Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Prestanite pušiti na zdrav način

Go down 
+2
Kikica
Blizanka
6 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Prestanite pušiti na zdrav način Empty
PostajNaslov: Prestanite pušiti na zdrav način   Prestanite pušiti na zdrav način I_icon_minitime29.11.09 10:17

Postoji veoma mnogo razloga zbog kojih biste trebali prestati pušiti, a isto toliko je i savjeta kako da to učinite. Mnogi pušači su godinama pokušavali na raznorazne načine odvići se te ružne navike, no nakon izvjesnog vremena cigareta bi se 'sasvim slučajno' ponovo pronašla u njihovim rukama.
Ipak, ukoliko ste čvrsto odlučili da 'bacite' cigarete, stručnjaci daju nekoliko jednostavnih, ali učinkovitih savjeta.

Pronađite jak razlog za prestanak pušenja

To što cigarete štete vašem zdravlju jeste itekako dobar razlog da prestanete pušiti, no strastvenim pušačima potreban je puno jači. Razlog pronađite u osobama koje volite, u potrebi i želji da se osjećate mlađe i zdravije, ali i u strahu od brojnih zloćudnih bolesti, poput raka.

Odvikavajte se postepeno

Nagli prestanak pušenja može dovesti do frustracije, depresije i ljutnje, što opet vodi ka tome da počnete pušiti. Kada odlučite da 'ostavite' cigarete, učinite to polako. Zamjenu potražite u nikotinskim žvakaćim gumama, no nikako ih ne konzumirajte zajedno sa cigaretama. Također, možete uzeti i antidepresive koji će vam pomoći da kontrolirate depresiju izazvanu prestankom pušenja.

Potražite pomoć bližnjih

Kada se odlučite da prestanete pušiti, saopštite to vašoj porodici i tražite da vas podrže u namjeri da se odviknete. Što više podrške dobijete lakše će vam biti da se odviknete.

Stres liječite opuštanjem

Kada su pod stresom većina ljudi posegne za cigaretama, jer nikotin pomaže pri relaksaciji mozga u stresnim uvjetima. No, ako ste se već odlučili da prestanete puštiti, svaki put kada ste pod stresom vježbajte, šetajte, idite na časove yoge ili se jednostavno opuštajte slušajući vama omiljenu muziku.

Izbjegavajte druge 'poroke'

Kafa i alkohol mogu predstavljati povod da ponovo posegnete za cigaretom. Izbjegavajte ih!

Čišćenje

Nakon odluke da se riješite ružne navike temeljito očistite stan, ali i provjetrite svu odjeću u ormarima kako biste uklonili mirise nikotinskog dima, a time spriječili da dođete u ponovno iskušenje.

Vježbanje

Duge šetnje, plivanje, trčanje ili fitness pomoći će vam da skrenete misli, a uz to i da sagorite brojne kalorije čiji će se unos uz vaš apetit nakon prestanka pušenja vjerovatno povećati.

Jedite svježe namirnice

Voće i povrće će vam pomoći da iz organizma uklonite toksine, te stručnjaci savjetuju da konzumirate što više svježeg voća, odnosno povrća.


Prestanite pušiti na zdrav način 091002011

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Prestanite pušiti na zdrav način Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Prestanite pušiti na zdrav način Empty
PostajNaslov: Re: Prestanite pušiti na zdrav način   Prestanite pušiti na zdrav način I_icon_minitime29.11.09 10:18

GORANE ...ANA...STA CEKATE... spank

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Prestanite pušiti na zdrav način Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

Prestanite pušiti na zdrav način Empty
PostajNaslov: Re: Prestanite pušiti na zdrav način   Prestanite pušiti na zdrav način I_icon_minitime29.11.09 11:12

Eeeeee tako je B..šta čekate ne samo Goran i Ana več svi pušaći...ja razumijem da su cigare ovisnost, ali ovisnost bi barem u malom mjeri trebala biti slatka...jesu li vama cigare još uvijek slatke ili je to čista navika?

Ja sam ih bacila kada sam shvatila da mi više nisu slatke i da više ne uživam u njima, pa čak ni uz kavu i mogu vam reći da sad tek uživam u kavi..bez onog fuj okusa tih "smrdljivica" u ustima.
[Vrh] Go down
Tea
Zagrijao tipkovnicu
Tea


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 758
Godine : 54
Lokacija : Split
Datum registracije : 01.11.2009

Prestanite pušiti na zdrav način Empty
PostajNaslov: Re: Prestanite pušiti na zdrav način   Prestanite pušiti na zdrav način I_icon_minitime29.11.09 11:51

Jedna prija mi se ovako odvikla.Za svaku kutiju cigareta koju nije popušila ostavila bi novce sa strane.Kad izdrži mjesec dana bez...onda bi taj novac slatko potrošila u nešto lijepo...i tako se odvikla.Pušač sam nekih godinu ipo...trebala bih...ali nisam još spremna Smile
[Vrh] Go down
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Prestanite pušiti na zdrav način Empty
PostajNaslov: Re: Prestanite pušiti na zdrav način   Prestanite pušiti na zdrav način I_icon_minitime06.12.09 16:34

nikad niko nije spreman ostavit ih ...svi kazu sutra ..a to sutra ne dolazi ...pusila sam preko 15 godina i to do dvije kutije dnevno ...nekad manje ...ali nisam mislila nikad ostavit jer jednostavno nisam mogla zamislit kafu ...ili kad se umorim pa sjednem da ne zapalčim ...ili kad sve potjeram u krevet ja sjednem pa s uzitkom zapalim ...znala sam posto ne spavam navecer puno.. ustat u neka doba i zapalit ...ma nista ljepse... i nisam mogla zamislit dan bez njih ...
sve do jednom ...kad me pokosio infarkt ...i kad sam lezala na intenzivnoj mjesec dana i borila se ...nije mi ni na um palo ...i tu sam na moju nesrecu...sto na taj nacin ...ali prestala...i znam da ne bih nikad prestala da sam mogla zapaliti u bolnici ...da nisam bila prikopcane na razne zice Laughing koje mi nisu dale ustajat Smile isad bih ja zapalila tako mi i u snu zamirisu i gode ...ali smeta mi i kad neko pusi u mojoj blizini a ne da ja zapalim ...i sad mi je drago sto ne pusim da sam bogdo i prije ..... :;):

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Prestanite pušiti na zdrav način Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
bodo
Zagrijao tipkovnicu
bodo


Leo Dog
Broj postova : 739
Godine : 53
Datum registracije : 05.12.2009

Prestanite pušiti na zdrav način Empty
PostajNaslov: Re: Prestanite pušiti na zdrav način   Prestanite pušiti na zdrav način I_icon_minitime06.12.09 16:59

A to što se tebi nažalost dogodilo, vjerojatno čeka sve nas pušače, svi znamo sve, ali...sutra, sutra, pa sve do infarkta ili tako nečega, ali neka si prestala. Imaš sad neke posljedice, ili je sve ok?
[Vrh] Go down
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Prestanite pušiti na zdrav način Empty
PostajNaslov: Re: Prestanite pušiti na zdrav način   Prestanite pušiti na zdrav način I_icon_minitime06.12.09 17:13

ma ok je sve ...ne dam se ja ..ali sto je najgore od sveg ...ja se ne osjecam nista bolje sto sam prestala pusit ... Laughing Laughing svi kazu vidjeces divote ...ma ja ne vidim nikakvu razliku Laughing ali salu na stranu ...nismo svjesni koliko steti dok nesto ne bude ...prije me zeludac non stop razvaljivao ..cigara kafa..a sad ne sjecam se kad me zabolio .... :;): zato pokusajte sve
ali nem aono smanjujem po malo
ne ide to
samo naglo
i akd izdrzite dan dva
uz zvakace ili kospice
sve je ok ...samo volje ..puno ... :;):

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Prestanite pušiti na zdrav način Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
bodo
Zagrijao tipkovnicu
bodo


Leo Dog
Broj postova : 739
Godine : 53
Datum registracije : 05.12.2009

Prestanite pušiti na zdrav način Empty
PostajNaslov: Re: Prestanite pušiti na zdrav način   Prestanite pušiti na zdrav način I_icon_minitime06.12.09 17:57

Pa eto, želudac te ne boli, a vjerojatno je i cijelom tijelu dobro, koliko to osjećala ili ne, ali sjeti se smrada robe, smrada iz usta, bljak. Ma super si, zavidim ti.
[Vrh] Go down
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Prestanite pušiti na zdrav način Empty
PostajNaslov: Re: Prestanite pušiti na zdrav način   Prestanite pušiti na zdrav način I_icon_minitime06.12.09 18:24

jaooo znas meni nikad nije nista smrdilo Laughing ja nista nisam osjetila ...dok sad znam kako je mojima bilo Laughing

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Prestanite pušiti na zdrav način Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
bodo
Zagrijao tipkovnicu
bodo


Leo Dog
Broj postova : 739
Godine : 53
Datum registracije : 05.12.2009

Prestanite pušiti na zdrav način Empty
PostajNaslov: Re: Prestanite pušiti na zdrav način   Prestanite pušiti na zdrav način I_icon_minitime06.12.09 18:43

hahahaha, perem zube tri puta dnevno, na posao nosim pastu za zube, poslije svake cigarete ispirem usta... kakav jadnik. A sve zbog nečeg što me još k tome i skupo košta. I novaca i zdravlja. Budala.
[Vrh] Go down
Ary
VIP član
Ary


Female
Pisces Rooster
Broj postova : 16293
Godine : 43
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 16.04.2009

Prestanite pušiti na zdrav način Empty
PostajNaslov: Re: Prestanite pušiti na zdrav način   Prestanite pušiti na zdrav način I_icon_minitime06.12.09 19:03

bila pušač,pušila sam oko kutiju...do kutiju i po dnevno... dok nisam saznala da sam trudna...od tad nisam zapalila niti jednu cigaretu ( 6 godina)...

ne kažem da je bilo lako...al nije ni nemoguče ...mislim da je sve samo stvar karaktera...
ako nisi odlučio/la da ćeš prestat onda ni nebudeš...na nekoliko tema sam već pisala o tome, pa da ne duljim Smile
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

Prestanite pušiti na zdrav način Empty
PostajNaslov: Re: Prestanite pušiti na zdrav način   Prestanite pušiti na zdrav način I_icon_minitime06.12.09 19:16

blizanka je napisao/la:
ma ok je sve ...ne dam se ja ..ali sto je najgore od sveg ...ja se ne osjecam nista bolje sto sam prestala pusit ... Prestanite pušiti na zdrav način 12363 Prestanite pušiti na zdrav način 12363 svi kazu vidjeces divote ...ma ja ne vidim nikakvu razliku Prestanite pušiti na zdrav način 12363 ali salu na stranu ...nismo svjesni koliko steti dok nesto ne bude ...prije me zeludac non stop razvaljivao ..cigara kafa..a sad ne sjecam se kad me zabolio .... Prestanite pušiti na zdrav način 816407 zato pokusajte sve
ali nem aono smanjujem po malo
ne ide to
samo naglo
i akd izdrzite dan dva
uz zvakace ili kospice
sve je ok ...samo volje ..puno ... Prestanite pušiti na zdrav način 816407

..šta je B..malo si se zatipkala..pa zaboravila da nisi na Msn-u.. Prestanite pušiti na zdrav način 12363 ..

Bacite te cigare smrdljive...da znate koja je sreća ići stazom i mirisati čisti zrak..a ne srmad s robe od tih smrdljivica.. Prestanite pušiti na zdrav način 816407
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Prestanite pušiti na zdrav način Empty
PostajNaslov: Re: Prestanite pušiti na zdrav način   Prestanite pušiti na zdrav način I_icon_minitime08.05.10 22:13

meni izgleda nema spasa.. tužni
[Vrh] Go down
teaa
Totalno relaxiran
teaa


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 2415
Godine : 54
Lokacija : Split
Datum registracije : 05.02.2010

Prestanite pušiti na zdrav način Empty
PostajNaslov: Re: Prestanite pušiti na zdrav način   Prestanite pušiti na zdrav način I_icon_minitime08.05.10 22:18

ništa...smanjila sam...pa nisam...nemam čvrst stav niti odluku Smile
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Prestanite pušiti na zdrav način Empty
PostajNaslov: Re: Prestanite pušiti na zdrav način   Prestanite pušiti na zdrav način I_icon_minitime08.05.10 22:28

definitivno da imam odluku ali nikako da je donesem.. Laughing
[Vrh] Go down
teaa
Totalno relaxiran
teaa


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 2415
Godine : 54
Lokacija : Split
Datum registracije : 05.02.2010

Prestanite pušiti na zdrav način Empty
PostajNaslov: Re: Prestanite pušiti na zdrav način   Prestanite pušiti na zdrav način I_icon_minitime08.05.10 22:31

Vjeruj i ja...odlučila jesam...svjesna svih negativnosti vezanih za pušenje,financijski troškovi...i još sam našla minusa i minusa...ali...ne znam koja još kvaka postoji da finaliziram Laughing
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Prestanite pušiti na zdrav način Empty
PostajNaslov: Re: Prestanite pušiti na zdrav način   Prestanite pušiti na zdrav način I_icon_minitime08.05.10 22:33

najveći uspeh mi je bio pre 10 godina kad sam bez cigareta izdržao 3 meseca.. veseli veseli
[Vrh] Go down
teaa
Totalno relaxiran
teaa


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 2415
Godine : 54
Lokacija : Split
Datum registracije : 05.02.2010

Prestanite pušiti na zdrav način Empty
PostajNaslov: Re: Prestanite pušiti na zdrav način   Prestanite pušiti na zdrav način I_icon_minitime08.05.10 22:33

Ja pušim dvije godine...cijeli život ništa...ja sam poseban slučaj Laughing
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Prestanite pušiti na zdrav način Empty
PostajNaslov: Re: Prestanite pušiti na zdrav način   Prestanite pušiti na zdrav način I_icon_minitime08.05.10 22:36

oo pa ti si dobra onda...tebi su pluća još uvek u sastavnim delovima.. Laughing
[Vrh] Go down
teaa
Totalno relaxiran
teaa


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 2415
Godine : 54
Lokacija : Split
Datum registracije : 05.02.2010

Prestanite pušiti na zdrav način Empty
PostajNaslov: Re: Prestanite pušiti na zdrav način   Prestanite pušiti na zdrav način I_icon_minitime08.05.10 22:37

još...uvijek...velim ti...odluka je moja...samo je provedba problem Laughing
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Prestanite pušiti na zdrav način Empty
PostajNaslov: Re: Prestanite pušiti na zdrav način   Prestanite pušiti na zdrav način I_icon_minitime08.05.10 22:40

ajd' javi kad rešiš pa da i ja to sprovedem u delo...mrzi me sam.. :rasta:
[Vrh] Go down
teaa
Totalno relaxiran
teaa


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 2415
Godine : 54
Lokacija : Split
Datum registracije : 05.02.2010

Prestanite pušiti na zdrav način Empty
PostajNaslov: Re: Prestanite pušiti na zdrav način   Prestanite pušiti na zdrav način I_icon_minitime08.05.10 22:43

...dogovarala sam se sa jednom da se odviknemo...davale svakodnevni izvještaj jedna drugoj...al' smo pale obadvije nakon desetak dana.Ja sam malo smanjila...ona ništa...(ipak je dugogodišnji pušač).
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Prestanite pušiti na zdrav način Empty
PostajNaslov: Re: Prestanite pušiti na zdrav način   Prestanite pušiti na zdrav način I_icon_minitime08.05.10 22:44

Ja sam ostavljala par puta po 5-6 meseci.Al zadnjih godina mi se ne da tužni
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Prestanite pušiti na zdrav način Empty
PostajNaslov: Re: Prestanite pušiti na zdrav način   Prestanite pušiti na zdrav način I_icon_minitime08.05.10 22:44

i ja sam imao planova i planova i dogovora i dogovora ali mućak...ništa od toga.. tužni
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Prestanite pušiti na zdrav način Empty
PostajNaslov: Re: Prestanite pušiti na zdrav način   Prestanite pušiti na zdrav način I_icon_minitime08.05.10 22:47

Cini mi se da svaki put kada sam se vracala pusila sam vise nego pre tužni
[Vrh] Go down
Sponsored content





Prestanite pušiti na zdrav način Empty
PostajNaslov: Re: Prestanite pušiti na zdrav način   Prestanite pušiti na zdrav način I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Prestanite pušiti na zdrav način
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Zdrav način započinjanja dana
» Prestanite se uspoređivati
» Kada točno žena može uspješno prestati pušiti?
» Zdrav doručak
» Zdrav kao dren

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Lifestyle :: Zdravlje i rekreacija :: Zdravlje :: Zdravstveni savjeti-
Forum(o)Bir: