Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Današnji tinejdžeri "najgluplja" generacija?

Go down 
4 posters
Autor/icaPoruka
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Današnji tinejdžeri "najgluplja" generacija? Empty
PostajNaslov: Današnji tinejdžeri "najgluplja" generacija?   Današnji tinejdžeri "najgluplja" generacija? I_icon_minitime12.12.10 14:41

Današnji tinejdžeri "najgluplja" generacija? Teenager_computer_spl_400x260


Današnji tinejdžeri radije će provjeravati i pisati poruke na Facebooku nego uzeti knjigu u ruke, zaključak je najnovije knjige koja se bavi tehnologijom i tinejdžerima, a izdana je u SAD-u. Radi se o knjizi "The Dumbest Generation: How the Digital Age Stupefies Young Americans and Jeopardizes Our Future (Or, Don't Trust Anyone Under 30)" čiji je autor Mark Bauerlein.

Mark Bauerlein je profesor na Univerzitetu Emory u Atlanti. On kaže da je tzv. generaciju Y, a to su mladi od 16 do 26 godina starosti, oblikovala tehnologija, prvenstveno kompjuterska, od osnovne škole pa nadalje. Posljedice su teške. Npr. mladi pišu mnogo više nego ranije, ali to su uglavnom razne poruke u kojima oni ne vježbaju i ne unapređuju svoj jezik. Naprotiv, ovakvim se pisanjem samo stvaraju loše navike i kada u stvarnom životu trebaju napisati nešto pametno, oni to ne znaju.

Osim toga, Bauerin kaže da društvene stranice na internetu daju mladim osobama osjećaj da su središte svemira, što je potpuno nerealno.

"Zbog toga se tinejdžeri ne znaju ponašati kada su u stvarnom svijetu i potpuno su dezorijentirani. Naprimjer, kada uđu u sobu punu nepoznatih ljudi, ne znaju kako će se ponašati, jer ne mogu prenijeti svoje navike s chatova na ovakva mjesta", kaže profesor.

Bauerlin smatra i da je velika odgovornost na roditeljima koji moraju odvući svoju djecu od tehnologije i mnogo više razgovarati s njima te im biti pozitivni modeli, uzori u ponašanju.

Međutim, drugi profesor, Gary Small, autor knjige "iBrain: Surviving the Technological Alteration of the Modern Mind", kaže da su tinejdžeri pametni koliko su bili i generacijama prije. Pametni su na drugačiji način, kaže Small.

"Tehnologija na neke načine poboljšava, a na neke načine pogoršava sustav edukacije. Ipak, kako god se koristila, ona trenira mozak na sasvim drugačiji način, ali bitno je da ga trenira", dodao je on.

"Zbog toga se stvara barijera između mlađih i starijih generacija. Stariji su bolji u komunikaciji licem u lice, a mlađi u onoj tehnološkoj. Možda je rješenje u tome da se stvore zajednički timovi u kojima bi jedni podučavali druge", rekao je Small.

izvor

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Današnji tinejdžeri "najgluplja" generacija? Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 44
Datum registracije : 04.03.2009

Današnji tinejdžeri "najgluplja" generacija? Empty
PostajNaslov: Re: Današnji tinejdžeri "najgluplja" generacija?   Današnji tinejdžeri "najgluplja" generacija? I_icon_minitime12.12.10 15:14

Mislim da je to opet generaliziranje. Uvijek je bilo i biti će ljenguza..i uvijek je bilo i biti će onih koje zanima sve i svašta.

Zbog toga se tinejdžeri ne znaju ponašati kada su u stvarnom svijetu i potpuno su dezorijentirani. Naprimjer, kada uđu u sobu punu nepoznatih ljudi, ne znaju kako će se ponašati, jer ne mogu prenijeti svoje navike s chatova na ovakva mjesta


Za to nije kriv internet..več odgoj.
[Vrh] Go down
Christine von Cahill
Totalno relaxiran



Female
Virgo Rooster
Broj postova : 2272
Godine : 78
Datum registracije : 30.10.2010

Današnji tinejdžeri "najgluplja" generacija? Empty
PostajNaslov: Re: Današnji tinejdžeri "najgluplja" generacija?   Današnji tinejdžeri "najgluplja" generacija? I_icon_minitime12.12.10 20:47

slažem se...šta roditelji ne ograniče vrijeme na netu? (ja sebi sama ograničavam,nisam maloljetna,ko što bi moja mama rekla Laughing)

ok je da se ti znaš služit kompom i netom,lal izađi malo van među ljude.fala bogu,ja nisam ima ni komp ni mob do 5. razreda i sasvim sam normalna.čitala sam i još uvjek čitam knjige,i zahvaljujući tumu ne prepisujem lektire nit ih dajem na prepisivanje.Problem današnje maldeži je prvenstveno u tome što su previše za računalim a premalo za knjigom (udžbenikom i svakom drugom)!!
[Vrh] Go down
Gabi
Početnik
Početnik
Gabi


Female
Aquarius Pig
Broj postova : 41
Godine : 28
Lokacija : Rijeka
Datum registracije : 12.12.2010

Današnji tinejdžeri "najgluplja" generacija? Empty
PostajNaslov: Re: Današnji tinejdžeri "najgluplja" generacija?   Današnji tinejdžeri "najgluplja" generacija? I_icon_minitime12.12.10 21:29

hahhaha... pa slažem se sa tobom siss :P al, nije sve u čitanju knjiga.(odavno znaš da je to moje mišljenje looool )
Po meni bi trebali mladi definitivno više izlazit van,nego niti na facebook-u,twitteru itd...
Jer je bolje s nekim pričati uživo a ne preko internetskih društvenih mreža<-- looool looool
Smile
[Vrh] Go down
Christine von Cahill
Totalno relaxiran



Female
Virgo Rooster
Broj postova : 2272
Godine : 78
Datum registracije : 30.10.2010

Današnji tinejdžeri "najgluplja" generacija? Empty
PostajNaslov: Re: Današnji tinejdžeri "najgluplja" generacija?   Današnji tinejdžeri "najgluplja" generacija? I_icon_minitime12.12.10 21:32

jojjj...kak ću ja tebe spičit nečim!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!(razlog vjreujem dobro poznat)!!

ajd da se nas dvije u nečem slažemo ;)
[Vrh] Go down
Sponsored content





Današnji tinejdžeri "najgluplja" generacija? Empty
PostajNaslov: Re: Današnji tinejdžeri "najgluplja" generacija?   Današnji tinejdžeri "najgluplja" generacija? I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Današnji tinejdžeri "najgluplja" generacija?
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Najgluplja karika
» Megan Fox najseksi i najgluplja
» Generacija 5
» Generacija 5
» Na današnji dan

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Društvo i zabava :: Teen room-
Forum(o)Bir: