Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Ako nemate braće i sestara ne znači da ćete postati usamljeni tinejdžer

Go down 
4 posters
Autor/icaPoruka
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Ako nemate braće i sestara ne znači da ćete postati usamljeni tinejdžer Empty
PostajNaslov: Ako nemate braće i sestara ne znači da ćete postati usamljeni tinejdžer   Ako nemate braće i sestara ne znači da ćete postati usamljeni tinejdžer I_icon_minitime11.09.10 16:17

Jedince često smatraju razmaženim, sebičnim i usamljenim, ali kada dolaze u tinejdžerske godine, djeca bez braće i sestara imaju isti broj prijatelja kao i njihovi vršnjaci.
Istraživanja su pokazala da odrastanje bez braće i sestara može utjecati na djecu tako što će u mlađoj dobi biti introvertnija od djece koja imaju veće porodice.

"S obzirom da se porodice smanjuju, u industrijaliziranim državama postoji bojazan kako bi to moglo utjecati na društvo kada ta djeca odrastu", izjavila dr. Donna Bobbitt-Zeher, jedna od naučnika koji su radili na istraživanju. "Mislim da se niko ne bi trebao brinuti da ako nema braće i sestara neće imati biti društveno sposobni da se druže s djecom u srednjoj školi".

Sociolozi na državnom univerzitetu u Ohiou, u SAD-u, ispitali su 100 djece u američkim srednjim školama. Djeca od 12 do 18 godina dobila su listu svih učenika u školi i zamoljeni da izdvoje deset prijatelja, pet muških i pet ženskih.

Učenici koji su najčešće odabrani bili su najpopularniji. Svako dijete izabrano je u prosjeku pet puta, a činjenica da su jedinci nije uticala na njihovu popularnost, kao ni socijalna pripadnost, godine roditelja, rasa ili oni koji su odrastali u porodicama sa samohranim roditeljem.

"Ispitali smo sve kombinacije i braća i sestre nisu imale nikakav utjecaj na to koliko su mladi popularni među sobom", rekla je dr. Bobbitt-Zahed.

Oni koji nemaju mogućnost razvijati društvene vještine kod kuće sa braćom i sestrama imaju sasvim dovoljno prilika da to čine u školi. Druge studije pokazale su da nedostatak društva u kući djeci pomaže da uspostave jake prijateljske veze van porodice.

Jedinci možda imaju i veće samopouzdanje jer nisu morali da se dokazuju u rivalstvu sa braćom i sestrama, a roditelji su ih poticali da se osjećaju posebnim.

izvor


-----------------------------------------------------------------------------------------------

Istina jedinica sam ..i nikad se nisam osjecala usamljenom ..cak sta vise mislim da sam imala vise prijatelja i druzenja nego oni koji su imali bracu ili sestre ..uvijek su im roditelji nalazili razlog da ostanu u kuci zbog brata ili sestre...

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Ako nemate braće i sestara ne znači da ćete postati usamljeni tinejdžer Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Christine von Cahill
Totalno relaxiran



Female
Virgo Rooster
Broj postova : 2272
Godine : 78
Datum registracije : 30.10.2010

Ako nemate braće i sestara ne znači da ćete postati usamljeni tinejdžer Empty
PostajNaslov: Re: Ako nemate braće i sestara ne znači da ćete postati usamljeni tinejdžer   Ako nemate braće i sestara ne znači da ćete postati usamljeni tinejdžer I_icon_minitime04.02.11 19:07

Slažem se,ja sam jedinica,nemam ni braće ni sestara,a svejedno imam super prijatelje u školi i zvan nje cerekalo
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 44
Datum registracije : 04.03.2009

Ako nemate braće i sestara ne znači da ćete postati usamljeni tinejdžer Empty
PostajNaslov: Re: Ako nemate braće i sestara ne znači da ćete postati usamljeni tinejdžer   Ako nemate braće i sestara ne znači da ćete postati usamljeni tinejdžer I_icon_minitime08.04.11 15:24

također se slažem. Moje dijete je samo nema brata niti sestru, ali ne govori mi da je usamljena, štoviše baš joj se i ne sviđa ideja da dobije bracu ili seku.
[Vrh] Go down
mobile
VIP član
mobile


Male
Virgo Horse
Broj postova : 17288
Godine : 33
Datum registracije : 23.04.2011

Ako nemate braće i sestara ne znači da ćete postati usamljeni tinejdžer Empty
PostajNaslov: Re: Ako nemate braće i sestara ne znači da ćete postati usamljeni tinejdžer   Ako nemate braće i sestara ne znači da ćete postati usamljeni tinejdžer I_icon_minitime24.04.11 19:24

ne znaci imam i bracu i sestre i necu biti usamljen.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Ako nemate braće i sestara ne znači da ćete postati usamljeni tinejdžer Empty
PostajNaslov: Re: Ako nemate braće i sestara ne znači da ćete postati usamljeni tinejdžer   Ako nemate braće i sestara ne znači da ćete postati usamljeni tinejdžer I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Ako nemate braće i sestara ne znači da ćete postati usamljeni tinejdžer
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Stvari koje vaš tinejdžer želi čuti od vas
» Što ako vaš tinejdžer mrzi školu?
» Uginuo Usamljeni George sa Galapagosa
» Sve što želite reći...a nemate kome.....
» Usamljeni ste? Prizovite i zadržite nove prijatelje

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Društvo i zabava :: Teen room-
Forum(o)Bir: