Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Kako nekome reći loše vijesti

Go down 
3 posters
Autor/icaPoruka
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

Kako nekome reći loše vijesti Empty
PostajNaslov: Kako nekome reći loše vijesti   Kako nekome reći loše vijesti I_icon_minitime23.05.10 19:14

Zna biti vrlo teško reći lošu vijest. Svi volimo dobre vijesti. Najgore vijesti jesu da ste otpušteni sa posla ili da je član obitelji umro. Savjeti će vam pomoći da ublažite loše vijesti.


Ono što vam treba da prenesete lošu vijest je neko mirno mjesto i maramice.

Vježbajte prenositi lošu vijest i fokusirajte se na riječi ili fraze koje ne izazivaju negativnu automatsku reakciju.

Mjesto gdje će te priopćiti lošu vijest mora biti neko mirno mjesto gdje vas nitko neće ometati.

Saznajte što osoba već zna da biste izbjegli ponavljanje informacija i prolongiranje neugodne situacije.

Prijeđite odmah na stvar i ne pokušavajte okolišati. To samo može povećati napetost.

Utješite osobu sa dodirom kad je to potrebno.

Uzmite si vremena da odgovorite na pitanja koja vam osoba postavlja i dopustite da bude u žalosti. Ponudite maramice i čašu vode.
izvor

_______________________________________________________________________________________

Jeste li ju prenosili? Ne moram pitati kako ste se osječali?
Ja mrzim kada nešto loše moram moram nekome kazati kao i svi normalni valjda ne mogu sebi onda doći niti prije nego kže to nešto a bome trebaju mi i sati poslije.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Kako nekome reći loše vijesti Empty
PostajNaslov: Re: Kako nekome reći loše vijesti   Kako nekome reći loše vijesti I_icon_minitime23.05.10 19:19

mislim da je to saopštavanje individulano od osobe do osobe zato to treba da uradi neko ko dobro poznaje tu osobu kojoj treba da se saopšti ta loša vest...

u svakom slučaju to su tako neprijatne i mučne situacije...ponajviše za osobu koja prima vest, pa onda za onog ko saopštava...
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Kako nekome reći loše vijesti Empty
PostajNaslov: Re: Kako nekome reći loše vijesti   Kako nekome reći loše vijesti I_icon_minitime23.05.10 20:00

Bila sam u takvoj situaciji par puta....zadnja kad mi je kolegica s posla iznenada umrla....prestrasno...kad sam cula, jedva sam kroz suze, ljude nazivala i saopcila im tuznu vijest
[Vrh] Go down
Rokerka
Ljubitelj foruma
Rokerka


Female
Cancer Rat
Broj postova : 4199
Godine : 27
Lokacija : Nedođija ^^
Datum registracije : 31.12.2009

Kako nekome reći loše vijesti Empty
PostajNaslov: Re: Kako nekome reći loše vijesti   Kako nekome reći loše vijesti I_icon_minitime26.05.10 22:39

Meni je najlakse kad mi odmah kazu...bez nekog zavlacenja. Tako i ja isto radim...pre ili kasnije moracu to da kazem...
[Vrh] Go down
Niky
VIP član
Niky


Female
Aries Rat
Broj postova : 13469
Godine : 40
Datum registracije : 07.07.2009

Kako nekome reći loše vijesti Empty
PostajNaslov: Re: Kako nekome reći loše vijesti   Kako nekome reći loše vijesti I_icon_minitime12.06.10 7:31

Nisam nikome do sada morala reći da je netko preminuo, niti obznaniti neku lošu vijest, nisam se našla u toj situaciji do sada.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Kako nekome reći loše vijesti Empty
PostajNaslov: Re: Kako nekome reći loše vijesti   Kako nekome reći loše vijesti I_icon_minitime12.06.10 14:23

Morala sam vec cesce puta, jednom mi je posebno tesko bilo i kako sam rekla i neznam, znam samo da sam tu osobu prvo zagrlila cvrsto , jer je vec i slutila bila dok je mene vidila..pokusala sam prenjet svoju snagu na nju da olaksam voljenoj osobi.
To su jako teski trenuci u zivotu i tad je vazno drzat jedno drugo da je teret lakse za podnjet.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Kako nekome reći loše vijesti Empty
PostajNaslov: Re: Kako nekome reći loše vijesti   Kako nekome reći loše vijesti I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Kako nekome reći loše vijesti
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Kako da reagujete kad nekome pozli
» Kako prihvaćate kada netko ima loše mišljenje o vama?
» Kako reci NE porocima??
» Kako reći zbogom dudi?
» Kako reći "ne", a da pritom nikog ne naljutim?

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Društvo i zabava :: Psihologija i osobni razvoj :: Psihologija općenito :: Psihologija ponašanja-
Forum(o)Bir: