Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Morski ukrasni predmeti od školjaka

Go down 
2 posters
Autor/icaPoruka
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Morski ukrasni predmeti od školjaka Empty
PostajNaslov: Morski ukrasni predmeti od školjaka   Morski ukrasni predmeti od školjaka I_icon_minitime11/22/2010, 15:44

Morski ukrasni predmeti od školjaka 3769_big


Uživajte u svijećama ili kutijama koje ste sami napravili s morskim motivima

Nakon što se vratite kući s godišnjeg odmora sa zbirkom školjaka koje ste vrijedno sakupljali na plaži razmišljate što sad? Pitate se kako ih temeljito i dobro očistiti?

Najbolje je to učiniti dok ste još na moru jer kako vrijeme odmiče postoji velika mogućnost da školjke poprime neugodan miris, a onda biste ih vjerojatno morali baciti.
Morski ukrasni predmeti od školjaka Skoljke230820106


Pa krenimo od početka:
1.Nađite jednu široku i duboku plastičnu posudu u koju ćete staviti 10% izbjeljivača, kipuću vodu i školjke.Voda neka pokrije školjke tako da se one mogu ravnomjerno očistiti.
2.Ostavite školjke da odstoje 10 minuta.
Morski ukrasni predmeti od školjaka Skoljke230820102

3. Nakon toga pažljivo ih izvadite u drugu posudu i isperite pod mlazom tekuće vode. Možete dodati i malo deterđenta za pranje posuđa zbog otklanjanja neugodnog mirisa izbjeljivača. Dobro bi bilo školjke staviti i u blagu otopinu octa radi ublažavanje bjelila koje se može pojaviti kako posljedica djelovanja izbjeljivača. Još jednom dobro isprati i staviti u posudu za ocjeđivanje.
4. Kad su se školjke dobro ocijedile od vode posložite ih na papirnate ubruse i stavite sušiti na sunce. Možete ih jednom okrenuti da se ravnomjerno osuše.

Morski ukrasni predmeti od školjaka Skoljke230820103


Sad kad imate lijepe i čiste školjke, što ćete učiniti s njima?
Možete ih spremiti u neku lijepu škrinjicu i čuvati kao uspomenu na lijepo provedene trenutke na moru.
Ili staviti u neku lijepu staklenu posudu koja po mogućnosti da je prozirna, zelena ili svijetlo plava. U nju stavite malo kamenčića i posložite školjke.
Napravite okvir za slike od školjaka i u njega stavite lijepu obiteljsku fotografiju koju ste snimili na plaži sa vašim najdražima.
Aranžirajte pletenu košaru sa školjkama i stavite je na vidljivo mjesto.
Ukrasite sjenilo za lampu sa školjkama koje ćete zalijepiti sa vrućim ljepilom.
Zajedno sa klincima napravite lančiće od školjaka i špage...

Morski ukrasni predmeti od školjaka Skoljke230820104

Ili možete aranžirati stol sa školjkama za neku finu večeru u kojoj će biti pripremljene delicije od plodova mora…
Postavite svijeće na neki lijep pladanj, a zatim stavite sloj pijeska oko njih, ne previše da ne prekrije pladanj. Sad možete početi postavljati školjke. Ako imate jednu veliku školjku stavite je na vidljivo mjesto oko svijeće, ostale posložite uokolo. Ne pretjerujte sa školjkama da ne dobijete suprotan efekt i napravite plažu na vašem stolu. Dodajte koju šišarku ili komad manjeg drveta i to je to. Imate potpun morski ugođaj, ukusan ručak ili romantičnu večeru i sve to sa nekoliko školjaka koje ste sami sakupili kad ste bili na moru.

Morski ukrasni predmeti od školjaka Skoljke230820105
Ako ništa ne napravite od ovih gore navedenih primjera, najvažnije od svega je to što vas te školjke uvijek nanovo sjećaju na jedno toplo i ugodno ljeto provedeno na moru.

Svijeće od školjaka

Ove godine napravila sam zgodne svijeće od školjaka. Godinama sam ih sakupljala, pa već imam poveću zbirku koju pažljivo čuvam u jednoj velikoj kutiji.
Najveći gušt mi je ujutro ili predvečer tražiti školjke koje je more izbacilo na obalu, donijeti ih kući i otvoriti kutiju s vremena na vrijeme i prisjećati se prošlog ljeta i mora.

Morski ukrasni predmeti od školjaka Zondraart16081001

Birajte školjke koje su dublje da u njih stane više voska. Meni su se najbolje pokazale Jakobove kapice jer one najduže gore zbog posebnosti svog oblika. Školjke treba prije očistiti od pijeska i prljavštine.
Najbolje je to učiniti tvrdom četkom, dobro ih oribati, uroniti u otopinu klora i vode, pa ostaviti da tako stoje nekoliko sati. Nakon toga ih isperite čistom vodom i ostavite da se dobro posuše.
Pošto nisam imala čisti parafin, otopila sam svijeće koje nisu dogorjele do kraja.
Nasjeckala sam ih nožem i otopila u posudi.

Morski ukrasni predmeti od školjaka Zondraart16081002


Možete pomiješati ostatke svijeća koje su u bojama jer će efekt biti još interesantniji. Ili u otopljeni parafin dodajte lavandino ili neko drugo eterično ulje, prstohvat sušene lavande…
Kupite novi fitilj ili iskoristite neki koji vam je ostao od malih dušica koje sigurno imate u kući.
Vosak polagano rastopite dok ne postane potpuno tekući i počnu se javljati sitni mjehurići koji pokazuju da je vosak spreman za pažljivo ulijevanje u školjku. Naravno prije toga trebate u školjku staviti fitilj i polako lijevati vosak, pritom pazite da ne opečete prste.
Morski ukrasni predmeti od školjaka Zondraart16081003
Pustite da se ohladi 40 minuta i imat ćete lijepe i vrlo efektne svijeće za vašu ljetnu večeru na terasi.
Nije teško, financijski je pristupačno, a vi ste sve sami napravili na radost sebe, svojih gostiju i ukućana.

Probajte i vi napraviti ove svijeće od školjaka i uživajte u atmosferi koje će vam pružiti.

Savjetuje Sandra Vuković
www.zondraart.com

izvor

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Morski ukrasni predmeti od školjaka Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Gost
Gost




Morski ukrasni predmeti od školjaka Empty
PostajNaslov: Re: Morski ukrasni predmeti od školjaka   Morski ukrasni predmeti od školjaka I_icon_minitime1/21/2011, 22:24

pa baš bi i mogla ...i tako sam svaki dan na plaži
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 44
Datum registracije : 04.03.2009

Morski ukrasni predmeti od školjaka Empty
PostajNaslov: Re: Morski ukrasni predmeti od školjaka   Morski ukrasni predmeti od školjaka I_icon_minitime2/23/2011, 20:18

Jednom kada se vratimo s plaže, možda napravim okvir s školjkicama, samo moje neče biti morske več riječne. Morski ukrasni predmeti od školjaka 765814 A kada ga izradimo, uslikam vam ga i postam, biti će to negdje 2055 gotovo Morski ukrasni predmeti od školjaka 12363
[Vrh] Go down
Sponsored content





Morski ukrasni predmeti od školjaka Empty
PostajNaslov: Re: Morski ukrasni predmeti od školjaka   Morski ukrasni predmeti od školjaka I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Morski ukrasni predmeti od školjaka
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Sam svoj majstor - hobby club
» Umom pokretani odjevni predmeti
» Morski konjic
» Morski psi su maze
» Muški morski haiku

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Lifestyle :: Hobi, zabava, uradi sam-
Forum(o)Bir: