Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Djeca koja dobivaju po stražnjici uspješnija su u životu

Go down 
5 posters
Autor/icaPoruka
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 44
Datum registracije : 04.03.2009

Djeca koja dobivaju po stražnjici uspješnija su u životu Empty
PostajNaslov: Djeca koja dobivaju po stražnjici uspješnija su u životu   Djeca koja dobivaju po stražnjici uspješnija su u životu I_icon_minitime06.01.10 8:35

Djeca koju su roditelji blago tjelesno kažnjavali kasnije postaju sretnija i uspješnija u životu, pokazalo je novo istraživanje
Većina suvremenih istraživanja fizičko kažnjavanje djece povezuje s kasnijim nasilnim ponašanjem, često i seksualnim, a najnovije preporuke o odgoju djece uglavnom ga u potpunosti isključuju. Međutim, najnovije istraživanje koje je proveo tim američkih stručnjaka pokazalo je kako su djeca koja su dobivala po stražnjici do dobi od šest godina kasnije u životu bila optimističnija nego ona koja nikada nisu tjelesno kažnjavana.
Ona su također sklonija dobrovoljnom radu i akademskom napretku.
Rezultati će vjerojatno naići na buran otpor boraca za prava djece koji su se u većini zapadnih zemalja uspjeli izboriti za zabranu tjelesnog kažnjavanja.
U Sjedinjenim Državama i Velikoj Britaniji trenutno je dozvoljeno tzv. 'razumno kažnjavanje' koje ne smije ostaviti nikakav trag na koži. Međutim, borci za prava djece ističu kako su svi udarci po stražnjici, čak i oni blagi, zastarjeli oblik odgoja koji uzrokuje dugoročne ozbiljne psihološke probleme.
Voditeljica studije profesorica psihologije Marjorie Gunnoe s Calvin Collegea u Grand Rapidsu u Michiganu smatra da ove tvrdnje nisu konzistentne s rezultatima njezinog istraživanja.
„Argumenti protiv udaraca po stražnjici jednostavno ne drže vodu. Nisu u skladu s podacima. Smatram da je udaranje opasno oruđe, međutim, ima trenutaka kada je posao toliko velik da zahtijeva opasno oruđe. Nećete ga koristiti za sve poslove“, objasnila je Marjorie Gunnoe.
U studiji je 179 tinejdžera odgovaralo na pitanja koliko često su ih roditelji udarali po stražnjici i koliko su stari bili kada su prestali. Njihovi su odgovori uspoređeni s informacijama koje su dali o svojem ponašanju koje bi moglo biti povezano s kažnjavanjem – negativnom poput društveno neprihvatljivog ponašanja, preuranjenih spolnih aktivnosti, nasilja i depresije, te pozitivnom poput akademskog uspjeha i ambicija.
Mladi koji su blago kažnjavani do šeste godine bili su uspješniji u gotovo svim pozitivnim kategorijama, a istovremeno nisu bili lošiji u negativnim od onih koji nisu nikada tjelesno kažnjavani.
Tinejdžeri, koje su roditelji tukli od sedme do 11. godine, također su bili uspješniji u školi, međutim, imali su lošije rezultate u negativnim kategorijama – npr. češće su sudjelovali u tučnjavama.
Udruga za prava djece National Society for the Prevention of Cruelty to Children odbacila je rezultate ove studije uz obrazloženje kako djeca trebaju imati ista prava i zaštitu kao odrasli.
Međutim, udruga roditelja Parents Outloud pozdravila je studiju ističući da roditelje ne bi trebalo kazneno progoniti zbog blagog tjelesnog kažnjavanja. „Vrlo je teško verbalno objasniti malenoj djeci da je nešto što su učinila pogrešno. Blagi udarci često su najučinkovitiji način da ih se nauči da ne rade nešto što je opasno ili bolno drugim ljudima – to je preventivna mjera. I dok je sve osim blage pljuske po stražnjici definitivno krivo, roditeljima treba dati slobodu da discipliniraju svoju djecu bez straha da će biti prijavljeni policiji“, stoji u priopćenju udruge.

Izvor
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 44
Datum registracije : 04.03.2009

Djeca koja dobivaju po stražnjici uspješnija su u životu Empty
PostajNaslov: Re: Djeca koja dobivaju po stražnjici uspješnija su u životu   Djeca koja dobivaju po stražnjici uspješnija su u životu I_icon_minitime06.01.10 8:39

Ja znam da sam ja zaslužila par puta po turu, jer sam bila vragić da me nisu tada tko zna što bi još bilo sa mnom... Djeca koja dobivaju po stražnjici uspješnija su u životu 12363
A moja nečakinja kaže vidi kako sam dobro ispala..baš volim svoju mamu...a kako sam dobila par puta po dupetu nikada mi nije palo na pamet da to radim gluparije zbog kojih sam ih zaslužila.... Djeca koja dobivaju po stražnjici uspješnija su u životu 12363
[Vrh] Go down
Fallen_angel
Totalno relaxiran
Fallen_angel


Male
Aquarius Cat
Broj postova : 1077
Godine : 37
Lokacija : Zgreb mali
Datum registracije : 06.01.2010

Djeca koja dobivaju po stražnjici uspješnija su u životu Empty
PostajNaslov: Re: Djeca koja dobivaju po stražnjici uspješnija su u životu   Djeca koja dobivaju po stražnjici uspješnija su u životu I_icon_minitime06.01.10 9:35

Pa normalno Smile
Mene je mama tukla šibama, klompama, protvanima, zdjelama, rukama... Neke od toga čak i strgala na meni Djeca koja dobivaju po stražnjici uspješnija su u životu 12363
I vidite kako sam dobro ispao? Djeca koja dobivaju po stražnjici uspješnija su u životu 0450
Ne kaže se đabe da je šiba iz raja izašla Smile
I kaj je najbolja fora čak sam joj rekao (dok sam mali bio), ''Da mene djete zajebava ko ja tebe, tukao bih ga ko vola'' Djeca koja dobivaju po stražnjici uspješnija su u životu 73820
[Vrh] Go down
californiamen
Totalno relaxiran
californiamen


Scorpio Broj postova : 2464
Godine : 123
Datum registracije : 17.11.2009

Djeca koja dobivaju po stražnjici uspješnija su u životu Empty
PostajNaslov: Re: Djeca koja dobivaju po stražnjici uspješnija su u životu   Djeca koja dobivaju po stražnjici uspješnija su u životu I_icon_minitime06.01.10 19:17

Nimalo ne vjerujem u rezultate istraživanja, volio bih vidjeti kako su isključili sve ono što se zove "parazitarni faktori", a što utječe na zaključak da su djeca UPRAVO ZBOG blagog fizičkog kažnjavanja kasnije bila optimističnija od djece koja nisu trpjela isto..
Naravno, ne treba "s prljavom vodom baciti i dijete" - blage fizičke kazne ne moraju nanijeti ozbljne psihološke "udarce" dječjem svijetu i stvoriti od njeg emocionalno oštećenu osobnost..
Ali..
Radi se, naime o tome da su djeca "spužve" koja najbolje i najviše upijaju od svojih roditelja. Ovaj model koji dozvoljava primjenu fizičkih kazni ima ozbiljnih problema jer:

a) stvara dojam da se agresivnim pristupom problemi MOGU rješavati - što dugoročno kod djeteta može stvoriti obrazac da je nasilje DOZVOLJENO u kriznim situacijama i da se može primjenjivati..
b) agresivni pristup stvara ( ili može lako to učiniti..) dojam kod djeteta da samim tim što je agresivan prema nekom ne znači da je "pogrešan" - što, opet, otvara mogućnost da dijete postane desenzibilizirano za agresiju..

Stoga, bezrezervno i kruto prihvaćanje stava da je AGRESIJA PRIHVATLJIVA može imati ozbiljnih problema..
[Vrh] Go down
dear_green_gem
Zagrijao tipkovnicu
dear_green_gem


Female
Aquarius Goat
Broj postova : 497
Godine : 32
Lokacija : Kladanj,bih
Datum registracije : 29.12.2009

Djeca koja dobivaju po stražnjici uspješnija su u životu Empty
PostajNaslov: Re: Djeca koja dobivaju po stražnjici uspješnija su u životu   Djeca koja dobivaju po stražnjici uspješnija su u životu I_icon_minitime06.01.10 19:43

kad bi se na ovaj nacin uspjevalo, ja bi do sad bila bill gates
[Vrh] Go down
Fallen_angel
Totalno relaxiran
Fallen_angel


Male
Aquarius Cat
Broj postova : 1077
Godine : 37
Lokacija : Zgreb mali
Datum registracije : 06.01.2010

Djeca koja dobivaju po stražnjici uspješnija su u životu Empty
PostajNaslov: Re: Djeca koja dobivaju po stražnjici uspješnija su u životu   Djeca koja dobivaju po stražnjici uspješnija su u životu I_icon_minitime06.01.10 21:52

Ma gluposti -.-
Kako smo onda mi normalni ispali a starci nas tukli? :P
[Vrh] Go down
Ary
VIP član
Ary


Female
Pisces Rooster
Broj postova : 16293
Godine : 43
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 16.04.2009

Djeca koja dobivaju po stražnjici uspješnija su u životu Empty
PostajNaslov: Re: Djeca koja dobivaju po stražnjici uspješnija su u životu   Djeca koja dobivaju po stražnjici uspješnija su u životu I_icon_minitime06.01.10 22:06

mom djetetu je veća kazna ...nema crtića ili igrica na nekoliko dana nego šta bi bilo da dobije po turu...

kod mene su kazne...tipa mirni čošak...mirna fotelja...i nema da se ustane dok ja ne kažem da može....
u početku nije bilo lako to postić...vračala sam ga u kaznu po nekoliko puta...a sad mu je već jasno šta i kako... s tim da svaki put kad ide u kaznu.. objasnim zbog čega je kaznu zaslužio...(naravno ako vrišti onda pričekam da se smiri)
i po meni je to najbolja kazna za dijete...jer sam mišljenja da agresijom potičeš agresiju...mislim da batinama se ne postiže baš ništa...

...nisu djeca zaslužila batine,nego odrasli iskaljuju svoju ljutnju na djeci..a time prenose djetetu poruku da je u redu kad si na nekog ljut, da ga udariš...

uglavnom da ne nabrajam ...nisam za batine...nikako...

stvarno djeca prate roditelje i tako se ponašaju...
[Vrh] Go down
Sponsored content





Djeca koja dobivaju po stražnjici uspješnija su u životu Empty
PostajNaslov: Re: Djeca koja dobivaju po stražnjici uspješnija su u životu   Djeca koja dobivaju po stražnjici uspješnija su u životu I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Djeca koja dobivaju po stražnjici uspješnija su u životu
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» "Čvrsta ruka" – uspješnija djeca?
» Kako djeca dobivaju što žele?
» Umrla od WC-četke koja joj je od 2005. bila u stražnjici
» Djeca rade što djeca vide
» Dobro je znati: Koja će vam hrana isisati energiju, a koja će vam je podariti!

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Društvo i zabava :: Obitelj, dom, kultura življenja :: Obitelj i prijatelji :: Roditelji i djeca-
Forum(o)Bir: