Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Žena bez djeteta

Go down 
+12
Blonde
mimoza
mobile
enigma_
teaa
Bobić
Ketica
Mellisa
bađo
Christine von Cahill
Blizanka
Kikica
16 posters
Go to page : 1, 2, 3  Next
Autor/icaPoruka
Gost
Gost




Žena bez djeteta  Empty
PostajNaslov: Žena bez djeteta    Žena bez djeteta  I_icon_minitime09.12.10 9:19

''Želim nešto reći o djeci i roditeljstvu. Znam da sam imala mnogo djece u svojim prethodnim životima. U ovom životu ih nemam. Prihvaćam to kao savršeno za mene. Svemir je ispunio moj život bogatim iskustvima i učinio me poput majke za milijune ljudi.
Molim vas nemojte nasjedati uvjerenju da je žena neispunjena bez djeteta. To je možda istina za većinu žena, ali ne za sve. Društvo ustraje na tome da žene moraju imati djecu, što je dobar način da se žene zadrži na njihovom mjestu. Vjerujem da postoji razlog za sve. Ako nemate djecu, onda je možda vaš životni zadatak nešto drugo. Ako čeznete za djecom i činjenicu da ih nemate doživljavate kao gubitak, tada žalite za tim. Ali zatim krenite dalje. Nemojte žaliti zauvijek. ''

Louise L. Hay, Moć žene

ono što me posebno privuklo i ovom tekstu je sljedeća rečenica: Molim vas nemojte nasjedati uvjerenju da je žena neispunjena bez djeteta.

smatrate li da je život žene bez djeteta neispunjen?
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Žena bez djeteta  Empty
PostajNaslov: Re: Žena bez djeteta    Žena bez djeteta  I_icon_minitime09.12.10 9:27

Prije ili kasnije kod vecina zena se pojavi zelja za djetetom
i zalit ce sto ih nema.
Posto bi moj zivot bez njih bio neispunjen smatram da je to
tako i kod drugih, a izuzetaka ima uvijek.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Žena bez djeteta  Empty
PostajNaslov: Re: Žena bez djeteta    Žena bez djeteta  I_icon_minitime09.12.10 9:38

slažem se sa Passion
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Žena bez djeteta  Empty
PostajNaslov: Re: Žena bez djeteta    Žena bez djeteta  I_icon_minitime09.12.10 9:43

slažem se i ja, i moj život bez djeteta bi bio neispunjen, to sada znam jer imam dijete

međutim, ne slažem se s uvjerenjem da je život žene bez djeteta neispunjen i ne podržavam to da društvo ustraje na tome da žena mora imati dijete

ne mora. i ako ga nema, to ne znači da joj je život neispunjen.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Žena bez djeteta  Empty
PostajNaslov: Re: Žena bez djeteta    Žena bez djeteta  I_icon_minitime09.12.10 9:52

dapace da ne mora, to neka svatko sam za sebe odluci i ima ih koje su sretne tako i sa tom odlukom.
Sve drugo je petljanje u tudi zivot i to nitkome ne treba.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Žena bez djeteta  Empty
PostajNaslov: Re: Žena bez djeteta    Žena bez djeteta  I_icon_minitime09.12.10 10:01

da,sve zavisi od osobe do osobe..znam par žena koje nemaju djecu,neke su uspješne poslovne žene,ispunile su svoj život drugim vrijednostima,neke su provele cijeli život žaleći za djetetom koje nisu dobile...
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Žena bez djeteta  Empty
PostajNaslov: Re: Žena bez djeteta    Žena bez djeteta  I_icon_minitime09.12.10 10:03

vidiš, ne shvaćam to žaljenje cijelog života....pa zar ne postoji mogućnost usvajanja djeteta?
uvijek postoji rješenje
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 44
Datum registracije : 04.03.2009

Žena bez djeteta  Empty
PostajNaslov: Re: Žena bez djeteta    Žena bez djeteta  I_icon_minitime09.12.10 10:56

..ni ja..uvijek se može udomiti dijete..
.. možda misle da im tuđe dijete ne može donjeti toplinu kao njihovo rođeno..
..kako onda objašnjavaju da ih djeca njhovih prijatelja mogu razdragati..
..barem mene mogu od mojih.. hug2
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Žena bez djeteta  Empty
PostajNaslov: Re: Žena bez djeteta    Žena bez djeteta  I_icon_minitime09.12.10 11:00

ma gluposti Kikić, stvarno ne razumijem, što je lakše žaliti cijeli život nego udomiti dijete?
i skroz je pogrešno misliti da im tuđe dijete ne bi donijelo toplinu kao njihovo rođeno...
prvo, kad bi usvojila dijete, to za mene ne bi bilo tuđe dijete nego moje, bez obzira što ga nisam rodila
i drugo, biološka majka ne znači nužno i - dobra majka, o tome svjedoče bezbrojni primjeri...
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 44
Datum registracije : 04.03.2009

Žena bez djeteta  Empty
PostajNaslov: Re: Žena bez djeteta    Žena bez djeteta  I_icon_minitime09.12.10 11:13

Naravno da se slažem s tobom..ali sto ljudi sto čudi.. facepalm Znaš da ja i suprug često pričamo o tome kako bi da imamo mogučnosti, udomili dijete. Smile
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Žena bez djeteta  Empty
PostajNaslov: Re: Žena bez djeteta    Žena bez djeteta  I_icon_minitime09.12.10 11:15

i ja bi to napravila kad bi mogla
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 44
Datum registracije : 04.03.2009

Žena bez djeteta  Empty
PostajNaslov: Re: Žena bez djeteta    Žena bez djeteta  I_icon_minitime09.12.10 11:19

..vjerujem da bi..mislim da rijetko koja osoba može ostati hladna kada vidi one male rukice i okice same..
..da ne mogu imati djece nebih dvojila ni sekundu..ako treba udomiti udomiti..sve dok mi ne daju da posvojim..
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Žena bez djeteta  Empty
PostajNaslov: Re: Žena bez djeteta    Žena bez djeteta  I_icon_minitime09.12.10 11:26

ista autorica koju sam gore navela dalje piše ovako:

''Mnogo je napuštene djece. Ako doista želimo zadovoljiti svoj majčinski nagon, tada je spas i usvojenje dobra alternativa. Možemo biti majka drugoj ženi. Možemo prigrliti izgubljenu ženu i pomoći joj da leti. Možemo spašavati životinje. Ja imam četiri psa i dva zeca. Sve te životinje sam spašavala iz teških situacija. Svaka od njih ima svoju povijest mučenja. Naučila sam da godinu dana ljubavi može stvoriti čudo za svakoga, pa čak i za životinje. Mnogo je načina na koje možemo poboljšati svijet.''


pa...ako možemo stvoriti ljubavlju čudo za životinje, možemo i za dijete iako nije naše biološko
i tako žaljenje ide ravno u smeće
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Žena bez djeteta  Empty
PostajNaslov: Re: Žena bez djeteta    Žena bez djeteta  I_icon_minitime09.12.10 11:58

Hot chili Yana je napisao/la:
i ja bi to napravila kad bi mogla

Iskreno nervira me to da se svi uvijek lupe odmah u prsa i vicu ja bi ja bi...i nevezano samo sad za ovu temu!
Napravila bi to ali ne mozes, zasto ne?
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Žena bez djeteta  Empty
PostajNaslov: Re: Žena bez djeteta    Žena bez djeteta  I_icon_minitime09.12.10 12:10

zato što nemam stambenih uvjeta, kratko i jasno. za usvajanje djeteta postoje određeni uvjeti koji se moraju ispuniti. kad bi ispunjava sve uvjete, učinila bi to.
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 44
Datum registracije : 04.03.2009

Žena bez djeteta  Empty
PostajNaslov: Re: Žena bez djeteta    Žena bez djeteta  I_icon_minitime09.12.10 12:11

Ma daj Pass..pa što ima glupo u toj rečenici..pa i ja sam napisala to prije nje. Od kuda znaš kakvo je njeno ..moje ili bilo čije stanje...jer želje su jedno a mogučnosti drugo...i nismo rekle da mi dale 5 n crvenom križu pa eto daleko nam kasica nemožemo...a ovo baš i nije tako jednostavno.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Žena bez djeteta  Empty
PostajNaslov: Re: Žena bez djeteta    Žena bez djeteta  I_icon_minitime09.12.10 12:17

a eto Kikić, da i ja napišem glupost looool
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Žena bez djeteta  Empty
PostajNaslov: Re: Žena bez djeteta    Žena bez djeteta  I_icon_minitime09.12.10 12:18

znam da nije jednostavno Kiki, citirala sam samo tu recenicu zato sto se cesto koristi i mislim da je vec neki standardni odgovor postao, i uvijek cemo nac neke prepreke zasto bas to nesta ne mozemo uradit.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Žena bez djeteta  Empty
PostajNaslov: Re: Žena bez djeteta    Žena bez djeteta  I_icon_minitime09.12.10 12:19

ovdje se radi o konkretnim preprekama, a ne o busanju u prsa, draga Pass. pročitaj malo bolje.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Žena bez djeteta  Empty
PostajNaslov: Re: Žena bez djeteta    Žena bez djeteta  I_icon_minitime09.12.10 12:26

Draga Yana citala sam , mene potaknula ta recenica pa kroz to tebe direktno pitala, jasno meni da imas konkretne prepreke ali cesto su to izgovori, budimo iskreni
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 44
Datum registracije : 04.03.2009

Žena bez djeteta  Empty
PostajNaslov: Re: Žena bez djeteta    Žena bez djeteta  I_icon_minitime09.12.10 12:28

imas konkretne prepreke ali cesto su to izgovor..ova mi rečenica nema ni truna logike u sebi Pass..kako konkretna prepreka može biti izgovor Smile
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Žena bez djeteta  Empty
PostajNaslov: Re: Žena bez djeteta    Žena bez djeteta  I_icon_minitime09.12.10 12:29

Pass, onda postavi to pitanje nekome kome su odgovori samo - izgovori, a ne meni, jer ja sam svoje obrazložila kratko i jasno.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Žena bez djeteta  Empty
PostajNaslov: Re: Žena bez djeteta    Žena bez djeteta  I_icon_minitime09.12.10 12:31

Kikica je napisao/la:
imas konkretne prepreke ali cesto su to izgovor..ova mi rečenica nema ni truna logike u sebi Pass..kako konkretna prepreka može biti izgovor Smile

e jebi ga sad Kiki cerekalo ...ne da su te njene prepreke izgovori, vec mislim opcenito, ajd ne lovi me u mutnom looool
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 44
Datum registracije : 04.03.2009

Žena bez djeteta  Empty
PostajNaslov: Re: Žena bez djeteta    Žena bez djeteta  I_icon_minitime09.12.10 12:33

..pa hebemti Laughing bit je da te ne ulove..ući se od mene..kažeš što misliš....sve zbuniš..okreneš tako da nikom više ništa ne bude ništa jasno Laughing
[Vrh] Go down
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Žena bez djeteta  Empty
PostajNaslov: Re: Žena bez djeteta    Žena bez djeteta  I_icon_minitime09.12.10 12:52

Ja mogu reci idem u trgovinu ..pa onda naci izgovor ..ali lupati se u prsa kod ozbiljnih stvari i ne ciniti to i nalaziti izgovore ..to ne mogu .,.to prepustam drugima koji su jaki na rijecima a ne na djelima ...

i na pitanje
smatrate li da je život žene bez djeteta neispunjen?
moj odgovor je ne smatram ..jer zasto one koje ne mogu imati djecu ne bi mogle imati zivot ispunjen mnogim drugim stvarima ..zivot treba zivjeti i osjecati svaki njegov tren i biti ispunjen sa mnogim lijepim stvarima..a kao sto je Yana rekla ..biološka majka ne znači nužno i - dobra majka, s ovim se u potpunosti slazem ..jer mnoge majke ne znaju sta znaci imati ispunjen zivot i pored djeteta...

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Žena bez djeteta  Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Sponsored content





Žena bez djeteta  Empty
PostajNaslov: Re: Žena bez djeteta    Žena bez djeteta  I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Žena bez djeteta
[Vrh] 
Stranica 1 / 3.Go to page : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Prava djeteta
» U ritmu djeteta - emocije
» Kako da potičemo kreativnost djeteta?
» vještačka oplodnja ili usvajanje djeteta
» Zanemarivanje djeteta - ekstremni slučaj

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Društvo i zabava :: Ženski kutak-
Forum(o)Bir: