Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Reci mi tko su ti prijatelji i ja ću ti reći kakva si osoba

Go down 
3 posters
Autor/icaPoruka
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 174
Datum registracije : 21.01.2009

Reci mi tko su ti prijatelji i ja ću ti reći kakva si osoba Empty
PostajNaslov: Reci mi tko su ti prijatelji i ja ću ti reći kakva si osoba   Reci mi tko su ti prijatelji i ja ću ti reći kakva si osoba I_icon_minitime21.08.12 11:25

Reci mi tko su ti prijatelji i ja ću ti reći kakva si osoba 6764_big


Što krug vaših prijatelja govori o vama?

Španjolci imaju odličnu izreku: “Dime quienes son tus amigos y te diré quien eres” što bi otprilike značilo "Reci mi tko su ti prijatelji i ja ću ti reći tko si ti". Ima puno istine u tome, jer ponašanja i stavovi su zarazni, i bilo da su pozitivni ili negativni oni ostavljaju svoj trag na vama. Ako ste stalno s osobama koje se žale zbog nečega, šire tračeve, osuđuju druge ili igraju ulogu žrtve, velike su šanse da i vi činite to isto, iako toga možda niste niti svjesni. Naravno, isto vrijedi i za pozitivne osobine, ako se okružujete s velikodušnim osobama širokog srca, uvijek vedrim i nasmijanim osobama, osobama koje uživaju u životu - i vi ćete od njih "pokupiti" te osobine.

E sad, pravo je pitanje s kim se vi najviše družite? Pokušajte realno i objektivno razmisliti o tome. Kakvi su prijatelji s kojima ste okruženi, s kakvim osobama provodite većinu svog vremena? Jesu li to osobe koje ostvaruju svoje snove ili se samo žale zbog svega i svačega? I kako se te osobe ponašaju prema vama? Ako vrijeme provodite s ljudima s kojima ste češće u sukobu nego niste ili koji ne podržavaju vaše snove i ciljeve, vrijeme je da krenete u potragu za novim prijateljima.

A sve to vrijedi i na romantičnom planu. Pogledajte svog trenutnog ili potencijalnog partnera i ljude s kojima se on druži. Ovo su ljudi koji s njim dijele veoma slične ljudske vrijednosti. Kakvi su oni puno govori o tome kakav je on. Jesu li oni poštene, zrele osobe, koje se dobro ponašaju prema vama i drugima? Jer on vjerojatno s njima dijeli mišljenje o ponašanju prema drugim ljudima i prema životu.

Druži li se s prijateljima koji svi varaju svoje djevojke ili supruge? Što on misli o tome? Smatra li da je to nebitno? Koliko god mislili da on nije takav, vrijeme je da malo razmislite o tome, posebice ako tome ne pridaje previše pozornosti te mu to uopće ne smeta. Ili, da li njegovi prijatelji još uvijek redovito tulumare i piju do jutra, čak i u tjednu? Jer čim vam veza uđe u rutinu i on bi im se mogao pridružiti, i to puno češće nego što biste to vi željeli.

Naravno, on nije odgovoran za ponašanje svojih prijatelja, i možda to čak niti ne odobrava, ali ako se okružuje s lažljivcima, prevarantima, alkoholičarima u nastajanju ili naprosto osobama kojima nedostaje integriteta, on pokazuje da prešutno prihvaća takvo ponašanje. Mi ne možemo uvijek odabrati tko će nam biti šef, susjed ili kolega na poslu, ali mi itekako odlučujemo tko će nam biti prijatelji i koga želimo zadržati u svom životu.

Ne kažem da bi svi naši prijatelji trebali biti savršeni – jer niti ja to, svakako, nisam. Ali da bismo ih zadržali kao prijatelje, mi moramo prihvatiti njih i njihovo ponašanje, a ako je to ponašanje negativno to znači da mi nemamo ništa protiv toga. Na primjer, ja možda imam prijatelja koji puši, iako ja ne pušim, ili prijateljicu vegetarijanku, iako ja jedem meso. Ali nemam prijatelja koji je ovisnik o drogama, prijateljicu koja me stalno omalovažava ili prijatelja koji tu i tamo opali šamar svojoj djevojci. To je nešto što ja neću dozvoliti i prihvatiti u svom životu, čak iako me se to ne tiče direktno.

To, u stvari, uopće ne mora imati veze s nekim ponašanjem, već s činjenicom da jasno pokazuje kako drugačije mi cijenimo svoj život i nosimo se s problemima u njemu. Naši pogledi na život su naprosto previše drugačiji.

Zato obratite pozornost na to kakve ljude (prijatelje i ljubavnike) puštate u svoj život, a obratite pozornost i na njihov krug prijatelja, jer će vam to reći puno toga "na prvu loptu" o toj osobi - jesu li to osobe s integritetom i dobrim namjerama ili nezrele osobe, osobe koje samo gledaju gdje mogu spletkariti. I obratite pozornost na to, jer se taj vaš prijatelj ili dečko na fundamentalnoj razini slaže s njima i vi morate biti svjesni toga. Zato, budite pažljivi i pametno odaberite prijatelje i partnera, jer će vam tako život postati puno bolji, zabavniji i kvalitetniji.

Po ovom pitanju odgovornost je sva na vama. Vi ste ti koji odlučujete s kakvim ćete se ljudima okružiti. Pogledajte malo svoje prijatelje i svog partnera. Jeste li ponosni na njih? Ili mislite da zaista zavrijeđujete bolje?


izvor

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Reci mi tko su ti prijatelji i ja ću ti reći kakva si osoba Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Sumrak
VIP član
Sumrak


Male
Aquarius Horse
Broj postova : 34081
Godine : 57
Lokacija : šuma
Datum registracije : 31.03.2011

Reci mi tko su ti prijatelji i ja ću ti reći kakva si osoba Empty
PostajNaslov: Re: Reci mi tko su ti prijatelji i ja ću ti reći kakva si osoba   Reci mi tko su ti prijatelji i ja ću ti reći kakva si osoba I_icon_minitime25.01.23 18:43

meni je pas prijatelj, ostalo sve zaboravi… kafa
[Vrh] Go down
Dalmatinka
Ljubitelj foruma
Dalmatinka


Other / Decline to state
Taurus Monkey
Broj postova : 3993
Godine : 44
Lokacija : Tamo di je Coco!
Datum registracije : 01.08.2022

Reci mi tko su ti prijatelji i ja ću ti reći kakva si osoba Empty
PostajNaslov: Re: Reci mi tko su ti prijatelji i ja ću ti reći kakva si osoba   Reci mi tko su ti prijatelji i ja ću ti reći kakva si osoba I_icon_minitime25.01.23 18:45

Zec,kokos,pas,macka,gliste,mravi,pauci,zmije,cagljevi itd....
[Vrh] Go down
Sumrak
VIP član
Sumrak


Male
Aquarius Horse
Broj postova : 34081
Godine : 57
Lokacija : šuma
Datum registracije : 31.03.2011

Reci mi tko su ti prijatelji i ja ću ti reći kakva si osoba Empty
PostajNaslov: Re: Reci mi tko su ti prijatelji i ja ću ti reći kakva si osoba   Reci mi tko su ti prijatelji i ja ću ti reći kakva si osoba I_icon_minitime25.01.23 18:49

komarci…
[Vrh] Go down
Sponsored content





Reci mi tko su ti prijatelji i ja ću ti reći kakva si osoba Empty
PostajNaslov: Re: Reci mi tko su ti prijatelji i ja ću ti reći kakva si osoba   Reci mi tko su ti prijatelji i ja ću ti reći kakva si osoba I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Reci mi tko su ti prijatelji i ja ću ti reći kakva si osoba
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Reci mi što slušaš, a ja ću ti reći kakav si
» Kako reci NE porocima??
» Zašto joj reći da ste je prevarili?!
» Saznajte budućnost i kakva ste osoba iz vlastitog dlana
» Kako reći zbogom dudi?

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Društvo i zabava :: Obitelj, dom, kultura življenja :: Obitelj i prijatelji :: Brak, obitelj i prijatelji-
Forum(o)Bir: