Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Prestanite se uspoređivati

Go down 
2 posters
Autor/icaPoruka
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Prestanite se uspoređivati Empty
PostajNaslov: Prestanite se uspoređivati   Prestanite se uspoređivati I_icon_minitime11.03.10 20:21

Prestanite se uspoređivati ImgSizer

Moja prijateljica je puno zgodnija od mene. Moja sestra je tako uspješna na poslu, ja to nikad neću moći. Moja rodica ima tako sreće s muškarcima, što meni nedostaje? Koliko puta su vam se ovakva i slična razmišljanja motala kroz glavu? Često se uspoređujemo s drugima, a to u većini slučajeva šteti našem samopouzdanju. Vrijeme je da se prestanete uspoređivati s drugima.

Često to zaboravljamo, no činjenica je jednostavna – nitko nema isti DNA. Netko je prirodno otvoreniji, lakše komunicira, netko nema nikad problema s kilažom jer ima ubrzani metabolizam, netko je rođen s lijepim usnama, a netko rješava matematičke zadatke bez problema. Svatko od nas je poseban i što je najvažnije svatko od nas ima i dobrih, ali i loših strana. Vaša prijateljica ima lijepe duge noge, no njega guza nije tako seksi kao vaša? Rođakinja je uspješna inženjerka, ali umjetnost joj nikad nije bila dobra strana? Razlika je jedino u tome kako se nosimo sa svojim vrlinama i manama. Naučite isticati dobre strane, a poradite na onim lošim.

Sjetite se da nije svatko u životu prošao iste stvari niti ima iste predispozicije. Koliko god se trudili da stvorimo pravedan svijet, činjenica je da neke osobe imaju bolje mogućnosti u samom startu od drugih. Vaša prijateljica je završila ekonomiju u Americi i odmah se zaposlila u odličnoj firmi, dok vi niste mogli ići studirati ni u drugi grad u Hrvatskoj? Na to niste mogli utjecati. Prednosti se ne odnose samo na novac i društveni status. Tu je i okolina gdje smo odrasli, odnosi u obitelji, osobe koje nas okružuju. A kada to pomiješate sa našim karakternim osobinama i DNA – dobijemo ponovno isti rezultat – nitko nije isti.

Razmislite u čemu se konkretno uspoređujete sa ljudima oko sebe. Jesu li to realne usporedbe ili nešto što vam uistinu nije bitno u životu? Zavidite li svojoj prijateljici na novcu kojeg zarađuje, na poslu kojeg ima ili na obrazovanju? Ako ste nezadovoljni svojim poslom razmislite što možete učiniti po tom pitanju. Neka vaše granice budu realne. Nikad vas nije zanimala ekonomija, a uspoređujete se s prijateljicom? Ako je u pitanju novac, bolje plaćen posao možete pronaći i u struci koja vama leži.

Učite od drugih ljudi i slušajte njihove priče i savjete. Kako to da vaša sestra ima puno bolji ljubavni život od vas, a vi ste još i zgodnije od nje? Pitajte je u čemu je tajna. Nemojte se samo uspoređivati, nego se trudite promijeniti ono što vam smeta.

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Prestanite se uspoređivati Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Gost
Gost




Prestanite se uspoređivati Empty
PostajNaslov: Re: Prestanite se uspoređivati   Prestanite se uspoređivati I_icon_minitime11.03.10 20:23

U nicemu se ne usporedujem,nikome ne zavidim...niti ne volim takve ljude, koji zavide drugima
[Vrh] Go down
Niky
VIP član
Niky


Female
Aries Rat
Broj postova : 13469
Godine : 40
Datum registracije : 07.07.2009

Prestanite se uspoređivati Empty
PostajNaslov: Re: Prestanite se uspoređivati   Prestanite se uspoređivati I_icon_minitime15.03.10 17:56

Nemojte se samo uspoređivati, nego se trudite promijeniti ono što vam smeta.

Mislim da bi nam svima nama ovo trebala biti neka '' nit vodilja ''.
Zašto se uspoređivati sa nekim, svi smo posebni na svoj način, svak svoj život može učinit kvalitetnijim ako to želi. Usporedbe sa drugim osoba nas samo tjeraju u laganu depresiju, neko sivilo , pronalazimo mane kod sebe, a kod drugih ih ne vidimo. Uočavamo samo njihove uspjehe , a ne pitamo se kojim putem su prošli prije toga, i kako su to postigli. Zato mislim da trebamo glavu gore i krenuti naprijed , svi možemo postiči ono što želimo,promjeniti svoj život ako to stvarno želimo.
[Vrh] Go down
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Prestanite se uspoređivati Empty
PostajNaslov: Re: Prestanite se uspoređivati   Prestanite se uspoređivati I_icon_minitime15.03.10 18:33

slazem se ne treba se usporedivati ni sa kim ...svak je u necemu dobar ..samo sto mnogi ne vide u cemu su dobri nego misle da su drugi uvijek bolji i kako drugima ide a nama ne ..i tu padamo...a da malo vise se posvetimo sebi i tim nekim sitnicama vidjeli bi da bi i nama krenulo

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Prestanite se uspoređivati Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Sponsored content





Prestanite se uspoređivati Empty
PostajNaslov: Re: Prestanite se uspoređivati   Prestanite se uspoređivati I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Prestanite se uspoređivati
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Prestanite pušiti na zdrav način

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Društvo i zabava :: Ženski kutak-
Forum(o)Bir: