Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Dosljednost sebi

Go down 
+2
Procyon
Kikica
6 posters
Autor/icaPoruka
Gost
Gost




Dosljednost sebi  Empty
PostajNaslov: Dosljednost sebi    Dosljednost sebi  I_icon_minitime23.09.10 11:44

što je po vašem mišljenju dosljednost?
kako bi ju opisali?
pročitala sam negdje da je dosljednost jednaka tvrdoglavosti
osobno mislim da nije…
ovdje mislim prvenstveno na dosljednost sebi
dosljedan sebi – ne prilagođava se tuđem mišljenu, što ne podrazumijeva automatski tvrdoglavost
dosljedan sebi – eliminira strah od neprihvaćanja okoline zbog svojih stavova
dosljedan sebi – pravi put u izgradnju vlastite, neovisne osobnosti

ovo su samo neka moja razmišljanja

[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 44
Datum registracije : 04.03.2009

Dosljednost sebi  Empty
PostajNaslov: Re: Dosljednost sebi    Dosljednost sebi  I_icon_minitime23.09.10 17:59

Ma nije niti slično tvrdoglavosti...po meni biti dosljedan sebi je znaći ne biti povodljiv..imati svoje mišljenje.

Biti dosljedan znaći biti pricipijelan i ni pod koju cijenu ne odstupati od onog u čega vjerujemo i po čemu živimo.
Mislim bude razgovora..gdje se uhvatim nečeg i zagrizem i ne puštam ..ali ako shvatim da griješim i taj s kim raspravljam me uvjeri da je njegovo mišljenje ispravnije i pravičnije..onda razmislim i popustim s mojim mišljenjem.
[Vrh] Go down
Procyon
Totalno relaxiran
Procyon


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 1261
Godine : 34
Datum registracije : 26.07.2010

Dosljednost sebi  Empty
PostajNaslov: Re: Dosljednost sebi    Dosljednost sebi  I_icon_minitime25.09.10 10:55

Dosljednost mi je na neki način poput poštovanja, dakle biti dosljedan sebi u biti znači imati poštovanje prema vlastitim stavovima, željama, ciljevima... Dok netko nešto kaže, a ubrzo nakon toga promijeni ploču, kažemo mu neka bude dosljedan u tome što je rekao, dakle na neki način neka poštuje to.

Bitna razlika tvrdoglavosti i dosljednosti jest u promjeni. Dosljednost dopušta promjenu, dok tvrdoglavost ne dopušta. Tvrdoglav je onaj koji neće promijeniti mišljenje pa makar mu se krov srušio na glavu, a dosljedan je onaj koji se ne prilagođava slijepo tuđem mišljenju, on ga gradi sam, ali pritom prihvaća da nije bio u pravu. Ali, kako ljudi teško priznavaju da nisu bili u pravu, tako je često istovremeno prisutna i tvrdoglavost i dosljednost, a tada je teško postaviti oštru granicu između njih.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Dosljednost sebi  Empty
PostajNaslov: Re: Dosljednost sebi    Dosljednost sebi  I_icon_minitime25.09.10 11:18

dosljednost je drzanje do svoga cilja,ali uz uvazavanje drugih misljenja , ali s promjenama opet ides ka cilju , tvrdoglavost je kratko i jasno , ne fermas nikoga...ko sivonja samo tjeras...
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Dosljednost sebi  Empty
PostajNaslov: Re: Dosljednost sebi    Dosljednost sebi  I_icon_minitime09.10.10 0:14

Imam svoje mišljenje o svemu i ako mi netko želi nametnuti svoje ja ću odbit ili razmislit .Nisam osoba koja tera po svom pa kud puklo,volim saslušat i druge ali svoje mišljenje mogu promijenit tek ako sam zaista sigurna da griješim
[Vrh] Go down
Dodo
Zagrijao tipkovnicu
Dodo


Leo Cat
Broj postova : 132
Godine : 36
Datum registracije : 03.08.2010

Dosljednost sebi  Empty
PostajNaslov: Re: Dosljednost sebi    Dosljednost sebi  I_icon_minitime12.10.10 16:30

Procyon je napisao/la:
Dosljednost mi je na neki način poput poštovanja, dakle biti dosljedan sebi u biti znači imati poštovanje prema vlastitim stavovima, željama, ciljevima... Dok netko nešto kaže, a ubrzo nakon toga promijeni ploču, kažemo mu neka bude dosljedan u tome što je rekao, dakle na neki način neka poštuje to.

Bitna razlika tvrdoglavosti i dosljednosti jest u promjeni. Dosljednost dopušta promjenu, dok tvrdoglavost ne dopušta. Tvrdoglav je onaj koji neće promijeniti mišljenje pa makar mu se krov srušio na glavu, a dosljedan je onaj koji se ne prilagođava slijepo tuđem mišljenju, on ga gradi sam, ali pritom prihvaća da nije bio u pravu. Ali, kako ljudi teško priznavaju da nisu bili u pravu, tako je često istovremeno prisutna i tvrdoglavost i dosljednost, a tada je teško postaviti oštru granicu između njih.

Mislim da je granica između tvrdoglavosti i dosljednosti jako tanka a zapravo jako velika i nebi ih se trebalo trpati u isti koš.

Ako covjek postuje sebe, voli sebe i ono je što "je" onda nebi trebao mjenjati misljenje u radikalnom smislu nego bi trebao ostati dosljedan "sebi" i "svojem" mišljenju

Tvrdoglavost je trenutna, a pošto dosljedan mozes biti jedino sebi onda sebi moras biti dosljedan cjeli zivot! Smile

To bi znacilo npr: kad peres zube i razmisljas si da si sad otkrio nesto sto se poklapa sa tvojim razmisljanjem, a nisi ga promjenio. Nebi bio dosljedan kad bi otkrio nesto novo i promjenio cijelo svoje razmisljanje i postao drukciji.

jako je tesko ostati dosljedan
bravo
[Vrh] Go down
Aor
Početnik
Početnik



Capricorn Horse
Broj postova : 15
Godine : 33
Datum registracije : 16.01.2011

Dosljednost sebi  Empty
PostajNaslov: Re: Dosljednost sebi    Dosljednost sebi  I_icon_minitime16.01.11 18:34

Zašto uopće ostajati dosljedan ičemu???
Ostaje svaka budaletina dosljedna sebi, od političara, pijanih vozača, napaljene mladeži i narkomana... i sve ih mi pokušavamo tjerati na NEDOSLJEDNOST njima samima.

Čvrst i fiksiran stav je najgora stvar po jednu ljudsku SUŠTINU, koja ne treba okvire koje joj ta dosljednost nameće, već se cijelog života nastoji osloboditi iz okova naše ličnosti koje smo nametnuli (tj. ega koji stvara odbrambeni mehanizam na sve, reaktivni um)

Takav um nije sposoban ni učiti ni osjećati. Čvrst stav=dogma, što znači da se u suštini toga krije jaka ličnost jako skučene suštine, zapravo jedna jako mrtva osoba koja nije u stanju vidjeti dalje od usta do nosa, često uključuje veliku količinu licemjerstva! Takve osobe su illusion machines, jer su egoistične i apsolutno nefleksibilne.

Npr ja ne težim tome da ljude koji su milion godina, čini mi se, živjeli u iluzijama, ostavim tu gdje jesu (iako nemaš nekad izbora, nije se lijepo petljati tamo gdje nisi pozvan, čak štaviše je jako štetno i egoistično)

Ne treba se pretjerano zamarati tom "borbom za sebe", ja bih tako nazvala tu težnju svakog čovjeka da ostane ono što jeste, jer pravi ratnik dobiva sve bez stvarne borbe... a ko je pravo jak ratnik? ne ko ima jak karakter već jako srce....

[Vrh] Go down
Gost
Gost




Dosljednost sebi  Empty
PostajNaslov: Re: Dosljednost sebi    Dosljednost sebi  I_icon_minitime11.03.11 13:00

dosljednost sebi nije isto što i egoizam i nefleksibilnost, u ovome o čemu ti pišeš prije vidim tvrdoglavost, i to onu bolesnu tvrdoglavost
dosljednost ne znači čvrst i fiksiran stav koji se ne mijenja nikad, a niti dosljednost nameće takve krute okvire
i dosljednost se nadograđuje kroz životno iskustvo, nije zacementirana
u svakom slučaju, dosljednost sebi je, po mom mišljenju, pozitivna karakteristika osobe, jer osoba koja je dosljedna sebi (ne mislim pri tome na ''budaletine'' koje si navela u svom postu) ima svoj stav i ne boji se eventualnog neprihvaćanja okoline


[Vrh] Go down
kala
Ljubitelj foruma
kala


Female
Aquarius Horse
Broj postova : 6757
Godine : 45
Datum registracije : 18.10.2010

Dosljednost sebi  Empty
PostajNaslov: Re: Dosljednost sebi    Dosljednost sebi  I_icon_minitime11.03.11 13:24

Mislima da sam dosljedna sebi i smatram to pozitivnom osobinom Smile Dosljedna sam si u odgoju djece što mislim da je vrlo važno da bi te djeca slušala a kasnije cijenila, dosljedna sam u tome da ne pušim već 7 godina, u tome da imam svoje mišljenje i stav u svemu ali ga ne trubim okolo na sav glas, baš me briga šta drugi misle o tome, i tako to... Smile
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Dosljednost sebi  Empty
PostajNaslov: Re: Dosljednost sebi    Dosljednost sebi  I_icon_minitime18.04.11 11:46

kala je napisao/la:
Mislima da sam dosljedna sebi i smatram to pozitivnom osobinom Smile

slažem se. slažem se i s time da je sve ostalo što si napisala - dosljednost sebi. i ponavljam, treba podvući razliku između dosljednosti i slijepe tvrdoglavosti.
[Vrh] Go down
mobile
VIP član
mobile


Male
Virgo Horse
Broj postova : 17288
Godine : 33
Datum registracije : 23.04.2011

Dosljednost sebi  Empty
PostajNaslov: Re: Dosljednost sebi    Dosljednost sebi  I_icon_minitime20.05.11 7:19

ne prilagođava se tuđem mišljenu, što ne podrazumijeva automatski tvrdoglavost ja tako mislim
[Vrh] Go down
Sponsored content





Dosljednost sebi  Empty
PostajNaslov: Re: Dosljednost sebi    Dosljednost sebi  I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Dosljednost sebi
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Koliko pricate o sebi?
» Što znači „raditi na sebi“?
» Prestanimo lagati i sebi i drugima
» Probudite u sebi seksi osjećaje
» Iskreno,Što trenutno imate na sebi?

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Društvo i zabava :: Filozofija-
Forum(o)Bir: