Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Svekrve su iz noćne more i petljaju se gdje ne treba?

Go down 
4 posters
Autor/icaPoruka
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Svekrve su iz noćne more i petljaju se gdje ne treba? Empty
PostajNaslov: Svekrve su iz noćne more i petljaju se gdje ne treba?   Svekrve su iz noćne more i petljaju se gdje ne treba? I_icon_minitime02.12.10 19:14

Svekrve su iz noćne more i petljaju se gdje ne treba? 0309007.42


Unatoč brojnim vicevima o zetovima i punicama, na probleme s punicom žali se samo 15% zetova. Istovremeno, 60% ispitanih žena osjetilo je da napetost u odnosu sa svekrvom dovodi do dugoročnog stresa.

U knjizi What Do You Want from Me? Terri Apter, psihologinja sa Sveučilišta Cambridge, iskoristila je istraživanja skupljena u zadnjih 20 godina i pokazala da je odnos između snahe i svekrve napetiji nego onaj između zeta i punice. Dr. Apter otkrila je da je 60% ispitanih žena osjetilo da napetost u odnosu sa svekrvom dovodi do dugoročnog stresa. A unatoč brojnim vicevima o zetovima i punicama, na probleme s punicom žali se samo 15% zetova.


Najčešći izvor sukoba među majkama i bakama s očeve strane je odgoj djece. U studiji prof. Apter to se pokazalo točnim bez obzira na kulturne i etničke razlike. Bake uznemiruje ako ne vide unuke kad god to požele, ako misle da snaha ne pruža pravu njegu i odgoj, te ako se pouke koje djeca dobivaju razlikuju od onog što one smatraju dobrim i točnim.

"Svaka obitelj ima neka temeljna načela kojih se drži i koja ne dolaze u prvi plan sve dok ne dođe do spajanja dviju obitelji", objasnila je dr. Apter.

Bočica ili dojenje, platnene pelene ili jednokratne, discipliniranje djece, aktivnosti na koje će ići... izvor sukoba je nepresušan. A ako dođe do problema, svekrve malo kad, ako ikad, krivnju za 'loš' izbor svaljuju na sinove. Po njihovom mišljenju, odgovorna je upravo snaha.


izvor

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Svekrve su iz noćne more i petljaju se gdje ne treba? Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
iliada
Početnik
Početnik



Female
Capricorn Tiger
Broj postova : 1
Godine : 37
Datum registracije : 19.12.2010

Svekrve su iz noćne more i petljaju se gdje ne treba? Empty
PostajNaslov: Re: Svekrve su iz noćne more i petljaju se gdje ne treba?   Svekrve su iz noćne more i petljaju se gdje ne treba? I_icon_minitime19.12.10 17:27

cao,bas i ne znam da li je ova tema prikladna za moj problem ali eto....
imam 23 godine i u vezi sam sa deckom tri godine njegov otac do nedavno nije znao za nasu vezu,ali majka jeste. kada je saznao nekih mjesec dana sve je bio super slali su mi poklone i pozdrave sve licilo na savrsenstvo. medjutim desilo se da sam se razbolila i on je javio svojima nakon cega je njegov otac postao drugi covjek nazvao ga je i rekao da se rijesi mene da on nije niciji potrcko da on pazi na mene i da ne gubi vise vrijeme na nasu vezu i da se posveti fakultetu.
i sada se vidjamo tajno. a sve je majka moga momka zakuhala prenosila mu sve sto je znala a mene blatila i sta god sam ikada uradila dobro to u njenim ocima nije bilo dovljno.
pravi razlog zasto je morao prekinuti samonm i ne zanmo znamo samo da ja nisam kao za njega jer su oni bolji od moje porodice.
mi zelimo ostati skupa ali ne znamo sta da radimo...
molim za pomoc pozdrav svima i hvala....
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

Svekrve su iz noćne more i petljaju se gdje ne treba? Empty
PostajNaslov: Re: Svekrve su iz noćne more i petljaju se gdje ne treba?   Svekrve su iz noćne more i petljaju se gdje ne treba? I_icon_minitime19.12.10 20:50

Uff nema gore nega kada se drugi pa makar to bili i roditelji, petljaju. U redu je savjet gdje koji..da malo više knjigu uzme ili da ne popušta u školi.
Ja sam imala sličnu situaciju..moja je mama komentirala kada sma več bila zaručena s mužem..pa jel ti nebi "On" (nesuđeni joj zet) bio bolji od "Ovog" (moh muža). Gadno sam se naljutila na nju. Nisam shvačala kako to jedan roditelj može kazati...a da vidi da uživam, da sma sretna i da mi je dobro.
Mi smo i dan danas skupo samo zato što je moj suprug zauzeo stajalište. Nikom nije dao da mi puni glavu glupostima..iakoo smo se čestoo svađali baš zboog tih gluposti kojima su me filovafli.d Da nije bio takav uporan..vjerujem da bi nas uspjeli rastaviti..jer moja je mama imala u cilju vratiti nesuđenog zeta. Mada ona to nikada nebi priznala..ali ja znam da je probavala.
Nema tu pametnih savjeta..vi morate znati jel vam veza dovoljno čvrsta da sve pregrmite skuppa..morate imati povjerenja jedno u drugo toliko da vas nitko ne može rastaviti..jer ako uspiju tuđi zli jezici..znaći da veza baš nije bila najjača.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Svekrve su iz noćne more i petljaju se gdje ne treba? Empty
PostajNaslov: Re: Svekrve su iz noćne more i petljaju se gdje ne treba?   Svekrve su iz noćne more i petljaju se gdje ne treba? I_icon_minitime19.12.10 20:58

brrrr i sama ću uskoro biti SVE KRIVA al se iskreno nadam da necu bit zvrndalo i gunđalo..u biti nikad se nisam miješala niti u zivot svog sina i iskreno se nadam da nikad i necu..nek zive najbolje sto mogu,ako im kad treba pomoc tu sam....
[Vrh] Go down
maca faca
Totalno relaxiran
maca faca


Female
Pisces Broj postova : 1902
Godine : 124
Lokacija : San Francisco
Datum registracije : 25.11.2010

Svekrve su iz noćne more i petljaju se gdje ne treba? Empty
PostajNaslov: Re: Svekrve su iz noćne more i petljaju se gdje ne treba?   Svekrve su iz noćne more i petljaju se gdje ne treba? I_icon_minitime19.12.10 21:42

vjerovat u sebe i u svoju vezu i ne dopuštat drugima da se petljaju-vi živite svoj život,oni nek žive svoj.i točka.ako se stvarno volite nema toga što bi Vas moglo rastavit.vjeruj meni-moja je svekrva katastrofa.moj stav-ko te j...be ja mogu bit još gora,al se ne želim spuštat na njenu razinu,pa ju skroz ignoriram.mislim da ju to s vremenom sve više smeta.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Svekrve su iz noćne more i petljaju se gdje ne treba? Empty
PostajNaslov: Re: Svekrve su iz noćne more i petljaju se gdje ne treba?   Svekrve su iz noćne more i petljaju se gdje ne treba? I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Svekrve su iz noćne more i petljaju se gdje ne treba?
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Svekrve uzrokuju stres i napetost
» Noćne fotografije...
» Inteligentniji ljudi su 'noćne ptice'
» Noćne more i njihov utjecaj na mozak
» Kako izbjeći skijanje iz noćne more

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Društvo i zabava :: Obitelj, dom, kultura življenja :: Obitelj i prijatelji :: Roditelji i djeca-
Forum(o)Bir: