Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Svekrve uzrokuju stres i napetost

Go down 
+6
Kikica
ajmeivana
Ary
Lux
Blizanka
Goran
10 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 43
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Svekrve uzrokuju stres i napetost Empty
PostajNaslov: Svekrve uzrokuju stres i napetost   Svekrve uzrokuju stres i napetost I_icon_minitime25.12.08 17:55

Vjerojatno nema žene koja ne bi na svoju svekrvu imala neku pritužbu, no njihov utjecaj na snahin život mnogo je veći nego što se misli. Novo istraživanje pokazalo je da svekrve mogu toliko zagorčati život ženama svojih sinova što dovodi do trajnog nezadovoljstva i izloženosti stresu.

Čak 60 posto ispitanih žena požalilo se na njihovu bezrazložnu ljubomoru te vjeruje da su upravo majke njihovih supruga krive što su konstantno pod stresom i što su općenito nezadovoljne.

Terri Apter, psihologinja na koledžu Newnham u Cambridgeu 20 je godina proučavala svađe između ženskih pripadnica obitelji o čemu je napisala i knjigu “What Do You Want From Me?”. U njoj, između ostalog, piše i o slučaju 26-godišnje žene koja je dva mjeseca prije vjenčanja počela dobivati čudne poruke od svoje svekrve.
- Ono što ti ne shvaćaš jest da moj sin svaki dan misli na mene, svake minute svakog dana - jedna je od bizarnih poruka.

Međutim, studija je pokazala i kako većina svekrva osjeća da ih njihove snahe ne prihvaćaju te se i one žale na njih.

- Moja snaha mi zavidi svaki put kad mi sin da malo pažnje i iskoristi svaku priliku da umanji važnost i dubinu veze koju mi imamo - žali se 64-godišnja svekrva.

Apter smatra da je razlog tolike netrpeljivosti jednostavno borba za moć u kojoj svaka strana želi biti glavna u obitelji, svaka želi zaštiti svoj status i osjećaju se ugroženo od druge strane.

- Konflikti između svekrva i snaha često izbijaju jer svaka strana smatra da je druga kritizira i potkopava - ističe Apter.

Njezino istraživanje također je otkrilo da usprkos tome što su muškarci ti koji obično zbijaju šale na račun svojih punica, samo 15 posto njih ima im nešto za prigovoriti.

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Gost
Gost




Svekrve uzrokuju stres i napetost Empty
PostajNaslov: Re: Svekrve uzrokuju stres i napetost   Svekrve uzrokuju stres i napetost I_icon_minitime25.12.08 18:06

Zato kad se udate ili oženite nemojte živjeti sa punicom ili svekrvom. Živite sami s bračnim partnerom. Smile
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Svekrve uzrokuju stres i napetost Empty
PostajNaslov: Re: Svekrve uzrokuju stres i napetost   Svekrve uzrokuju stres i napetost I_icon_minitime25.12.08 18:13

To su predrasude koje kompliciraju takve odnose. Treba se prema svekr(i)vi odnositi s poštovanjem i stvoriti jedan prijateljski odnos cerekalo Naravno, ima svakakvih situacija. Ali, slažem se s Teom, najbolje u svoja 4 zida ako se ima mogućnosti.
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 43
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Svekrve uzrokuju stres i napetost Empty
PostajNaslov: Re: Svekrve uzrokuju stres i napetost   Svekrve uzrokuju stres i napetost I_icon_minitime26.01.09 16:56

Najbolje se nikad ne ženiti, pa nemaš problema s tim. Laughing

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Gost
Gost




Svekrve uzrokuju stres i napetost Empty
PostajNaslov: Re: Svekrve uzrokuju stres i napetost   Svekrve uzrokuju stres i napetost I_icon_minitime26.01.09 16:59

Definitivno nikada nebi živjela ni s njegovim ni s mojim starcima,svaka njima čast ali najbolje sam...
Nemogu se ni zamisliti nakon što 5 god.živim sama da mi sad svekrva nešta filozofira :mlat:
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Svekrve uzrokuju stres i napetost Empty
PostajNaslov: Re: Svekrve uzrokuju stres i napetost   Svekrve uzrokuju stres i napetost I_icon_minitime26.01.09 17:38

Goran je napisao/la:
Najbolje se nikad ne ženiti, pa nemaš problema s tim. Laughing

lol! kakva revolucionalna rješenja Laughing
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Svekrve uzrokuju stres i napetost Empty
PostajNaslov: Re: Svekrve uzrokuju stres i napetost   Svekrve uzrokuju stres i napetost I_icon_minitime26.01.09 17:38

Kate je napisao/la:
Definitivno nikada nebi živjela ni s njegovim ni s mojim starcima,svaka njima čast ali najbolje sam...
Nemogu se ni zamisliti nakon što 5 god.živim sama da mi sad svekrva nešta filozofira :mlat:
Tebi bi fakat bilo s konja na magarca Laughing
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Svekrve uzrokuju stres i napetost Empty
PostajNaslov: Re: Svekrve uzrokuju stres i napetost   Svekrve uzrokuju stres i napetost I_icon_minitime26.01.09 17:42

TaNa je napisao/la:
Kate je napisao/la:
Definitivno nikada nebi živjela ni s njegovim ni s mojim starcima,svaka njima čast ali najbolje sam...
Nemogu se ni zamisliti nakon što 5 god.živim sama da mi sad svekrva nešta filozofira :mlat:
Tebi bi fakat bilo s konja na magarca Laughing

Ni pod razno si to nebi dozvolila,nek se lik uda pa dođe kod mene živjeti Smile
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Svekrve uzrokuju stres i napetost Empty
PostajNaslov: Re: Svekrve uzrokuju stres i napetost   Svekrve uzrokuju stres i napetost I_icon_minitime26.01.09 17:44

Pa imaš pravo, kad već imaš svoj stan bila bi ludost preseliti s njegovim starcima. Osim, ako na primjer moraš preseliti npr. u Rijeku Laughing
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Svekrve uzrokuju stres i napetost Empty
PostajNaslov: Re: Svekrve uzrokuju stres i napetost   Svekrve uzrokuju stres i napetost I_icon_minitime26.01.09 17:46

TaNa je napisao/la:
Pa imaš pravo, kad već imaš svoj stan bila bi ludost preseliti s njegovim starcima. Osim, ako na primjer moraš preseliti npr. u Rijeku Laughing

lol! haha...tana...
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Svekrve uzrokuju stres i napetost Empty
PostajNaslov: Re: Svekrve uzrokuju stres i napetost   Svekrve uzrokuju stres i napetost I_icon_minitime31.01.09 16:48

slažem se sa vama..najbolje je u svoja 4 zida...sam sa partnerom/icom....)
[Vrh] Go down
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 174
Datum registracije : 21.01.2009

Svekrve uzrokuju stres i napetost Empty
PostajNaslov: Re: Svekrve uzrokuju stres i napetost   Svekrve uzrokuju stres i napetost I_icon_minitime31.01.09 17:17

Ako nemate rijeseno stambeno pitanje ne zeni te se i ne udaji te se ili dizite kredite Laughing
A sta sa onima koji imaju dovoljno prostora da zive zajedno a nemaju uslova da se odvoje, znaci ne trebaju ni razmisljat o zajednickom zivotu.Gdje ima ljubavi, razumjevanja i postovanja sa obadvije strane nije bitno da li je svekrva sa tobom Smile
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Lux
Totalno relaxiran
Lux


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 1417
Godine : 59
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 03.02.2009

Svekrve uzrokuju stres i napetost Empty
PostajNaslov: Re: Svekrve uzrokuju stres i napetost   Svekrve uzrokuju stres i napetost I_icon_minitime05.02.09 7:29

Meni je mama uvijek govorila da prvih nekoliko godina najmanje bračni par treba biti sam kako bi razvio svoju vezu. Dakle, da nismo imali mogućnost živjeti u trideset kvadrata sami za sebe, otišli bismo u podstanare ili se ne bismo ni vjenčali. No koliko se sjećam, ovo drugo nije dolazilo u obzir Smile

Što se svekrva tiče - meni je moja dobra, iako postoje pitanja oko kojih bismo se mogle pokefati da živimo zajedno. Ali živimo na različitim stranama Zagreba pa do tih problema ni ne stignemo.
[Vrh] Go down
Ary
VIP član
Ary


Female
Pisces Rooster
Broj postova : 16291
Godine : 43
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 16.04.2009

Svekrve uzrokuju stres i napetost Empty
PostajNaslov: Njegova majka - suparnica u kući   Svekrve uzrokuju stres i napetost I_icon_minitime27.04.09 20:52

Gotovo svaka treća žena ima velikih problema s majkom svog partnera.

Odnos s partnerovom majkom često je težak: ili je naglašeno distancirana ili je usiljena prijateljica. Evo pet klasičnih slučajeva i savjeta kako da se ponašate!

Gotovo svaka treća žena ima velikih problema s majkom svog partnera. S ocem je uvijek manje problema, ali to ne treba čuditi. Konačno, majka u odgoju uvijek ima glavnu ulogu. Proces u kojem sin želi raskinuti "pupčanu vrpcu" kojom je vezan s majkom njoj vrlo teško pada, objašnjavaju psiholozi. To vrijedi i za odnos muškarca s majkom njegove partnerice. Pritom, doduše, rijetko dolazi do snažnih sukoba - češće se radi o sitnicama - ali one ništa manje ne idu na živce. Evo pet klasičnih slučajeva i kako da najlakše s njima izađete na kraj:

SAVEZNICA: Ona je u početku oduševljena novom prijateljicom svoga sina, cijeni je, s njom ima određene planove - često bez sina. Ona posredstvom vas ostvaruje svoje ciljeve: "Reci mu neka odjene nešto lijepo. Tebe će poslušati.", "Kako dugo će on još studirati?" ili "Ne čini li ti se da previše pije?" Tko nakon takvog provociranja utječe na partnera, čini pogrešku jer će doći do problema.

• Savjet psihologa: Najbolje sredstvo je otvorenost - objasnite majci da niste spremni sudjelovati u njenim manevrima. I partner također mora biti upoznat s majčinim zahtjevima. Ukoliko partner stvarno ima slabosti, on mora poželjeti da ih sam promijeni. Partnerica ga u tome mora podržavati, a ne sklapati pakt s njegovom majkom - najčešće iza partnerovih leđa. To šteti više nego što pomaže.

SVEZNALICA: Ona zna kako će odrezak biti najsočniji, gdje je odjeća najjeftinija, kada je najbolje vrijeme za ljetovanje i kako se najbolje brinuti za djecu. Onane taji da je u svim životnim situacijama kompetentnija od snahe, jer, što je 20 i više godina odgovaralo njenom sinu, ne može se samo tako promijeniti. Naravno, ona zna da on sada živi vlastiti život, no ne može se s tim pomiriti.

• Savjet psihologa: Tko se upusti u borbu, stvorit će još više materijala da produbi konflikt. U ovakvoj situaciji najbolje je reagirati trezveno, a ne osjećati se ugroženo. Npr., "Tako sočne odreske nisam jela nigdje nego kod vas, ali bih radije isprobala novi recept za salatu." Ukoliko dobrohotnost previše zadire u intimu para, pomoći će jedino odrešitost: "U potpunosti shvaćam što ste htjeli - ali mi smo odlučili drukčije."

REZERVIRANA: Kada dođe u posjet, razgovora samo sa svojim sinom. Naziva ga telefonom, dok za nju ima samo nekoliko stereotipnih rečenica. Njena distanca uznemirava i vrijeđa. Uzrok je često beznačajan. Teškoće u konverzaciji često nastaju zato što je majka nesigurna, baš kao i partnerica njenog sina. Ili, ona je jako voljela raniju partnericu svoga sina i teško joj se naviknuti na novu osobu.

• Savjet psihologa: Napravite prvi korak, koji će razbiti napetu atmosferu - nazovite je, posjetite, učinite neku pažnju. Konačno će se jedna nasuprot drugoj naći dvije žene koje imaju jedan zajednički interes - vole istog muškarca. Ukoliko klima ostane i dalje hladna, ništa neće pomoći. Ono što se može učiniti je smanjiti viđanja na što manju mjeru. Nemojte predbacivati partneru kako je njegova majka nemoguća, to će škoditi vezi. Svaki čovjek osjetljiv je na opaske o svojoj obitelji, pogotovo majci.

PRIVRŽENA: Njena je standardna rečenica: "Nikada nemate vremena za mene!". Ona bi najradije svakodnevno dolazila u posjet: glačala košulje svog sina, kuhala za njega i tako "pomagala" paru. Ukoliko oni to odbiju, razboljet će se, a u najboljem slučaju postat će depresivna i pokušati svom miljeniku nametnuti osjećaj krivnje. Delikatan je to slučaj, pogotovo ukoliko je majka rastavljena ili udovica.

• Savjet psihologa: Rješenje u ovom slučaju može biti samo kompromis, jer ukoliko sin odbije majčine ljubaznosti, majka "pada u komu". Stoga treba učiniti obrnuto, majku uključiti u društvo, poslati je na grupni izlet i tako joj dati priliku da sklopi nova poznanstva.

INTRIGANTKINJA: Pakosna vrsta privržene majke. Ona nastoji prikazati kako partnerica sve radi pogrešno - od posla do odgoja djece. Uzrok takvom ponašanju je strah da će zauvijek izgubiti sina.

• Savjet psihologa: Otvoreni razgovor se u ovakvom slučaju ne može izbjeći. Osnovno: on mora biti na strani svoje partnerice i to majci mora jasno dati do znanja
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Svekrve uzrokuju stres i napetost Empty
PostajNaslov: Re: Svekrve uzrokuju stres i napetost   Svekrve uzrokuju stres i napetost I_icon_minitime27.04.09 21:16

Nikada snaje i svekrve na zelenu granu... affraid
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Svekrve uzrokuju stres i napetost Empty
PostajNaslov: Re: Svekrve uzrokuju stres i napetost   Svekrve uzrokuju stres i napetost I_icon_minitime27.04.09 21:17

Najbolje mi je .."savjet psihologa".. Laughing :shock:
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Svekrve uzrokuju stres i napetost Empty
PostajNaslov: Re: Svekrve uzrokuju stres i napetost   Svekrve uzrokuju stres i napetost I_icon_minitime27.04.09 21:20

Ma svako sam u kućanstvu i to je to,nikada nebi pristala živjeti
ni s njegovim ni smojim roditeljima...
6-ta godina kako živim sama i sada da me svekrva pila cool: ...
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Svekrve uzrokuju stres i napetost Empty
PostajNaslov: Re: Svekrve uzrokuju stres i napetost   Svekrve uzrokuju stres i napetost I_icon_minitime27.04.09 21:42

I to i je najpametnije,i svi se slažu,jedino oni koji ni tih sat vremena kave ne mogu da se istrpe...... Laughing
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Svekrve uzrokuju stres i napetost Empty
PostajNaslov: Re: Svekrve uzrokuju stres i napetost   Svekrve uzrokuju stres i napetost I_icon_minitime27.04.09 21:44

Ja vam iz vlastitog iskustva govorim da je odvojeno najpametnije... Ja sam živjela s njom.... :rida: a sad sam sama cheers veseli skočko
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Svekrve uzrokuju stres i napetost Empty
PostajNaslov: Re: Svekrve uzrokuju stres i napetost   Svekrve uzrokuju stres i napetost I_icon_minitime27.04.09 21:45

Bravo za tebe...... cheers cheers najbolje tako...
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Svekrve uzrokuju stres i napetost Empty
PostajNaslov: Re: Svekrve uzrokuju stres i napetost   Svekrve uzrokuju stres i napetost I_icon_minitime27.04.09 21:52

kad me volja :kavica: , kad me volja big smile , kad me volja :drunker: , kad me volja spavač , kad me volja foodw , kad me volja tuš , kad me volja :zabava: , kad me volja krevet , a da me nitko ne nadgleda ili komentira, ili negoduje... Sloboda!!!!!
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Svekrve uzrokuju stres i napetost Empty
PostajNaslov: Re: Svekrve uzrokuju stres i napetost   Svekrve uzrokuju stres i napetost I_icon_minitime27.04.09 21:53

Laughing lol! i tulum svaki dan...ma to legendooooooo... big smile
[Vrh] Go down
Ary
VIP član
Ary


Female
Pisces Rooster
Broj postova : 16291
Godine : 43
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 16.04.2009

Svekrve uzrokuju stres i napetost Empty
PostajNaslov: Re: Svekrve uzrokuju stres i napetost   Svekrve uzrokuju stres i napetost I_icon_minitime27.04.09 21:54

RAINY23 je napisao/la:
Ja vam iz vlastitog iskustva govorim da je odvojeno najpametnije... Ja sam živjela s njom.... :rida: a sad sam sama cheers veseli skočko
Ja baš nisam te sreće,imamo svoj ulaz i odvojeni smo, ali smo na istom dvorištu i ...hm..
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Svekrve uzrokuju stres i napetost Empty
PostajNaslov: Re: Svekrve uzrokuju stres i napetost   Svekrve uzrokuju stres i napetost I_icon_minitime27.04.09 22:02

Laughing ajde pa nemožeš sad sve... nas razdvaja njezina svekrva Laughing Laughing Laughing
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Svekrve uzrokuju stres i napetost Empty
PostajNaslov: Re: Svekrve uzrokuju stres i napetost   Svekrve uzrokuju stres i napetost I_icon_minitime27.04.09 23:11

RAINY23 je napisao/la:
kad me volja :kavica: , kad me volja big smile , kad me volja :drunker: , kad me volja spavač , kad me volja foodw , kad me volja tuš , kad me volja :zabava: , kad me volja krevet , a da me nitko ne nadgleda ili komentira, ili negoduje... Sloboda!!!!!

Haha,kraljice bravo
[Vrh] Go down
Sponsored content





Svekrve uzrokuju stres i napetost Empty
PostajNaslov: Re: Svekrve uzrokuju stres i napetost   Svekrve uzrokuju stres i napetost I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Svekrve uzrokuju stres i napetost
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Svekrve su iz noćne more i petljaju se gdje ne treba?
» Iznenađujuće navike koje uzrokuju bol
» Kontracepcijske tablete ne uzrokuju debljanje!
» Loše dijete uzrokuju žučne kamence
» Pića sa šećerom ne uzrokuju debljanje ako ne znate za šećer

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Društvo i zabava :: Obitelj, dom, kultura življenja :: Obitelj i prijatelji :: Brak, obitelj i prijatelji-
Forum(o)Bir: