Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija

Go down 
+12
Dodo
Rokerka
užas
len
jaro1968
Wall-e
Wind
californiamen
Ary
Tea
Blizanka
Goran
16 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
Autor/icaPoruka
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 43
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija - Page 3 Empty
PostajNaslov: Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija   Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija - Page 3 I_icon_minitime28.01.09 20:36

First topic message reminder :

„Strah je najsnažnija emocija,“ tvrdi profesor psihologije na Kalifornijskom Univerzitetu Michael Fanselow. Ljudi prepoznaju strah kod drugih prije nego neke druge emocije. U nedavnom istraživanju volonterima su pokazivana lica u strahu, sretna lica i lica bez emocija. Najbrže su prepoznavali i reagirali na lica koja su pokazivala strah, čak i kada su ta lica bila okrenuta naopako.

Da li vi strahujete od nečega, imate li možda neke fobije i čega ste se bojali u djetinjstvu?
Kako pobjeđujete strah?

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija

Autor/icaPoruka
Gost
Gost




Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija - Page 3 Empty
PostajNaslov: Usredsredite se na dobre strane neprijatnog   Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija - Page 3 I_icon_minitime08.06.10 22:45

Svako nekad ima neprijatne stvari koje mu predstoje, stvari kojih se plaši, rado bi ih izbegao, a ne može ili ipak zna da su neophodne. Tada može da pomogne da sebe podsetite na dobre strane toga što vam predstoji; da ne razmišljate toliko o strahu koji osećate, već o novom iskustvu i mogućim koristima koje ćete imati.
Na primer, treba da pričate nešto pred većim brojem ljudi, a težak ste tremaroš. Naravno, razmišljate o tome koliko to ne želite da radite, koliko se plašite da ćete se ukočiti, lupiti nešto, da nećete uspeti, da ćete se izblamirati... Normalno je da vam sve to pada na pamet, ali pokušajte da razmišljate o nečemu drugom i da celu stvar vidite na drugačiji način.
Razmišljajte o tome kao o izazovu za vaše sposobnosti. O nečemu zanimljivom što treba da postignete. Razmišljajte o tome kao o novom iskustvu, kao i o mogućim koristima koje ćete imati od toga - pohvale pretpostavljenih, poboljšanje statusa u firmi, plus je i uvek pozitivno kad uspešno izvršite povereni vam zadatak. Takođe, setite se da, što više nešto radite, postajete bolji u tome, čak i ako vam se isprva čini da vam nikako ne ide - vremenom ćete sigurno postati bolji nego što ste bili. Setite se svake pozitivne strane onoga što vam predstoji i usredsredite se na to umesto na svoje strahove, pa ćete osetiti veću motivaciju da to uradite i biće vam lakše da to izvedete.
Slično je i kada se o drugim stvarima radi, na primer, treba da odete na neki neprijatan lekarski pregled - jeste, ne ide vam se, bojite se šta bi moglo da se otkrije, ali ima tu i dobra strana: šta god da se otkrije, nećete više biti u neznanju i pitati se šta bi tu sve moglo da bude, a već i to umiruje, plus onda saznate i šta biste mogli da preduzmete povodom toga (ukoliko uopšte treba nešto preduzimati, neretko se desi da nakon pregleda saznate da je sve u redu).
Nije lako, kad vas obuzme strah od predstojeće neprijatnosti, usredsrediti se na pozitivne strane te stvari, nije lako ni setiti se da uopšte ima nekih pozitivnih strana - ali ih uvek ima, i vredi potruditi se, jer se onda znatno bolje osećate, znate zašto radite to što radite i nije vam jedini razlog taj što morate.

izvor
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija   Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija - Page 3 I_icon_minitime21.06.10 13:44

drugim rječima - gledaj pozitivno. to je ustvari recept za sve.
[Vrh] Go down
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 174
Datum registracije : 21.01.2009

Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija   Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija - Page 3 I_icon_minitime21.06.10 13:54

nema goreg neprijatelja od straha...zato odbacit ga koliko god se moze.. ne mislit na ono "sta ako pode krivo"..nego misliti "to ce super biti "...

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija - Page 3 Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Gost
Gost




Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija   Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija - Page 3 I_icon_minitime21.06.10 13:55

upravo tako. strah je najveći ubojica.
[Vrh] Go down
Wall-e
Ljubitelj foruma
Wall-e


Male
Aquarius Buffalo
Broj postova : 6188
Godine : 38
Lokacija : Bejha
Datum registracije : 04.06.2010

Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija   Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija - Page 3 I_icon_minitime21.06.10 13:57

Ja se ne bojim straha! Smile
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija   Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija - Page 3 I_icon_minitime21.06.10 13:58

pametno. trebaš mu pogledati u oči. Smile
[Vrh] Go down
jaro1968
Ljubitelj foruma
jaro1968


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 3073
Godine : 56
Lokacija : najlijepsi zalazak sunca
Datum registracije : 22.06.2009

Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija   Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija - Page 3 I_icon_minitime21.06.10 13:59

mislim da netreba imati taj strah

ali ipak postoje neke situacije gdje ga imamo
pa ured svi
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija   Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija - Page 3 I_icon_minitime21.06.10 14:03

naravno da postoje situacije gdje imamo strah. stvar je u tome da ga trebamo pobijediti.
[Vrh] Go down
Wall-e
Ljubitelj foruma
Wall-e


Male
Aquarius Buffalo
Broj postova : 6188
Godine : 38
Lokacija : Bejha
Datum registracije : 04.06.2010

Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija   Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija - Page 3 I_icon_minitime21.06.10 14:04

Strah svi možemo pobjediti površno ali on je uvijek tu!
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija   Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija - Page 3 I_icon_minitime21.06.10 14:04

tu je ako ti to tako želiš. kao i sve ostalo. vrlo jednostavno.
[Vrh] Go down
Wall-e
Ljubitelj foruma
Wall-e


Male
Aquarius Buffalo
Broj postova : 6188
Godine : 38
Lokacija : Bejha
Datum registracije : 04.06.2010

Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija   Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija - Page 3 I_icon_minitime21.06.10 14:06

Mislim da nemožemo odlučiti želimo li ga ili ne.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija   Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija - Page 3 I_icon_minitime21.06.10 14:07

sve možemo izabrati, pa i to. stvar je naše volje. sto puta sam napisala da samo mi - ljudi imamo mogućnost izbora.
[Vrh] Go down
Wall-e
Ljubitelj foruma
Wall-e


Male
Aquarius Buffalo
Broj postova : 6188
Godine : 38
Lokacija : Bejha
Datum registracije : 04.06.2010

Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija   Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija - Page 3 I_icon_minitime21.06.10 14:10

Ali imamo i nagone kao životinje, doduše manje izražene ali su tu.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija   Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija - Page 3 I_icon_minitime21.06.10 14:11

pa što? to je druga priča.
[Vrh] Go down
Wall-e
Ljubitelj foruma
Wall-e


Male
Aquarius Buffalo
Broj postova : 6188
Godine : 38
Lokacija : Bejha
Datum registracije : 04.06.2010

Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija   Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija - Page 3 I_icon_minitime21.06.10 14:13

Tako je i sa strahom, on je urođen i ne možemo birati čega se bojati a čega ne.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija   Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija - Page 3 I_icon_minitime21.06.10 14:17

najlakše je ići linijom manjeg otpora. sve možemo birati. samo moramo odlučiti.
[Vrh] Go down
len
Zagrijao tipkovnicu
len


Female
Broj postova : 470
Datum registracije : 23.06.2010

Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija   Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija - Page 3 I_icon_minitime27.06.10 20:08

Nije bas lako osloboditi se straha, pokusavam Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija - Page 3 765814
[Vrh] Go down
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 174
Datum registracije : 21.01.2009

Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija   Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija - Page 3 I_icon_minitime02.08.10 16:46

„Na drugoj strani svakih vrata straha nalazi se predivan poklon“

..ne znam da li se vi sa ovim slazete ali po meni je tacno jer kad sam god koji strah svladala dobila sam nesto liijepo tj shvatila sam nesto lijepo..treba da se okrenemo svojim strahovima ... da krenemo pravo prema njima ..i kada ih shvatimo naci cemo mir

Frank Herbert naopisao je negdje da je strah ubica uma...to je tacno ..uz sve stahove svoje koje sam imala postajala sam sve gora ...i nisam znala zivjeti..ali kad se suocis sa situacijom u sebi koja ce ciniti da se osjecate nelagodno ..prestraseno ne traba te juriti prema vratima ka izlazu ..treba da shvatiti da je strah obicna obmana ..i da se treba sa njim suociti ..a kad poslije suocavanja krenete ka vratima shvatit ce te da slijedi nagrada ..bit ce te samopuzdaniji ..mudriji...moj savjet je krenite prema svom strahu..i zivot ce vam biti mnogo bolji i ljepsi

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija - Page 3 Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
užas
Zagrijao tipkovnicu
užas


Broj postova : 123
Datum registracije : 02.08.2010

Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija   Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija - Page 3 I_icon_minitime02.08.10 22:11

Strah je najbolja budilica.
[Vrh] Go down
Rokerka
Ljubitelj foruma
Rokerka


Female
Cancer Rat
Broj postova : 4199
Godine : 28
Lokacija : Nedođija ^^
Datum registracije : 31.12.2009

Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija   Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija - Page 3 I_icon_minitime03.08.10 5:30

Čitala sam neku knjigu "Moć podsvesti"...okej, nisam pročitala celu, smara, ali kraj jesam Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija - Page 3 765814 I piše da je sve stvar u mozgu. Moramo da ubedimo sebe da se ne plašimo toga. Da shvatimo da je to prirodno (šta god bilo) i da se suočimo sa tim strahom. Al meni se nešto ne da da se suočavam s bubama... Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija - Page 3 12363
[Vrh] Go down
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 174
Datum registracije : 21.01.2009

Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija   Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija - Page 3 I_icon_minitime03.08.10 8:21

Knjiga "Moc podsvesti" ne smara Peace to je knjiga koja se cita polako sa razumjevanjem ..kojoj se uvijek mozes vratiti i nesto ces novo saznati ...to nisu knjige poput knjiga R. L. Stine..da ih procitas za pola sata i ostavis ..i trebas da se suocis unutar sebe sa svojim strahovima da shvats da svaki strah samo ti cini gore i ne da ti da budes opustena i uzivas ..pa i bubamara je buba a nje se ne bojis .. :;):

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija - Page 3 Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Dodo
Zagrijao tipkovnicu
Dodo


Leo Cat
Broj postova : 132
Godine : 37
Datum registracije : 03.08.2010

Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija   Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija - Page 3 I_icon_minitime03.08.10 16:29

"Ružne misli" su uglavnom posljedica nečega, a daleko rijeđe su uzrok
problemu. Ako ti prijeti otkaz i spavanje na ulici, sasvim je normalno
da imaš "ružne misli". No takav problem možeš rješiti jedino tako da
nađeš novi posao.

S druge strane, ako covjek ima iracionalni strah od liftova, ili je pesimisticno orijentiran onda treba novi pogled na stvari...reprogramiranje se u tom slucaju stvara novim navikama, jer prekopavanjem po starima je problem prvobitno i nastao (uzmemo primjer kad te prijatelj nakon 10 godina poznanstva u jednoj situaciji izda. Vrlo brzo ćeš promjeniti i svoj stav i svoje ponašanje prema njemu.
Dakle 10-ogodišnju naviku promjeniš MOMENTALNO nakon jedne dobre izdaje. U tome nema ništa komplicirano. )... individualni su razlozi iz
koih se ljudi NE mjenjaju unatoč očitoj potrebi da se promjene. Promjena
je spontana, prirodna i trenutna. Problem je u tome što često ljudi ne
znaju što uzrokuje problem, pa ne znaju što treba mjenjati.... ili
jednostavno ne žele znati, jer opravdano sumljaju da je problem u njima a
ne u drugima.

No za neki smisleni odgovor prvo se treba postaviti smisleno, a ne uopćeno pitanje.

I zapravo nebi uopce trebalo ici kod psihijatara jer oni kopaju po proslosti nego lagana priča samnom:)
[Vrh] Go down
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 174
Datum registracije : 21.01.2009

Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija   Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija - Page 3 I_icon_minitime02.09.10 9:48

"Strahovi su poput dosadnih rođaka. Nemoguće ih je zauvijek izbjegavati ili se pretvarati da nisu tu. Jer oni su pravi gnjavatori - stalno su nam za petama."


svi imamo starh od necega ..ignorisanje straha.ili prikrivanje potrosi vasu svu energiju ...strah se siri kao i svi nasi drugi osjecaji ..ljudi s kojima stupamo u kontakt osjete te nase strhove i oni se osjecaju nelagodno u nasoj blizini ...strah treba priznati ...i suociti se sa njim ..i kad se suocimo sa svojim strahovima oni ce polako nestajati...kako ih se rijesiti vrlo jednostavno..kad osjetimo strah da dolazi ..trebamo disati duboko na nos a izdisati na usta ...i trebamo uvijek misliti na nesto sto volimo ..sto nam je lijepo raditi ..ili misliti na neke lijepe stvari ..a ne uvjeravati sebe kako mozemo izaci stim na kraj i kakos mo jaki ..sve dok nisam priznala sebi da se bojim necega nisam ni mogla dalje krenuti ..i vjerujte strah je nas najveci neprijatelj ..koji nas paralise u svemu ...
..
kako se vi borite protiv straha ..da li se bojite da li cete zakasniti na posao ..ima te li strah od ispita ...strah od odlaska ljekaru ..da li se borite ili se prepustite strahu

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija - Page 3 Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Gost
Gost




Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija   Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija - Page 3 I_icon_minitime17.09.10 18:59

Wall-e je napisao/la:
Tako je i sa strahom, on je urođen i ne možemo birati čega se bojati a čega ne.
Slažem se sa ovim,kad vidim zmiju ukočim se i tu nema pomoći,kad odem zubaru mogu ja mislit na najljepše trenutke al svejedno pobjegla bi glavom bez obzira,ni sva filozofija svijeta tu ne pomaže
[Vrh] Go down
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 174
Datum registracije : 21.01.2009

Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija   Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija - Page 3 I_icon_minitime19.09.10 18:07

Wall-e je napisao/la:
Mislim da nemožemo odlučiti želimo li ga ili ne.
ne mozemo odluciti zelimo li ga ali mozemo odluciti da ga pobjedimo ...ako nesto zelis i smeta ti zasto se ne potruditi i to eliminisati...imala sam vise vrsta strahova ..i pobjedila sam ih i ponosna sam na sebe ..ne kazem ja da ce nestati zauvjek.. pojavi se strah opet ali ga pobjedim ..izmedu mene i straha ja sam pobjednik i to me spasava ...ali trebate imati podrsku dragih ljudi i onda je sve lako pobjediti..strah je najveci neprijatelj u nasim zivotima ...

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija - Page 3 Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Sponsored content





Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija   Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija - Page 3 I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija
[Vrh] 
Stranica 3 / 4.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Posljedice onečišćenja vode
»  Glavobolja i njeni uzroci
» Uzroci anksioznih napada
» Otekline i njihovi uzroci
» Uzroci smrti povijesnih ličnosti

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Društvo i zabava :: Psihologija i osobni razvoj :: Psihologija općenito :: Kompleksi, fobije i frustracije-
Forum(o)Bir: