Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Halo, Maribor ovdje. Čestitamo, gospođo Marina, trudni ste!

Go down 
Autor/icaPoruka
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 44
Datum registracije : 04.03.2009

Halo, Maribor ovdje. Čestitamo, gospođo Marina, trudni ste! Empty
PostajNaslov: Halo, Maribor ovdje. Čestitamo, gospođo Marina, trudni ste!   Halo, Maribor ovdje. Čestitamo, gospođo Marina, trudni ste! I_icon_minitime27.11.09 10:29



Šestogodišnja borba s neplodnošću mladog bračnog para uspješno je završena zahvaljujući mariborskoj klinici
ZAGREB
- Čestitam, gospođo, trudni ste. Beta Vam je 375,7 - rekao je prije 15 tjedana ugodni ženski glas preko telefona Martini S. Z., 34-godišnjoj stilistici iz Crikvenice.
Martina se počela tresti, suze su krenule same od sebe, pomiješane sa smijehom, a visinu “bete”, odnosno razinu hormona ßhCG, koji se luči samo u trudnoći, grozničavo je zapisivala na papir, kako bi bila sigurna da nije izmislila brojku koju godinama želi čuti.
Siguran nalaz


- Takav sam razgovor vodila nebrojeno puta prije i svaki su mi put iz laboratorija javljali da je “beta negativna”. Ovaj put nisam mogla povjerovati, nisam htjela još jedno razočaranje. Počela sam ispitivati ženu je li sigurna da je to baš moj nalaz i je li sigurna da je to ta brojka. Kad me uvjerila da su taj dan samo meni radili taj test i da je to sigurno moj nalaz, počela sam nekontrolirano ponavljati da ja nju uistinu volim - priča Martina smijući se i lagano dodirujući već vidljivi trbuščić.
Martina i njezin suprug, tri godine stariji informatičar, već se šest godina bore s neplodnošću i bili su jedan od prvih parova koji su nakon donošenja novog, po njima skandaloznog Zakona o medicinskoj oplodnji, otišli na postupak u Maribor. S prvog puta u Maribor, na koji su je u kolovozu pratili i novinari Jutarnjeg lista, Martina je poručila kako se nada da će za tri tjedna test na trudnoću konačno pokazati “+” i najaviti dolazak njihove “mariborske bebe”. Upravo se to i dogodilo.
- Mali Ivan je na putu i stiže u svibnju, a u Mariboru ga čeka i sestrica, po koju ćemo se sigurno brzo vratiti - najavljuje buduća mama.

Zameci bi kod nas propali
Naime, Martina je zamrznula višak zametaka koji su pohranjeni u mariborskoj klinici. Zamrzavanje zametaka jedna je od stvari koju hrvatski zakon više ne dopušta iako je standardna praksa u cijelom razvijenom svijetu, te ju zabranjuju samo Salvador i Kostarika, koja brani i medicinsku oplodnju kao takvu
Zamrznuti zameci, s druge strane, preživljavaju u 80 posto slučajeva. To je bio glavni razlog zbog kojeg se Martina odlučila za Maribor, jer zbog policističnog jajnika u postupku joj sazrijeva veliki broj jajnih stanica, koje bi u Hrvatskoj zapravo propale.
- Postupak u Mariboru, s troškovima lijekova i puta, koštao nas je oko tri tisuće eura. Dugo smo štedjeli, nije nam žao ni jednog centa, ali me svaki put stegne kad se sjetim koliki si parovi to ne mogu priuštiti i koliko njih neće postati roditelji zbog nevjerojatnih i neobjašnjivih zakonskih odredbi - kaže Martina.
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 44
Datum registracije : 04.03.2009

Halo, Maribor ovdje. Čestitamo, gospođo Marina, trudni ste! Empty
PostajNaslov: Re: Halo, Maribor ovdje. Čestitamo, gospođo Marina, trudni ste!   Halo, Maribor ovdje. Čestitamo, gospođo Marina, trudni ste! I_icon_minitime27.11.09 15:04

Super za njih i baš lijepo....i staršno i za ne vjerovati..moraš u drugu zemlju na umjetnu oplodnju..pa zbilja smo lakrdija od države..
I sad bi ja trebala učiti svoje dijete da voli svoju zemlju ..da ovo da ono..kao mene moji...ma figa..učit ću ju da ako bude ikada imala ikakve mogučnosti da hvata maglu van odavde..gdje god da je imalo bolje da odseli.
[Vrh] Go down
 
Halo, Maribor ovdje. Čestitamo, gospođo Marina, trudni ste!
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Trudni ste? Opustite se!
» Trudni muškarac rodio treće dete
» Rokni čašu u pod i šibni neki tekst ovdje!
» Mateo Kovačić: Ostajem ovdje, Inter je kao Real ili Barcelona
» Halo, policija, ukrali su mi marihuanu

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Najnovije aktualnosti :: Dobre vijesti-
Forum(o)Bir: