Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Čovječanstvo je u zavadi sa samim sobom

Go down 
Autor/icaPoruka
Gost
Gost




Čovječanstvo je u zavadi sa samim sobom Empty
PostajNaslov: Čovječanstvo je u zavadi sa samim sobom   Čovječanstvo je u zavadi sa samim sobom I_icon_minitime27.09.10 13:41

Živimo u izuzetnom vremenu u povijesti zemljine evolucije. U ovom posljednjem mileniju napravljena su izuzetna postignuća. U samo zadnjih stotinu godina bili smo svjedoci zapanjujućih proboja u tehnologiji, medicini i komunikacijama. Spustili smo se na druge planete, postavili smo svemirsku stanicu u orbiti, proizveli bebe iz epruvete i klonirali ovcu.
Usred tih nevjerojatnih postignuća čovječanstvo nikada nije bilo više u zavadi sa samim sobom i s tolikim pomanjkanjem unutarnjeg mira. Zašto je to tako?

Autor: Joshua David Stone, Psihologija duše

zašto je to tako, što mislite?

Autor dalje piše: Da kažem da postoji samo jedan odgovor pretjerano bi pojednostavilo složena pitanja. Kako postoje mnogi aspekti koje treba uzeti u obzir, postoje dva glavna uzorka koja se provlače kroz ovu tapiseriju odgovora. Prvi je opsjednutost čovječanstva s materijalnim širenjem i ubrzanom promjenom na račun usmjerenosti na psihoduhovni razvoj. Druga nit je neuspijevanje uzimanja u obzir stupnja do kojeg odnos pojedinca s psihološkim sebstvom utječe na njegov ili njezin duhovni život. Jednostavno rečeno, ako nismo ispravni prema sebi tada će svaki odnos u našem životu biti ugrožen, uključujući i naš odnos s Bogom.
[Vrh] Go down
Procyon
Totalno relaxiran
Procyon


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 1261
Godine : 34
Datum registracije : 26.07.2010

Čovječanstvo je u zavadi sa samim sobom Empty
PostajNaslov: Re: Čovječanstvo je u zavadi sa samim sobom   Čovječanstvo je u zavadi sa samim sobom I_icon_minitime27.09.10 17:55

Ne ubrzava se samo tempo razvoja tehnologije, već i sam tempo života. Ljudi su postali podosta ovisni o tehnologiji, o struji, o automobilu, o internetu, a naravno razvojem tehnologije mijenja se i sve ostalo, način transporta, prijenosa informacija itd. Jasno je da to sve traži svoje prilagodbe, a da bi sve to opstalo, potrebna je i povoljna situacija trgovine jer sva bit je postala u tome, dajemo i primamo, nastojimo više primati nego davati da bismo imali više materijalnih mogućnosti. Jednostavno, tempo je takav da nas tjera da posvećujemo sve više pažnje materijalnome da bismo od istoga kvalitetno živjeli. To nije opravdanje za nedostatak duhovnosti, to je samo razlog zašto se duhovnost lagano gubi.

Ono oko čega se sve vrti je moć. Današnji ideal moći je materijalna moć (novac), takva tehnološka ovisnost i dodatan tempo nas prisiljavaju da svoj ideal moći prilagodimo upravo tome, ili se barem čini kao da nas prisiljava. No, to je tek prividna moć, jer materijalna moć bez one duhovne je poput prazne ljuske, a opet duhovna moć bez imalo materijalne jest ograničenje. Ideal moći je postao materijalna moć, ali u tolikoj mjeri da se ona druga zapravo zaboravila, ili se barem tako čini. Materijalna moć nam daje pomoćnu ruku u djelovanju kroz ovaj svijet, a duhovna moć nam daje pravo ispunjenje. Ili, da se to metaforički opiše, materijalna moć je naše tijelo, a duhovna moć je naš um.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Čovječanstvo je u zavadi sa samim sobom Empty
PostajNaslov: Re: Čovječanstvo je u zavadi sa samim sobom   Čovječanstvo je u zavadi sa samim sobom I_icon_minitime28.09.10 11:49

još jedan odlomak iz navedene knjige autora:

Mi nismo ovdje kako bismo uravnotežili strah i ljubav. Zar ne piše u Bibliji: «Savršena ljubav izbacuje strah»?

Mi nismo ovdje kako bismo uravnotežili odvojenost i jedinstvo.
Mi smo ovdje kako bismo živjeli u jedinstvu.
Negativni ego kreira negativne kvalitete poput mržnje, osvete, ljubomore, pomanjkanja osobne vrijednosti, lažnog ponosa, depresije, niskog samopoštovanja, kompleksa manje vrijednosti i svih ostalih zala koja nas salijeću.

Mi nismo ovdje kako bismo uravnotežili mržnju i ljubav.

Mi nismo ovdje kako bismo uravnotežili naš kompleks manje vrijednosti s visokim samopoštovanjem.

Mi nismo ovdje kako bismo uravnotežili pomanjkanje osjećaja osobne vrijednosti s osjećajem osobne vrijednosti. Bog nas je stvorio na svoju sliku i priliku, te smo ispunjeni s vrijednošću. Naš istinski identitet je monada, Vječno Sebstvo, Moćna Ja Jesam Prisutnost. Kao što Biblija kaže: «Vi ste bogovi, a to ne znate.»

Da li Bog doživljava mržnju, osvetu, ljubomoru, pomanjkanje osjećaja osobne vrijednosti, lažni ponos i depresiju? Naravno da ne. Ako nas je Bog stvorio na svoju sliku i priliku, odakle onda te kvalitete? One nastaju iz pogrešnog razmišljanja ljudi. One nastaju iz razmišljanja s vašim odvojenim umom, baziranim na strahu, a ne s vašim ujedinjenim-u-jedinstvu, baziranim na ljubavi Kristovim umom. Biblija kaže: «Neka u tebi prebiva um koji je bio u Isusu Kristu.»
[Vrh] Go down
Sponsored content





Čovječanstvo je u zavadi sa samim sobom Empty
PostajNaslov: Re: Čovječanstvo je u zavadi sa samim sobom   Čovječanstvo je u zavadi sa samim sobom I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Čovječanstvo je u zavadi sa samim sobom
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Svađajte se - sa samim sobom
» Sa sobom je najteze...
» Kamo sa sobom u recesiji?
» Razgovarate li sami sa sobom
» Vaš odnos sa samom sobom

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Društvo i zabava :: Duhovnost-
Forum(o)Bir: