Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Kako prihvaćate kada netko ima loše mišljenje o vama?

Go down 
+9
diya
teaa
Rokerka
D_DoLL
Goran
Tea
Niky
Kikica
Blizanka
13 posters
Go to page : Previous  1, 2
Autor/icaPoruka
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 174
Datum registracije : 21.01.2009

Kako prihvaćate kada netko ima loše mišljenje o vama? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Kako prihvaćate kada netko ima loše mišljenje o vama?   Kako prihvaćate kada netko ima loše mišljenje o vama? - Page 2 I_icon_minitime16.10.09 18:41

First topic message reminder :

nije mi bitno tudje misljenje... sto se mene tice nije bitno sta ti se kaze ...nego ko ti to kaze.... ljudi su zlobni i uvijek ce pricati bez obzira na to koliko si ti dobar ili los.... kad bi se obazirali na sve sto drugi pricaju onda bi izgubili svoje "ja".... bitno mi je samo sta misle o meni oni koji me vole... jer ko me iskreno voli taj ce mi dati iskreno misljenje i upozoriti me ako nesto lose uradim.... ne treba se obazirati na misljenja drugih ljudi

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Kako prihvaćate kada netko ima loše mišljenje o vama? - Page 2 Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po

Autor/icaPoruka
Luna2
Ljubitelj foruma
Luna2


Female
Virgo Snake
Broj postova : 4152
Godine : 46
Datum registracije : 01.12.2012

Kako prihvaćate kada netko ima loše mišljenje o vama? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kako prihvaćate kada netko ima loše mišljenje o vama?   Kako prihvaćate kada netko ima loše mišljenje o vama? - Page 2 I_icon_minitime07.02.13 22:17

Pa dobro do kraja zanemariti ne možeš ako netko prijeđe granicu tolerancije, ali kad čuješ sve one tračeve, od kojih mi zlo ponekad, a znam da tim ljudima to glavna zanimacija, ipak te malo pogodi. Ali ti ljudi večinom to rade koji nemaju samopouzdanja u sebe i svoju osobnost pa se onda prebace omaložavat i vrijeđat nekog sasvim trećeg.
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 43
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Kako prihvaćate kada netko ima loše mišljenje o vama? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kako prihvaćate kada netko ima loše mišljenje o vama?   Kako prihvaćate kada netko ima loše mišljenje o vama? - Page 2 I_icon_minitime07.02.13 22:23

Citat :
Psihološki gledano ogovaranje je jedan oblik usporedbe s drugim ljudima, jer se u svemu tome podrazumijeva da ono za što osuđujem drugoga se ne odnosi na mene. Obzirom da u ogovaranju umanjujemo vrijednost osobe koju ogovaramo kako bismo uzdigli sebe, to nam je na neki način i obrambeni mehanizam. Vrlo često taj sadržaj ogovaranja pokazuje što je to na čemu zavidimo nekome drugome.


Zavidan čovjek se vrlo često bavi drugim ljudima i uvjeren je kako je strašno nepravedno što je netko bolji u nečemu od njega, što netko ima nešto što bi on želio. Međutim ta zavist ne izjeda samo zavidnoga, već zavidna osoba truje i druge ljude oko sebe svojom zavišću, te ujedno opterećuje svoje psihološko i fizičko funkcioniranje.


Opet s psihološke strane, ljudi koji gaje takve emocije su osobe koje se iz nekog razloga precejnjuju ili podcjenjuju. Osobe koje se precjenjuju smatraju da su svi ostali manje vrijedniji od njih, a obzirom na to trbeli bi biti manje voljeni, manje uspješni, manje sretniji od njih samih. S druge strane osobe koje se podcjenjuju su vrlo često zavidne jer su nesigurne i strahuju od neuspjeha. I jednima i drugima treba pomoći da shvate da to što je netko uspješan neće ugoziti njihov uspjeh; to što je netko drugi voljen ne znači da i oni nisu voljeni.

Svaka budala zna kritizirati, osuđivati i zamjerati – a većina budala to i čini. Treba međutim imati karaktera i smokontrole da bismo mogli shvaćati i praštati.

Izvor

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Luna2
Ljubitelj foruma
Luna2


Female
Virgo Snake
Broj postova : 4152
Godine : 46
Datum registracije : 01.12.2012

Kako prihvaćate kada netko ima loše mišljenje o vama? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kako prihvaćate kada netko ima loše mišljenje o vama?   Kako prihvaćate kada netko ima loše mišljenje o vama? - Page 2 I_icon_minitime07.02.13 22:29

sve ok bravo
[Vrh] Go down
Besna_glista
Zagrijao tipkovnicu
Besna_glista


Female
Gemini Dragon
Broj postova : 496
Godine : 60
Datum registracije : 17.02.2013

Kako prihvaćate kada netko ima loše mišljenje o vama? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kako prihvaćate kada netko ima loše mišljenje o vama?   Kako prihvaćate kada netko ima loše mišljenje o vama? - Page 2 I_icon_minitime12.03.13 17:24

..uvek zavisi ko mi je rekao a ne shta mi je rekao..u principu ,vazno mi je mishljenje,meni dragih ljudi..ako je kritika na mestu,pozdravljam to i prihvatam..
[Vrh] Go down
Otelo
Ljubitelj foruma
Otelo


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 5039
Godine : 63
Lokacija : Skoplje.. MKD..
Datum registracije : 10.05.2012

Kako prihvaćate kada netko ima loše mišljenje o vama? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kako prihvaćate kada netko ima loše mišljenje o vama?   Kako prihvaćate kada netko ima loše mišljenje o vama? - Page 2 I_icon_minitime18.09.13 20:29

svatko o svakome ima svoje misljenje.. dobro je cuti ga jer ce mozda biti tacno ili ce biti kritika iz koje se uvjek izvuku dobre stvari..
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 43
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Kako prihvaćate kada netko ima loše mišljenje o vama? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kako prihvaćate kada netko ima loše mišljenje o vama?   Kako prihvaćate kada netko ima loše mišljenje o vama? - Page 2 I_icon_minitime08.09.14 19:22

E pa tako je da, iz konstruktivne kritike se uvijek da nešto naučiti.

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Sponsored content





Kako prihvaćate kada netko ima loše mišljenje o vama? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kako prihvaćate kada netko ima loše mišljenje o vama?   Kako prihvaćate kada netko ima loše mišljenje o vama? - Page 2 I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Kako prihvaćate kada netko ima loše mišljenje o vama?
[Vrh] 
Stranica 2 / 2.Go to page : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» 21 "sitnica" koju bih volio da mi je netko objasnio kada sam krenuo u biznis
» Kako reagirate kad vas netko udari?
» Kako popraviti loše dane
» Kako nekome reći loše vijesti
» Kako se smiriti kada vas djeca razljute?

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Društvo i zabava :: Psihologija i osobni razvoj :: Psihologija općenito :: Psihologija ponašanja-
Forum(o)Bir: