Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Gavran kao kućni ljubimac

Go down 
2 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
Gost
Gost




Gavran kao kućni ljubimac Empty
PostajNaslov: Gavran kao kućni ljubimac   Gavran kao kućni ljubimac I_icon_minitime29.04.10 0:30

Nešto sam razmišljao da nabavim jednog crnog gavrana i da ga pripitomim, jer sam čuo da su izuzetno inteligentni i da mogu da nauče mnogo više reči nego papagaj.

Tokom vremena postanu privrženi uz gazdu i veoma odani.

I manite se predrasuda da su to crne ptice zloslutnice.Ptica kao ptica.

E sad je problem gde da ih nađem??




Gavran kao kućni ljubimac Odg330-1
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Gavran kao kućni ljubimac Empty
PostajNaslov: Re: Gavran kao kućni ljubimac   Gavran kao kućni ljubimac I_icon_minitime29.04.10 0:33

Moj komsija imao jednog davno, mislim da ga je doneo iz Italije.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Gavran kao kućni ljubimac Empty
PostajNaslov: Re: Gavran kao kućni ljubimac   Gavran kao kućni ljubimac I_icon_minitime29.04.10 0:34

jesi li dolazila u kontakt snjim??..

mislim sa gavranom ne sa komšijom.. Laughing
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Gavran kao kućni ljubimac Empty
PostajNaslov: Re: Gavran kao kućni ljubimac   Gavran kao kućni ljubimac I_icon_minitime29.04.10 0:35

Da bilo mi prvi put cudno sto govori Gavran kao kućni ljubimac 12363
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Gavran kao kućni ljubimac Empty
PostajNaslov: Re: Gavran kao kućni ljubimac   Gavran kao kućni ljubimac I_icon_minitime29.04.10 0:37

Bleky je napisao/la:
Da bilo mi prvi put cudno sto govori Gavran kao kućni ljubimac 12363

ko, komšija??.. Laughing
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Gavran kao kućni ljubimac Empty
PostajNaslov: Re: Gavran kao kućni ljubimac   Gavran kao kućni ljubimac I_icon_minitime29.04.10 0:38

Gavran kao kućni ljubimac 634108 Gavran
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Gavran kao kućni ljubimac Empty
PostajNaslov: Re: Gavran kao kućni ljubimac   Gavran kao kućni ljubimac I_icon_minitime29.04.10 0:44

i šta je reko??.. :kavica:
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Gavran kao kućni ljubimac Empty
PostajNaslov: Re: Gavran kao kućni ljubimac   Gavran kao kućni ljubimac I_icon_minitime29.04.10 0:46

Pa izgovarao reci i to "mnogo " reci bas je bio sladak.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Gavran kao kućni ljubimac Empty
PostajNaslov: Re: Gavran kao kućni ljubimac   Gavran kao kućni ljubimac I_icon_minitime29.04.10 1:18

na kom jeziku??
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Gavran kao kućni ljubimac Empty
PostajNaslov: Re: Gavran kao kućni ljubimac   Gavran kao kućni ljubimac I_icon_minitime29.04.10 1:23

Na Srpskom ali bas je cudno . Ono znas papagaji pricaju ali kad vidis Gavrana mislim..stvarno cudno.
Interesantno je da su jako inteligentne, recimo gde sam pre radila imao jedan svaki dan dodje na prozor, kucne par puta kljunom u staklo i mi mu iznesemo hranu Gavran kao kućni ljubimac 668150 par godina tako i onda kad jede seta se ,gleda nas..i odeleti
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Gavran kao kućni ljubimac Empty
PostajNaslov: Re: Gavran kao kućni ljubimac   Gavran kao kućni ljubimac I_icon_minitime29.04.10 1:26

očigledno su inteligentni..pa zar ne vidiš da te celo vreme iskorištava za hranu...pojede pa posle ko te j*be i odleti.. Laughing Laughing
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Gavran kao kućni ljubimac Empty
PostajNaslov: Re: Gavran kao kućni ljubimac   Gavran kao kućni ljubimac I_icon_minitime29.04.10 1:27

Gavran kao kućni ljubimac 71877 hahahahaahahahaha e onda nabavi jednog
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Gavran kao kućni ljubimac Empty
PostajNaslov: Re: Gavran kao kućni ljubimac   Gavran kao kućni ljubimac I_icon_minitime29.04.10 2:32

confused
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Gavran kao kućni ljubimac Empty
PostajNaslov: Re: Gavran kao kućni ljubimac   Gavran kao kućni ljubimac I_icon_minitime29.04.10 2:34

Ajd saznacu pa ti javim Smile
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Gavran kao kućni ljubimac Empty
PostajNaslov: Re: Gavran kao kućni ljubimac   Gavran kao kućni ljubimac I_icon_minitime29.04.10 9:21

Obični gavran je dužinom tijela koja može biti i do 64 cm, težinom između 1 i 1,5 kg te rasponom krila od 1,20 m značajno veći od svih drugih europskih članova porodice vrana. Jednobojno je crn, a pokrovna pera, naročito na krilima, imaju metali sjaj. Upadljiv klinasti oblik repa je posebno vidljiv u letu i po njemu ga se već izdaleka može razlikovati od vrlo slične vrste crnih vrana (Corvus corone). Kljun mu je snažan, i lagano zakrivljen prema dolje.
U letu se glasno glasaju zvukom koji liči na šuplje korrk ili korkh. Gavran može vrlo dobro oponašati i glasove drugih vrsta. Može iznimno dobro imitirati ljudski govor.

Gavrani žive u velikim područjima holarktika. Nastanjuje područja na jug do Magreba, Irana i sjeverne Indije, kao i do srednje Amerike. U Europi, sjevernoj Americi i na sjeveru Kine postoje velika područja gdje ih, kao posljedica ljudskog progona, nema. No, u Europu se ponovo vraća. Osim toga, gavrana nema niti u dijelovima središnje Azije i u najsjevernijim dijelovima Sibira.
Ova vrsta živi u šumama i planinama, ali i na otvorenom prostoru i na obalama.
Gavrani su nekada nastanjivali cijelu Europu. U 19. stoljeću bio je proglašen "štetočinom", i počeo je progon, tako da ga već oko 1900te više nije bilo u velikim dijelovima. Smanjivanje područja u kojima je živio nastavilo se sve do Drugog svjetskog rata. Tek u zadnjim desetljećima dolazi do oporavljanja i povratka gavrana u područja i krajeve gdje je već bio istrijebljen. Ponegdje, kao na primjer u Belgiji, Nizozemskoj i nekim dijelovima Njemačke gavrani su ponovo naseljeni 1970tih i 1980ih.

Obični gavrani su stanarice. U vrijeme "udvaranja" koje je kod gavrana zimi, može ih se vidjeti kako u paru u letu izvode akrobacije. Okrugla gnijezda grade na stijenama ili stablima, a u novije vrijeme sve češće na dalekovodima. Ove ptice žive u trajnim parovima, a isto gnijezdo koriste više godina. Na četiri do šest jaja pretežno leži ženka, ali nakon što se ptiči izlegu, hrane ih i brinu o njima oba roditelja.


Obični gavrani su tipični svežderi. Jedu žitarice i drugo sjemenje svih vrsta, a vrlo rado jedu kukuruz. Osim toga, aktivno lovi malene životinje kao miševe, "krade" jaja i ptiče iz gnijezda drugih ptica ali jede i strvinu. Naročito mlade ptice, prije spolne zrelosti, često cijelu godinu žive na smetištima.

Obični gavrani spadaju među najinteligentnije ptice. Pokusima je dokazano da je sposoban unaprijed planirati komplicirane aktivnosti. Kod skrivanja hrane, pokazuje kako izvrsnu sposobnost pamćenja, tako i sposobnost predviđanja ponašanja drugih. Čini se da gavran zna, da je skrivena hrana sigurna samo ako ga pri skrivanju nitko nije vidio.
Gavrana se može pripitomiti. U takvim slučajevima, njegova iznimno velika sposobnost oponašanja glasova dovodi do toga, da "razgovara" s "vlasnikom".
Gavran je kao izrazito pametna, socijalna i visoko prilagodljiva životinja bio oduvijek predmet legendi i folklora. Različite kulture nose i različite legende o gavranu.

izvor :wikipedija

Pa bato samo treba da uhvatis jednog i pripitomis Gavran kao kućni ljubimac 12363
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Gavran kao kućni ljubimac Empty
PostajNaslov: Re: Gavran kao kućni ljubimac   Gavran kao kućni ljubimac I_icon_minitime29.04.10 9:25

offtopic: vjeruj mi da sam umjesto ''gavran'' kao kućni ljubimac, pročitala ''goran'' kao kućni ljubimac Gavran kao kućni ljubimac 73820
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Gavran kao kućni ljubimac Empty
PostajNaslov: Re: Gavran kao kućni ljubimac   Gavran kao kućni ljubimac I_icon_minitime29.04.10 9:27

Gavran kao kućni ljubimac 12363 Gavran kao kućni ljubimac 12363 hahahahahaah pa mislim Iana
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Gavran kao kućni ljubimac Empty
PostajNaslov: Re: Gavran kao kućni ljubimac   Gavran kao kućni ljubimac I_icon_minitime29.04.10 9:29

ma ne, ozbiljno... Gavran kao kućni ljubimac 73820
tako sam pročitala....nadam se da ovo goran neće vidjeti Gavran kao kućni ljubimac 816407
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Gavran kao kućni ljubimac Empty
PostajNaslov: Re: Gavran kao kućni ljubimac   Gavran kao kućni ljubimac I_icon_minitime29.04.10 9:31

Gavran kao kućni ljubimac 36244 hahahhhaaha videce garant Gavran kao kućni ljubimac 12363
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Gavran kao kućni ljubimac Empty
PostajNaslov: Re: Gavran kao kućni ljubimac   Gavran kao kućni ljubimac I_icon_minitime29.04.10 9:32

Gavran kao kućni ljubimac 844615
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Gavran kao kućni ljubimac Empty
PostajNaslov: Re: Gavran kao kućni ljubimac   Gavran kao kućni ljubimac I_icon_minitime29.04.10 9:34

Staniiiiii Iana Gavran kao kućni ljubimac 12363


Ajde da nabavimo mi za tornada jenog Gavrana Smile
A on neka se potrudi da ga nauci da govori Smile
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Gavran kao kućni ljubimac Empty
PostajNaslov: Re: Gavran kao kućni ljubimac   Gavran kao kućni ljubimac I_icon_minitime29.04.10 9:34

može. ajde. dogovoreno.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Gavran kao kućni ljubimac Empty
PostajNaslov: Re: Gavran kao kućni ljubimac   Gavran kao kućni ljubimac I_icon_minitime29.04.10 9:36

Gavran kao kućni ljubimac 12363 koja ga prva uhvati neka se javi ovde na temi
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Gavran kao kućni ljubimac Empty
PostajNaslov: Re: Gavran kao kućni ljubimac   Gavran kao kućni ljubimac I_icon_minitime29.04.10 9:38

može. prije ću uhvatiti gavrana nego normalnog muškarca. Gavran kao kućni ljubimac 816407
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Gavran kao kućni ljubimac Empty
PostajNaslov: Re: Gavran kao kućni ljubimac   Gavran kao kućni ljubimac I_icon_minitime29.04.10 9:39

Gavran kao kućni ljubimac Lol bas cemo obradovati tornada ako mu uhvatimo

jednog a moze i vise Gavran kao kućni ljubimac 12363
[Vrh] Go down
Sponsored content





Gavran kao kućni ljubimac Empty
PostajNaslov: Re: Gavran kao kućni ljubimac   Gavran kao kućni ljubimac I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Gavran kao kućni ljubimac
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Kunić- kučni ljubimac
» Kucni ljubimac mačka
» Konj kao ljubimac
» Zamorac kao kućni ljubimac
» Kada je kućni ljubimac omamljen...

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Lifestyle :: Kućni ljubimci :: Kućni ljubimci :: Ostali kućni ljubimci-
Forum(o)Bir: