Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Zamorac kao kućni ljubimac

Go down 
4 posters
Autor/icaPoruka
bodomiere
Ljubitelj foruma
bodomiere


Male
Sagittarius Horse
Broj postova : 3910
Godine : 33
Lokacija : Kaštel Sućurac
Datum registracije : 30.05.2010

Zamorac kao kućni ljubimac Empty
PostajNaslov: Zamorac kao kućni ljubimac   Zamorac kao kućni ljubimac I_icon_minitime11.05.11 13:58

Zamorac kao kućni ljubimac Zamorac
Zamorac

Zamorac kao kućni ljubimac Hamstercd3
Hrčak

Prvo.ljudi često miješaju hrčka i zamorca.to su dvije različite životinje.kao što se može vidit na slikama hrčak je manji,ima manje šapice i kraće noge,razmak između prednjih nogu mu je kraći nego što je kod zamorca.još jedna razlika između hrčka i zamorca;hrčak smrdi zamorac ne.oba traže jednaku količinu pažnje i brige,i za jednog i za drugog je poželjno imati onaj mali kolutur u kojem će moći trčkarati,kao što se vidi na slici ispod:
Zamorac kao kućni ljubimac Sirijski-hrcak-odrasli-poklon-slika-3526426
hrčak je dosta razigran al često i ljenivac Zamorac kao kućni ljubimac 12363
za hrčka treba manji kavez ne treba biti ogroman dovoljno mu je 20cmX35cm,dok je za zamorca (koji je veći i samim time ima više energije)poželjno imati veći kavez...moj zamorac je u kavezu 30X50 cm i ludi na živce jer mu je premalo...zamorac također treba imati svoju kućicu (za hrčka nisam siguran mislim da je i za njega potrebno) da bi se on mogao osamiti kada to želi i kada je u kućici (a zna biti jako dugo Zamorac kao kućni ljubimac 12363 )tada ga se ne smije ometati.
zamorčevo tijelo ne proizvodi samo C vitamin pa ga ljubimcu treba svaki dan davati,najbolje u vodi u dozi 10-16 mg na kilogram težina zamorca (za gravidne ženke 30 mg na kilogram težine).može mu ga se davati i u hrani,tako da ga pospemo po hrani.moj najviše voli zelenu salatu,to tamani ko ja čokoladu,dok jabuka (ne smije biti kisela nego mora biti slatka) mu je malo manje omiljena...
C vitamin za zamorce moguće je kupiti u trgovinama kućnih ljubimaca za jedno sa hranom posebno za zamorce u kojoj se nalazi C vitamin.
zamorac mora dobijati i sijeno za hranu jer je ono važno za njegovu probavu i trošenje zuba.potrebno sijeno i piljevinu također možete kupiti u trgovinama kućnih ljubimaca za oko 2 eura (u hrvatskoj).

ako želite zamorca držati u parovima,onda morate paziti da su istih spolova jer se znaju potući jedno s drugim (ne znam zašto Zamorac kao kućni ljubimac 520287 )

zamorci prosječno žive prosječno žive 4 do 8 godina,ali navodno je živio zamorac koji je poživo 15 godina ja mislim
graviditet kod zamoraca (trudnoća) traje 59-72 dana,obično će okotit 1 do 6 mladih a 21. dana postaju sposobni za samostalan život i tada ih treba odvojiti od majke (opet ne znam zašto Zamorac kao kućni ljubimac 634108 )
ako vam se učini da je nekako vruć ne brinite se jer mu je normalna tjelesna temperatura 37-38,5 celzijevih stupnjeva

što se tiče bolesti zamorčeve najčešće bolesti su bolesti probavnih organa,nedovoljno trošenje zuba (ni za trošenje zuba ne znam zbog čega je to bitno Zamorac kao kućni ljubimac 801695 ),bolesti dišnih sustava,aprazitne i gljivične kožne bolesti koje se očituju svrabom (normalno nećete se vatat za glavu ako se koji put počeška) ispadanjem dlake (malo mu dlake ipak mora ispadati i vama ispada malo kose svakodnevno)...

ako zamorac ima u tijelu manjak vitamina C,to se onda očituje bolnim zglobovima i rebrima koji su uz to i natekli

zbog svoje duge guste dlake zamorci su jako osjetljivi na toplinski udar naročiti debeli i sa izrazito dugom dlakom.temperatura sobe u kojoj se nalaze morala bi biti oko 27 celzijevih stupnjeva i mora imati dobru ventilaciju ili redovno prozračivanje

kod zamoraca je vrlo česta bolest amo tako nazvat (to je u biti pojava) da mu se zubi nedovoljno troše.ta pojava se očituje nepravilnim uzimanjem hrane,ranjavanjem (oštećenjem) jezika,slinjenjem i mršavljenjem.ovo će se najčešće pojaviti kod zamoraca starih 3 god i tada hitno i obavezno treba otići veterinaru koji će zube skratiti (mada mi je logičnije da će ih malo izbrusit jer kako će ih kratit al tako sam pročito u knjizi...)

preporuka je zamorca 2-3 puta godišnje odvesti kod veterinara na pregled da se spriječi nastanak bolesti

kavez zamorca
kavez zamorca mora biti obložen najprije s donje strane piljevinom (koju opet možete kupiti u trgovinama kućnih ljubimaca za oko 2 eura u hrvatskoj) i njome treba prekriti čitav pod kaveza,nanijeti sloj piljevine od oko 1 cm.preko toga ide sijeno koje kupimo u trgovini kućnih ljubimaca (I ZA PILJEVINU I ZA SIJENO MORAMO NAPOMENUTI DA JE ZA ZAMORCA),debljine od oko 2-3 cm po kavezu,a u kućici da mu ne bi bilo hladno potrebno je nanijeti oko 4-5 cm sijena...

doze za voodu za zamorca (i krčka,kunića,zeca...)
Zamorac kao kućni ljubimac P7120099

zamorca je poželjno koji put dnevno pustiti iz kaveza po 15ak minuta da trči skakuće...kako bi vama bilo da ste stalno zatvoreni u kavezu?

izvor:moja glava Zamorac kao kućni ljubimac 765814

ovo su slike mog zamorca Tonko-Bonko Zamorac kao kućni ljubimac 31382 Zamorac kao kućni ljubimac 31382 Zamorac kao kućni ljubimac 31382

Zamorac kao kućni ljubimac 223529_107960782625510_100002347676396_83973_53320_n

Zamorac kao kućni ljubimac 226948_107960815958840_100002347676396_83974_932064_n

Zamorac kao kućni ljubimac 224768_107960862625502_100002347676396_83977_3653544_n

Zamorac kao kućni ljubimac 225771_107960885958833_100002347676396_83978_6196721_n

ako imate kakvih pitanja vezano za zamorca možete pitati ovdje ili na pp ali možda bolje na pp jer dok ja vidim da je neko napiso odgovor na ovaj post proće vremena Zamorac kao kućni ljubimac 12363 Zamorac kao kućni ljubimac 12363 Zamorac kao kućni ljubimac 12363

Zamorac kao kućni ljubimac 19814


Zadnja promjena: bodomiere; 11.05.11 14:11; ukupno mijenjano 2 put/a.
[Vrh] Go down
http://dzungla-forum.forumcroatian.com/
bodomiere
Ljubitelj foruma
bodomiere


Male
Sagittarius Horse
Broj postova : 3910
Godine : 33
Lokacija : Kaštel Sućurac
Datum registracije : 30.05.2010

Zamorac kao kućni ljubimac Empty
PostajNaslov: Re: Zamorac kao kućni ljubimac   Zamorac kao kućni ljubimac I_icon_minitime11.05.11 14:03

zamorca kupamo jednom mjesečno,a evo i kako.također je moguće i kupiti šampon za zamorca kojem normalno ne znam još cijenu affraid

Video - postupak kupanja zamorca
[Vrh] Go down
http://dzungla-forum.forumcroatian.com/
bodomiere
Ljubitelj foruma
bodomiere


Male
Sagittarius Horse
Broj postova : 3910
Godine : 33
Lokacija : Kaštel Sućurac
Datum registracije : 30.05.2010

Zamorac kao kućni ljubimac Empty
PostajNaslov: Re: Zamorac kao kućni ljubimac   Zamorac kao kućni ljubimac I_icon_minitime11.05.11 14:04

ako slučajno ne znate ili ste tvrdoglavi u tome da vam se dokaže da zamorac može plivati iako ima sićušna stopala evo vam dokaza

Video - Zamorac pliva
[Vrh] Go down
http://dzungla-forum.forumcroatian.com/
bodomiere
Ljubitelj foruma
bodomiere


Male
Sagittarius Horse
Broj postova : 3910
Godine : 33
Lokacija : Kaštel Sućurac
Datum registracije : 30.05.2010

Zamorac kao kućni ljubimac Empty
PostajNaslov: Re: Zamorac kao kućni ljubimac   Zamorac kao kućni ljubimac I_icon_minitime11.05.11 14:07

Komičan i malko poučan video o zamorcu
[Vrh] Go down
http://dzungla-forum.forumcroatian.com/
bodomiere
Ljubitelj foruma
bodomiere


Male
Sagittarius Horse
Broj postova : 3910
Godine : 33
Lokacija : Kaštel Sućurac
Datum registracije : 30.05.2010

Zamorac kao kućni ljubimac Empty
PostajNaslov: Re: Zamorac kao kućni ljubimac   Zamorac kao kućni ljubimac I_icon_minitime11.05.11 14:08

Glasanje zamorca,samo što je ovdje malo previsok ton
[Vrh] Go down
http://dzungla-forum.forumcroatian.com/
mobile
VIP član
mobile


Male
Virgo Horse
Broj postova : 17288
Godine : 33
Datum registracije : 23.04.2011

Zamorac kao kućni ljubimac Empty
PostajNaslov: Re: Zamorac kao kućni ljubimac   Zamorac kao kućni ljubimac I_icon_minitime14.05.11 21:40

u kakav je k,o da ga hitler izvuko na tombolu
ili kao da ga poplava izbacila
[Vrh] Go down
bodomiere
Ljubitelj foruma
bodomiere


Male
Sagittarius Horse
Broj postova : 3910
Godine : 33
Lokacija : Kaštel Sućurac
Datum registracije : 30.05.2010

Zamorac kao kućni ljubimac Empty
PostajNaslov: Re: Zamorac kao kućni ljubimac   Zamorac kao kućni ljubimac I_icon_minitime17.05.11 21:18

zakaj ko da ga je poplava izbacila?ako misliš na nakostriješeno krzno,inače mu je uz tjelo ko zalizano.ovo mu je sad na ovim slikama vako jer sam ga raščupo xD
[Vrh] Go down
http://dzungla-forum.forumcroatian.com/
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Zamorac kao kućni ljubimac Empty
PostajNaslov: Re: Zamorac kao kućni ljubimac   Zamorac kao kućni ljubimac I_icon_minitime13.10.11 10:48

Hrčak – izvrstan kućni ljubimac za sve uzraste


Maleni, slatki čupavci spadaju među najpopularnije kućne životinjice

Preslatki hrčak, koji pripada porodici glodavaca, jedan je od napopularnijih malenih kućnih ljubimaca širom svijeta. Hrčci su slatke, čiste i zaigrane životinjice o kojima nije teško voditi brigu, što ih čini savršenim kućnim ljubimcima za sve uzraste. Spavaju danju, a aktivni su noću. Jedina žalosna stvar je kratak životni vijek, obično požive oko 2 do 3 godine, što može biti stresno za vaše mališane jednog dana. No mnogo pojedinaca smatra kako je ovo prilika da djeca nauče se odgovornosti i drugim važnim stvarima i shvate prirodne životne procese.

Kada ga nabaviti
Mladog hrčka možemo nabaviti u svako doba godine. Pri kupnji je važno paziti da je životinjica umiljata, živahna, sjajne i prilegle dlake, te vedrih očiju. Zdravom hrčku dlaka leži uz tijelo, a koža mu je neobično pomična.

Smještaj
Kavez ne smije biti manji od 35 x 25 x 20 cm. Povoljnije je kad su vratašca s gornje strane i kad se dobro zatvaraju jer hrčak je vrlo spretan i rado pobjegne. Novonabavljenog hrčka treba ostaviti dva dana na miru da se u svom novom kavezu udomaći. Važno je znati da se odrasli zlatni hrčci međusobno ne podnose. Na dno kaveza stavimo im piljevine, pijeska ili nešto slame, a kako hrčak preko dana voli spavati u kavezu stavimo i malu, najčešće plastičnu kućicu, koja će mu zamijeniti gnijezdo u prirodi. Hrčci tu često navuku zalihe hrane, a ženka će se okotiti. Kad hrčak, kojeg držimo slobodno u stanu, izgrize namještaj, moramo znati da to nije učinio da nas naljuti, već iz jednostavne potrebe da izbrusi zube. Stoga mu ne zaboravite staviti u kavez drvene oblice, zrnatu hranu ili dvopek.
Hrčci su životinje koje se mnogu kreću i treba im omogućiti da se izmore: u kotaču ili bubnju istrčat će se do mile volje

Hrana
Hranu mu stavljamo u keramičke zdjelice, dok je vodu najbolje staviti u tlačne pojilice, koje se mogu nabaviti u specijaliziranim prodavaonicama, lako vlada mišljenje da su glodavci isključivo biljožderi, to je samo djelomično točno. Kupovne mješavine zrnja (suncokret, pšenica, kukuruz) čine glavnu hranu, dok voće, povrće i zelenje zaokružuje taj jelovnik. Kao izvor bjelančevina, životinji treba povremeno ponuditi krtog mesa. Povoljna je i industrijski pripremljena hrana za pse, a maslačka, crvene djeteline, korijena repe, te raznih trava ljeti i sami možemo naći na livadama.

Čišćenje
Za razliku od mnogih malih sisavaca, hrčci uopće ne smrde. Stoga je dovoljno kavez čistiti svakog trećeg do petog dana: zamijeniti staru stelju novom i oprati hranilicu i pojilicu.

Karakteristike
Hrčak je noćna životinja: ako ga uznemirimo preko dana, uskoro ponovo ode spavati. Poput mnogih drugih pustinjskih životinja, i zlatni hrčci znaju zapasti u obamrlo stanje koje se pogrešno naziva „bolest spavanja“. Takav se „ljetni san“ zna javiti pri temperaturi od 21 - 27 stupnjeva Celzija. Prenemo li ga dok leži tako ukočeno i naoko bez života, njegove će se nožice početi trzati. Kad je hrčak izložen nižoj temperaturi - od 5 stupnjeva Celzija, može zapasti u „zimski san“. Takvu životinju možemo ponovo 'oživjeti' nakon 30 do 60 minuta utopljavanja. Dob od dvije godine predstavlja za hrčka već visoku starost.

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Zamorac kao kućni ljubimac Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Anchy(love)
Početnik
Početnik



Female
Taurus Pig
Broj postova : 2
Godine : 28
Datum registracije : 19.01.2012

Zamorac kao kućni ljubimac Empty
PostajNaslov: Re: Zamorac kao kućni ljubimac   Zamorac kao kućni ljubimac I_icon_minitime19.01.12 11:28

hrcci su slatki zaljubljena ali su zamorci litlangel
[Vrh] Go down
bodomiere
Ljubitelj foruma
bodomiere


Male
Sagittarius Horse
Broj postova : 3910
Godine : 33
Lokacija : Kaštel Sućurac
Datum registracije : 30.05.2010

Zamorac kao kućni ljubimac Empty
PostajNaslov: Re: Zamorac kao kućni ljubimac   Zamorac kao kućni ljubimac I_icon_minitime11.02.12 13:52

čuo sam da hrčci za razliku od zamoraca smrde...ne znam al znam zamorci su živahni umiljati ^^
[Vrh] Go down
http://dzungla-forum.forumcroatian.com/
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Zamorac kao kućni ljubimac Empty
PostajNaslov: Re: Zamorac kao kućni ljubimac   Zamorac kao kućni ljubimac I_icon_minitime14.02.12 12:44

nije istina da smrde hrcci pogresno si cuo ...mnogi smo culi i da zamorci smrde ...al po meni svi oni smrde ako im ne odrzavamo higijenu u kucici ....ja imam hrcka i uopce ne smrdi ...voli da se igra ..voli da se mazi da ga cesem zacas se uvuce pod kozu toliko je sladak ..i ne zahtjeva puno ni truda ni vremena zahvalan je kucni ljubimac ...Smile)))


Zamorac kao kućni ljubimac Scaled.php?server=268&filename=picture173x

Zamorac kao kućni ljubimac Scaled.php?server=41&filename=picture174m



Zamorac kao kućni ljubimac 419266_107055342754614_100003504452126_27517_1508834449_n

Zamorac kao kućni ljubimac 403340_107055352754613_100003504452126_27518_1751390085_n

Zamorac kao kućni ljubimac 407455_107055369421278_100003504452126_27519_992886112_n

Zamorac kao kućni ljubimac 419793_107055379421277_100003504452126_27520_1258284760_n

Zamorac kao kućni ljubimac 424404_107055416087940_100003504452126_27521_742142544_n


_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Zamorac kao kućni ljubimac Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Sponsored content





Zamorac kao kućni ljubimac Empty
PostajNaslov: Re: Zamorac kao kućni ljubimac   Zamorac kao kućni ljubimac I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Zamorac kao kućni ljubimac
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Gavran kao kućni ljubimac
» Kunić- kučni ljubimac
» Konj kao ljubimac
» Izgubljeni kućni ljubimac.....
» Kada je kućni ljubimac omamljen...

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Lifestyle :: Kućni ljubimci :: Kućni ljubimci :: Ostali kućni ljubimci-
Forum(o)Bir: