Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Slavko Kulić: Hrvatskom gospodarstvu MMF ne može pomoći

Go down 
2 posters
Autor/icaPoruka
cassia
Totalno relaxiran
cassia


Female
Broj postova : 2455
Lokacija : Greenwood
Datum registracije : 07.08.2010

Slavko Kulić: Hrvatskom gospodarstvu MMF ne može pomoći  Empty
PostajNaslov: Slavko Kulić: Hrvatskom gospodarstvu MMF ne može pomoći    Slavko Kulić: Hrvatskom gospodarstvu MMF ne može pomoći  I_icon_minitime09.09.10 9:19

MMF bi po mom mišljenju bilo i ono krajnje što nebi Hrvatskoj trebalo.Kad bi nam se MMF dogodio to znači da smo na koljenima i kolonijalne europske sluge elite u sjeni.Isčitavam iz članaka ovih dana da neki "likovi" sve glasnije prizivaju MMF-čine ovdje,na naše prostore pod krinkom nekakve pomoći i izlaska iz krize.Kako prozirno i naivno, pa gospodo kako vas nije sram kad iole obrazovani i načitani ljudi znaju što znači vladavina MMF-ovaca u nekoj zemlji...zato ja kažem ne hvala,ne daj nam to Bože... No No


***********************************************************************************

Države uzimaju pomoć MMF-a kada same ne mogu uredno voditi financije u skladu s načelima dobrog gospodarstva.
Nama MMF može pozitivno koristiti zbog njegovo kreditnog potencijala, ali i kao argument za provođenje nepopularnih mjera, tipa, 'ne bi mi to učinili, ali MMF je inzistirao', kaže ekonomski analitičar Luka Brkić za Dnenvik.hr.

Ističe kako mu se osobno ne sviđa kada se MMF koristi kao babaroga kojom se straši javnost.

- Međunarodni monetarni fond ima svojih pozitivnih i negativnih strana, ali ne može ga se kriviti za sve propuste u javnoj politici. On naravno ima svoju cijenu, a kolika će ona biti, pitanje je političke mudrosti i hrabrosti, objašnjava.

Ističe kako bi gospodarska kriza Hrvatske da je prije uzela pomoć MMF vjerojatno bila lakša.

- Tada vlada ne bi mogla neprovoditi nepopularne mjere i rezati povlastica. Odnosno, da se određeni koraci nisu dogodili, kriza bi bila manja, kaže Brkić i upozorava na vrlo važnu činjenicu.

S dugoročnom strategijom uređenja društva i gospodarstvo sami možemo riješiti svoje probleme, tvrdi ekonomski analitičar Slavko Kulić

- Problemi hrvatskog gospodarstva nisu ciklične nego strukturne prirode. Da su ciklični, onda bi problemi došli i otišli. Upravo stoga MMF hrvatskom gospodarstvu ne može pomoći. Ne možemo očekivati od MMF da rješava probleme naše razvojne gospodarske politike, tu si možemo pomoći jedino sami. Razvojna politika uvijek ostaje stvar domaće politike, pa tako jednom kada Hrvatska bude članica Europske unije, ne smijemo očekivati od nje da se bavi razvojem našeg gospodarstva, zaključuje Brkić.

Ekonomski analitičar Slavko Kulić upozorava da je Svjetska banka na ovim prostorima još od 1949. godine, kada je Tito od njih uzeo kredit od tri milijuna dolara.

- Mi smo sami stvorili uvjete za prisustvom MMF-a jer smo svoj način života temeljili na dužničkom ropstvu, objašnjava i naglašava kako je Hrvatska od 1949. godine u zapadnoj strategiji dobila specijalni tretman koji počiva na maksimalnoj pomoći do uništenja. 'Od tada MMF ima ulogu svjetskih policajaca koji utjeruju dugove svojih vjerovnika', kaže Kulić.

Naglašava da se time povećava stupanj naše podložnosti, pogotovo uz neprestane prijetnje da bez poziva MMF-a da nam uredi financije nećemo skoro ući u Europsku uniju.

- Ja sam uvijek tvrdio da uz dugoročnu strategiju uređenja društva i gospodarstva znamo i možemo sami urediti državu, bez pomoći izvana, tvrdi i upozorava kako MMF nije sam došao u naše krajeve već smo mi ti koji smo tražili njegovo prisustvo.

- Mi smo posuđivali njihov novac, nisu nam ga sami nametali. Naša vlast priziva nešto što izaziva sve veću represiju, tako da je stanje duboke depresije tek pred nama, zaključuje ekonomski analitičar Slavko Kulić.

izvor/ hr.svijet
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 43
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Slavko Kulić: Hrvatskom gospodarstvu MMF ne može pomoći  Empty
PostajNaslov: Re: Slavko Kulić: Hrvatskom gospodarstvu MMF ne može pomoći    Slavko Kulić: Hrvatskom gospodarstvu MMF ne može pomoći  I_icon_minitime21.10.10 22:38

Hrvatskom gospodarstvu više ni Bog ne može pomoći.

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
 
Slavko Kulić: Hrvatskom gospodarstvu MMF ne može pomoći
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Kako se može pomoći siromašnima?
» Sa srpskom zastavom na Yugu vozit ću Hrvatskom
» Vođa Pink Panthera 'pao' s hrvatskom putovnicom
»  Benzin može i do 14 kuna po litri: Tko može zaustaviti rast cijena goriva?
» Vlada li mafija Hrvatskom????

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Ostalo :: Arhiva-
Forum(o)Bir: