Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Otklonite svoju glavobolju

Go down 
3 posters
Autor/icaPoruka
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Otklonite svoju glavobolju Empty
PostajNaslov: Otklonite svoju glavobolju   Otklonite svoju glavobolju I_icon_minitime26.04.09 11:02

Zahvaljujuci sirem shvatanju medicine i mogucnosti primene razlicitih terapija, predlazemo Vam da sto cesce praktikujete vezbe ili tehniku opustanja.
Vezbe opustanja deluju najblagotvornije na prestanak glavobolje. Odnosno, bol koji se oseca u glavi najcesce je prouzrokovan dotokom krvi u mozak. tj. poremecajima u cirkulaciji (pojacana ili oslabljena cirkulacija utice i na snabdevanje mozga kiseonikom). Vezbe za opustanje na najefikasniji nacin otklanjaju tenziju ili psiho-fizicki grc, pod kojim se osoba nalazi.


Predstavicemo Vam nekoliko efikasnih tehnika za opustanje i otklanjanje glavobolje:

1. Pri prvom osecaju nadolazeceg bola, prekinite sve svoje aktivnosti i opustite se. Pokusajte da
zamislite (tehnika vizualizacije) da sunce greje Vas i Vase dlanove, i da ta toplota lagano iz Vas odnosi svaki vid neprijatnosti i bola.


2. Pokusajte u svoju svest da prizovete mesto na kome se osecate smireno, opusteno i prijatno. To moze biti morska obala, travnata livada, proplanak, Vasa omiljena prostorija i sl. Ova tehnika ima slicnosti sa hipnozom, pomocu koje se svest dovodi u »posebno stanje« u kojem se telo oseca najprijatnije – potpuno opusteno (slicno meditaciji).


3. Pokusajte sa vezbama dubokog disanja. Udahnite nekoliko puta veoma duboko (punim plucima) i po mogucstvu sto sporije, zatim veoma sporo izdahnite. Svaki put kada udahnete, potpuno ispunite svoja pluca i svaki put kada izdahnete, potpuno ih ispraznite. U istom trenutku oseticete opustanje i prijatnost, jer kiseonik na taj nacin najbrze prodire u Vase napete misice i otklanja tenziju.


Da biste odrzavali dobru formu i sprecili pojavu glavobolje, redovno primenjujte sledece tehnike:

1. Nekoliko puta u toku dana razmrdavajte vratne misice. Ovaj metod je narocito efikasan kod osoba koje pate od migrena, zatim osobe koje dosta vremena borave u zatvorenom prostoru i obavljaju razlicite kancelarijske poslove.


2. Vezbajte redovno. Vazno je da cesto setate ili da boravite u prirodi, narocito u blizini vode i da se sto vise krecete. Vezbama smanjujete napetost i pojavu stresa, posebno ono sto je najvaznije uticete na pojacanu aktivnost u stvaranju endorfina – prirodnog »neutralizatora bola«.

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Otklonite svoju glavobolju Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Gost
Gost




Otklonite svoju glavobolju Empty
PostajNaslov: Re: Otklonite svoju glavobolju   Otklonite svoju glavobolju I_icon_minitime26.04.09 11:36

U mom slučaju od ovoga pomoći nema...
Ali tema je bravo
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Otklonite svoju glavobolju Empty
PostajNaslov: Re: Otklonite svoju glavobolju   Otklonite svoju glavobolju I_icon_minitime26.04.09 13:48

tema je ok, ali radije ja maznem dva kafetina pa prilegnem....Smile
[Vrh] Go down
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Otklonite svoju glavobolju Empty
PostajNaslov: Re: Otklonite svoju glavobolju   Otklonite svoju glavobolju I_icon_minitime26.04.09 13:54

ovo su super savjeti ....ali ko ima vremena za tako nesto ....svi ce mo prije sjesti za racunar ...ili tv nego uraditi ove vjezbe....

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Otklonite svoju glavobolju Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 44
Datum registracije : 04.03.2009

Otklonite svoju glavobolju Empty
PostajNaslov: Re: Otklonite svoju glavobolju   Otklonite svoju glavobolju I_icon_minitime26.04.09 15:20

A jesi Laughing ma samo dok me nezaboli da mi postane muka big smile , onda s skidam Laughing
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Otklonite svoju glavobolju Empty
PostajNaslov: Re: Otklonite svoju glavobolju   Otklonite svoju glavobolju I_icon_minitime28.04.09 19:38

Rijetko imam problema sa glavoboljom, povremeno me sinusi samo zezaju.

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Gost
Gost




Otklonite svoju glavobolju Empty
PostajNaslov: Re: Otklonite svoju glavobolju   Otklonite svoju glavobolju I_icon_minitime07.05.09 14:30

Prije sam imala često glavobolje i dugo su trajale ali to sve zato što nisam nosila naočale za vid i odkad ih nosim dobro je.Te neke savjete sam isprobala ali uz njih sam i pila 4 tablete dnevno._Tako da ne mogu sa sigurnošću reći da me je prolazila od njih ili tolikih tableta.... Laughing
[Vrh] Go down
Sponsored content





Otklonite svoju glavobolju Empty
PostajNaslov: Re: Otklonite svoju glavobolju   Otklonite svoju glavobolju I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Otklonite svoju glavobolju
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Otklonite svoju glavobolju
» Prirodni lijekovi za glavobolju
» Mercedes CLS: Trokraka zvijezda izazvala glavobolju konkurentima
» Dvanaestogodišnjak pucao u svoju sestru
» Nemojte davati svoju moć drugome

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Lifestyle :: Zdravlje i rekreacija :: Zdravlje :: Grane medicine :: Neurologija-
Forum(o)Bir: