Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija

Go down 
+12
Dodo
Rokerka
užas
len
jaro1968
Wall-e
Wind
californiamen
Ary
Tea
Blizanka
Goran
16 posters
Go to page : 1, 2, 3, 4  Next
Autor/icaPoruka
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija Empty
PostajNaslov: Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija   Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija I_icon_minitime28.01.09 20:36

„Strah je najsnažnija emocija,“ tvrdi profesor psihologije na Kalifornijskom Univerzitetu Michael Fanselow. Ljudi prepoznaju strah kod drugih prije nego neke druge emocije. U nedavnom istraživanju volonterima su pokazivana lica u strahu, sretna lica i lica bez emocija. Najbrže su prepoznavali i reagirali na lica koja su pokazivala strah, čak i kada su ta lica bila okrenuta naopako.

Da li vi strahujete od nečega, imate li možda neke fobije i čega ste se bojali u djetinjstvu?
Kako pobjeđujete strah?

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Gost
Gost




Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija Empty
PostajNaslov: Re: Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija   Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija I_icon_minitime28.01.09 21:11

Mrzim se voziti u liftu,nisam klaustrofobična...
nego neznam užas nije to ni strah,jednostavno ne mogu to opisati...
Ja uvijek stepenicama ma koliko ih bilo... Smile
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija Empty
PostajNaslov: Re: Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija   Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija I_icon_minitime28.01.09 21:14

Ja nemam neke specijalne fobije, prije me bilo strah visine,
ali sam to savladao kad sam bio primoran raditi na visini i
suočavanjem s tim strahom sam ga pobijedio.

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Gost
Gost




Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija Empty
PostajNaslov: Re: Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija   Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija I_icon_minitime28.01.09 21:15

Ja nemam fobija ali jednostavno ježim se ako na televiziji vidim oštre predmete i kako se na njih neko poreže Rolling Eyes
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija Empty
PostajNaslov: Re: Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija   Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija I_icon_minitime28.01.09 21:16

Zanimljivo Teo,dobro tebi baš i nije Smile
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija Empty
PostajNaslov: Re: Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija   Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija I_icon_minitime28.01.09 21:19

Kate je napisao/la:
Zanimljivo Teo,dobro tebi baš i nije Smile
ali uvjek mogu promjeniti TV progam :;):
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija Empty
PostajNaslov: Re: Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija   Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija I_icon_minitime28.01.09 21:22

Teo je napisao/la:
Kate je napisao/la:
Zanimljivo Teo,dobro tebi baš i nije Smile
ali uvjek mogu promjeniti TV progam :;):

Na crtiće Laughing a i oni su postali agresivni lol!
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija Empty
PostajNaslov: Re: Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija   Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija I_icon_minitime28.01.09 21:25

Laughing ja volim one stare crtiće podsjećaju me na dane iz djetinjstva Smile
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija Empty
PostajNaslov: Re: Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija   Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija I_icon_minitime28.01.09 21:27

Teo je napisao/la:
Laughing ja volim one stare crtiće podsjećaju me na dane iz djetinjstva Smile

U jbte Teo uspiješ se sijetiti djetinjstva,ipak davnoooooooooooooo je to bilo Laughing lol!
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija Empty
PostajNaslov: Re: Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija   Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija I_icon_minitime28.01.09 21:29

Kate je napisao/la:
Teo je napisao/la:
Laughing ja volim one stare crtiće podsjećaju me na dane iz djetinjstva Smile

U jbte Teo uspiješ se sijetiti djetinjstva,ipak davnoooooooooooooo je to bilo Laughing lol!

uspijem lol!
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija Empty
PostajNaslov: Re: Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija   Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija I_icon_minitime29.01.09 9:51

Nemam strahova u smislu nekakvih fobija. Grozim se jedino kad me netko stisne ili zatvori tako da se ne mogu pomaknuti ni osloboditi, na to me panika ulovi i onda ne odgovaram za sebe.
Više razmišljam o onim drugim strahovima, strahovima koji su zapravo blokade u nama. Npr. strah od nove sredine, nove ljubavi i sl. Njih nastojim prevladati čim prije, jer život u strahu nije život.
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija Empty
PostajNaslov: Re: Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija   Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija I_icon_minitime29.01.09 12:16

Tko te tako stisnuo tana?

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Gost
Gost




Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija Empty
PostajNaslov: Re: Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija   Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija I_icon_minitime29.01.09 12:20

Bivši dečko ... nakon šta sam mu objasnila da mi to smeta, njemu je to bilo zabavno. Buraz me isto znao tako kad smo se "hrvali", kad smo bili u pubertetu Laughing
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija Empty
PostajNaslov: Re: Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija   Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija I_icon_minitime29.01.09 12:24

E baš svašta, ne mogu vjerovati da ovo čitam, kakva je to budaletina bio taj tvoj dečko? No

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Gost
Gost




Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija Empty
PostajNaslov: Re: Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija   Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija I_icon_minitime29.01.09 12:26

A čuj, valjda sam ja bila veća budala kad sam bila s njim toliko vremena Laughing
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija Empty
PostajNaslov: Re: Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija   Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija I_icon_minitime29.01.09 12:32

Hebi ga, bilo pa prošlo! Smile

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija Empty
PostajNaslov: Re: Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija   Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija I_icon_minitime21.09.09 10:23

Upoznajte svoje strahove


Postoji izreka koja upucuje da je: "strah od neuspeha najveci - neuspeh". Upoznajte svoje stahove i/ili strahovanja, da biste ih bolje razumeli. Postoje razlicite psiholoske metode koje pomazu da se strahovi prevazidju i razrese, osobe koje su oslobodjene (rasterecene) od strahova zive spokojnije i kvalitetnije. Psiholoska ravnoteza zahteva mentalnu hogijenu i svest o svojim (ne)mogucnostima.

Osecaj teskobe, neprijatnosti ili vrlo intenzivne uznemirenosti, dozivljen u prisutnosti neke "opasnosti" ili pri pomisli na nju, naziva se strahom.

Strah u osnovi ima i svoju pozitivnu funkciju, od najstarijih vremena omogucava opstanak coveka. Opreznost, bezanje pred opasnoscu, sakrivanje i nepoverljivost prema nepoznatom, nasledjivani su od generacije do generacije i prenosili su se vaspitanjem.
Beba od 4-5 meseci moze pokazivati manifestacije straha u obliku naglih i nedefinisanih reakcija, pokreta ili promena polozaja. Vremenom, odnosi straha i iskustva se uslovljavaju: strah od nekih predmeta, novih situacija, stranih osoba, zivotinja, usamljenosti, mraka, bolnih i mucnih secanja. Tek vremenom (sazrevanjem i odrastanjem), strah se kristalise oko neuspeha, ponizenja, kaznenih mera, skolske sredine.
Fizicka konstitucija, preterana osecajnost, zdravstveno stanje, vaspitne greske, roditeljski strah, zivotne okolnosti, siromastvo, raspad porodice, napustenost - pojacavaju reakciju na strah, tako da nekada dovode do fobicnih i panicnih reakcija.

Odrasli ljudi, po pravilu, rano nauce da strah odrzavaju u granicama normalnog. Ali, svako od ljudi ponekad oseti paniku, neprijatan osecaj u stomaku, uzasnu toplinu, suva usta, ubrzan puls, telo obliveno znojem, utrnule ruke. Kod zdravog coveka ti simptomi prolaze veoma brzo, ali kod obolelih, po tumacenju psihoanaliticara, ne postoji mogucnost ovladavanja osecanjima i postupcima, cak i kada su oni sasvim svesni da im ne preti nikakva realna opasnost.

Prema iskustvima psihologa i psihijatara, postoji mnogo varijanti te dusevne smetnje, koja se naziva fobija. Svaka pojava ili predmet, prakticno, moze da izazove panican strah kod neke osobe, te tako postoji gotovo neogranicen broj fobija.



Na osnovu istrazivanja, najcesce fobije su:

aerofobija - bolestan strah od letenja,
agorafobija - bolestan strah od otvorenog praznog prostora,
bakteriofobija - bolestan strah od bakterija,
erotofobija - bolestan strah od fizicke ljubavi,
hematofobija - bolestan strah od gledanja krvi,
hipofobija - bolestan strah od konja,
hirofobija - bolestan strah od vode,
hodofobija - bolestan strah od putovanja,
kancerofobija - bolestan strah od raka,
kardifobija - bolestan strah od srcanih bolesti,
klaustrofobija - bolestan strah od zatvorenog prostora,
klinofobija - bolestan strah od odlaska u krevet,
mizofobija - strah od prljavstine, nescistoce,
niktofobija - bolestan strah od mraka, tame, noci,
nozofobija - bolestan strah od bolesti uopste,
partenofobija - bolestan strah od mladih devojaka,
pirofobija - bolestan strah od vatre,
talasofobija - bolestan strah od mora,
tanatofobija - bolestan strah od smrti,
toksofobija - bolestan strah od otrova,
tripanofobija - bolestan strah od injekcija,
zoofobija - bolestan strah od zivotinja,
ksenofobija - bolesna mrznja prema strancima,

Novija istrazivanja u Nemackoj su otkrila, da gotovo 15 odsto odraslih osoba, pati od nekog oblika fobije. Plase se mraka, ponora, mosta, zivotinja i insekata, letenja avionom, poseta bolnici i mnogo cega drugog.
Po recima profesora Ivera Handa, mnoge osobe koje nikada nisu dozivele samrtni strah zbog neke fobije, mogu se smejati ponasanju fobicne osobe, pa oboleli onda pate i od nerazumevanja okoline. Oni se stide i tesko se odlucuju da govore o svojim mukama. Mnogi postaju jos depresivniji ili traze spas u sredstvima za smirenje, alkoholu ili drogi.

Srecom, po misljenju i na osnovu prakse vecine psihologa i psihijatara, smatra se da bolest straha u vecini slucajeva moze da se izleci ili bar ublazi.



Nacini lecenja

Terapija samosavladjivanja, obicno je dovoljna da pomogne bolesniku. Na pocetku se istrazuje pozadina fobije i njeni uzroci, kao i bivsi i sadasnji uslovi zivota pacijenta. Zatim, terapeut zajedno sa bolesnikom odlucuje o metodi i daljem postupku.

Terapija "suocavanja sa strahom" - U hamburskoj univerzitetskoj bolnici primenjuju terapiju "suocavanja sa strahom", koja obuhvata seanse prethodnog upoznavanja i opisa predmeta straha, a zatim i postupnog priblizavanju objektu fobije.

Terapija "Infuzije laktata" - Ostri strahovi javljaju se cesto uporedo sa smetnjama u razmeni materija, pri cemu laktat (so mlecne kiseline) ima posebnu ulogu, navodi direktor minhenskog Mak Plankovog instituta za psihijatriju, profesor Florijan Holsboer. Infuzijama laktata mogu se prekinuti fobicni strahovi kod fobicara, dok zdrave osobe ne reaguju na tu vrstu infuzije.

Osnovni savet je - ne saziveti se sa bolescu, ne stideti se svojih simptoma, obavezno potraziti strucnu pomoc i izboriti se za pravo na zivot bez straha. Odnosno, dajte sebi sansu da zivite zdravije, lepse i kvalitetnije.

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Gost
Gost




Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija Empty
PostajNaslov: Re: Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija   Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija I_icon_minitime21.09.09 10:26

aerofobija - bolestan strah od letenja,
klaustrofobija - bolestan strah od zatvorenog prostora
talasofobija - bolestan strah od mora, dobro ne baš bolestan strah,al duboke vode se bojim..jao ma tko me natjera da ovo copy...... Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija 12363
[Vrh] Go down
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija Empty
PostajNaslov: Re: Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija   Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija I_icon_minitime16.12.09 20:50

e ovo mi je jedini strah... bolestan strah od fizicke ljubavi, Laughing
nemam strahova ...ako koji vremenom ne dode ...

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Tea
Zagrijao tipkovnicu
Tea


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 758
Godine : 54
Lokacija : Split
Datum registracije : 01.11.2009

Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija Empty
PostajNaslov: Re: Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija   Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija I_icon_minitime16.12.09 21:43

Ne bih rekla da imam nekih specijalnih strahova.Teško mi je sa nekim osobama za koje znam da jedno misle a drugo rade.Kad znam da mi se smiju i srdačne su,a ispod imaju neke druge misli.Teško mi je komunicirati i praviti se kao da je sve redu.Volim sve izgladit...ali kod nekih osoba to nije moguće.I ne znam nekad ni komunicirat...imam kočnicu baš.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija Empty
PostajNaslov: Re: Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija   Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija I_icon_minitime16.12.09 21:46

hematofobija - bolestan strah od gledanja krvi,
niktofobija - bolestan strah od mraka, tame, noci,
talasofobija - bolestan strah od mora,
tripanofobija - bolestan strah od injekcija,
[Vrh] Go down
Ary
VIP član
Ary


Female
Pisces Rooster
Broj postova : 16293
Godine : 43
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 16.04.2009

Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija Empty
PostajNaslov: Re: Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija   Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija I_icon_minitime16.12.09 21:51

bojim se paukova... Smile
[Vrh] Go down
californiamen
Totalno relaxiran
californiamen


Scorpio Broj postova : 2464
Godine : 123
Datum registracije : 17.11.2009

Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija Empty
PostajNaslov: Re: Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija   Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija I_icon_minitime17.12.09 16:25

Goran je napisao/la:
„Strah je najsnažnija emocija,“ tvrdi profesor psihologije na Kalifornijskom Univerzitetu Michael Fanselow. Ljudi prepoznaju strah kod drugih prije nego neke druge emocije. U nedavnom istraživanju volonterima su pokazivana lica u strahu, sretna lica i lica bez emocija. Najbrže su prepoznavali i reagirali na lica koja su pokazivala strah, čak i kada su ta lica bila okrenuta naopako.

Da li vi strahujete od nečega, imate li možda neke fobije i čega ste se bojali u djetinjstvu?
Kako pobjeđujete strah?

Strahovi i fobije nisu sinonimi... Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija 432419
Ne valja i ne smiju se pojmovi krivo označavati, dolazi do pomutnje..
Strah je evolucijski input., "dodatak" usmjeren da ljude zaštiti od nečeg što je važno, vrijedno, npr. svoj život..

FOBIJE su neopravdani, nerealni i PRETJERANO jaki strahovi od raznih predmeta, objekata, osoba i situacija.
Kada govorimo o FOBIJAMA dolazimo na "teren" psihopatologije.
Svaka osoba ima izvjesnu dozu urođenih strahova - ali nema FOBIJE..

Fobije razlikujemo prema fobogenim objektima - i postoje tri glavne vrste fobija:

a) jednostavna fobija..
b) socijalna fobija
c) agorafobija..

Jednostavne fobije su ograničene na JEDAN objekt straha ili JEDNU situaciju ( npr. paukove, visinu, pogled na nešto...npr. krv"..
Socijalne fobije su složenije i usmjerene na pretjerane strahove od događaja koje su rezultanta socijalnih situacija: npr. negativne kritike, odbijanje od drugih ljudi..
Agorafobije su pretjerani strahovi od prostora koji su često povezani s panikom ( iako ne moraju biti..)
[Vrh] Go down
Wind
Totalno relaxiran
Wind


Female
Aquarius Rooster
Broj postova : 1722
Godine : 42
Datum registracije : 09.12.2009

Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija Empty
PostajNaslov: Re: Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija   Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija I_icon_minitime17.12.09 16:46

U nas na predavanjima na psihologiji je bilo toliko petljanja oko straha i fobija
Haj da ovako kazemo na jedan jako jednostavan nacin
Strah je ugradjen u nase bilosko bice a fobija je nesto sto postoji u nasoj psihi ili,sto bi narod rekao: "To ti je sve u glavi" Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija 776231
[Vrh] Go down
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija Empty
PostajNaslov: Re: Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija   Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija I_icon_minitime17.12.09 16:49

kak god ...nemam ni jednostavne ...ni socijalne ..ni agorafobije..imala sam strah...koji sam pobjedila uz pomoc drage osobe
hug2

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Sponsored content





Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija Empty
PostajNaslov: Re: Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija   Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Strah - uzroci, posljedice i neutralizacija
[Vrh] 
Stranica 1 / 4.Go to page : 1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Posljedice onečišćenja vode
» Uzroci anksioznih napada
» Otekline i njihovi uzroci
»  Glavobolja i njeni uzroci
» Uzroci smrti povijesnih ličnosti

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Društvo i zabava :: Psihologija i osobni razvoj :: Psihologija općenito :: Kompleksi, fobije i frustracije-
Forum(o)Bir: