Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Sastavi za pismene zadatke

Go down 
+89
bat65
TORLAK
brancilo
kefaloo
Luca
Sara99
bube
Milicicaaa
bojana.bajovic
Maja5
sale_skoplje
ernesa :)
AlanBazinga
arhont
Masontasticno
Azraaa
Bokaa98
LazarLaky
zvekimol
saraaaa
Jop4 98
Minjon
Djozo
ironmaiden
bhop123
Natasanaca
diya
nnsskkbb
Nina98
Minnie
Strahinja
Gracija...
X MEN
Danijel_97
JuDo---TASA
mobile
nneca998
bojanica
nole1465
tamara cvetkovic
mexx
mr.BlackboOrn97
fiksa
Ketica
Ani O:)
pero
NE53
Dzebo
Marina pfc
jm.
Nina*
Djole97
Mala sam pa sta^^
Badomen
maja^^
Christine von Cahill
lola-mpek
loodacha
Tanja Rupar
MilanaDejan
Malla
mala Nela
Tasha ^^
diskica
yoyo
andjelitza
petar bojkovic
acaboy3
bodomiere
Wall-e
tamara **
vii
FiCaaa
gunner4
shekira
jojo
bojanaraljic
zvrk1991
Wind
Dusxan
Mladen
AlekMime
sestra lerdi
Goran
Bojana
Kikica
Niky
Blizanka
Rokerka
93 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 11, 12, 13  Next
Autor/icaPoruka
Rokerka
Ljubitelj foruma
Rokerka


Female
Cancer Rat
Broj postova : 4199
Godine : 28
Lokacija : Nedođija ^^
Datum registracije : 31.12.2009

Sastavi za pismene zadatke - Page 6 Empty
PostajNaslov: Sastavi za pismene zadatke   Sastavi za pismene zadatke - Page 6 I_icon_minitime16.03.10 17:49

First topic message reminder :

Morala sam da otvorim ovu temu jer mi zesce treba pomoc...
Blokirao mi mozak Sastavi za pismene zadatke - Page 6 12363
Trebam da napisem sastav na temu "Kad bi progovorila moja klupa" treba da pisem o ljubavi...ne znam ni ja...Smile
Ja napisala uvod

Secate li se kada smo se prvi put sreli, nasih prvih casova, odmora, prvih kontakta, ogovaranja, prigovaranja, poruka i leksikona? Secate li se toga? A, secate li se onda nasih nestasluka, prvih problema koje smo pravili razrednoj, prvih ukora, ocena, raznih anegdota sa casova i van njih, koje su nas zblizile, tek toliko da nas niko ne moze rastaviti? Ja znam nekoga ko se sigurno seca. Moja klupa.

I ne znam dalje... Sastavi za pismene zadatke - Page 6 12363 mislim, kako sad da okrenem ja na simpatiju...i to...ne znam Sastavi za pismene zadatke - Page 6 776231
Ajde ljudi pliz...pomagajte...sutra imam pismeniiii
[Vrh] Go down

Autor/icaPoruka
Rokerka
Ljubitelj foruma
Rokerka


Female
Cancer Rat
Broj postova : 4199
Godine : 28
Lokacija : Nedođija ^^
Datum registracije : 31.12.2009

Sastavi za pismene zadatke - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Sastavi za pismene zadatke   Sastavi za pismene zadatke - Page 6 I_icon_minitime13.10.10 14:37

Slazem se, nadjes na netu, ja uglavnom odatle sve 'vatam :P
Cekaj, probacu da pronadjem sveske kad sam ja radila diobu Jaksica, mozda ima nesto pametno Smile
[Vrh] Go down
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 174
Datum registracije : 21.01.2009

Sastavi za pismene zadatke - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Sastavi za pismene zadatke   Sastavi za pismene zadatke - Page 6 I_icon_minitime13.10.10 14:40

To ljubim ja vas pomozite ...ali zaista tema je odlicna Laughing i ja trazim ali nista pametno ...nista bez Rokerke hug2 ako ko sta moze to je ona

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Sastavi za pismene zadatke - Page 6 Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
bodomiere
Ljubitelj foruma
bodomiere


Male
Sagittarius Horse
Broj postova : 3910
Godine : 33
Lokacija : Kaštel Sućurac
Datum registracije : 30.05.2010

Sastavi za pismene zadatke - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Sastavi za pismene zadatke   Sastavi za pismene zadatke - Page 6 I_icon_minitime13.10.10 14:42

Rokerka je napisao/la:
mozda ima nesto pametno

napiši curi sve što možeš i pametno i glupo,kad kombiniraš pametno i glupo nekad može bit dobro
[Vrh] Go down
http://dzungla-forum.forumcroatian.com/
andjelitza
Početnik
Početnik



Scorpio Buffalo
Broj postova : 22
Godine : 26
Datum registracije : 13.10.2010

Sastavi za pismene zadatke - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Sastavi za pismene zadatke   Sastavi za pismene zadatke - Page 6 I_icon_minitime13.10.10 14:50

i ima li nesto........moze i o andjeliji iz diobe jaksica.....
[Vrh] Go down
Rokerka
Ljubitelj foruma
Rokerka


Female
Cancer Rat
Broj postova : 4199
Godine : 28
Lokacija : Nedođija ^^
Datum registracije : 31.12.2009

Sastavi za pismene zadatke - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Sastavi za pismene zadatke   Sastavi za pismene zadatke - Page 6 I_icon_minitime13.10.10 14:55

'vako...nasla sam za "Smrt vojvode Prijezde" samo analizu dela...nemam nikakav opis :/ A za Diobu Jaksica imam za Andjeliju kako je mudra, hrabra i verna. Uspela je da zadovolji i muza i devera.

Ja se, iskreno, ne secam bas o cemu se radi u tim pesmama jer me nisu zanimale opste, ali ako negde gresim ti ispravi Smile

I mislim da nije bas dobra ideja da pises o vojvodi Prijezdi..on i nije neki opasan junak. Andjelija ti je bolji izbor... Smile

Divis joj se zbog toga sto je bila domisljatai mudra. Nasla je resenje iz veoma komplikovane situacije. Uspela je da pomiri bracu i uvede mir u kucu. Tebi se to dopalo jer bi volela da kad odrastes i imas svoju decu i porodicu, da uvek vlada mir u kuci, da nema svadja.

To samo razvuci nekako...prepricaj deo iz pesme kako je ona pomirila bracu, to ce da "popuni" prazninu. Smile
[Vrh] Go down
andjelitza
Početnik
Početnik



Scorpio Buffalo
Broj postova : 22
Godine : 26
Datum registracije : 13.10.2010

Sastavi za pismene zadatke - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Sastavi za pismene zadatke   Sastavi za pismene zadatke - Page 6 I_icon_minitime13.10.10 15:07

moze jos neka pomoc
[Vrh] Go down
andjelitza
Početnik
Početnik



Scorpio Buffalo
Broj postova : 22
Godine : 26
Datum registracije : 13.10.2010

Sastavi za pismene zadatke - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Sastavi za pismene zadatke   Sastavi za pismene zadatke - Page 6 I_icon_minitime13.10.10 15:08

ako imas vremena da mi napises neki sastav........please
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43764
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

Sastavi za pismene zadatke - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Sastavi za pismene zadatke   Sastavi za pismene zadatke - Page 6 I_icon_minitime13.10.10 15:12

Andjelitice oni se potrgaše da ti pomognu a ti ima li još šta..pa skomnost je vrlina miša mu Laughing
[Vrh] Go down
Rokerka
Ljubitelj foruma
Rokerka


Female
Cancer Rat
Broj postova : 4199
Godine : 28
Lokacija : Nedođija ^^
Datum registracije : 31.12.2009

Sastavi za pismene zadatke - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Sastavi za pismene zadatke   Sastavi za pismene zadatke - Page 6 I_icon_minitime13.10.10 15:14

A ono, potrudi se malo i ti :/ Ja sam juce pisala esej (a to je zajebano samo tako...videces sledece godine xD) sasvim sama :/ Niko nije hteo ni uvod da mi napise tužni

Ono, to sto sam ti napisala je dovoljno informacija...Smisli neki uvod "Svi mi imamo neke nase junake na koje bi voleli da se ugledamo i da idemo njihovim stopama. Za mene je to Jelica iz pesme "Dioba Jaksica..."
Nije bas neki uvod, al ono, na taj fazon nesto...onda je opises...kako je ti zamisljas, izgled, osobine...
I zakljucak, zasto hoces da budes kao ona...

Ja vise ne mogu d ti pomognem, izvini...
[Vrh] Go down
andjelitza
Početnik
Početnik



Scorpio Buffalo
Broj postova : 22
Godine : 26
Datum registracije : 13.10.2010

Sastavi za pismene zadatke - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Sastavi za pismene zadatke   Sastavi za pismene zadatke - Page 6 I_icon_minitime13.10.10 15:18

ok
[Vrh] Go down
yoyo
Početnik
Početnik



Aquarius Pig
Broj postova : 11
Godine : 29
Datum registracije : 13.10.2010

Sastavi za pismene zadatke - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Sastavi za pismene zadatke   Sastavi za pismene zadatke - Page 6 I_icon_minitime13.10.10 17:07

treba mi pomoc.nzm kako da pocnem,a tema glasi I TO BI MOGLO BITI SVE DOTACI NEKOG I RECI DOBRO JE!hitno je!unapred hvala confused
[Vrh] Go down
diskica
Početnik
Početnik



Sagittarius Buffalo
Broj postova : 1
Godine : 26
Datum registracije : 13.10.2010

Sastavi za pismene zadatke - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Sastavi za pismene zadatke   Sastavi za pismene zadatke - Page 6 I_icon_minitime13.10.10 17:22

Ljudi molim vas pomagajte tema je moja najveca briga.ja sam nesto napisala da mi je najveca briga koju skolu upisati ali kako zavrsit????? glavom u zid confused
[Vrh] Go down
Rokerka
Ljubitelj foruma
Rokerka


Female
Cancer Rat
Broj postova : 4199
Godine : 28
Lokacija : Nedođija ^^
Datum registracije : 31.12.2009

Sastavi za pismene zadatke - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Sastavi za pismene zadatke   Sastavi za pismene zadatke - Page 6 I_icon_minitime13.10.10 17:51

Yoyo, o cemu bi da pises? Da znam kako da pocnem :P


Diskice...

"Mozda je jos uvek rano da razmisljam o tome, ipak, imam jos dve godine da razmisljam i verovatno ce mi jos mnogo ideja pasti na pamet, ali mi ovo pitanje ne izbija iz glave. Ali verujem da cu do tada shvatiti sta je najbolje za mene i da cu izabrati ono pravo zanimanje"

Moze nesto na tu foru? Smile


Eeee...da me sad vidi moja nastavnica srpskog...kladim se da bi bila ponosna na mene Laughing
[Vrh] Go down
yoyo
Početnik
Početnik



Aquarius Pig
Broj postova : 11
Godine : 29
Datum registracije : 13.10.2010

Sastavi za pismene zadatke - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Sastavi za pismene zadatke   Sastavi za pismene zadatke - Page 6 I_icon_minitime13.10.10 17:53

pa na primer o napustenoj deci kojoj je potreban pomoc
i na osnovu toga treba da dotakne sve ljude..... nesto u tom smislu....
znaci o nekoj humanosti...
[Vrh] Go down
yoyo
Početnik
Početnik



Aquarius Pig
Broj postova : 11
Godine : 29
Datum registracije : 13.10.2010

Sastavi za pismene zadatke - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Sastavi za pismene zadatke   Sastavi za pismene zadatke - Page 6 I_icon_minitime13.10.10 18:11

Molim vas!!!!!!!!!!!!!!!!
[Vrh] Go down
Rokerka
Ljubitelj foruma
Rokerka


Female
Cancer Rat
Broj postova : 4199
Godine : 28
Lokacija : Nedođija ^^
Datum registracije : 31.12.2009

Sastavi za pismene zadatke - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Sastavi za pismene zadatke   Sastavi za pismene zadatke - Page 6 I_icon_minitime13.10.10 18:16

Zivot je cudo. Nekome da sve na dlanu, dok druge, ni krive ni duzne, surovo ostavlja bez icega ne osvrcuci se vise. Cesto razmisljam o tome koliko nepravda ima u ovom svetu. Od nepravedno dobijene ocene, do nekih mnogo ozbiljnijih stvari, kao sto su ratovi i glad.

Pokusavam cesto da se stavim u situaciju tih ljudi i dece koji nemaju skoro nista. Zive od danas do sutra boreci se da zarade za nesto malo hrane kako bi preziveli. Sta onda reci za ostale stvari neophodne za zivot? Bezbedan krov nad glavom, voda, struja, sredstva za higijenu, odeca i obuca...Tek u takvim trenutcima shvatam koliko sam ja zapravo srecna sto zivim ovim zivotom. Gledala sam jednom prilikom emisiju o gladnoj deci u Africi. Moram priznati da sam se potresla. Toliki procenat gladnih, a toliko malo ljudi je voljno da pomogne. Verujem da kada bi bar svi odvojili neki najmanji deo, bilo bi od velike pomoci. Umesto da ljudi trose novac na alkohol, drogu, cigare i ostale stvari koje im ne mogu doneti dobro, mogli bi da odvoje i pomognu gladnoj deci. Naravno, svesna sam da ne razmisljaju svi tako. Svesna sam da su ljudi sebicni i pohlepni i da im je stalo samo do njih samih. Znam da sama ne mogu da promenim svet, a to me jos vise rastuzuje.


Toliko od mene...dodaj jos par recenica...i stavi neki zakljucak i eto...
nadam se da sam pomogla Smile
[Vrh] Go down
yoyo
Početnik
Početnik



Aquarius Pig
Broj postova : 11
Godine : 29
Datum registracije : 13.10.2010

Sastavi za pismene zadatke - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Sastavi za pismene zadatke   Sastavi za pismene zadatke - Page 6 I_icon_minitime13.10.10 18:22

e srce si!!!!!!HVALA PUNOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO hophop
[Vrh] Go down
Rokerka
Ljubitelj foruma
Rokerka


Female
Cancer Rat
Broj postova : 4199
Godine : 28
Lokacija : Nedođija ^^
Datum registracije : 31.12.2009

Sastavi za pismene zadatke - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Sastavi za pismene zadatke   Sastavi za pismene zadatke - Page 6 I_icon_minitime13.10.10 18:31

Nema na cemu Smile
[Vrh] Go down
Tasha ^^
Početnik
Početnik



Aquarius Rat
Broj postova : 1
Godine : 27
Datum registracije : 14.10.2010

Sastavi za pismene zadatke - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Sastavi za pismene zadatke   Sastavi za pismene zadatke - Page 6 I_icon_minitime14.10.10 17:32

Heej...meni hitno treba ideja za sastav.. temu je "Lik iz epskih pesama" ....please help... Smile
[Vrh] Go down
Rokerka
Ljubitelj foruma
Rokerka


Female
Cancer Rat
Broj postova : 4199
Godine : 28
Lokacija : Nedođija ^^
Datum registracije : 31.12.2009

Sastavi za pismene zadatke - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Sastavi za pismene zadatke   Sastavi za pismene zadatke - Page 6 I_icon_minitime16.10.10 17:47

O tome smo vec pisali.. Smile
[Vrh] Go down
mala Nela
Početnik
Početnik



Aries Pig
Broj postova : 7
Godine : 29
Datum registracije : 16.10.2010

Sastavi za pismene zadatke - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Sastavi za pismene zadatke   Sastavi za pismene zadatke - Page 6 I_icon_minitime16.10.10 21:21

hellooo cerekalo meni treba hitno sastav za temu"nije bogat onaj koji ima vec onaj koji daje"
molim vas da mi pomognete ja ne znam sastavljat....pls...tužni(
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 43
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Sastavi za pismene zadatke - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Sastavi za pismene zadatke   Sastavi za pismene zadatke - Page 6 I_icon_minitime16.10.10 21:25

Prvo moraš počastiti ovdje cerekalo http://www.relax-forum.com/coctail-bar-f1/kava-rakija-chat-forumski-caffe-t10011-390.htm#483494

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
mala Nela
Početnik
Početnik



Aries Pig
Broj postova : 7
Godine : 29
Datum registracije : 16.10.2010

Sastavi za pismene zadatke - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Sastavi za pismene zadatke   Sastavi za pismene zadatke - Page 6 I_icon_minitime16.10.10 21:47

aaa ajd molim te napisi mi sastav treba mi hitnooooooo pleaseeeee tužni((((
[Vrh] Go down
Malla
Početnik
Početnik



Pisces Buffalo
Broj postova : 8
Godine : 27
Datum registracije : 17.10.2010

Sastavi za pismene zadatke - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Sastavi za pismene zadatke   Sastavi za pismene zadatke - Page 6 I_icon_minitime17.10.10 11:04

Ljudi treba mi analiza pesama Smrt Vojvode Prijezde i
Ropstvo i zenidba jaksica Scepana..pls help... Smile
[Vrh] Go down
Rokerka
Ljubitelj foruma
Rokerka


Female
Cancer Rat
Broj postova : 4199
Godine : 28
Lokacija : Nedođija ^^
Datum registracije : 31.12.2009

Sastavi za pismene zadatke - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Sastavi za pismene zadatke   Sastavi za pismene zadatke - Page 6 I_icon_minitime17.10.10 11:19

Knjizevni rod: epika
Knjizevna vrsta: epska narodna pesma
*Pesma pripada pokosovskom tematskom ciklusu

Tema: "smrt vojvode Prijezde" (ili "kako je grad Stalac pao pod tursku vlast"

Nepoznate reci:
Knjiga -> Pismo
lagum ->podzemni hodnici koji cu sluzili da se neopazeno udje ili izadje iz grada

Fabula:
-Prepiska (dopisivanje) izmedju vojvode Prijezde i turskog cara Memeda.
-Memed trazi da mu vojvoda Prijezda preda "tri blaga svoja", sablju novajliju, konja Zdrala i ljubu Jelicu.
-Prijezda odbija sve careve zahteve
-Jelica sa zidina grada posmatra mutnu Moravu (predznak)
-Turci krisom (lagumima) ulaze u grad
-Prijezdina borba sa Turcima
-On uvidja svoj poraz, ubija konja, lomi sablju a ljubi Jelici nudi da izabere (zivot ili smrt).
-Prijezda i Jelica biraju smrt - Skacu sa bedema grada u reku.

Dodaj samo likove i poruke i ideje pesme, ta strana mi se iscepala Sastavi za pismene zadatke - Page 6 765814
[Vrh] Go down
Sponsored content





Sastavi za pismene zadatke - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Sastavi za pismene zadatke   Sastavi za pismene zadatke - Page 6 I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Sastavi za pismene zadatke
[Vrh] 
Stranica 6 / 13.Go to page : Previous  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 11, 12, 13  Next
 Similar topics
-
» Sastavi za pismene zadatke
» Skolski sastavi
» Sastavi jeftino računalo
» Sastavi iz Srpskog jezika

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Društvo i zabava :: Kultura i umjetnost :: Književnost-
Forum(o)Bir: