Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Kada djetetu kupiti mobitel?

Go down 
2 posters
Autor/icaPoruka
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 44
Datum registracije : 04.03.2009

Kada djetetu kupiti mobitel? Empty
PostajNaslov: Kada djetetu kupiti mobitel?   Kada djetetu kupiti mobitel? I_icon_minitime13.04.10 16:56

Kada djetetu kupiti mobitel? Mx350_20100325114459_mobitel-dijete


Prema New York Timesu broj djece koja imaju mobitel u dobi od šest do jedanaest godina udvostručio se od 2005. godine. Studija Retrevo navodi kako 43% roditelja s djecom u dobi od devet do dvanaest godina misle kako je to prigodna dob za prvi mobitel.

No, da li je njima zaista potreban mobitel?! Ukoliko njih pitate, odgovor će sigurno biti potvrdan, ali iz razloga zato što su mobiteli cool i svi prijatelji već imaju mobitele…

Kupiti mobitel djetetu samo zbog toga što je on cool nije dovoljno dobar razlog isto kao ni drugi naveden razlog, no, vrijedi razmisliti o tome koliko im stvarno može pomoći. Mobitel može biti dosta praktičan ukoliko vaše dijete ima dosta izvanškolskih aktivnosti kako biste ih ponekad mogli nazvati, provjeriti gdje su i da li treba doći po njih. Na vama ostaje da sami procijenite koja dob je za vaše dijete idealna, ali ono što svakako trebate napraviti je okrenuti prednosti moderne tehnologije u svoju korist: neka mogu pozivati samo određene brojeve (3-4 broja koja su mu potrebna), zabranite pristup internetu i obavezno kupite prepaid kartice kako biste mogli kontrolirati njihovu potrošnju.
COVERmagazin.com
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 44
Datum registracije : 04.03.2009

Kada djetetu kupiti mobitel? Empty
PostajNaslov: Re: Kada djetetu kupiti mobitel?   Kada djetetu kupiti mobitel? I_icon_minitime13.04.10 16:57

S koliko ste vi svom klincu prvi puta nabavili mobitel..i koliko ga ih oni koriste....dali ih kontrolirate kog sve ima u memeoriji i s kim se dopisuje? Kada djetetu kupiti mobitel? 776231
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Kada djetetu kupiti mobitel? Empty
PostajNaslov: Re: Kada djetetu kupiti mobitel?   Kada djetetu kupiti mobitel? I_icon_minitime14.04.10 8:53

Tea je dobila mobitel al ja joj ne dopuštam da koristi,prvo jer uopće nema potreba da bi ga ona od 8g koristila,ja je vozim u školu iz škole,k prijateljima,ako nešto i bude zovu me te osobe gdje se nalazi.Jer za mene djetetu bi uzela mobitel jedino kad bi kao ja što sam išla u školu skoro sat pješke pa za svaki slučaj da ima,a ovako sad ne vidim Teu do 14g s mobitelom al vidjet ćemo.
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 44
Datum registracije : 04.03.2009

Kada djetetu kupiti mobitel? Empty
PostajNaslov: Re: Kada djetetu kupiti mobitel?   Kada djetetu kupiti mobitel? I_icon_minitime15.04.10 12:02

Da jer vidim klince sa 7 god mob..mp3 u njemu..tresu glavom od te muzike u ušima..kao pod kakvim narkoticima..a ja ne vidim neku pretjeranu korist od toga..osim da su trendu..a to baš nije korist.. Kada djetetu kupiti mobitel? 267525
Ne znam znam da moja dama neće dobiti sigurno prije više osnovne..zbilja ne vidim potrebu ...a sve nam je blizu.. bus dolazi po nju...uostalom...kako se moglo prije bez njih..
A onda opet ne možeš dozvoliti da dijete bude odbačeno jer nije kao i svi..
...i onda opet opet..zapravo treba nju tj. njih odgojiti da te njihove trendovske stvari ne predstavljaju ono što jesu..i da joj to nebi uopče trebalo imati ikakvu važnost u život imala ili ne imala..
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Kada djetetu kupiti mobitel? Empty
PostajNaslov: Re: Kada djetetu kupiti mobitel?   Kada djetetu kupiti mobitel? I_icon_minitime15.04.10 12:16

moja starija ,sad sa deset god. je dobila mob, ali se samo koristi dok treba.
Nekad mi jednostavno lakse dok znam da je mogu nazvat ili se ona moze javit dok je vani na igranju, u skolu ga ne nosi naravno.
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 44
Datum registracije : 04.03.2009

Kada djetetu kupiti mobitel? Empty
PostajNaslov: Re: Kada djetetu kupiti mobitel?   Kada djetetu kupiti mobitel? I_icon_minitime15.04.10 12:23

Naravno da joj nebi dala u školu da ga nosi ni ja..i imaš pravo lakše je ...kada je vani.. ju locirati preko mobitela.. Kada djetetu kupiti mobitel? 12363
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Kada djetetu kupiti mobitel? Empty
PostajNaslov: Re: Kada djetetu kupiti mobitel?   Kada djetetu kupiti mobitel? I_icon_minitime15.04.10 12:24

nije tehnika uvijek i najlosija stvar Kada djetetu kupiti mobitel? 462885
[Vrh] Go down
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Kada djetetu kupiti mobitel? Empty
PostajNaslov: Re: Kada djetetu kupiti mobitel?   Kada djetetu kupiti mobitel? I_icon_minitime18.04.10 16:02

kcerka je dobila mob ..kad je posla u srednju i pocela izlaziti u grad ..sin malo ranije zato sto je isao na treninge koji su kasno zavrsavali ..ne slazem se sa onima koji kupuju djeci od 7 godina mob ..gledam djecu na ulici sami idu u skolu cini mi se veci mob od njega ..niko ne misli da to dijete moze i stradati zbog mob..ne treba im ...od kuce do skole..a mislim kad su u toj dobi da se i ne bi trebali igrati daleko treba da su uvijek u blizini kuce da ih mozemo s vremena na vrijeme kontrolisati ..tek kad budu odrasli kad podu ici dalje u skolu ili izlaziti onda im kupiti jer lijepo je kad se jave da ce kasniti ili da ne radi prevoz da se ne brinemo ..a imati mob samo da slusa muziku ili biti u trendu nije mi ok ...ne kontrolisem im brojeve tel niti gledam ikad poruke ..jer imam povjerenje u njih koje do sad nisu izigrali ..da jesu normalno da bih provjeravala ih ali ne mob ..jer uvijek mozes memorisat broj pod sta hoces i kakva mi korist ...zato bolje provjeriti i paziti s kim se druze i gdje izlaze mego kakvi su brojevi i poruke u mobitelu

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Kada djetetu kupiti mobitel? Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Sponsored content





Kada djetetu kupiti mobitel? Empty
PostajNaslov: Re: Kada djetetu kupiti mobitel?   Kada djetetu kupiti mobitel? I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Kada djetetu kupiti mobitel?
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Pomozite djetetu da savlada strah
» Pomozite vašem djetetu da zaspi
» Kupiti ili unajmiti stan?
» Koji teleskop kupiti?
» Kako djetetu objasniti smrt ....

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Društvo i zabava :: Obitelj, dom, kultura življenja :: Obitelj i prijatelji :: Roditelji i djeca-
Forum(o)Bir: