da ili ne? I_icon_minitime18.11.08 18:02

E tana što volim...zajebante... ko što sam i sama... hoping hoping hoping hoping hoping
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Pušenje - da ili ne? Empty
PostajNaslov: Re: Pušenje - da ili ne?   Pušenje - da ili ne? I_icon_minitime18.11.08 18:04

A šta ćeš ... zajebancija me održava na životu hophop hoping
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Pušenje - da ili ne? Empty
PostajNaslov: Re: Pušenje - da ili ne?   Pušenje - da ili ne? I_icon_minitime18.11.08 18:04

tana je napisao/la:
A šta ćeš ... zajebancija me održava na životu hophop hoping

respect
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Pušenje - da ili ne? Empty
PostajNaslov: Re: Pušenje - da ili ne?   Pušenje - da ili ne? I_icon_minitime18.11.08 22:47

Katarina je napisao/la:
tana je napisao/la:
A šta ćeš ... zajebancija me održava na životu hophop hoping

respect
Kakva sreca, idealna žena mog života i idealna prijateljica na jednom mjestu, oduševljen sam vama moje dame! cheers

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Sponsored content





Pušenje - da ili ne? Empty
PostajNaslov: Re: Pušenje - da ili ne?   Pušenje - da ili ne? I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Pušenje - da ili ne?
[Vrh] 
Stranica 1 / 3.Go to page : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Zabranjeno pušenje
» Zabranjeno pusenje
» Vraća se pušenje u kafiće
» Pušenje čimpanzi produžilo život?
» Tajvan zabranjuje pušenje za vrijeme hodanja i vožnje automobila

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Lifestyle :: Zdravlje i rekreacija :: Zdravlje :: Zdravstveni savjeti-
Forum(o)Bir: