Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 "Čvrsta ruka" – uspješnija djeca?

Go down 
4 posters
Autor/icaPoruka
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

"Čvrsta ruka" – uspješnija djeca? Empty
PostajNaslov: "Čvrsta ruka" – uspješnija djeca?   "Čvrsta ruka" – uspješnija djeca? I_icon_minitime08.11.10 22:25

"Čvrsta ruka" – uspješnija djeca? 3917_big


Djeca koju roditelji ponekad udare uspješnija su kasnije u životu, pokazala je nova studija

Mališani i mladi koje roditelji udare ako su neposlušni, odrastaju u sretnije i uspješnije osobe, nego djeca koja su pošteđena "spartanske" discipline. Studija je pokazala kako su šestogodišnjaci koji s vremena na vrijeme "dobiju pljusku" od roditelja bolji u školi i optimističniji. Takva su djeca sklonija dobrovoljnom radu i češće odlaze na fakultet, otkrili su stručnjaci.

Studija je ispitivala 179 tinejdžera o tome jesu li kao djeca primali udarce, koliko često i u kojoj dobi. Njihovi su odgovori uspoređeni s informacijama koje su dali o vlastitom ponašanju, a na koje je udaranje moglo utjecati. Ovo uključuje negativna ponašanja poput nedruštvenosti, rane seksualne aktivnosti, nasilja i depresije, ali i pozitivne, poput uspješnosti i ambicioznosti.

Rezultati su pokazali kako su mladi koji su bili udareni u dobi od šest godina imali bolje rezultate po pitanju pozitivnih ponašanja, ali i jednako negativnih kao djeca koja nikad nisu bila kažnjavana na ovaj način.

Tinejdžeri koje su roditelji znali udariti između sedme i jedanaeste godine života također su bili uspješniji školarci od svojih kolega koji nisu primali udarce. No, mladi koji su rekli kako i dalje primaju udarce od roditelja imali su najslabije rezultate u studiji, i to prema svim kategorijama.

Studija, provedena u SAD-u, vjerojatno će izazvati ljutnju aktivista koji se bore za zabranu udaranja djece u Velikoj Britaniji. Tamo je trenutno roditeljima dozvoljeno "čvrstom rukom" djecu dovesti u red, ali udarac ipak ne smije izazvati ranu ili modricu. No, kritičari metode "čvrste ruke" smatraju kako ovaj tradicionalni način kažnjavanja najmlađih može uzrokovati dugoročne mentalne probleme.

D. Šorgić
Preuzeto s: Ordinacija.hr

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



"Čvrsta ruka" – uspješnija djeca? Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Badomen
Totalno relaxiran
Badomen


Male
Aquarius Monkey
Broj postova : 1130
Godine : 55
Lokacija : home,sweet home
Datum registracije : 22.10.2010

"Čvrsta ruka" – uspješnija djeca? Empty
PostajNaslov: Re: "Čvrsta ruka" – uspješnija djeca?   "Čvrsta ruka" – uspješnija djeca? I_icon_minitime08.11.10 22:36

treba ih ponekad malo kvrcnit jer iskušavaju gdje je granica do koje mogu ići
[Vrh] Go down
Gerilla
VIP član
Gerilla


Male
Gemini Rooster
Broj postova : 10970
Godine : 42
Datum registracije : 28.04.2010

"Čvrsta ruka" – uspješnija djeca? Empty
PostajNaslov: Re: "Čvrsta ruka" – uspješnija djeca?   "Čvrsta ruka" – uspješnija djeca? I_icon_minitime08.11.10 22:37

Neki bi rekli da je batina iz raja izasla,a neki da je to nasilje u porodici!
Kakogod,vecina nas pripada generacijama koje su odrastale kada je bilo ''dozvoljeno'' i udariti sopstveno dete.I sta nam fali...? Ja sam retko kad,a cini mi se da nisam,da bih sigurno izrasao u delikventa,kao sto bi i vecina.
Dakle,autoritet mora postojati i mora se postovati.Ako nesto ne volim,onda su to razmazena derista i nekulturni i nevaspitani ljudi!
Niko ne bi bio u stanju da krvnicki prebije svoje dete,ali mora da se zna sta je sta,ko je ko i sta se sme a sta ne.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




"Čvrsta ruka" – uspješnija djeca? Empty
PostajNaslov: Re: "Čvrsta ruka" – uspješnija djeca?   "Čvrsta ruka" – uspješnija djeca? I_icon_minitime10.11.10 6:06

Svi mi volimo svoju djecu, i ako su nekad dobila dobila koju pljusku, bilo je to zato što su to debelo zaslužili...

Meni je moj sin dok je imao samo 5 godina rekao: -Mama, da mene moj sin ljuti ovako kako ljutim ja tebe, ja bih ga tako istukao kao konja!!!!

Mrzim nasilje u bilo kom obliku, naročito nad djecom, ali isto tako mislim da nema dobro odgojenog djeteta koje nije dobilo šibom kad je bilo zločesto.....
[Vrh] Go down
kokaIN
Početnik
Početnik
kokaIN


Female
Gemini Horse
Broj postova : 91
Godine : 33
Lokacija : pakao
Datum registracije : 16.10.2010

"Čvrsta ruka" – uspješnija djeca? Empty
PostajNaslov: Re: "Čvrsta ruka" – uspješnija djeca?   "Čvrsta ruka" – uspješnija djeca? I_icon_minitime10.11.10 10:01

Naravno da autoritet moja postojati ali ako se roditelj ne zna postaviti bez toga da udara svoje dijete tada mu ni pljuske nece pomoci.
Udaranjem se dijete osjeca ponizeno i u velikoj vecini slucajeva i ne zna zapravo u cemu je stvar, gdje je pogrijesilo. Kazne itekako trebaju postojati, ali SVAKAKO u drugom obliku.

Tucom se izaziva strah od roditelja, ne postovanje. Ljudi koji tuku svoju djecu imaju problema sami sa sobom i ne bi trebali imati potomke.
[Vrh] Go down
Sponsored content





"Čvrsta ruka" – uspješnija djeca? Empty
PostajNaslov: Re: "Čvrsta ruka" – uspješnija djeca?   "Čvrsta ruka" – uspješnija djeca? I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
"Čvrsta ruka" – uspješnija djeca?
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Djeca koja dobivaju po stražnjici uspješnija su u životu
» Djeca rade što djeca vide
» Ruka
» Djeca i novac
» Učenje kroz igru i samostalnost pomaže djeci da budu uspješnija u školi

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Društvo i zabava :: Obitelj, dom, kultura življenja :: Obitelj i prijatelji :: Roditelji i djeca-
Forum(o)Bir: