Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Najgori problemi

Go down 
+9
Wind
enigma_
Rokerka
Blizanka
ajmeivana
Kikica
Lux
Goran
Lajka
13 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
Gost
Gost




Najgori problemi Empty
PostajNaslov: Najgori problemi   Najgori problemi I_icon_minitime02.12.08 15:27

šta su po vama najgori problemi u obitelji, a kojih ima najviše, i s kojima se vi susretate
[Vrh] Go down
Lajka
Zagrijao tipkovnicu



Female
Broj postova : 719
Datum registracije : 02.11.2008

Najgori problemi Empty
PostajNaslov: Re: Najgori problemi   Najgori problemi I_icon_minitime02.12.08 15:31

Nemam problema u obitelji.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Najgori problemi Empty
PostajNaslov: Re: Najgori problemi   Najgori problemi I_icon_minitime02.12.08 15:32

Po meni je najgore nasilje u obitelji No
Ja sam uvijek imala sklad u obitelji,ne računam one moje tinejđerske šeme svađice sa starcima.
Sada živim sama i nesvađam se lol!
[Vrh] Go down
Lajka
Zagrijao tipkovnicu



Female
Broj postova : 719
Datum registracije : 02.11.2008

Najgori problemi Empty
PostajNaslov: Re: Najgori problemi   Najgori problemi I_icon_minitime02.12.08 15:34

Slažem se s Katom,jedino to nasilje u obitelji.
Ja sam isto uvijek imala sklad u obitelji i nikad se nitko nije posvađao.Ja ne pamtim kad sam se posvađala s mamom ili tatom,kad sam bila klinka to se sitno s njima zakačim i to oko nekog mišljenja.Pa s mamom sam najbolja frendica Smile
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Najgori problemi Empty
PostajNaslov: Re: Najgori problemi   Najgori problemi I_icon_minitime05.12.08 21:22

Najgori problemi u obitelji su nasilje, zlostavljanje, napuštanje, zanemarivanje .... Imam sreće što u mojoj obitelji nema ozbiljnih problema. cerekalo
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Najgori problemi Empty
PostajNaslov: Re: Najgori problemi   Najgori problemi I_icon_minitime05.12.08 21:25

Kod mene je u obitelji ok. No smatram da nedovoljna komunikacija i nerazumjevanje vode u ostale probleme koji mogu nastati
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Najgori problemi Empty
PostajNaslov: Re: Najgori problemi   Najgori problemi I_icon_minitime11.12.08 22:49

slažem se s teom.. problem nastaje u nedostatku komunikacije među ukućanima... :scratch:
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Najgori problemi Empty
PostajNaslov: Re: Najgori problemi   Najgori problemi I_icon_minitime18.12.08 1:28

minchy89 je napisao/la:
šta su po vama najgori problemi u obitelji, a kojih ima najviše, i s kojima se vi susretate
Najgori problemi su psiho-fizičko zlostavljanje i alkoholizam, kojih je ujedno i najviše.

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Gost
Gost




Najgori problemi Empty
PostajNaslov: Re: Najgori problemi   Najgori problemi I_icon_minitime18.12.08 9:46

Goran je napisao/la:
minchy89 je napisao/la:
šta su po vama najgori problemi u obitelji, a kojih ima najviše, i s kojima se vi susretate
Najgori problemi su psiho-fizičko zlostavljanje i alkoholizam, kojih je ujedno i najviše.

respect
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Najgori problemi Empty
PostajNaslov: Re: Najgori problemi   Najgori problemi I_icon_minitime28.12.08 23:53

šta mislite o tome da je uzrok tom nasilju u porodici, ko je za to kriv, i na koji to način spriječiti da uopće dođe do toga???
šta mislite ima li danas brakova brz ljubavi, ako ima zašto ga ima i da li je možda to uzrok tom nasilju i drugim problemima u porodici???
i da li ste upoznati s činjenicom, da je iz dana u dan sve veća stopa razvoda širom svijeta.. vaš komentar na to???

baš sam puno pitanja postavila, al mislim da je tema zanimljiva i da ima svako o tome napiše bar 2 rečenice...
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Najgori problemi Empty
PostajNaslov: Re: Najgori problemi   Najgori problemi I_icon_minitime30.12.08 17:31

tko je kriv nasilju u obitelji? nije uvijek isti nasilnik, može biti dominantan otac, ili dominantna majka..osobe koje žele imati sve pod svojom kontrolom...
danas se prebrzo ulazi u brak, često puta bez ljubavi, ali sa interesom...naravno, to ne traje puno..
nasilju u obitelji bogu hvala nisam bio izložen, ali često se dogodi koja svađica sa starcima, koja prođe nakon tjedan, dva...možda se opet vraćam na isto, ali danas u borbi za opstanak ljudi više nemaju vremena za obitelj...za djecu..
djeca se odgajaju sama, nekima uspije samoodgoj, nekima ne....
kriv je i nedostatak komunikacije, slažem se...jer sve se da riješiti razgovorom...
nažalost, takva su vremena.....
[Vrh] Go down
Lux
Totalno relaxiran
Lux


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 1417
Godine : 59
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 03.02.2009

Najgori problemi Empty
PostajNaslov: Re: Najgori problemi   Najgori problemi I_icon_minitime13.02.09 10:26

Imala sam sreće u primarnoj obitelji, a sretna sam i danas jer ovih uistinu gadnih gore spomenutih problema nisam nikad imala. Nasilja nije bilo, a i svađe su bile relativno rijetke. A to jesu problemi i njih se ne može detaljno razraditi u jednoj temi.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Najgori problemi Empty
PostajNaslov: Re: Najgori problemi   Najgori problemi I_icon_minitime22.03.09 10:11

cinjenica je da se ljudi svadjaju...
sad uzrok..dominantnost..mislim da nije...
danas je gotovo jedan od glavnih razloga..NEIMASTINA...
to sve povlaci za sobom...
covjeka vuce u dubiozu nervoze..
ljudi postaju vrlo nervozni..cak i agresivni...
gube cak i samopostovanje...
naravno da se to mora odraziti i na obitelj...
mnogi pribjegavaju i na neki nacin utjehi(alkoholu)
sto jos dodatno stvara veci problem..
pocinje i nasilje u obitelji..auu..katastrofa..
vrlo mali postotak uspije izaci iz tog pakla..
najgore je u svemu tome sto se pocinju zaboravljat
osnovne stvari u obitelji..(djeca,obaveze,lijepa i topla rijec)



"Kada se svadjate nemojte dozvoliti da se vasa srca udalje..
ne izgovarajte rijeci koje bi vas mogle jos vise udaljiti..
jer ce doci dan kada ce udaljenost biti tako velika,
da vise nece biti puta nazad."
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 44
Datum registracije : 04.03.2009

Najgori problemi Empty
PostajNaslov: Re: Najgori problemi   Najgori problemi I_icon_minitime22.03.09 18:13

Vidjela sam ga puno u široj obitelji i stvarno neznam što reći.
Postoje čak ljudi koji su u tvrde da su žene to i zaslužile, kao pa šta ne začepe na vrijeme. Pa što on ne proguta svoje šake.
Grozim se kada vidim da su i djeca tu upletena, srce mi puca kada vidim reklamu u kojoj se ona mala djevojčica igra s lutkama na način da su lutke mama i tata i lutke se tuku i svađaju.
Nema oporavdanja kada svađe prerastu u fizičke obračune, koliko god da im padne mrak na oći.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Najgori problemi Empty
PostajNaslov: Re: Najgori problemi   Najgori problemi I_icon_minitime25.03.09 17:18

Nemam problema nekih posebnih,a mislim da su najgori problemi alkoholizam,fizičko i psihičko nasilje.
[Vrh] Go down
ajmeivana
Ljubitelj foruma
ajmeivana


Female
Virgo Rooster
Broj postova : 3690
Godine : 42
Datum registracije : 09.03.2009

Najgori problemi Empty
PostajNaslov: Re: Najgori problemi   Najgori problemi I_icon_minitime25.03.09 23:01

roditeljima nije jasno da djeca UVIJEK budu povrijeđena najviše i da se većina problema lomi najviše preko njih, a djeca to ne zaslužuju.
svi oblici zlostavljanja, zanemarivanja, uključujući alkohol i sve vrste ovisnosti smatram problemima. razgovor i ponovo razgovor može donekle pomoći u riješavanju problema, želja za promjenama te psiholozi i psihijatri.
čim roditelji skuže da ne ide nek se lipo razvedu i svi mirni
[Vrh] Go down
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Najgori problemi Empty
PostajNaslov: Re: Najgori problemi   Najgori problemi I_icon_minitime24.04.09 19:36

ja sam dijete razvedenih roditelja...kad sam bila mlada smetalo mi je to sto su skupa ...a stalno neki problemi uvijek su pokusavali zbog mene da se mire ...ali meni je to strasno islo na zivce ...uvijek sam mislila nece ni on ni ona sa mnom zivjet nego njih dvoje i ako ne mogu ...razlaz ...uvijek je najveci problem bio alkohol...i te su mi svade strasno smetale...kad su se razveli ...odmah je i meni bilo lakse ...ko da sam se preporodila...nema frke sve fino mirno ...i zato preporucujem svima ako ne mozete skupa ne ostajte zbog djece skupa...to sve djeca osjete na svojoj kozi ...puno je ljepse zivjet bez svada ...napetosti...i sad kao stara imam lijep odnos sa obadvoje ...a ne kad sam bila manja dok se nisu razveli uvijek sam se brinula...ako nesto lijepo kazem majci ...otac ce se naljutiti na mene ili obrnuto...jer sam mislila da ako se oni ne slazu ...da i ja moram paziti da ono drugo ne vidi da sam ja sa jednim od njih dobra....

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Najgori problemi Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Rokerka
Ljubitelj foruma
Rokerka


Female
Cancer Rat
Broj postova : 4199
Godine : 27
Lokacija : Nedođija ^^
Datum registracije : 31.12.2009

Najgori problemi Empty
PostajNaslov: Re: Najgori problemi   Najgori problemi I_icon_minitime29.04.10 21:39

Problem je problem...po meni ne bi trebalo da se dele na lose, manje lose, najgore....Alkoholizam, narkomanija, nasilje...sve je to podjednako ozbiljno i lose...
[Vrh] Go down
enigma_
Zagrijao tipkovnicu
enigma_


Leo Monkey
Broj postova : 119
Godine : 55
Datum registracije : 02.02.2011

Najgori problemi Empty
PostajNaslov: Re: Najgori problemi   Najgori problemi I_icon_minitime05.02.11 22:09

@ blizanka , Tvoja iskrenost me fascinira. Ne samo na ovoj temi, vec na svakom ozbiljnom postu.

Ja cu samo da napisem da nikada nisam bila dete

No, to nije tema...

Prolaze mi kroz glavu 24 godina braka...odgajanje dece, pravilno vaspitavanje, iskren odnos, i mislim da nisam imala tako teske probleme...sem jedne surove dijagnoze, koja je na svu srecu bila samo pocetna, i to kod moje cere.
Naucio me zivot, da nadjem resenje za svaki problemcic koji je bio u mojoj porodici...i,da sacuvam zdravu porodicu.//sklonim decu od svake nesuglasice u braku...i, da postavim pravilno najpre sebe, pa onda muza.
A, decu sam slala na treninge.
[Vrh] Go down
Wind
Totalno relaxiran
Wind


Female
Aquarius Rooster
Broj postova : 1722
Godine : 42
Datum registracije : 09.12.2009

Najgori problemi Empty
PostajNaslov: Re: Najgori problemi   Najgori problemi I_icon_minitime05.02.11 23:35

Mozda ce vam zvucati neobicno, ali najveci problem jedne zajednice pa time i porodice nije ni alkohol , ni droga, ni maloljetnicka delikvencija, ni kockanje, ni agresivnost, ni razvod, ni bludnicenje, ni lose materijalno stanje........najveci problem jedne individue i jedne zajednice je nedostatak kvalitetnog odgoja i obrazovanja odnosno nedostatak kvalitetnoga znanja i edukacije roditelja
Ljudi cesto misle da samo zato sto bioloski mogu biti roditelji da su automatski sposobni da budu i dobri roditelji
Biti roditelj je jedna od najodgovornijih zivotnih obaveza....problem je sto ga vecina ljudi olako shvati....misle da je najteze i najbolnije roditi, ostalo ce lako, pa sta Bog da...
Koliko god su teske porodjajne muke, daleko je teze dijete kvalitetno odgojiti i obrazovati da se sutra s ponosom moze zvati ljudskim bicem i da i samo moze biti dobar roditelj

Kvalitetno znanje i kvalitetna komunikacija unutar porodice su esencijalni za zdravu porodicu

[Vrh] Go down
enigma_
Zagrijao tipkovnicu
enigma_


Leo Monkey
Broj postova : 119
Godine : 55
Datum registracije : 02.02.2011

Najgori problemi Empty
PostajNaslov: Re: Najgori problemi   Najgori problemi I_icon_minitime10.02.11 8:46

Citat :
odnosno nedostatak kvalitetnoga znanja i edukacije roditelja

To mi ide uz neodgovorne roditelje.Postoji literatura,,pocev od kinjige 'Vasa beba i Vi' pa na dalje. Danas net...

Citat :
Ljudi cesto misle da samo zato sto bioloski mogu biti roditelji da su automatski sposobni da budu i dobri roditelji

Tacno,Jer znam neke bioloske roditelje, koji sve jesu, samo ne roditelji.

Citat :
Biti roditelj je jedna od najodgovornijih zivotnih obaveza..

Tacno..samo ja bi dodala, da je to i lepa obaveza.Bar meni.

Citat :
Koliko god su teske porodjajne muke, daleko je teze dijete kvalitetno odgojiti i obrazovati da se sutra s ponosom moze zvati ljudskim bicem i da i samo moze biti dobar roditelj

Porodjaj nije nista,u odnosu na vaspitavanje, i uzajanmno slusanje(mnogi ljudi ne cuju decu)..i najveci je uspeh roditelja,kad isred sebe ima uspesnu decu,i zdravu porodicu.



Citat :
Kvalitetno znanje i kvalitetna komunikacija unutar porodice su esencijalni za zdravu porodicu

Vec sam napisala da znanje moze da se stekne i iz nekih nasih knjiga, onda net, i naravno iskustvo.

p.s. Ne, ne zvucis neobicno, naprotiv, svi vidimo problem, a ne pitamo gde smo mi (roditelji pogresili), i napravili od nase porodice (dece) 'bolesnu porodicu'.

Psiholozi kazu da je bitna zrelost za zasnivanje porodice, slazem se sa time, ali ja znam da i mlada majka moze odgovorna da bude, cak sta vise odgovornija od nekih koji su duplo stariji od nje, i da od bebca napravi uspesne ljude.
[Vrh] Go down
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Najgori problemi Empty
PostajNaslov: Re: Najgori problemi   Najgori problemi I_icon_minitime23.02.11 20:13

Najgori problemi su psiho-fizicko zlostavljanje ...alkoholizam ...

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Najgori problemi Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Blonde
Ljubitelj foruma
Blonde


Female
Pisces Tiger
Broj postova : 8120
Godine : 38
Datum registracije : 30.08.2011

Najgori problemi Empty
PostajNaslov: Re: Najgori problemi   Najgori problemi I_icon_minitime29.10.11 12:59

Alkoholizam, od njega poticu sve ostale stvari,
kockanje , nazalost koga je sve vise vise,
a mozda i najveci problem je to sto roditelji sve manje posvecuju paznju svojoj djeci, sve manje ucestvuju u njihovom odgajanju i vaspitanju , i samim tim takva djeca otrgnuta kontroli ulaze u jako ozbiljne probleme, a roditelji nazalost jako kasno shvate i prihvate svoju krivicu
Srecom pa se ja ne suocavam sa takvim problemima, i iskreno se nadam da i necu
[Vrh] Go down
nastasja
Zagrijao tipkovnicu
nastasja


Aries Dog
Broj postova : 268
Godine : 54
Datum registracije : 17.08.2011

Najgori problemi Empty
PostajNaslov: Re: Najgori problemi   Najgori problemi I_icon_minitime29.10.11 13:06

bolesti su najveći problem.........dok smo zdravi, psihicki i fizicki sve funkcionira (bar onako kako si sami napravimo)
[Vrh] Go down
Gracija...
Ljubitelj foruma
Gracija...


Female
Libra Cat
Broj postova : 5009
Godine : 36
Datum registracije : 10.08.2011

Najgori problemi Empty
PostajNaslov: Re: Najgori problemi   Najgori problemi I_icon_minitime20.11.11 14:42

Nasilje i alkohol!
Ne ponovilo se nikada, nikome!
[Vrh] Go down
Sponsored content





Najgori problemi Empty
PostajNaslov: Re: Najgori problemi   Najgori problemi I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Najgori problemi
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Log in problemi
» Problemi s gorušicom
» Problemi s noktima
» Problemi vaseg pc-a
» Najveći problemi današnjice

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Društvo i zabava :: Obitelj, dom, kultura življenja :: Obitelj i prijatelji-
Forum(o)Bir: