Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Sa srpskom zastavom na Yugu vozit ću Hrvatskom

Go down 
2 posters
Autor/icaPoruka
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Sa srpskom zastavom na Yugu vozit ću Hrvatskom Empty
PostajNaslov: Sa srpskom zastavom na Yugu vozit ću Hrvatskom   Sa srpskom zastavom na Yugu vozit ću Hrvatskom I_icon_minitime07.09.10 10:48

Sa srpskom zastavom na Yugu vozit ću Hrvatskom 0071007.48

'Ja sam auto iz Srbije, ali nisam ništa kriv, vozi me čovjek, a ne Srbin ili Hrvat', natpis je koji će stajati na Yugu obojenom u srbijansku zastavu, kojim će se Stefan Cvetković voziti od Prevlake do Istre. Riječ je o njegovom odgovoru onima koji su mu razbili auto na ljetovanju.

Vlasnik i glavni urednik Televizije TNT iz Bele Crkve Stefan Cvetković odlučio je automobil Yugo obojiti u boje srbijanske zastave i provesti se od Prevlake do Istre. Na eksperimentalno putovanje, tijekom kojeg želi vidjeti reakciju hrvatskih građana na srbijanske turiste, odlučio se zato što je tijekom poslovno-turističkog boravka u našoj zemlji imao negativno iskustvo. Naime, u svega dva dana na njegovom automobilu prvo je razbijen far, a potom izbušene sve četiri gume.

U obojeni Yugo, kojim planira putovati, ugradit će web-kamere za izravan online prijenos. Za dnevnik Danas.rs Cvetković je izjavio kako je riječ o "njegovom prosvjedu protiv mediokriteta na objema stranama granice koji ne žele stvari vratiti u normalu".

Opisujući svoj posjet Hrvatskoj, navodi kako se u kolovozu u Dubrovniku nakratko sastao i s premijerkom Jadrankom Kosor. Desetak sati nakon izjave u kojoj mu je kazala kako "je Hrvatska sigurna zemlja, da su turisti iz Srbije više nego dobrodošli", na hotelskom parkiralištu našao je oštećen svoj automobil.

"Nije mi bilo jasno zašto jer redovito sam plaćao svoje račune, nikoga nisam provocirao, nisam netko tko ima bilo kakav problem s 90-tima. Naprotiv, bio sam netko tko je tada bio na strani razuma", kazao je Cvetković za Danas.rs. Upravo stoga, dodaje, ide u prosvjed.

"Odlučio sam napraviti akciju jednim Yugom s beogradskim tablicama obojenim u boje srpske zastave na kojemu će pisati: 'Ja sam auto iz Srbije, ali nisam ništa kriv, vozi me čovjek, a ne Srbin ili Hrvat' i provesti eksperimentalnu rutu po hrvatskoj obali s četiri web-kamere koje će non-stop prenositi online što se događa. Ne želim nikoga provocirati, to je jedna vrsta prosvjeda protiv zaista nerazumnog ponašanja, posebice iz moje želje da ne činim ono što očekuju nasilnici, da promijenim turističku destinaciju. Smatram sebe slobodnim čovjekom, mislim da mi je sloboda kretanja zajamčena, i ono što mi je najvažnije – nitko od mediokriteta s bilo koje strane pod bilo kojim barjakom, neće me uvesti u situaciju da mi ograničava slobodu kretanja", zaključio je Cvetković.

Danas.hr

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Gost
Gost




Sa srpskom zastavom na Yugu vozit ću Hrvatskom Empty
PostajNaslov: Re: Sa srpskom zastavom na Yugu vozit ću Hrvatskom   Sa srpskom zastavom na Yugu vozit ću Hrvatskom I_icon_minitime07.09.10 10:55

nisam sigurna da s takvom vrstom prosvjeda neće baš nikoga isprovocirati, bez obzira na njegovo obašnjenje prosvjeda

i nisam ni sigurna da mu nije bilo jasno zašto mu se to dogodilo, ako se samo sjetimo nedavne povijesti...

ne opravdavam nimalo vandalizam nad njegovim autom, ako ni općenito vandalizam, ali činjenica je da ima svakakvih ljudi i zato ne vjerujem da mu nije jasno - zašto
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Sa srpskom zastavom na Yugu vozit ću Hrvatskom Empty
PostajNaslov: Re: Sa srpskom zastavom na Yugu vozit ću Hrvatskom   Sa srpskom zastavom na Yugu vozit ću Hrvatskom I_icon_minitime07.09.10 10:59

Ostaje činjenica da je krajnje primitivno ošteti nečiji auto samo zato što je iz Srbije. Povijest treba ostaviti u povijesti, nisu ni svi Srbi isti, niti su svi bili pristalice agresije na Hrvatsku.

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Gost
Gost




Sa srpskom zastavom na Yugu vozit ću Hrvatskom Empty
PostajNaslov: Re: Sa srpskom zastavom na Yugu vozit ću Hrvatskom   Sa srpskom zastavom na Yugu vozit ću Hrvatskom I_icon_minitime07.09.10 11:02

slažem se i to sam napisala - ne opravdavam vandalizam uopće
napisala sam i da je činjenica da ima svakakvih ljudi i da sumnjam da mu nije bilo jasno - zašto
nikad ne generaliziram


Zadnja promjena: Iana; 07.09.10 11:24; ukupno mijenjano 2 put/a.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Sa srpskom zastavom na Yugu vozit ću Hrvatskom Empty
PostajNaslov: Re: Sa srpskom zastavom na Yugu vozit ću Hrvatskom   Sa srpskom zastavom na Yugu vozit ću Hrvatskom I_icon_minitime07.09.10 11:22

meni zvuci provokativno i nepotrebno to sta planira, da je samo natpis u pitanju ok, nebi nista rekla.
Sta on sad sa tim oce postic ?
Trebo bi onda i okrenut pricu i sa nekim autom obojen sa hrvatskim bojama kroz srbiju, pa da vidimo sta bi bilo
[Vrh] Go down
Oleg520
Ljubitelj foruma
Oleg520


Male
Broj postova : 5165
Datum registracije : 29.07.2010

Sa srpskom zastavom na Yugu vozit ću Hrvatskom Empty
PostajNaslov: Re: Sa srpskom zastavom na Yugu vozit ću Hrvatskom   Sa srpskom zastavom na Yugu vozit ću Hrvatskom I_icon_minitime07.09.10 11:36

Da živimo u normalnim vremenima ne bi ništa bilo...ovako...
dubina tuge...širina poremećenosti...jačina prisutnog zla u ljudima...
svedoči da smo u vremenu poraženog čoveka...
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Sa srpskom zastavom na Yugu vozit ću Hrvatskom Empty
PostajNaslov: Re: Sa srpskom zastavom na Yugu vozit ću Hrvatskom   Sa srpskom zastavom na Yugu vozit ću Hrvatskom I_icon_minitime07.09.10 11:48

a cuj Oleg to je vecina i omladina koja nepromisljeno radi gluposti
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Sa srpskom zastavom na Yugu vozit ću Hrvatskom Empty
PostajNaslov: Re: Sa srpskom zastavom na Yugu vozit ću Hrvatskom   Sa srpskom zastavom na Yugu vozit ću Hrvatskom I_icon_minitime07.09.10 11:50

Mislim da većina ipak ne razmišlja na način da mrzi nekoga samo zato što je druge nacije, barem ne u Hr, za ostale ne znam.

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Gost
Gost




Sa srpskom zastavom na Yugu vozit ću Hrvatskom Empty
PostajNaslov: Re: Sa srpskom zastavom na Yugu vozit ću Hrvatskom   Sa srpskom zastavom na Yugu vozit ću Hrvatskom I_icon_minitime07.09.10 12:14

ako je većina, a što je upitno - onda su to predrasude, diskriminacija i šovinizam
ako je omladina - onda je to posljedica odgoja, na žalost
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Sa srpskom zastavom na Yugu vozit ću Hrvatskom Empty
PostajNaslov: Re: Sa srpskom zastavom na Yugu vozit ću Hrvatskom   Sa srpskom zastavom na Yugu vozit ću Hrvatskom I_icon_minitime20.09.10 10:58

Što se omladine tiče, doista ima dosta neodgojenih i mutavih. Odmah se sjetim klinaca na Thompsonovim koncertima koji misle da su ustaške majice i kape ok.

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Sponsored content





Sa srpskom zastavom na Yugu vozit ću Hrvatskom Empty
PostajNaslov: Re: Sa srpskom zastavom na Yugu vozit ću Hrvatskom   Sa srpskom zastavom na Yugu vozit ću Hrvatskom I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Sa srpskom zastavom na Yugu vozit ću Hrvatskom
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Autobusi u Oslu vozit će na izmet
» Vlada li mafija Hrvatskom????
» >>Virusi koji haraju Hrvatskom<<
» Vođa Pink Panthera 'pao' s hrvatskom putovnicom
» Kompozitne plinske boce od 15. listopada na hrvatskom tržištu

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Ostalo :: Arhiva-
Forum(o)Bir: