Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Miris cigareta na odjeći pušača šteti djeci

Go down 
Autor/icaPoruka
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

Miris cigareta na odjeći pušača šteti djeci Empty
PostajNaslov: Miris cigareta na odjeći pušača šteti djeci   Miris cigareta na odjeći pušača šteti djeci I_icon_minitime04.10.10 16:23

Miris cigareta na odjeći pušača šteti djeci Smrad_ss

Odgovorni roditelji ne puše pred djecom. Međutim, nova studija pokazuje da i "odlazak na balkon" kako bi se "zapalilo" može biti vrlo štetan za maloljetnike - odjeća pušača sadrži štetne tvari koje kroz kožu djeteta dospijevaju u organizam.

Zabrinjavajući rezultati dobiveni su na Institutu za higijenu i biotehnologiju (IHB) u Stuttgartu. Znanstvenici su za potrebe istraživanja razvili 3D model kože koja je vrlo slična pravoj koži beba i male djece. Pokazalo se da štetne tvari iz dima cigarete imaju vrlo štetan utjecaj na stanice kože, tj. mijenjaju njihov oblik. Promjene su zabilježene i kod živčanih stanica koje se zbog otrova više nisu mogle međusobno adekvatno povezati.

Nikotin se pritom putem znoja luči iz odjeće i tako dospijeva na dječju kožu, a posebno je opasan u ranoj fazi razvoja djeteta.

Zanimljivo je da aktivni i pasivni pušači udišu tek oko 30% dima cigarete. Preostalih 70% skuplja se po okolnim površinama i odjeći, što se naziva i "dimom iz treće ruke" (thirdhand smoke).

Metro-portal.hr

____________________________________
Fuj meni je uvijek smetao miris dima..kao mala uvijek sam otvarala prozore..užasno je uvijek kuća smrdila..fuj. A kada sam počela i sama dimiti te smrdilice prestala sam otvarati prozore..mama me je odmah pročitala. Doduše imala sam 18 i radila sam i ništa mi nije rekla..samo je kmentirala znala sam da pušuš čim si prestala prozore otvarati Laughing
Hvala bogu opametila sam se..ne pušim več 4 godine..ali kada osjetim smrad na muževoj robi..fuj gadi mi se..a kad mi puše u kući s čerom odme u drugu sobu ako mogu ili barem nju odvedem.
[Vrh] Go down
 
Miris cigareta na odjeći pušača šteti djeci
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Šteti zdravlju: 10 činjenica o fluoru
» Cigareta budućnosti
» Nema dokaza o neškodljivosti e-cigareta
» Počinje zabrana pušenja cigareta
» Kako ubalžiti smrad cigareta

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Lifestyle :: Zdravlje i rekreacija :: Zdravlje :: Svaštara-
Forum(o)Bir: