Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Kako popraviti loše dane

Go down 
Autor/icaPoruka
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Kako popraviti loše dane Empty
PostajNaslov: Kako popraviti loše dane   Kako popraviti loše dane I_icon_minitime17.10.11 17:27

U nekim danima se probudite rano ujutro, napravite tonu posla prije ručka i uvečer imate osjećaj kao da ste taj dan maksimalno iskoristili.
Za većinu ljudi takvi su dani češće iznimka nego pravilo. Možda baš ovo čitate usred neproduktivnog dana… Možda ste malo zakasnili na posao, proveli jutro u odgađanju, trebali riješiti tisuću sitnih, ali hitnih poslova ili vas je jednostavno nešto prekidalo svakih 5 minuta.
Ako vam se čini da vam dan curi kroz prste, možda vam sljedeći savjeti mogu pomoći u tome da neproduktivan dan pretvorite u jedan potpuno ispunjavajući.
Zaustavite se i razmislite
Najčešće su nam dani neproduktivni zbog toga što obavljamo zadatak za zadatkom kako se pojavljuju. To je općenito neučinkovit način rada. Tada se najčešće obavljaju poslovi niskog prioriteta jer su najjednostavniji i najočitiji. Kada imate osjećaj neproduktivnog dana, zaustavite se na pet minuta. Zatvorite email program i preglednike. Razmislite što danas želite postići? Jeste li na dobrom putu?
Posložite zadatke po prioritetima
Zapišite poslove koje biste danas voljeli napraviti i posložite ih po važnosti. Možda bi bilo dobro u popis uvrstiti i neku obvezu koju već dugo odgađate, primjerice telefonski poziv, upisivanje na neki tečaj ili seminar i sl.
Eliminirajte distrakcije maksimalno
To će možda značiti da ćete morati potpuno isključiti email alarm, mobitel, odgoditi kavu s kolegicama ili nešto slično.
Kritički pogledajte na dan
Kada se nalazite usred neproduktivnog dana nemojte gubiti vrijeme i energiju na osjećaj krivnje. Na njega pogledajte kao na priliku da naučite nešto o uvjetima u kojima funkcionirate najbolje.
Pokušajte pronaći odgovore na ova pitanja:
Kada su stvari krenule u krivom smjeru?
Što me je omelo?
Što sam trebao učiniti drugačije?
Što bi mi pomoglo da vratim fokus?
Nema ništa loše u pogreškama, one su odlične prilike pomoću kojih možemo eliminirati stvari koje ne idu u našu korist.


Savjetnica.com

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Kako popraviti loše dane Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
 
Kako popraviti loše dane
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Ja svoje lose dane volim gristi sam/a.....
» Kako nekome reći loše vijesti
» Kako prihvaćate kada netko ima loše mišljenje o vama?
» Savjet za vruće dane
» Mandarina - savršeno voće za hladnije dane

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Društvo i zabava :: Psihologija i osobni razvoj :: Psihologija općenito :: Pozitivna psihologija-
Forum(o)Bir: