Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Tinejdžeri i alkohol ?

Go down 
5 posters
Autor/icaPoruka
Bobby
Totalno relaxiran



Female
Gemini Monkey
Broj postova : 2068
Godine : 67
Datum registracije : 06.11.2010

Tinejdžeri i alkohol ? Empty
PostajNaslov: Tinejdžeri i alkohol ?   Tinejdžeri i alkohol ? I_icon_minitime05.12.10 10:43

Nadam se da nemamo već ovu temu, dvaput sam pregledala
i nisam je našla. ;)
Što trebate znati o problemima s alkoholom kod mladih



Mnogi tinejdžeri eksperimentiraju sa alkoholom u adolescentskoj dobi. Statistike pokazuju da mladi u Hrvatskoj piju sve ranije i sve više, što je zabrinjavajuće. Alkohol počinju konzumirati već u dobi od 11 do 13 godina.

Odgovornost je na vama, roditeljima, da podučite djecu o svim opasnostima alkohola. Nije dovoljno zabraniti djetetu alkohol. Oni i sami slušaju svakodnevno poruke medija koje upozoravaju na štetnost alkohola, no sve to naravno nije dovoljno. Iako ne možete biti sigurni da vaše dijete neće piti alkohol, pravilnim pristupom možete smanjiti rizik.

Zašto tinejdžeri konzumiraju alkohol?

Neki od razloga zašto tinejdžeri probaju alkohol i drogu su:
- radoznalost,
- da se uklope u društvo
- smanjenje stresa, opuštanje,
- da se osjećaju starije
Od malena gledaju reklame i filmove na kojima ljudi uživaju u životu , ali i alkoholu. Kako mnogi roditelji i drugi odrasli u raznim prigodama popiju čašu vina ili piva uz večeru, to im se ne čini tako opasno.

Podučite ih opasnostima

Nije dovoljno reći tinejdžeru da ne smije piti alkohol. Možda imate sreću, pa vaše dijete neće probati ni kap alkohola, no činjenica je, a to pokazuju i statistike, da većina tinejdžera prije ili kasnije proba alkohol. Posljedice su opasne, stoga ne izbjegavajte razgovarati s djetetom o alkoholu. Čak i ako vaše dijete ne pije alkohol, moglo bi se voziti sa nekim tko je pijan, zato ga upozorite na rizik.

Objasnite im kako alkohol utječe na njih i koje su posljedice konzumacije.
Napravljena su brojna istraživanja o kratkoročnom i dugoročnom utjecaju alkohola na organizam. Među dugoročne rizike spadaju oštećenja jetre, rak, oštećenje živčanih stanica i mozga, te demencija.

Kratkoročno, alkohol utječe na mozak, tako da smanjuje koordinaciju, utječe na percepciju, reflekse i kratkoročno pamćenje. Osim toga, alkohol može oštetiti svaki organ u tijelu. Kako se brzo apsorbira u krvotok, povećava se rizik od obolijevanja od raznih bolesti. Kad se u kratkom periodu popije velika količina alkohola, to može uzrokovati otrovanje organizma, a posljedica može biti koma ili smrt.

Alkohol utječe na samokontrolu – utječe na središnji živčani sustav, a tako i na rasuđivanje i ponašanje. To može dovesti do riskantnog ponašanja, poput vožnje u pijanom stanu ili nezaštićenog i nepromišljenog seksa.
Uz svakodnevne vijesti o prometnim nesrećama uzrokovanim alkoholom, bitno je da upozorite tinejdžera na opasnu kombinaciju alkohola i vožnje.

Kako pristupiti tinejdžeru

Najbolji pristup je otvoren i iskren razgovor o problemima vezanim za alkohol. Evo nekoliko savjeta kako to učiniti:

- Pažljivo slušajte. Veća je vjerojatnost da ćete uspostaviti dobar odnos sa tinejdžerom, slušate li ga pažljivo i sa poštovanjem, te ne donosite naglo zaključke. Dobar odnos će vam olakšati razgovore o težim temama, poput alkohola.
- Objasnite svoje stavove. Budite čvrsti i odlučni kad govorite o problemu alkohola. Dajte mu jasno do znanja da ne odobravate konzumiranje alkohola kod mladih.
- Podržite svog tinejdžera u njegovim stavovima. Recite mu da je u redu reći „ne“ alkoholu. Roditelji imaju veliki utjecaj na djetetov stav o alkoholu i svojim ponašanjem trebate dati primjer.

Ponekad se, usprkos najboljim namjerama, može dogoditi da vaš tinejdžer ima problema sa alkoholom. Neki od znakova koji vam to pokazuju su: promjena društva, izgleda i raspoloženja, promjene prehrambenih navika, ritma spavanja, pogoršanje u školi, tajnovitost, česti sukobi i izbjegavanje obitelji. Primjetite li da vaše dijete ima probleme s alkoholom ili drogom, zatražite pomoć pedagoga, učitelja ili liječnika.
[Vrh] Go down
Bobby
Totalno relaxiran



Female
Gemini Monkey
Broj postova : 2068
Godine : 67
Datum registracije : 06.11.2010

Tinejdžeri i alkohol ? Empty
PostajNaslov: Re: Tinejdžeri i alkohol ?   Tinejdžeri i alkohol ? I_icon_minitime05.12.10 10:45

Dakle, imate li/dali ste imali problema s pretjerivanjem
u alkoholu ?
Moji roditelji nemaju problema samnom, nepijem cerekalo
Izuzetak su neka veća slavlja i Nova Godina Smile
[Vrh] Go down
Rokerka
Ljubitelj foruma
Rokerka


Female
Cancer Rat
Broj postova : 4199
Godine : 27
Lokacija : Nedođija ^^
Datum registracije : 31.12.2009

Tinejdžeri i alkohol ? Empty
PostajNaslov: Re: Tinejdžeri i alkohol ?   Tinejdžeri i alkohol ? I_icon_minitime05.12.10 14:58

Popijem po casu piva kad smo kuci. To uglavnom s tatom. Smile Inace kad izadjemo negde, ne pijem. Retko stvarno, i to samo kad izadjem s bratom. Jednostavno, ne privlaci me. Smile
[Vrh] Go down
Christine von Cahill
Totalno relaxiran



Female
Virgo Rooster
Broj postova : 2272
Godine : 78
Datum registracije : 30.10.2010

Tinejdžeri i alkohol ? Empty
PostajNaslov: Re: Tinejdžeri i alkohol ?   Tinejdžeri i alkohol ? I_icon_minitime05.12.10 19:27

Ja ne pijem (šampanjac s okusom brskve ne bi nazvala alkoholom tease )

Tinejdžeri + alkohol = jako veliki problemi!!!
[Vrh] Go down
Dusan
Ljubitelj foruma
Dusan


Male
Pisces Pig
Broj postova : 5696
Godine : 29
Lokacija : Relax Forum
Datum registracije : 10.09.2010

Tinejdžeri i alkohol ? Empty
PostajNaslov: Re: Tinejdžeri i alkohol ?   Tinejdžeri i alkohol ? I_icon_minitime05.12.10 20:00

Pre 7 dana popio 15+ piva xD
[Vrh] Go down
http://www.relax-forum.com
Bobby
Totalno relaxiran



Female
Gemini Monkey
Broj postova : 2068
Godine : 67
Datum registracije : 06.11.2010

Tinejdžeri i alkohol ? Empty
PostajNaslov: Re: Tinejdžeri i alkohol ?   Tinejdžeri i alkohol ? I_icon_minitime05.12.10 21:35

:O
Sram te bilo ! looool
[Vrh] Go down
Dusan
Ljubitelj foruma
Dusan


Male
Pisces Pig
Broj postova : 5696
Godine : 29
Lokacija : Relax Forum
Datum registracije : 10.09.2010

Tinejdžeri i alkohol ? Empty
PostajNaslov: Re: Tinejdžeri i alkohol ?   Tinejdžeri i alkohol ? I_icon_minitime05.12.10 22:06

Bio sam mrtav pijan i ako neko zna gde je Vukov sponenik ja sam odatle do Zemuna skoro Galenike peske xD 2 sata Smile A lagano sam krenuo pobeze mi bus i sta cu ladno napolju i ja polako peske pa kada stignes sticicu , mada sam na svaki 4-5metara stao da se odmorim xD
[Vrh] Go down
http://www.relax-forum.com
Bobby
Totalno relaxiran



Female
Gemini Monkey
Broj postova : 2068
Godine : 67
Datum registracije : 06.11.2010

Tinejdžeri i alkohol ? Empty
PostajNaslov: Re: Tinejdžeri i alkohol ?   Tinejdžeri i alkohol ? I_icon_minitime05.12.10 22:08

Hahaha Laughing
ja sam se zadnji put napila... Ove godine za tatin rođendan.
Gledala sam kroz balkon svog psa, i htjela do njega (skraćenim putem xD)
i nagela se ja da se prekobacim preko ograde...
Da nije mama došla, već bi ja ležala mrtva dole... Iako
je meni to smješno xD
[Vrh] Go down
Dusan
Ljubitelj foruma
Dusan


Male
Pisces Pig
Broj postova : 5696
Godine : 29
Lokacija : Relax Forum
Datum registracije : 10.09.2010

Tinejdžeri i alkohol ? Empty
PostajNaslov: Re: Tinejdžeri i alkohol ?   Tinejdžeri i alkohol ? I_icon_minitime05.12.10 22:17

hahaha ma cuti dobro smo zivi i zdravi Smile
[Vrh] Go down
http://www.relax-forum.com
Bobby
Totalno relaxiran



Female
Gemini Monkey
Broj postova : 2068
Godine : 67
Datum registracije : 06.11.2010

Tinejdžeri i alkohol ? Empty
PostajNaslov: Re: Tinejdžeri i alkohol ?   Tinejdžeri i alkohol ? I_icon_minitime05.12.10 22:18

Da, ali ja ne zadugo.
Neželim ni razmišljat o tome kaka ću bit za Novu kad
budem mješala pivo, vino, pelinkovac i šampanjac xD looool
[Vrh] Go down
Dusan
Ljubitelj foruma
Dusan


Male
Pisces Pig
Broj postova : 5696
Godine : 29
Lokacija : Relax Forum
Datum registracije : 10.09.2010

Tinejdžeri i alkohol ? Empty
PostajNaslov: Re: Tinejdžeri i alkohol ?   Tinejdžeri i alkohol ? I_icon_minitime05.12.10 22:20

Brate ja na ulici + pivo , ko prezivi pricace xD
[Vrh] Go down
http://www.relax-forum.com
Bobby
Totalno relaxiran



Female
Gemini Monkey
Broj postova : 2068
Godine : 67
Datum registracije : 06.11.2010

Tinejdžeri i alkohol ? Empty
PostajNaslov: Re: Tinejdžeri i alkohol ?   Tinejdžeri i alkohol ? I_icon_minitime05.12.10 22:21

Ja neznam gdje ću, vjerojatno će
mi opet sestrične doć.
Ajde nećemo više o Novoj, prešli smo u off. ;)
[Vrh] Go down
Dusan
Ljubitelj foruma
Dusan


Male
Pisces Pig
Broj postova : 5696
Godine : 29
Lokacija : Relax Forum
Datum registracije : 10.09.2010

Tinejdžeri i alkohol ? Empty
PostajNaslov: Re: Tinejdžeri i alkohol ?   Tinejdžeri i alkohol ? I_icon_minitime05.12.10 22:23

Moguce moguce , i tako ti ja kazem ne valja alkohol ;)
[Vrh] Go down
http://www.relax-forum.com
Bobby
Totalno relaxiran



Female
Gemini Monkey
Broj postova : 2068
Godine : 67
Datum registracije : 06.11.2010

Tinejdžeri i alkohol ? Empty
PostajNaslov: Re: Tinejdžeri i alkohol ?   Tinejdžeri i alkohol ? I_icon_minitime05.12.10 22:25

Bome nevalja Smile
A ja inače nepijem (osim tih slavlja xD)
kad se naroljam od boce pelinkovca looool
[Vrh] Go down
Dusan
Ljubitelj foruma
Dusan


Male
Pisces Pig
Broj postova : 5696
Godine : 29
Lokacija : Relax Forum
Datum registracije : 10.09.2010

Tinejdžeri i alkohol ? Empty
PostajNaslov: Re: Tinejdžeri i alkohol ?   Tinejdžeri i alkohol ? I_icon_minitime05.12.10 22:27

Ma kada pijem sve mogu da uradim xD
[Vrh] Go down
http://www.relax-forum.com
Christine von Cahill
Totalno relaxiran



Female
Virgo Rooster
Broj postova : 2272
Godine : 78
Datum registracije : 30.10.2010

Tinejdžeri i alkohol ? Empty
PostajNaslov: Re: Tinejdžeri i alkohol ?   Tinejdžeri i alkohol ? I_icon_minitime05.12.10 22:37

Isse...O čem viii...ajmeeee...bobby,ne brini,ak treba,ima da te dovučem sebi za novu,neš mi do maxse prek balkona!

ja se nisam napila nit imam namjeru prije maturalne xd
[Vrh] Go down
Bobby
Totalno relaxiran



Female
Gemini Monkey
Broj postova : 2068
Godine : 67
Datum registracije : 06.11.2010

Tinejdžeri i alkohol ? Empty
PostajNaslov: Re: Tinejdžeri i alkohol ?   Tinejdžeri i alkohol ? I_icon_minitime05.12.10 22:39

Ja bih htjela da ti dođeš kod mene za Novu (ako
neodemo negdje), ali kad tvoji enbi dali tužni

I dosta o Novoj, offamo :/
A naše je da pazimo na ovaj podforum ;)
[Vrh] Go down
Christine von Cahill
Totalno relaxiran



Female
Virgo Rooster
Broj postova : 2272
Godine : 78
Datum registracije : 30.10.2010

Tinejdžeri i alkohol ? Empty
PostajNaslov: Re: Tinejdžeri i alkohol ?   Tinejdžeri i alkohol ? I_icon_minitime06.12.10 13:10

ja odem naljevo s desne strane,al se na kraju vratim ;)

mislim da je alkohol danas pre dostupan maldima,pogotovo maloljetnicima.U trgovina ma ne provjeravaju tvoje godine,samo im je stalo do toga da nešto zarade. ne valja
[Vrh] Go down
Bobby
Totalno relaxiran



Female
Gemini Monkey
Broj postova : 2068
Godine : 67
Datum registracije : 06.11.2010

Tinejdžeri i alkohol ? Empty
PostajNaslov: Re: Tinejdžeri i alkohol ?   Tinejdžeri i alkohol ? I_icon_minitime11.12.10 22:22

Istina, počeli su i u kafićima točit piće
osobama s 14,15 godina. Bolesno glavom u zid
[Vrh] Go down
Christine von Cahill
Totalno relaxiran



Female
Virgo Rooster
Broj postova : 2272
Godine : 78
Datum registracije : 30.10.2010

Tinejdžeri i alkohol ? Empty
PostajNaslov: Re: Tinejdžeri i alkohol ?   Tinejdžeri i alkohol ? I_icon_minitime11.12.10 22:51

blago rečeno...mene bi tata zaglavu skratio kad bi se napila...:P
[Vrh] Go down
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Tinejdžeri i alkohol ? Empty
PostajNaslov: Re: Tinejdžeri i alkohol ?   Tinejdžeri i alkohol ? I_icon_minitime12.12.10 14:40

Tinejdžeri piju alkohol zbog dosade

Tinejdžeri i alkohol ? Alkohol_teen

Jedan od četiri tinejdžera konzumira alkohol samo zato da bi nešto radio i tako pobijedio dosadu, pokazalo je istraživanje u SAD-u
Istraživanjem se saznalo da 71 posto tinejdžera starih 16 i 17 godina redovito piju barem jednom sedmično, a neki i češće te im je konzumacija alkohola nešto čime im vrijeme brže prolazi.

Osim toga, alkohol im je draži od bavljenja sportom, čitanja ili odlazaka u teretanu ili na bazen.

Ipak, pokazalo se da većina tinejdžera ne zna stvarne posljedice alkohola na organizam i zato je bitna edukacija.

Smatra se da je potrebno ulagati više novca u ljude koji se bavi maloljetničkom konzumacijom alkohola te u sredstva kojima se služe, a to su razni leci, radionice, predavanja i slično.

tportal.hr/radiosarajevo.ba

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Tinejdžeri i alkohol ? Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Christine von Cahill
Totalno relaxiran



Female
Virgo Rooster
Broj postova : 2272
Godine : 78
Datum registracije : 30.10.2010

Tinejdžeri i alkohol ? Empty
PostajNaslov: Re: Tinejdžeri i alkohol ?   Tinejdžeri i alkohol ? I_icon_minitime12.12.10 20:53

u potpunosti se slžem!!

gledala sam na tv-u reportžu o maloljetničkom opijanju...svi su tinejđeri rekli da im je malo to što popiju,da bi oni da se još i više pije,al svaki popije brat-bratu po litru piva i svega i svačega u sat vremena.a što je najjače,policijska patrola je bila tamo,al nisu mrdli malim prstom da bi ih spriječili...i to ti je današnja hrvatska policija (doduše,kad je moj tata dežuran,u gradu nema opijanja i razbijanja izloga i tome sličnih p*zdarija... Smile
[Vrh] Go down
Bobby
Totalno relaxiran



Female
Gemini Monkey
Broj postova : 2068
Godine : 67
Datum registracije : 06.11.2010

Tinejdžeri i alkohol ? Empty
PostajNaslov: Re: Tinejdžeri i alkohol ?   Tinejdžeri i alkohol ? I_icon_minitime27.12.10 20:07

Ja sam se na Božić probala Jager po prvi put,
Povratila sam bljuv
Tata mi je dao čašicu, tek tako da probam a ja na eks facepalm
[Vrh] Go down
Christine von Cahill
Totalno relaxiran



Female
Virgo Rooster
Broj postova : 2272
Godine : 78
Datum registracije : 30.10.2010

Tinejdžeri i alkohol ? Empty
PostajNaslov: Re: Tinejdžeri i alkohol ?   Tinejdžeri i alkohol ? I_icon_minitime27.12.10 20:15

Ajnštajn moj tease

ja sam probala pivo,neko osječko crno,bogzna šta :PP nema tak loš okus,al mi se miris ne sviđa... :tease
[Vrh] Go down
Bobby
Totalno relaxiran



Female
Gemini Monkey
Broj postova : 2068
Godine : 67
Datum registracije : 06.11.2010

Tinejdžeri i alkohol ? Empty
PostajNaslov: Re: Tinejdžeri i alkohol ?   Tinejdžeri i alkohol ? I_icon_minitime27.12.10 20:16

A šta ću looool
[Vrh] Go down
Sponsored content





Tinejdžeri i alkohol ? Empty
PostajNaslov: Re: Tinejdžeri i alkohol ?   Tinejdžeri i alkohol ? I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Tinejdžeri i alkohol ?
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Kad tinejdžeri polude!
» Ljuti tinejdžeri
» Današnji tinejdžeri "najgluplja" generacija?
» Koliko danas tinejdzeri čitaju?
» Tinejdžeri i pretjerano SMS-anje - postavite im limite!

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Društvo i zabava :: Teen room-
Forum(o)Bir: