Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Kada točno žena može uspješno prestati pušiti?

Go down 
4 posters
Autor/icaPoruka
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Kada točno žena može uspješno prestati pušiti? Empty
PostajNaslov: Kada točno žena može uspješno prestati pušiti?   Kada točno žena može uspješno prestati pušiti? I_icon_minitime28.02.11 9:38

Kada točno žena može uspješno prestati pušiti? ImgSizer


Već duže vrijeme želite se odreći te nezdrave, omražene i loše navike pušenja. Iza vas su brojni pokušaji, no nekako se uvijek vratite cigareti. Možda prestajete pušiti u krivo vrijeme? Naime, čini se da je kod žena ključan trenutak prestanka pušenja. A njega trebate uskladiti sa svojim menstrualnim ciklusom.
Hoće li žene prestati uspješno s pušenjem ovisi o njihovom menstrualnom ciklusu, tvrde znanstvenici sa Sveučilišta u Minnesoti. U istraživanju je sudjelovalo 200 žena koje žele prestati s ovim porokom. Kako bi znanstvenici utvrdili ima li menstrualni ciklus utjecaja na našu odluku o nepušenju, žene su podijeljene u dvije skupine koje su se razlikovale po trenutku prestanka pušenja.

Jedna skupina je bacila cigarete nakon menstruacije i u vremenu prije ovulacije, dok je druga skupina odustala od pušenja nakon ovulacije i prije iduće menstruacije. Rezultati su uistinu zanimljivi.

Čak 86 posto žena iz prve skupine je nakon samo mjesec dana počelo ponovno pušiti, dok se u drugoj skupini 66 posto žena držalo svoje odluke. Znanstvenici objašnjavaju da je istraživanje pokazalo kako je ženin menstrualni ciklus povezan s pušenjem. Naime važnu ulogu igraju hormoni. Savjetuju da će odluka biti uspješnije provedena u djelo ako s pušenjem prestanete nakon ovulacije, tj. prije iduće menstruacije.

Vjerovali ili ne u rezultate ovog istraživanja, škoditi ne može da cigarete bacite netom prije iduće menstruacije. Može vam biti samo lakše.

izvor

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Kada točno žena može uspješno prestati pušiti? Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
slavena
Totalno relaxiran
slavena


Female
Libra Broj postova : 1510
Godine : 123
Lokacija : sever
Datum registracije : 26.02.2011

Kada točno žena može uspješno prestati pušiti? Empty
PostajNaslov: Re: Kada točno žena može uspješno prestati pušiti?   Kada točno žena može uspješno prestati pušiti? I_icon_minitime28.02.11 10:26

Interesantno. Zaista interesantno.

Bivsi sam pusac ( ponosni , to moram naglasiti ) .
Pokusavala sam na razne nacine odviknuti se od te ( sad slobodno mogu reeci , lose navike ) ali nikad nisam imala dovoljno cvrst karakter i posle par dana , popustala sam opet da prevlada ta moja losa navika.
Priznajem , volela sam cigarete , pogotovo u kombinaciji sa kafom..
Ali , pre par godina , bolest zbog koje sam zavrsila i u bolnici , ... tad , cigarete nisam mogla ni primirisati. I od tad , svima pricam , da sam znala kako mi je lepo i mirisljavo bez cigareta , bila bih cvrsci karakter.
Ali , nikad kasno nije... treba samo hteti..a, kao malu pomoc u toj odluci , procitati upustva iz uvodnog posta.
:hy:
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

Kada točno žena može uspješno prestati pušiti? Empty
PostajNaslov: Re: Kada točno žena može uspješno prestati pušiti?   Kada točno žena može uspješno prestati pušiti? I_icon_minitime28.02.11 10:36

I od tad , svima pricam , da sam znala kako mi je lepo i mirisljavo bez cigareta , bila bih cvrsci karakter. respect

To isto i ja govorim. Baš mi je super bez njih. Ne smrdim ko peperljara, roba mi je uvijek mirišljava, za mnom se ne vuče srad. Kosa mi miriše, a kava mi je čak postala i bolja bez njih, zapravo više zahtijevam od nje, volim da mi bude savršena, a to nisam uvijek osječala kada su mi usta bila puna smrada cigareta.

A ovo njihovo istraživanje kod mene to nebi prošlo, ja sam tek nakon ovulacije ljuta i najradije bi sjela negdje i samo zapalila da izbacim sve iz sebe, a nikako da ih se tada riješim.
Uspjela sam ih odbaciti kada sam se uhvatila da prije nego ču ju zapaliti razmišljam kako su mi dovratne i kako će mi biti fuj več nakom dva dima, ali vrag me vuče da ju zapalim. Tu sam rekla neču više. I ne pušim več 5 godina respect
[Vrh] Go down
slavena
Totalno relaxiran
slavena


Female
Libra Broj postova : 1510
Godine : 123
Lokacija : sever
Datum registracije : 26.02.2011

Kada točno žena može uspješno prestati pušiti? Empty
PostajNaslov: Re: Kada točno žena može uspješno prestati pušiti?   Kada točno žena može uspješno prestati pušiti? I_icon_minitime28.02.11 10:55

Kikice , svaka cast!
Tvoja odluka je za respect bila si zaista cvrstog karaktera , rekla ne , i toga se pridrzavala, a dok mene , mene je bolest naterala da odustanem .
Moram priznati i ovo .. da nije , sigurno bih jos uvek pila kafu sa cigaretom.
I kod mene vazi ona narodna , svako zlo - za neko dobro. uregod
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

Kada točno žena može uspješno prestati pušiti? Empty
PostajNaslov: Re: Kada točno žena može uspješno prestati pušiti?   Kada točno žena može uspješno prestati pušiti? I_icon_minitime28.02.11 11:02

To je istina i je uvijek svako zlo za neko dobro. Nadam se da ti se zdravlje poboljšalo, a što se tiče toga zbog bolesti.
I sama sam tako , pa nakon tri dana došla kući i sjetim se da mi u tih 3 dana niti jednom nije pala cigara na pamet samo kava.
Moram reči i da kada sam saznala da sam trudna isti dan sam ih se ostavila. Nisam pušila čitavu trudnoču, sve do nekih 4-5 mjeseci nakon poroda. I tu od nervoze stresa, ponovno počnem, ali nisam dugo nekih godinu da na i manje.
Danas mi stvarno ne fali uopče. Štoviše jako mi smeta kada netko puši pored mene, a ako ispuhne dim u mene dobijem "mlade" Laughing
[Vrh] Go down
mexx
Zagrijao tipkovnicu
mexx


Female
Taurus Buffalo
Broj postova : 396
Godine : 39
Lokacija : tu i tamo
Datum registracije : 21.02.2011

Kada točno žena može uspješno prestati pušiti? Empty
PostajNaslov: Re: Kada točno žena može uspješno prestati pušiti?   Kada točno žena može uspješno prestati pušiti? I_icon_minitime28.02.11 13:02

nepusac sam pa ne znam odgovor Smile
[Vrh] Go down
Sponsored content





Kada točno žena može uspješno prestati pušiti? Empty
PostajNaslov: Re: Kada točno žena može uspješno prestati pušiti?   Kada točno žena može uspješno prestati pušiti? I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Kada točno žena može uspješno prestati pušiti?
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Može li žena biti papučarka?
» Zena-guma u mali hladnjak moze ugurati samu sebe
» Sjajilo koje mijenja boju kada je žena raspoložena za seks
»  Benzin može i do 14 kuna po litri: Tko može zaustaviti rast cijena goriva?
» Prestanite pušiti na zdrav način

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Društvo i zabava :: Ženski kutak-
Forum(o)Bir: