Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Biste li usvojili dijete?

Go down 
+2
Goran
Lux
6 posters
Go to page : 1, 2  Next

Biste li usvojili dijete kad nikako ne biste mogli dobiti svoje?
Da, svakako
Biste li usvojili dijete? T7mw5w_th67%Biste li usvojili dijete? I_vote_rcap
 67% [ 10 ]
Možda
Biste li usvojili dijete? T7mw5w_th27%Biste li usvojili dijete? I_vote_rcap
 27% [ 4 ]
Nikad
Biste li usvojili dijete? T7mw5w_th6%Biste li usvojili dijete? I_vote_rcap
 6% [ 1 ]
Ukupno glasova : 15
 

Autor/icaPoruka
Lux
Totalno relaxiran
Lux


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 1417
Godine : 59
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 03.02.2009

Biste li usvojili dijete? Empty
PostajNaslov: Biste li usvojili dijete?   Biste li usvojili dijete? I_icon_minitime13.02.09 10:41

Kako se ljudi sve češće nalaze i kuće u godinama iznad onih idealnih za rađanje djece, tako ima sve više problema s nemogućnošću začeća željenog djeteta, često ni nakon godina liječenja neplodnosti. Neki se u toj situaciji odlučuju za usvajanje djeteta. No tu su se između njih i djeteta koje također željno iščekuje topao dom ispriječili brojni zakoni i propisi koji postupak usvajanja čine neobično dugim i neugodnim. Ti postupci služe zaštiti djeteta i zađštiti prava djetetovih bioloških roditelja, no često postaju prava noćna mora za sve sudionike procesa. Također se postavljaju pitanja - što ako s djetetom nešto nije u redu, ako nosi neki genetski poremećaj ili ima izrazito neugodan karakter - hoće li ljubav novih roditeljha biti dovoljna da prebrodi takve probleme. I kako će se roditelji nositi s pubertetom usvojenog djeteta, gdje mnoga biološka djeca stvaraju probleme roditeljima sa svojim svjesnim ili podsvjesnim željama da se od njih odvoje, a ovdje postoji još i dodan problem težak roditeljima koji su inače osjetljivi na ovu pojavu.

Poznajem slučajeve gdje se dijete krasno uklopilo u novu obitelj i nikad nije imalo nikakvih problema, iako mislim da je za svakog čovjeka bolna činjenica da je jednom u životu bio potpuno odbačen pa se mora naučiti nositi s tom činjenicom. No susretala sam i ove suprotne, problematične veze roditelja i usvojene djece. Teško je reći što učiniti u takvim situacijama...
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Biste li usvojili dijete? Empty
PostajNaslov: Re: Biste li usvojili dijete?   Biste li usvojili dijete? I_icon_minitime13.02.09 11:05

Usvojio bi dijete i to ću jednom i učiniti. Zašto uz svoju biološku djecu jednog dana ne bi pomogao još jednom djetetu da živi u sretnoj obitelji? Smile

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Lux
Totalno relaxiran
Lux


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 1417
Godine : 59
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 03.02.2009

Biste li usvojili dijete? Empty
PostajNaslov: Re: Biste li usvojili dijete?   Biste li usvojili dijete? I_icon_minitime13.02.09 11:08

Lijepo, samo, požuri malo :;): skočko
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Biste li usvojili dijete? Empty
PostajNaslov: Re: Biste li usvojili dijete?   Biste li usvojili dijete? I_icon_minitime13.02.09 11:32

Evo, počeo sam raditi na formiranju obitelji... krevet lol!

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Lux
Totalno relaxiran
Lux


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 1417
Godine : 59
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 03.02.2009

Biste li usvojili dijete? Empty
PostajNaslov: Re: Biste li usvojili dijete?   Biste li usvojili dijete? I_icon_minitime13.02.09 11:56

Laughing Laughing Laughing

Samo naprijed! skočko
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Biste li usvojili dijete? Empty
PostajNaslov: Re: Biste li usvojili dijete?   Biste li usvojili dijete? I_icon_minitime13.02.09 13:52

Možda...trenutačno se ne mogu staviti u tu poziciju, ali nikako ne odbacujem tu mogućnost.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Biste li usvojili dijete? Empty
PostajNaslov: Re: Biste li usvojili dijete?   Biste li usvojili dijete? I_icon_minitime13.02.09 21:24

Moja obitelj,dakle mama,tata,brat i ja...dok smo svi živjeli zajedno smo usvojili bebu od 3 mj,sada ima 10 godina skočko obožavam je kao da mi je rođena sestra,nema razlike I love you
[Vrh] Go down
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Biste li usvojili dijete? Empty
PostajNaslov: Re: Biste li usvojili dijete?   Biste li usvojili dijete? I_icon_minitime13.02.09 21:32

uvijek za,zasto ne uciniti jedno dijete sretnim ako si u mogucnosti :;):

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Biste li usvojili dijete? Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Gost
Gost




Biste li usvojili dijete? Empty
PostajNaslov: Re: Biste li usvojili dijete?   Biste li usvojili dijete? I_icon_minitime13.02.09 21:38

blizanac je napisao/la:
uvijek za,zasto ne uciniti jedno dijete sretnim ako si u mogucnosti :;):

respect
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Biste li usvojili dijete? Empty
PostajNaslov: Re: Biste li usvojili dijete?   Biste li usvojili dijete? I_icon_minitime13.02.09 21:45

blizanac je napisao/la:
uvijek za,zasto ne uciniti jedno dijete sretnim ako si u mogucnosti :;):
slažem se bravo
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Biste li usvojili dijete? Empty
PostajNaslov: Re: Biste li usvojili dijete?   Biste li usvojili dijete? I_icon_minitime13.02.09 21:47

Kate je napisao/la:
Moja obitelj,dakle mama,tata,brat i ja...dok smo svi živjeli zajedno smo usvojili bebu od 3 mj,sada ima 10 godina skočko obožavam je kao da mi je rođena sestra,nema razlike I love you

ma daj....Smile
baš lijepo...Smile
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Biste li usvojili dijete? Empty
PostajNaslov: Re: Biste li usvojili dijete?   Biste li usvojili dijete? I_icon_minitime13.02.09 21:48

posvojio bih dijete..naravno...Smile
uvijek kažem da u cijeloj toj priči djeca nisu ništa kriva...Smile
zašto ne pomoći nekome i promijeniti mu život Smile
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Biste li usvojili dijete? Empty
PostajNaslov: Re: Biste li usvojili dijete?   Biste li usvojili dijete? I_icon_minitime13.02.09 21:49

korny je napisao/la:
Kate je napisao/la:
Moja obitelj,dakle mama,tata,brat i ja...dok smo svi živjeli zajedno smo usvojili bebu od 3 mj,sada ima 10 godina skočko obožavam je kao da mi je rođena sestra,nema razlike I love you

ma daj....Smile
baš lijepo...Smile

Pa da Smile to ti nikada nisam rekla jelda :;): ...
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Biste li usvojili dijete? Empty
PostajNaslov: Re: Biste li usvojili dijete?   Biste li usvojili dijete? I_icon_minitime13.02.09 21:50

Kate je napisao/la:
korny je napisao/la:
Kate je napisao/la:
Moja obitelj,dakle mama,tata,brat i ja...dok smo svi živjeli zajedno smo usvojili bebu od 3 mj,sada ima 10 godina skočko obožavam je kao da mi je rođena sestra,nema razlike I love you

ma daj....Smile
baš lijepo...Smile

Pa da Smile to ti nikada nisam rekla jelda :;): ...

vjerojatno si u toj cijeloj našoj filozofiji zaborabila spomenuti to...Smile
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Biste li usvojili dijete? Empty
PostajNaslov: Re: Biste li usvojili dijete?   Biste li usvojili dijete? I_icon_minitime13.02.09 21:51

Filozofiji Laughing

Nećemo više :lightning:
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Biste li usvojili dijete? Empty
PostajNaslov: Re: Biste li usvojili dijete?   Biste li usvojili dijete? I_icon_minitime13.02.09 21:54

ok....Smile
[Vrh] Go down
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Biste li usvojili dijete? Empty
PostajNaslov: Re: Biste li usvojili dijete?   Biste li usvojili dijete? I_icon_minitime13.02.09 22:14

Ja licno da imam uslove,sto se tice finansija i prostora usvojila bih masu djece, kad ih gledam na tv mene dusa boli i ne mogu nikako da svatim kakva je ta majka ,kakvo ona srce ima da moze ostaviti svoje dijete,kad sretnem na ulici nepoznato dijete samo ili sa roditeljima da ide uvijek mi izmami osmijeh ma kako god bila raspolozena...

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Biste li usvojili dijete? Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Biste li usvojili dijete? Empty
PostajNaslov: Re: Biste li usvojili dijete?   Biste li usvojili dijete? I_icon_minitime14.02.09 14:13

Užasno je u kojim uvjetima djeca žive u domovima i to koliko ima glupih administrativnih prepreka i zavrzlama kod usvajanja djece.

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Lux
Totalno relaxiran
Lux


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 1417
Godine : 59
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 03.02.2009

Biste li usvojili dijete? Empty
PostajNaslov: Re: Biste li usvojili dijete?   Biste li usvojili dijete? I_icon_minitime14.02.09 14:21

Kate je napisao/la:
Moja obitelj,dakle mama,tata,brat i ja...dok smo svi živjeli zajedno smo usvojili bebu od 3 mj,sada ima 10 godina skočko obožavam je kao da mi je rođena sestra,nema razlike I love you

Pa i nema razlike, ne bi je trebalo biti, osobito ako se radi o tako maloj bebi. To je uistinu jako lijepo ljubav

Možeš možda dodati neki detalj o papirologiji prilikom usvajanja? Ili se radi o djetetu iz vaše obitelji koje je ostalo bez roditelja pa je to malo olakšalo dobivanje skrbništva? Znam da bi puno više ljudi usvajalo djecu kad bi to bilo zakonski jednostavnije.
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Biste li usvojili dijete? Empty
PostajNaslov: Re: Biste li usvojili dijete?   Biste li usvojili dijete? I_icon_minitime14.02.09 14:26

Super Kate, tek sam sad ovo pročitao! ljubav skočko

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Gost
Gost




Biste li usvojili dijete? Empty
PostajNaslov: Re: Biste li usvojili dijete?   Biste li usvojili dijete? I_icon_minitime14.02.09 14:28

Lux je napisao/la:
Kate je napisao/la:
Moja obitelj,dakle mama,tata,brat i ja...dok smo svi živjeli zajedno smo usvojili bebu od 3 mj,sada ima 10 godina skočko obožavam je kao da mi je rođena sestra,nema razlike I love you

Pa i nema razlike, ne bi je trebalo biti, osobito ako se radi o tako maloj bebi. To je uistinu jako lijepo ljubav

Možeš možda dodati neki detalj o papirologiji prilikom usvajanja? Ili se radi o djetetu iz vaše obitelji koje je ostalo bez roditelja pa je to malo olakšalo dobivanje skrbništva? Znam da bi puno više ljudi usvajalo djecu kad bi to bilo zakonski jednostavnije.

Ja sam ti onda imala 18 god.papire su moji sređivali,mogu ti samo reči da je papirologije previše,stvarno previše...
treba to upola srezati...zar nije bolje udomiti dijecu nego da su domovi puni...
A malecku obožavam skočko
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Biste li usvojili dijete? Empty
PostajNaslov: Re: Biste li usvojili dijete?   Biste li usvojili dijete? I_icon_minitime14.02.09 14:28

Goran je napisao/la:
Super Kate, tek sam sad ovo pročitao! ljubav skočko

:;):
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Biste li usvojili dijete? Empty
PostajNaslov: Re: Biste li usvojili dijete?   Biste li usvojili dijete? I_icon_minitime14.02.09 23:30

Kate je napisao/la:
Goran je napisao/la:
Super Kate, tek sam sad ovo pročitao! ljubav skočko

:;):

litlangel nema šta..Smile
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 44
Datum registracije : 04.03.2009

Biste li usvojili dijete? Empty
PostajNaslov: Re: Biste li usvojili dijete?   Biste li usvojili dijete? I_icon_minitime07.03.09 18:12

Posvojili bi, čak smo i pričali o tome prije nego smo krenuli napraviti svoju, oboje smo se složili da kada ne bi uspjeli, probali bi posvojiti dijete.
[Vrh] Go down
Alba
Zagrijao tipkovnicu
Alba


Female
Aquarius Goat
Broj postova : 262
Godine : 32
Lokacija : Kladanj-bih
Datum registracije : 06.02.2009

Biste li usvojili dijete? Empty
PostajNaslov: Re: Biste li usvojili dijete?   Biste li usvojili dijete? I_icon_minitime08.03.09 18:58

iako sam mlada ipak (buduci da ne mogu imati djecu) planiram oblino usvajati... naravno s obzirom na financijsku situaciju i mogucnost da se svakom dovoljno i podjednako posvetim.... volim djecu nenormalno... iako mi je jako tesko gledati kad se trudnice setaju navece parkom ispred moje kuce (moja kuca je jedina kuca na svjetu koja je u sred parka) i boli vidjeti to... ali bi voljela usvojiti sto vise...
[Vrh] Go down
Sponsored content





Biste li usvojili dijete? Empty
PostajNaslov: Re: Biste li usvojili dijete?   Biste li usvojili dijete? I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Biste li usvojili dijete?
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Biste li oženili ženu koja čeka tuđe dijete?
» Biste li pozirali.....?
» Sve za dijete
» Neobično ime za dijete
» Što biste učinile da saznate da vas ...

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Društvo i zabava :: Obitelj, dom, kultura življenja :: Obitelj i prijatelji :: Roditelji i djeca-
Forum(o)Bir: