Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 'Živ sam jer u meni sad kuca žensko srce'

Go down 
Autor/icaPoruka
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

'Živ sam jer u meni sad kuca žensko srce' Empty
PostajNaslov: 'Živ sam jer u meni sad kuca žensko srce'   'Živ sam jer u meni sad kuca žensko srce' I_icon_minitime04.09.10 10:31

'Živ sam jer u meni sad kuca žensko srce' 0092007.48

Srce koje je prije kucalo u tijelu sredovječne Njemice sad kuca u tijelu 57-godišnjeg Mate Lajpolda iz Garešnice. Zahvaljujući tom srcu, Mato će uskoro opet imati priliku voditi šestero unučadi u ribolov. Najstariji Jasmin ima devet godina, a najmlađemu Mati tek su dvije.

"Liječnici su mu rekli da imaju srce za njega. Nije mogao vjerovati. Toliko smo sretni što je živ da smo ga već sad počeli zezati što ima žensko srce", rekla je za 24sata Matina kći Sanja.

Mato nikad nije imao zdravstvenih problema. No, jedne noći, prije mjesec i pol dana, naglo mu je pozlilo. Imao je infarkt, a nakon toga mu je radilo samo deset posto srca. Matu su liječnici potom hitno operirali, ali srce nije htjelo proraditi. Stavljen je na srčanu mehaničku pumpu kakvu pacijenti mogu imati najdulje 60 dana. Istjecala su posljednja dva tjedna. Zato je odmah stavljen na hitnu i prioritetnu listu Eurotransplanta.

Zahvaljujući liječnicima KBC-a Rebro, transplantacija, koja je trajala šest i pol sati, protekla je bez problema. No, oporavak je bio teži. Prvih deset dana Mato je bio na rubu smrti.

"Sad je već dobro. Neprekidno prima terapiju koja sprečava odbacivanje organa, tako da se oporavlja polako, ali sigurno", potvrdio je dr. Boris Skorić iz KBC-a Rebro.

Matina kći Sanja presretna je jer se njezin otac hrabro borio za život ne sumnjajući ni trenutka da će preživjeti.

Danas.hr

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
 
'Živ sam jer u meni sad kuca žensko srce'
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Kuća-posao-kuća... Je li to sve što život nudi?
» Samo za žensko oko ....
» Musko I zensko stene rotvajlera
» Ja tebi riječ, ti meni pjesmu!
» Tri stvari koje znas o meni

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Najnovije aktualnosti :: Dobre vijesti-
Forum(o)Bir: