Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 18. studenog - Dan sjecanja na žrtvu Vukovara 1991.

Go down 
2 posters
Autor/icaPoruka
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

18. studenog - Dan sjecanja na žrtvu Vukovara 1991. Empty
PostajNaslov: 18. studenog - Dan sjecanja na žrtvu Vukovara 1991.   18. studenog - Dan sjecanja na žrtvu Vukovara 1991. I_icon_minitime17.11.08 20:16

18. studenog 1991. godine JNA i srpska paravojska ušle su u Vukovar. Preživjeli branitelji nisu doživjeli ocekivanu pomoc i nakon 100 dana morali su priznati poraz protiv višestruko nadmocnijeg neprijatelja. Uhvacena u klopku i s malim šansama da se probije do Vinkovaca, posljednja skupina gardista i policajaca pružala je otpor do 20. studenog. Da su izgubili bitku, posljednjem zapovjedniku obrane grada, Branku Borkovicu - Mladom Jastrebu i njegovim borcima bilo je jasno 16. studenog kada je JNA zauzela Borovo naselje, cime je Vukovar izgubio posljednji prilazni put kroz kukuruzišta. Više se nije moglo uci, ni izaci iz grada.

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Gost
Gost




18. studenog - Dan sjecanja na žrtvu Vukovara 1991. Empty
PostajNaslov: Re: 18. studenog - Dan sjecanja na žrtvu Vukovara 1991.   18. studenog - Dan sjecanja na žrtvu Vukovara 1991. I_icon_minitime17.11.08 21:18

Što se krvlju brani ne pušta se lako...VUKOVAR
[Vrh] Go down
Gost
Gost




18. studenog - Dan sjecanja na žrtvu Vukovara 1991. Empty
PostajNaslov: Re: 18. studenog - Dan sjecanja na žrtvu Vukovara 1991.   18. studenog - Dan sjecanja na žrtvu Vukovara 1991. I_icon_minitime18.11.08 8:57

Evo jedna za sjećanje na Vukovar


https://www.youtube.com/watch?v=G8R8axHfwDM
[Vrh] Go down
Lajka
Zagrijao tipkovnicu



Female
Broj postova : 719
Datum registracije : 02.11.2008

18. studenog - Dan sjecanja na žrtvu Vukovara 1991. Empty
PostajNaslov: Re: 18. studenog - Dan sjecanja na žrtvu Vukovara 1991.   18. studenog - Dan sjecanja na žrtvu Vukovara 1991. I_icon_minitime18.11.08 9:11

A što reći...uvijek sam tužna na ovaj i sutrašnji dan :tuzan: :tuzanjako:

Ima jedan grad, oduvijek mi drag
ima jedan hrast slavonski
ima jedan grad, svakom srcu drag
ima jedan div hrvatski

Vukovar, Vukovar
stoji dok proticu vode Dunavske
Vukovar, Vukovar
gori na braniku svoje Hrvatske

Ima jedan brod, svima nama rod
koji nikud ne putuje
ima jedan brod i u njemu rod
sto zauvijek tu ostaje...
[Vrh] Go down
Gost
Gost




18. studenog - Dan sjecanja na žrtvu Vukovara 1991. Empty
PostajNaslov: Re: 18. studenog - Dan sjecanja na žrtvu Vukovara 1991.   18. studenog - Dan sjecanja na žrtvu Vukovara 1991. I_icon_minitime18.11.08 9:49

Grad heroj...VUKOVAR...
[Vrh] Go down
Lajka
Zagrijao tipkovnicu



Female
Broj postova : 719
Datum registracije : 02.11.2008

18. studenog - Dan sjecanja na žrtvu Vukovara 1991. Empty
PostajNaslov: Re: 18. studenog - Dan sjecanja na žrtvu Vukovara 1991.   18. studenog - Dan sjecanja na žrtvu Vukovara 1991. I_icon_minitime18.11.08 10:19

Katarina je napisao/la:
Grad heroj...VUKOVAR...

E sve bi sad dala da mogu sada biti u koloni sjećanja....e kako su mi jutros trnci prošli tijelom kad sam vidila pun grad svijeća...e ono suze automatski na oči :tuzan:
E i sad se naježim kad pomislim na to...
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

18. studenog - Dan sjecanja na žrtvu Vukovara 1991. Empty
PostajNaslov: Re: 18. studenog - Dan sjecanja na žrtvu Vukovara 1991.   18. studenog - Dan sjecanja na žrtvu Vukovara 1991. I_icon_minitime18.11.08 11:39

Nešto najbolnije je to da su oni koji su dopustili da Vukovar padne opet na vlasti u Hrvatskoj. Novac iz proracuna se troši za debilne gluposti, poput "Pelješkog mosta" koji ce koštati više od milijardu kuna, a Vukovar stoji i nakon toliko godina polurazrušen, ljudi žive bijedno, a politicari ih se sjete samo u predizborno vrijeme.

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Lajka
Zagrijao tipkovnicu



Female
Broj postova : 719
Datum registracije : 02.11.2008

18. studenog - Dan sjecanja na žrtvu Vukovara 1991. Empty
PostajNaslov: Re: 18. studenog - Dan sjecanja na žrtvu Vukovara 1991.   18. studenog - Dan sjecanja na žrtvu Vukovara 1991. I_icon_minitime18.11.08 12:01

Goran je napisao/la:
Nešto najbolnije je to da su oni koji su dopustili da Vukovar padne opet na vlasti u Hrvatskoj. Novac iz proracuna se troši za debilne gluposti, poput "Pelješkog mosta" koji ce koštati više od milijardu kuna, a Vukovar stoji i nakon toliko godina polurazrušen, ljudi žive bijedno, a politicari ih se sjete samo u predizborno vrijeme.


Ja isto nemam riječi za sve ono što se događa u Vu.ali ima ljudi koji su optimistični i koji se snalaze nekako,počelo se opet obnavljati dosta toga i to me baš veseli jer je grad opet malo živnio kad vidiš da nisu samo ruševine više...je da nema života nikako tamo,niti nečega gdje bi mi mladi mogli otići ali svejedno moj je grad i meni je posebno drag...zato mi je baš žao što nisam danas tamo :tuzan: baš samo tužna ali kako kažu oni optimistični: "opet će u Vukovaru zasjati sunce"...
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

18. studenog - Dan sjecanja na žrtvu Vukovara 1991. Empty
PostajNaslov: Re: 18. studenog - Dan sjecanja na žrtvu Vukovara 1991.   18. studenog - Dan sjecanja na žrtvu Vukovara 1991. I_icon_minitime18.11.08 12:09

Draga kiksy pogledao sam dosta dokumentaraca, procitao puno toga, razgovarao sa nekim braniteljima Vukovara i sve mi govori o tome da je Tuðman zbog vlastitih interesa i interesa mafije oko sebe namjerno pustio da Vukovar padne. Puno mi je ljudi reklo da se je Vukovar mogao obraniti, ali Tuðman to nije dao jer je vjerojatno bio u dealu sa Miloševicem, a imao je i neke svoje interese zbog šverca i muljaža s oružjem. No to je prošlo i ne može se vratiti, ali svakog boli kad vidi koliko se može uciniti za Vukovar, a koliko se malo cini. Tuðmanov ideološki nasljednik Sanader trpa lovu u svoj ðep i ne mari za narod, pa tako ni za VUKOVAR.

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Lajka
Zagrijao tipkovnicu



Female
Broj postova : 719
Datum registracije : 02.11.2008

18. studenog - Dan sjecanja na žrtvu Vukovara 1991. Empty
PostajNaslov: Re: 18. studenog - Dan sjecanja na žrtvu Vukovara 1991.   18. studenog - Dan sjecanja na žrtvu Vukovara 1991. I_icon_minitime18.11.08 12:32

Ma ne ulazim u te političke rasprave što je i kako moglo biti jer čemu to sad kad se više ne može ništa učiniti...što je bilo bilo je,ajde hvala Bogu polako se i obnavlja što je najvažnije...ma nema mi ništa ljepše kad to vidim da se sve nešto gradi i nisu ruševine samo cerekalo cerekalo ..a s vremenom će se valjda oporaviti sve tamo...ja se nadam :ahhh:
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

18. studenog - Dan sjecanja na žrtvu Vukovara 1991. Empty
PostajNaslov: Re: 18. studenog - Dan sjecanja na žrtvu Vukovara 1991.   18. studenog - Dan sjecanja na žrtvu Vukovara 1991. I_icon_minitime18.11.08 12:37

Siguran sam da ce opet Vukovar uskoro biti divan kao prije! sunny cheers

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Gost
Gost




18. studenog - Dan sjecanja na žrtvu Vukovara 1991. Empty
PostajNaslov: Re: 18. studenog - Dan sjecanja na žrtvu Vukovara 1991.   18. studenog - Dan sjecanja na žrtvu Vukovara 1991. I_icon_minitime18.11.08 12:37

Stižem iz Vukovara,išla sam zapaliti svijeću...15najstak min.mi je to vožnje bilo bi žalosno da nisam otišla...
[Vrh] Go down
Lajka
Zagrijao tipkovnicu



Female
Broj postova : 719
Datum registracije : 02.11.2008

18. studenog - Dan sjecanja na žrtvu Vukovara 1991. Empty
PostajNaslov: Re: 18. studenog - Dan sjecanja na žrtvu Vukovara 1991.   18. studenog - Dan sjecanja na žrtvu Vukovara 1991. I_icon_minitime18.11.08 12:38

Goran je napisao/la:
Siguran sam da ce opet Vukovar uskoro biti divan kao prije! sunny cheers


I ja isto big hug kissi
[Vrh] Go down
Lajka
Zagrijao tipkovnicu



Female
Broj postova : 719
Datum registracije : 02.11.2008

18. studenog - Dan sjecanja na žrtvu Vukovara 1991. Empty
PostajNaslov: Re: 18. studenog - Dan sjecanja na žrtvu Vukovara 1991.   18. studenog - Dan sjecanja na žrtvu Vukovara 1991. I_icon_minitime18.11.08 12:40

Katarina je napisao/la:
Stižem iz Vukovara,išla sam zapaliti svijeću...15najstak min.mi je to vožnje bilo bi žalosno da nisam otišla...


Blago ti se :tuzanjako:
Ja ću danas ići... :tuzan:
[Vrh] Go down
Gost
Gost




18. studenog - Dan sjecanja na žrtvu Vukovara 1991. Empty
PostajNaslov: Re: 18. studenog - Dan sjecanja na žrtvu Vukovara 1991.   18. studenog - Dan sjecanja na žrtvu Vukovara 1991. I_icon_minitime18.11.08 12:41

kiksy je napisao/la:
Katarina je napisao/la:
Stižem iz Vukovara,išla sam zapaliti svijeću...15najstak min.mi je to vožnje bilo bi žalosno da nisam otišla...


Blago ti se :tuzanjako:
Ja ću danas ići... :tuzan:

Drži se draga...znam sijećanja... big hug
[Vrh] Go down
Lajka
Zagrijao tipkovnicu



Female
Broj postova : 719
Datum registracije : 02.11.2008

18. studenog - Dan sjecanja na žrtvu Vukovara 1991. Empty
PostajNaslov: Re: 18. studenog - Dan sjecanja na žrtvu Vukovara 1991.   18. studenog - Dan sjecanja na žrtvu Vukovara 1991. I_icon_minitime18.11.08 12:43

Katarina je napisao/la:
kiksy je napisao/la:
Katarina je napisao/la:
Stižem iz Vukovara,išla sam zapaliti svijeću...15najstak min.mi je to vožnje bilo bi žalosno da nisam otišla...


Blago ti se :tuzanjako:
Ja ću danas ići... :tuzan:

Drži se draga...znam sijećanja... big hug

kissi
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

18. studenog - Dan sjecanja na žrtvu Vukovara 1991. Empty
PostajNaslov: Re: 18. studenog - Dan sjecanja na žrtvu Vukovara 1991.   18. studenog - Dan sjecanja na žrtvu Vukovara 1991. I_icon_minitime18.11.08 14:20

kiksy je napisao/la:
Katarina je napisao/la:
kiksy je napisao/la:
Katarina je napisao/la:
Stižem iz Vukovara,išla sam zapaliti svijeću...15najstak min.mi je to vožnje bilo bi žalosno da nisam otišla...


Blago ti se :tuzanjako:
Ja ću danas ići... :tuzan:

Drži se draga...znam sijećanja... big hug

kissi

big hug Drage moje Slavonke! big hug

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Gost
Gost




18. studenog - Dan sjecanja na žrtvu Vukovara 1991. Empty
PostajNaslov: Re: 18. studenog - Dan sjecanja na žrtvu Vukovara 1991.   18. studenog - Dan sjecanja na žrtvu Vukovara 1991. I_icon_minitime18.11.08 15:37

Hrvoje Hegedusic


VUKOVAR

Stoji grad.
Pod kisom celika, ognja i smrti,
gdje paklena sila svoj zadnji ples vrti
- stoji grad.

Stoji grad.
Vjecan k'o narod ponosno stoji
i posljednje dane dusmanu broji
- Vukovar...
Vukovar!!!

Iz majcinog krika sloboda se radja
i uskoro bijela zaplovit ce lada
do sunca...
Iz krvi i bola niknut ce cvijece
i nikada narod zaboravit nece
VUKOVAR...
STOJI GRAD.
[Vrh] Go down
Sponsored content





18. studenog - Dan sjecanja na žrtvu Vukovara 1991. Empty
PostajNaslov: Re: 18. studenog - Dan sjecanja na žrtvu Vukovara 1991.   18. studenog - Dan sjecanja na žrtvu Vukovara 1991. I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
18. studenog - Dan sjecanja na žrtvu Vukovara 1991.
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Beba ne traživ žrtvu već ljubav
» Zašto je propao pokušaj uklanjanja ćirilice iz Statuta grada Vukovara?
» Lažna sjećanja
» Lažna sjećanja
» Razbojnik pomoću dviju žena namamio žrtvu seksom pa opljačkao muškarca

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Ostalo :: Arhiva-
Forum(o)Bir: