Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Kako se može pomoći siromašnima?

Go down 
5 posters
Autor/icaPoruka
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Kako se može pomoći siromašnima? Empty
PostajNaslov: Kako se može pomoći siromašnima?   Kako se može pomoći siromašnima? I_icon_minitime21.10.10 18:55

Kako se može pomoći siromašnima? Prosjak

Koje su vaše ideje; kako pojedinci i društvo mogu pomoći siromašnima?
Mene je jučer zaprepastio prilog u vijestima na RTL TV o vukovarskom Caritasu u kojem su prazne police, nemaju hrane za najugroženije.
Moj prvi prijedlog je da Crkva, pošto je Caritas pod njenom ingerencijom, odredi jednu nedjelju ili cijeli tjedan u kojem bi se svi milodari na misama izdvojili za određeni cilj, recimo za pomoć vukovarskoj sirotinji i Caritasu.
Također valjalo bi više educirati ljude o samozapošljavanju i načinima kako da sami zarade koju kunu, umjesto da čekaju da im netko ponudi posao. Jer svi smo svjesni da je gospodarstvo uništeno i da će se sljedećih godina vrlo malo firmi otvarati.

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.


Zadnja promjena: Goran; 21.10.10 20:19; ukupno mijenjano 2 put/a.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Gost
Gost




Kako se može pomoći siromašnima? Empty
PostajNaslov: Re: Kako se može pomoći siromašnima?   Kako se može pomoći siromašnima? I_icon_minitime21.10.10 19:13

Ovo o samozapošljavanju nije loše ,mada ne znam kolko bi s tim dobili,al ovo za crkvu definitivno je u redu..I sama sam često pitala se gdje uopće završava novac koji dajemo u crkvu,oduvjek je išao za potrebne a sad tko zna ..Svećenik u crkvi gdje ja idem nikad se ne izjašnjava o tome gdje daje novac..Ja i tako odavno imam želju ulovit ga na samo i malo ga ispovidit hahhahha ne bez zezanja postavila bi mu par pitanja pa ću i ovo mu nabacit cerekalo
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Kako se može pomoći siromašnima? Empty
PostajNaslov: Re: Kako se može pomoći siromašnima?   Kako se može pomoći siromašnima? I_icon_minitime21.10.10 19:23

Crkva bi trebala biti prva u pomoći siromašnima. Svečenik u mom mjestu kućanstva obiđe samo za Božić kad treba pokupiti pare. Nikad nisam čuo da je dao jednu lipu siromašnima.
Te milodare u crkvama na misama bi trebalo ukinuti, to je siva ekonomija, večina svečenika taj novac troši na svoje osobne potrebe. Sve uplate bi se trebale vršiti na žiro račune i sve bi se trebalo knjižiti.

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Gost
Gost




Kako se može pomoći siromašnima? Empty
PostajNaslov: Re: Kako se može pomoći siromašnima?   Kako se može pomoći siromašnima? I_icon_minitime21.10.10 19:29

Da ,baš tako..Prije sam bila u crkvi gdje je svećenik čito gdje je dao novac i kome je pomogo..I to mi je super,znam da novac koji dam nije završio ko zna di..Ovaj u mjestu gdje sad idem nikad ni riječi..Nije mi jasno zašto se općina ne buni,mnogi se žale jedni drugima,a nitko ništa ne poduzima..Oduvjek je novac darivo se starijima i potrebnima..Meni ni za božić ne dolazi jer se boji mog čupavca a muž mu u šali reko,tko ima čistu savjest ne treba se bojat cerekalo
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Kako se može pomoći siromašnima? Empty
PostajNaslov: Re: Kako se može pomoći siromašnima?   Kako se može pomoći siromašnima? I_icon_minitime21.10.10 19:30

Treba im dati jednu lipu na misi cerekalo

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Kako se može pomoći siromašnima? Empty
PostajNaslov: Re: Kako se može pomoći siromašnima?   Kako se može pomoći siromašnima? I_icon_minitime21.10.10 19:48

Nije valjda da nitko osim mene i Tije nema komentar na ovu temu? Smile
To je jedan od razloga zašto je toliko siromašnih. Ljudi ne diskutiraju o ovakvim temama, ne razmišljaju što da učine kako bi poboljšali materijalni status. Većinom čekaju da netko drugi nešto učini za njih.

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
bodomiere
Ljubitelj foruma
bodomiere


Male
Sagittarius Horse
Broj postova : 3910
Godine : 33
Lokacija : Kaštel Sućurac
Datum registracije : 30.05.2010

Kako se može pomoći siromašnima? Empty
PostajNaslov: Re: Kako se može pomoći siromašnima?   Kako se može pomoći siromašnima? I_icon_minitime21.10.10 21:23

nije to samo pitanje crkve i caritasa da oni samo moraju pomoći siromašnima.pred nekolko godina sam gledo na tv-u,njihova vlada od viška para iz nekih budžeta (il iz svih ne sjećam se davno je to bilo) gradi stanove za najsiromašnije i beskućnike.ono što želim reći je da bi i vlada trebala itekako pogledati na njih a ne samo da sve prebace na crkvu i caritas.ova naša banda lopovska svima uzima i daje seb.prije 2-3 godine bilo je na novoj u vijestima (il i na rtl nije bitno ugl u vijestima) onog papka čobankovića prikazuje kako na nekoj UGLEDNOJ VEČERI doslovno PROŽDIRE pileći batak a oko njega sve padaju komadići mesa...
Kako se može pomoći siromašnima? GetImage
gledaj tog odvratnog krmka...svnjske sitne okice guzičetina da u kočiju ne može uć,šta bi svi ti naši ugroženi dali samo za jedan zalogaj tog batka koji je on proždiro ko svinja pred kamerama...ne sjećam se jesu li na njega blicali fotoaparati al znam da su bile 3-4 kamere okrenute u njega...ne vidi krmče ništa,zauzet svojim batkom,a onda dođe a svjestan sam ja teške situacije naših uzgajivača pšenice ja ću popričati o tome s kosorkom i drugom đubradi,ma oće k****...njemu je još batak u glavi...zapali cigaru gdje se NE SMIJE zbog zakona o pušenju i plati 100-500 kn,kolko već...a da je mene inspekcija uvatila što sam zapalio ispred škole tu i tam alo mali 1000 kn i od škole 100000-150000 kn...i gdje bi ta lova otišla?na još kakav fini batak za našeg gospodina čobankovića...
usporedite sad kako se vlada švicarske ponaša i kako ova naša...švicarci štede što više mogu i ljudima koji nemaju krova nad glavom dadnu ljepo stan,a ovi naši čovjeku koji jede jednom tjedno otimaju zalogaj iz usta da seb daju...i u švicarskoj isto postoje ko i ovdje pučke kuhinje i to sve,i crkva i caritas im pomažu (najugroženijima),i oni dućani za najugroženije kako se već zovu.a otkad već?to niko ne pamti.a ovde se otvori jedan takav dućan SENZACIONALNA VIJEST!!!IMAMO DUĆAN ZA NAJUGROŽENIJE!!!JBT!!!da vlada nije ovakva stoka kakva jest (govorim za našu) manje bi bilo ljudi kojima treba pomoć...hodam splitom,vidim koliko ljudi prosi na ulici koju kunu...onda se sjetim obećanja naše divne usrane vlade,smanjit ćemo siromaštvo...za sve što čujem od njih da će napravit dobro,moja reakcija je looool looool looool looool looool looool looool looool looool looool looool looool
[Vrh] Go down
http://dzungla-forum.forumcroatian.com/
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Kako se može pomoći siromašnima? Empty
PostajNaslov: Re: Kako se može pomoći siromašnima?   Kako se može pomoći siromašnima? I_icon_minitime21.10.10 21:31

Dobar post si napisao Bodo. bravo
Pametne Vlade pomažu sirotinji kako da to više ne budu. A naša Vlada od lošeg stanja radi gore. Planiraju ukinuti socijalnu pomoć onima sa kućom većom od 50 kvadrata. Gdje je tu logika? Onaj tko je nezaposlen i nema od čega platiti hranu i režije zaslužuje pomoć.
Znači što bi trebao netko sa kućom od 60 kvadrata? Prodati je i biti beskućnik?
Glavno je da su se i lažnim i pravim braniteljima dijelile i kuće i stanovi i ogromne otpremnine i mirovine. A najugroženije tko *ebe.
No nemojmo trošiti riječi na Vladu. Na ovoj temi pokušajte odgovoriti što mi kao pojedinci možemo učiniti u borbi protiv siromaštva, koncentrirajmo se na ono na što možemo utjecati.

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Kako se može pomoći siromašnima? Empty
PostajNaslov: Re: Kako se može pomoći siromašnima?   Kako se može pomoći siromašnima? I_icon_minitime21.10.10 21:48

Ne mora biti pomoc samo u novcu ...recimo kod nas se cesto organizuju dani poklanjanja hrane ili odjece ...ispred vecih trznih centara postave se velike korpe i obavjestenja da tu mozemo ostaviti kupljenu robu koja ce ici npr u narodnu kuhinju ..ili u neko selo ili vec gdje je neophodna pomoc ...i svak ce odvojiti kupiti bilo sta ..makarone ..pakete mlijeka ..vrece brasna ..ili neko ko nije u mogucnosti neke sitnice ..ali zaista se svega nakupi korisnog ..niko ne kupuje gluposti nego bas ono sto treba ..a svi se mozemo odreci u jednoj kupovini neke sitnice na racun onih ljudi koji nemaju ..i ja bih takve akcije uvela svakodnevno ..jer i kad nemam dovoljno uvijek se mogu odreci litre mlijeka ..i da svi tako uradimo puno bi sve bilo bolje ..

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Kako se može pomoći siromašnima? Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Kako se može pomoći siromašnima? Empty
PostajNaslov: Re: Kako se može pomoći siromašnima?   Kako se može pomoći siromašnima? I_icon_minitime21.10.10 21:51

Izvrsna ideja Blizz, dobro to radite. Smile respect

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
bodomiere
Ljubitelj foruma
bodomiere


Male
Sagittarius Horse
Broj postova : 3910
Godine : 33
Lokacija : Kaštel Sućurac
Datum registracije : 30.05.2010

Kako se može pomoći siromašnima? Empty
PostajNaslov: Re: Kako se može pomoći siromašnima?   Kako se može pomoći siromašnima? I_icon_minitime21.10.10 22:23

Citat :
Planiraju ukinuti socijalnu pomoć onima sa kućom većom od 50 kvadrata.

ja imam kuću od 100 kvadrata!!!ne možemo se požalit da je tjesno i sve al opet jest malo!!!a ova gamad...p**** im jebena materina...
[Vrh] Go down
http://dzungla-forum.forumcroatian.com/
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Kako se može pomoći siromašnima? Empty
PostajNaslov: Re: Kako se može pomoći siromašnima?   Kako se može pomoći siromašnima? I_icon_minitime21.10.10 23:15

Definitivno je da je nesposobna vlast kriva za sve dublje siromaštvo. Koje su vaše konkretne ideje kako da se siromašni izvuku iz teške pozicije, što svatko za sebe sam može učiniti, a što zajednica?

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
jadro
Početnik
Početnik



Taurus Goat
Broj postova : 1
Godine : 68
Lokacija : Pula
Datum registracije : 12.09.2010

Kako se može pomoći siromašnima? Empty
PostajNaslov: Re: Kako se može pomoći siromašnima?   Kako se može pomoći siromašnima? I_icon_minitime22.10.10 9:31

Kako pomoći? Hm.. pa i sama sam u nezavidnoj situaciji,ALI RADIM....zdrava sam ... samim time spadam u grupu SRETNIKA....no..često sam se pitala ali nikada dobila odgovor - da li ljudi koji zarađuju 20000,00-100000,00 kn i više imaju nešto drugačiji želudac od čovjeka koji kopa po kontejnerima????? Mislim da bi tu malo i medicina trebala konkretnije učestvovati,možda je došlo do genetske izmjene Smile,ali ustvari tužni
Ne razumijem ,ali doista ne razumijem da netko od takvih ljudi sa OGROMNIM primanjima pruži ruku čovjeku koji ruje po kontejneru (nakon rukovanja slijedi SIGURNO teška dezinfekcija) i smatra da je obavio dobro djelo jer ga jetaj dan,ali samo taj dan slikao i nahranio.... ja to zovem samo jednom rječju S R A M O T A !!!!Taj isti čovjek i sutra treba jesti,oprati se , utopliti se...ali nema kamera i nekoga viđenijeg pa on tako ostaje gladan do sljedeće potrebe nekog viđenika za pokazivanjem....Sramotna država u kojoj pojedinci uopće mogu po bilo kojem zakonu dobivati na ime plaća,troškova i čega već ne ,a sposobni su za izmisliti razloge koje bi naplatili, tolike silne novce,bahate se i zamisli -JOŠ ODLUČUJU O TOME KOLIKO ĆE UZETI OD MIROVINE ILI PLAĆE ONOM BIJEDNIKU KOJI RADI ZA CRKAVICU i ne može preživjeti od mjeseca do mjeseca niti s tim,da , a da ne zaboravim,taj bijednik za tu crkavicu više ne radi 8h. , danas u demokraciji mu je omogućeno da "slobodno" radi i 10-12 h.,no logično-.....to je njegovo pravo demokratsko,ali plaća je izračunata za 8h. rada i tako dobiva,a ako se USUDI tražiti onu razliku ZNA SE....doći će neki drugi jadnik na njegovo mjest koji je isto tako gladan i MISLI da će riješiti životni problem ako se tako zaposli...jadno....jadno... da ne može jadnije biti....hvala BOGU , još nam nije oduzeto pravo da plačemo u tišini svoga doma(ako imamo sreće da ga uopće imamo) koji također postaje luksuz a smrtnike...hej...imaš skromnu kuću ili stan...MOLIM lijepo dodatni porez....nije važno kako se zove taj namet,pravilo je samo UZMI sirotinji jer treba nahraniti klku hrvatsku................SRAMOTA... no ja se raspisala...bilo bi toga gotovo u nedogled.........
RJEŠENJE; uzeti svima koji imaju redovita primanja preko 10000,00 kn.samo 0,5 % od plaće-vjerujte da neće niti osjetiti i neće mu garantirano nedostajati a mnogima će pomoći,naravno da se podrazumjeva i kompletna zdravstvena zaštita SVIH,ali SVIH jednako jer svi oboljevamo bez obzira na "klasu" kojoj pripadamo,krov nad glavom je ljudska,moralna i najnormalnija stvar koju čovjek MORA imati,a ne da spava na kiši,hladnoći po parkovima ili na ulici dok se gospoda sa 20000,000 ili 100000,00 kn. giju i u podrumu.........ja osobno preživljavam , jedva ali preživljavam i uvijek čovjeku koji prosi nešto udijelim jer mu sigurno nije bilo lako zgaziti svoj ponos i stati na ulicu ma št mnogi komentirali(pije,skita itd.-i za to postoji zašto?),robu koju ne mogu nositi pod uvjetom da je čitava i nosiva UVIJEK odnesem u karitas(iako ni njima ne vjerujem) ili c.k.(njima još manje),ali u konačnici želim reći da i mi "mali " ljudi možemo pomoći,naravno da možemo....ali ljudi moji to su mrvice koje mi možemo dati...konkretna pomoć MORA doći od glavonja s ogromnom i nenormalnom(za ove uvjete) lovm koju primaju za tko zna što........TOME MORAMO STATI NA KRAJ kako god ali moramo...pa završit ćemo kao Rumuni.....dok ne skinemo Čaušeskua (našeg) i nama je isto....
Puno vas volim i cijenim SVAKOG čovjeka , lijepe i ugodne dane vam želim i mi smo prkosni pa ćemo izdražati sve nedaće ali moramo sačuvati ovo malo dostojanstva koje nam je ostalo.... ljubi
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Kako se može pomoći siromašnima? Empty
PostajNaslov: Re: Kako se može pomoći siromašnima?   Kako se može pomoći siromašnima? I_icon_minitime22.10.10 9:41

Goran je napisao/la:
Nije valjda da nitko osim mene i Tije nema komentar na ovu temu? Smile
To je jedan od razloga zašto je toliko siromašnih. Ljudi ne diskutiraju o ovakvim temama, ne razmišljaju što da učine kako bi poboljšali materijalni status. Većinom čekaju da netko drugi nešto učini za njih.

eto ja recimo ne čekam da netko drugi nešto učini, redoviti pomažem siromašnima koliko je to u mojoj moći. odjećom, obućom, financijski. ali pri tome sam ipak oprezna, jer nekad se iza krinke ''siromaštva'' krije nešto sasvim drugo. uglavnom, pomažem koliko mi to moja primanja dozvoljavaju. posebno djeci i starim, nemoćnim ljudima. onima koji se ne mogui brinuti o sebi. i kad bih mogla, kad bih mogla...učinila bih puno više...
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Kako se može pomoći siromašnima? Empty
PostajNaslov: Re: Kako se može pomoći siromašnima?   Kako se može pomoći siromašnima? I_icon_minitime22.10.10 12:46

evo jedan primjer, hvalevrijedno

Siromah pomaže siromahu

Bjelovarski "bokci" odlučili pomoći jedni drugima
Osnivač udruge, Antonio Rogić, na vlastitoj koži osjeća breme neimaštine uzdržavajući četveročlanu obitelj s 1600 kuna


Antonio Rogić, koji uzdržava četvoročlanu obitelj s 1600 kuna socijalne pomoći, do sada je na vlastitoj koži bezbroj puta osjetio što znači nemati i svakodnevno poniženje traženja tuđe pomoći. Povremeno pronađe pokoji fizički posao, no troje male djece trebaju mnogo više. Shvativši da sudbina sličnih njegovoj u Bjelovaru ima jako mnogo i kako sam kaže, i mnogo gorih. Stoga je odlučio osnovati udrugu pod nazivom "Siromah pomaže siromahu". Inačica zagrebačkih Bogaca, mogla bi znatno ublažiti jad i muku svojih članova.
- Prije se u Caritasu moglo dobiti dovoljno odjeće za cijelu obitelj i za svaku sezonu. Od kako su i njima presahnule donacije, te količine su ograničene. Većina siromašnih obitelji ima više djece i uvijek neko od njih nešto preraste. Zašto bismo to bacali kada možemo pomoći drugima, pojašnjava Antonio. Od kako se Bjelovarom proširila vijest o plemenitim ciljevima nove udruge, pristigle su i prve količine donacija. Antonio kaže da su građani već donijeli toliko robe, da ne znaju kamo će s njom.
Okrenuti se sebi i pomoći jedni drugima

Naime, za prvu ruku je osigurao prazan prostor u blizini gradske kafilerije, gdje i sam stanuje, no nada se da će Grad iznaći neki skladišni prostor, gdje bi svu tu robu mogli držati i sortirati. Do službene registracije udruge nadaju se da će riješiti i taj problem, a dodatni optimizam bude i mnogobrojni pozivi građana i poduzetnika koji su spremni pomoći, a neki od njih povremeno i ponuditi posao nezaposlenim članovima udruge. Činjenica je da koliko god svi kukamo, još uvijek se bacaju nevjerojatne količine hrane. Kontejneri su prepuni odjeće i obuće, a često se mogu vidjeti i odbačeni komadi namještaja.
Želja Antonia Rogića je prikupiti viškove i podijeliti onima kojima su potrebni. - Vjerujte, u gradu ima jako mnogo gladnih ljudi, koji nisu pijanci i propalice i trebaju našu pomoć, zaključuje Antonio. Da misle ozbiljno uvjerili smo se kada su nevjenčanom paru iz Brezovca, Nikolini Konjušić i Tihomira Varvira, uručili prve pakete odjeće i drugih potrepština.
- Moramo se više okrenuti sami sebi i pokušati pomoći jedni drugima. Grad i ostale institucije čine koliko mogu, no to u današnjim vremenima nije dovoljno i uvjeren sam da ćemo dobrom organizacijom više moći učiniti jedni za druge, hrabro zaključuje Antonio.

izvor: http://www.bjelovarac.hr/Novosti/tabid/5421/articleType/ArticleView/articleId/20217/Siromah-pomaze-siromahu.aspx
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Kako se može pomoći siromašnima? Empty
PostajNaslov: Re: Kako se može pomoći siromašnima?   Kako se može pomoći siromašnima? I_icon_minitime22.10.10 12:51

Drago mi je što pomažete, to su divni primjeri. Posebno mi je lijep Jadrin tekst, lijepo što nas je našla preko ove teme i ostavila svoj komentar. Smile

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Gost
Gost




Kako se može pomoći siromašnima? Empty
PostajNaslov: Re: Kako se može pomoći siromašnima?   Kako se može pomoći siromašnima? I_icon_minitime22.10.10 13:21

siromastvo ima dva lica..onaj gdje uletis bez krivice, jer se dogodi nest nepredvideno u zivotu koja izbaci iz ravoteze..i tu treba pomoc sa svim snagama, najbolje svi zajedno tako da nije nikome tesko, ali to treba bit samo privremeno stanje dok se ta osoba ne snade i ne stane opet na svoje noge, jer svi koji mogu i zdravi su trebaju i moraju se brinut o sebi sami.
Najlakse je drugog okrivit i sa tim drzavu i vlast, je da otezavaju stanje ali ko hoce taj i moze samo treba pokrenut dupe..a tu dolazi sad druga lica siromastava, to su oni koji jednostavno nece jer su dobivali pomoc od drzave godinama i dok im se skrati to , vice se na sav glas jer muko moja treba sad zaradit to, a kako?
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Kako se može pomoći siromašnima? Empty
PostajNaslov: Re: Kako se može pomoći siromašnima?   Kako se može pomoći siromašnima? I_icon_minitime22.10.10 15:02

Slažem se s tobom Pass. Volio bi ovdje pročitati konkretne prijedloge, kako se netko tko je trenutno siromašan može izdići iz te situacije. Dakle ne samo prijedlozi kako netko može pomoći siromašnima, nego što bi siromašna osoba mogla učiniti sama za sebe da promjeni taj svoj nezavidan položaj.

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
bodomiere
Ljubitelj foruma
bodomiere


Male
Sagittarius Horse
Broj postova : 3910
Godine : 33
Lokacija : Kaštel Sućurac
Datum registracije : 30.05.2010

Kako se može pomoći siromašnima? Empty
PostajNaslov: Re: Kako se može pomoći siromašnima?   Kako se može pomoći siromašnima? I_icon_minitime22.10.10 19:47

Citat :
Činjenica je da koliko god svi kukamo, još uvijek se bacaju nevjerojatne količine hrane.

otac mi radi u škveru i ni sam ne znam koliko mi je puta pričo da vidi po pola kruha ili sendviča bačeno sa strane...netaknuto...samo bace...i gotovo...takva je i naša vlada po mom mišljenju...ko što je jadro napisala vlada se naći sa nekim čovjekom koji kopa po smeću samo ako treba se ljepo slikat...vlada može napravit itekako...odreć se tih 0,5%plaće ko što opet jadro kaže,al neće...đubrad su...govna...gamad...njima tih 0,5% ne treba...ionako imaju previše...al neće da daju...jer su pohlepna jebena stoka samo još više,nema veze što nema gdje sa tim al daj daj tebe ko jebe nađi si kontejner...sjećate se kad su htjeli uvest porez na sms poruke?onda je neko reko kako je to bjedan pokušaj vlade da izvuče hrvatsku iz bankrota...u bankrotu sigurno nije zbog toga jer su dali 0,5% il manje svoje plaće siromašnima...boli njih neka stvar...više je mene briga za travu oko moje kuće nego za njihove ljude...pogledajte samo komentare na 2-3 str 24 sata (ili gdje već znam da je u 24 sata) šta ljudi pišu o vladi.kako vas nije sram pogledajte oko sebe kako možete...to kao vlada ne pročita?a da...24 sata je 4 kn pa im je to prejeftino...to ne kupuju...

jedino koga sam ja vidio u ovoj državi da pomažu siromašnima (mada ne tako puno al svaka čast) su rtl i nova-tv dnevnici.nekad naprave kao intervju da tako kažem sa nekim obiteljima koje su siromašne kako živite koliko dobijate od socijalne pomoći i tako...jedino oni...odmah poslije toga ako želite pomoći toj i toj obitelji uplatite novac na taj i taj br žiro računa na tu i tu adresu pošaljite darove (odjeću,obuću,hranu i ostale potrepštine).tako su za jednu obitelj (samo tu sam upamtio otprilike koliko su dobili) skupili ja mislim oko 20000 kn,hrane,obuće,odjeće,knjige za školu za djecu,igračke,voće...njihova djeca zbog imovinskog stanja u životu nisu jela mandarinu...do tada...ljudi kada vide kako neki njihovi sustanovnici u ovom sranju žive da ne znam kako kameno srce imaju bar će čokoladu djeci im poslat jer i sami znaju kakvo je stanje u ovoj državi i da na vladu ne mogu računat...

trebalo bi kao i rtl i nova,(...al kako...?) ta i ta obitelj živi tako i tako,da to ne bude samo u novinama nego i da se vrti na večernjem tv-u,tada su uglavnom svi ljudi kod kuće,pogledaju malo novih sranja iz ovog sranja od države da znaju oćel sutra doć na posao radit il doć po radnu knjižicu i onda vide to,vide kako neki ljudi žive,bez struje,bez vode,bez hrane...onda razmisle i shvate da oni će sutra možda doć na posao radit možda doć po radnu knjižicu,a ta obitelj sutra neće doć na posao jer ga nema...onda ljudi shvate da oni nemaku mogućnost zaradir koricu kruha za svoju djecu dok on možda ima...onda pošalje kako ko koliko šta može...to najviše znači...i to najviše pomaže...caritas ono kako kome padne na pamet da skoči odnijet šta AKO SLUČAJNO nešto nađe...
[Vrh] Go down
http://dzungla-forum.forumcroatian.com/
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Kako se može pomoći siromašnima? Empty
PostajNaslov: Re: Kako se može pomoći siromašnima?   Kako se može pomoći siromašnima? I_icon_minitime23.10.10 9:30

Citat :
nego što bi siromašna osoba mogla učiniti sama za sebe da promjeni taj svoj nezavidan položaj
.
Sta bi siromasni mogli uciniti za sebe ...radeci bilo kakve poslove ..ne mora to biti posao stalni ..raditi na nekim sezonskim poslovima ..ima masa poslica za koje ljudi traze nekoga a tesko ga naci jer niko nece fizicki tezi posao iako nema ...barem je ovde tako ...zene mlade zdrave ..dolaze iz drugih gradova ...hodaju od vrata do vrata i prose .a sigurna sam da u svom gradu mogu nekome pomoci tj raditi i spremati po stanovim a...to se uvijek trazi ...svugdje u svijetu zene rade spremaju kuce ...peglaju ..i to ne jednoj porodici nego vise njih ...a ovde kazu jasta cu ...koliko znam zena koje traze da im neko djete cuva ...ili koliko ima bolesnih i starih koji traze njegu ..da budes par sati tu ..ali to niko nece ...jer izgleda da je jednostavnije cekati da ti neko nesto da i hodati po humanitarnim organizacijama nego zavrnuti rukave i raditi ..tako da mislim da ima nacina da se zaradi po koji dinar samo ako imas volje i ideja ...

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Kako se može pomoći siromašnima? Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Gost
Gost




Kako se može pomoći siromašnima? Empty
PostajNaslov: Re: Kako se može pomoći siromašnima?   Kako se može pomoći siromašnima? I_icon_minitime23.10.10 9:53

U siromastvo svatko od nas moze zapasti. I to brze nego sto se misli. Kao sto rece Passion , ili svojim postupcima ili tudjim. Mada je vise nasih postupaka ,pogotovo u danasnje doba ,gdje smo "podigli" standard zivota. I izgubili neke vrijednosti ljudske. Npr. prije se nije imalo puno toga kao danas , ali ja kada sam zivio tada , nisam gledao i vidio ljude da kupe kruh po kontejneru ili traze hranu. Mi sami smo se osilili , sad do ducana ne idemo pjese ,idemo autom. Kruh ne pecemo vise , ima pekarnica. Doma mora svatko da ima najmanje po 1 handy. Itd ,itd. Sto znaci imamo velike prohtjeve i onda sad pa sad uletimo u kredite da to zadovoljimo ,ostanemo bez posla kredit nije vracen i eto nas na prosjackom stapu. I galamimo na boga i drzavu ,koja isto zna da snosi odgovornost. Svi su nam krivi mi ne. Ima i toga , ali ruku na srce ne mogu biti drugi uvijek krivi. Pomoci treba siromasnoj populaciji ,bilo to dobrovoljnim prilogom ,ali da njima ide u ruke ,ne preko kojekavh jebivjetara. I oraganizacija ,nego ako obitelj nema dovoljno za hranu ,skupi se i kupe im se namirnice za cijeli mjesec. A , ne neki konto tamo , pa ovaj ili onaj financira studije svojoj dragoj ili dragom. Onda tim ljudima ponuditi neke poslove , nesto da doprinesu boljitku svom. Tu dolazi do problema , onog stava , nisam to nikad radio/la pa necu i sada. Crkao/la od gladi. E , to je danas masovna pojava. Hoce svatko da bude gospodja ili gospodin. I da sto manje ruke nazulja i oznoji se. Stvarnost je drugacija , za kruh moras zapeti. Da li kopao ili pisao. Kazem ljudi su probirljivi. Ko sto bliz napisa,ima poslica , ali iz tog negog glupog stava nece da se radi. I ocekuje pomoc zajednice. Za starije i nemocne tu treba pomoci ,bez razmisljanja. Ali klipanu zdravom i klipaci od 30g nuditi sve na tanjuru ne ide. Ponavljam ,moze se pomoci , treba , ali trebaju i oni neke stvari prihvatiti. I kazem pomoc direktno ugorozenim. Da vide ljudi da nisu zaboravljeni. I poticati ih na posao. Bilo koji , dok ne izadju iz te situacije i mogu bolje i ljepse da traze. I ne treba se stidjeti bilo kojeg posla. Svaki Euro ili Kuna ili KM posteno zaradjeni vlastitim rukama vrijede zlata...
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 44
Datum registracije : 04.03.2009

Kako se može pomoći siromašnima? Empty
PostajNaslov: Re: Kako se može pomoći siromašnima?   Kako se može pomoći siromašnima? I_icon_minitime07.07.11 15:12

jadro je napisao/la:
lijepe i ugodne dane vam želim i mi smo prkosni pa ćemo izdražati sve nedaće ali moramo sačuvati ovo malo dostojanstva koje nam je ostalo.... ljubi

Svaka čast Jadro..super post ono gore respect Slažem se s tobom u svemu od riječi do rijeći.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Kako se može pomoći siromašnima? Empty
PostajNaslov: Re: Kako se može pomoći siromašnima?   Kako se može pomoći siromašnima? I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Kako se može pomoći siromašnima?
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Iznenađujući načini na koje vam Cola može pomoći
» Slavko Kulić: Hrvatskom gospodarstvu MMF ne može pomoći
» Kako pomoći...?
» Dječji strahovi - kako pomoći?
» 5 savjeta kako djetetu pomoći da ima dobar san

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Društvo i zabava :: Humanitarizam i društveni aktivizam-
Forum(o)Bir: