Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Izbor

Go down 
+4
cassia
Blizanka
Procyon
Goran
8 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
Gost
Gost




Izbor Empty
PostajNaslov: Izbor   Izbor I_icon_minitime27.08.10 13:23

''Oni koji žive u nesreći neuspjeha nisu nikada odabirali bolju stranu života zato što nikada nisu niti znali da za njih uopće postoji izbor! Život za njih nikada nije bio igra vještine u kojoj se učenje i težak rad i hrabrost i ustrajnost mogu pretvoriti u zabavu kroz koju se neuspjeh pretvara u uspjeh, a nesreća u sreću. Umjesto toga, to golemo mnoštvo gubitnika gleda na život kao na rat u kojemu se oni uvijek nalaze na napadnutoj strani i brane se, bore sa svojim vlastitim manje vrijednim sposobnostima protiv viših i jačih sila…to je rat koji su oni uvijek osuđeni izgubiti jer čvrsto vjeruju da je jedini izbor koji imaju – preživjeti ili izumrijeti. Kako je to tužno!

Ako znate kako je to tek jest mrvice koje ostanu iza neuspjeha, kako je mučno probijati se kroz život uz osjećaj bijede kao jedinog druga i suputnika, kako je to zaspati u suzama očaja i beznađa, pustite da vam ta mračna zavjesa zauvijek bude uzdignuta. Pozorno promotrite sve. Razmotrite izbore koji vam se još uvijek nude, izbore koje možete ostvariti smjesta, u ovom trenutku, bez obzira na to kakav je možda vaš trenutačni položaj, kako biste mogli ostatak života proživjeti onako kako vam je to namijenio vaš Stvoritelj…u blaženstvu, a ne u nemilosti.

Odaberite:

Odaberi ljubav…a ne mržnju.
Odaberi smijeh…a ne suze.
Odaberi stvaranje…a ne uništenje.
Odaberi ustrajnost…a ne odustajanje.
Odaberi pohvalu…a ne ogovaranje.
Odaberi iscjeljenje…a ne ranjavanje.
Odaberi davanje…a ne krađu.
Odaberi djelovanje…a ne otezanje.
Odaberi rast…a ne propast.
Odaberi molitvu…a ne kletvu.
Odaberi život…a ne umiranje.''

autor: Og Mandino

dakle, možete li tako?
slažete li se s time da je vaš život u vašim rukama i da imate mogućnost izbora uvijek?




Zadnja promjena: Iana; 03.09.10 16:27; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Izbor Empty
PostajNaslov: Re: Izbor   Izbor I_icon_minitime27.08.10 14:51

Slažem se da je naš život u našim rukama i da gotovo uvijek imamo mogućnost izbora. Izvrstan tekst i savjeti u uvodu. bravo

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Procyon
Totalno relaxiran
Procyon


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 1261
Godine : 34
Datum registracije : 26.07.2010

Izbor Empty
PostajNaslov: Re: Izbor   Izbor I_icon_minitime28.08.10 12:13

Citat :
slažete li se s time da je vaš život u vašim rukama i da imate mogućnost izbora uvijek?

Isto što kaže i Goran, gotovo uvijek imamo mogućnost izbora. Nekad su okolnosti takve da jednostavno nemamo sve izbore na meniju koje bismo htjeli imati, nekad nas život malo stisne sa obavezama i drugim stvarima. Ono što uvijek možemo pokušati jest imati pozitivne misli na koje upućuje i tekst iznad i koje nas zapravo guraju naprijed, jedino pritom treba pripaziti da se ne zanesemo previše u njima i tako udaljimo od stvarnosti.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Izbor Empty
PostajNaslov: Re: Izbor   Izbor I_icon_minitime28.08.10 12:19

da, ali čak i ako nemamo na meniju sve zbore koje bismo htjeli imati, ipak ih imamo. na pladnju nam nije sve ponuđeno. ali isto tako, pladanj nije ni prazan.
[Vrh] Go down
Procyon
Totalno relaxiran
Procyon


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 1261
Godine : 34
Datum registracije : 26.07.2010

Izbor Empty
PostajNaslov: Re: Izbor   Izbor I_icon_minitime28.08.10 12:23

Sve ovisi o vlastitoj procjeni što je za neku situaciju pogodno, a što nije. Isto tako valja poznavati sebe te na temelju toga djelovati.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Izbor Empty
PostajNaslov: Re: Izbor   Izbor I_icon_minitime28.08.10 12:24

to se podrazumjeva. preduvjet je poznavanje sebe.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Izbor Empty
PostajNaslov: Re: Izbor   Izbor I_icon_minitime28.08.10 12:33

Vecinom imamo , najvise ovisi od toga kako koristimo onu masu u lobanji... :;):
[Vrh] Go down
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Izbor Empty
PostajNaslov: Re: Izbor   Izbor I_icon_minitime02.09.10 9:58

svaki covjek ima pravo izbora samo rijetko ko izabere taj put koji bira sam…. boji se neuspjeha …i posustajanja.. tako da prije biraju put koji sam dolazi i prihvataju zivot kakav jeste a rijetko ko se usudi zaista zivjeti ga…kako on to hoce ...

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Izbor Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Gost
Gost




Izbor Empty
PostajNaslov: Re: Izbor   Izbor I_icon_minitime02.09.10 9:59

neuspjeh je samo put da se na kraju pretvori u uspjeh, ako je čovjek dovoljno ustrajan :;):
[Vrh] Go down
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Izbor Empty
PostajNaslov: Re: Izbor   Izbor I_icon_minitime02.09.10 10:07

slazem se s tobom .. masa ih je koji se ne usude krenuti na taj put..i zbilja mi zao sto ne shvataju da mogu sebi uciniti zivot mnogo ljepsim samo da par sitnica promjene u svom zivotu


_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Izbor Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Gost
Gost




Izbor Empty
PostajNaslov: Re: Izbor   Izbor I_icon_minitime02.09.10 10:10

strah je najveća kočnica u našim životima....ma daj, čovječe, tako bih ja rekla onome tko se boji i olako odustaje - imaš i škare i konac života u svojim rukama, nisi ovca, nisi gubitnik, kreni dalje, što je neuspjeh? poticaj prema uspjehu. vjeruju u sebe.

e tako bih ja rekla :;):
[Vrh] Go down
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Izbor Empty
PostajNaslov: Re: Izbor   Izbor I_icon_minitime02.09.10 10:39

tako i treba gledati na to ..i kad je sve lose nesto ce krenuti na bolje ako izaberes sebi put ka boljem..uvijek ti se da mogucnost da biras .... a osobe koje ne gledaju na izbor tako kao mi ..njima je geslo ...izbor je samo put ka jos vecem neuspjehu..i onda im je lakse da odustanu u startu i nista ne poduzimaju ..lakse im je prihvatiti neuspjeh koji nije uzrokovan njihovom "krivicom"jer je tako "moralo" biti nego se suociti s tim da imaju izbor pa makar i bio pogresan

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Izbor Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Gost
Gost




Izbor Empty
PostajNaslov: Re: Izbor   Izbor I_icon_minitime02.09.10 10:43

Izbor uvek postoji,pitanje je samo da li smo u datom momentu spremni odabrati onaj pravi..i ako i pogresimo u izboru, postoje i druge sanse,sagledati sta smo krivo napravili i pokusati to promeniti u nasu korist.....
[Vrh] Go down
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Izbor Empty
PostajNaslov: Re: Izbor   Izbor I_icon_minitime02.09.10 11:00

Izbor je put ka nasoj slobodi ...mada nekad bio i pogresan ..Bleky slazem se da i kad pogrijesimo drugi put cemo znati kako dalje ..po meni je bitno da ne budemo pasivni promatraci naseg zivota

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Izbor Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
cassia
Totalno relaxiran
cassia


Female
Broj postova : 2455
Lokacija : Greenwood
Datum registracije : 07.08.2010

Izbor Empty
PostajNaslov: Re: Izbor   Izbor I_icon_minitime02.09.10 12:25

Uvijek u životu imamo izbor.Prije otprilike godinu dana sam se našla pred takvim jednim izborom za kojeg sam unaprijed znala ishod. Odabrala sam opciju koja je isprva donijela sreću i neizmjernu radost ali sve to sa rokom trajanja.Nisam pogriješila i kad bi mogla ponovo birati uvijek bi izbor bio isti jer sam sa njim izabrala
ljubav…a ne mržnju.
smijeh…a ne suze.
stvaranje…a ne uništenje.
ustrajnost…a ne odustajanje.
pohvalu…a ne ogovaranje.
iscjeljenje…a ne ranjavanje.
davanje…a ne krađu.
djelovanje…a ne otezanje.
rast…a ne propast.
molitvu…a ne kletvu.
život…a ne umiranje.''

tajna
[Vrh] Go down
Dodo
Zagrijao tipkovnicu
Dodo


Leo Cat
Broj postova : 132
Godine : 36
Datum registracije : 03.08.2010

Izbor Empty
PostajNaslov: Re: Izbor   Izbor I_icon_minitime02.09.10 15:02

Današnja ljubav je uglavnom iskorištavanje. Rijetki doista vole.

Recimo sva djeca već znaju da se trebaju zaljubit, oženit, imat djecu i voljet obitelj. Opet... ljudi koi imaju obitelju uglavnom ne znaju reći što je to ljubav, ali vjeruju da je imaju. Gdje tu izbor?
[Vrh] Go down
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Izbor Empty
PostajNaslov: Re: Izbor   Izbor I_icon_minitime02.09.10 15:30

Citat :
znaju da se trebaju
ovo nije izbor ..to je slijepo slijedenje onog sto kao trebas i moras po pravilima ...gdje pise da treba da se ozenis ..imas djecu ..pa cak i zaljubis ..nista se ne treba ..sve samo dode ...a ti imas iozbor prihvatiti ili ne ..tj u datom trenutku ako mislis da je dobro to za tebe onda prihvatis

Citat :
ljudi koi imaju obitelju uglavnom ne znaju reći što je to ljubav, ali vjeruju da je imaju
oni koji vjeruju da imaju ljubav a ne znaju reci sta je to ljubav tj objasniti osjecanja sa svojim partnerom ..onda vjerojatno i nemaju ljubav.. oni prije imaju samo onaj osjecaj da moraju biti uz obitelj...
a gdje je tu izbor? ...nije mi jasno kako mislis gdje je ..pa izbor ti je to sta ti izaberes ..ne po onome sto ti drugi nalazu ..nego sta ti izaberes tj da znas odabrati ono u cemu ces svaki tren uzivati

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Izbor Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Dodo
Zagrijao tipkovnicu
Dodo


Leo Cat
Broj postova : 132
Godine : 36
Datum registracije : 03.08.2010

Izbor Empty
PostajNaslov: Re: Izbor   Izbor I_icon_minitime02.09.10 15:42

blizanka je napisao/la:
ovo nije izbor ..to je slijepo slijedenje onog sto kao trebas i moras po pravilima ...gdje pise da treba da se ozenis ..imas djecu ..pa cak i zaljubis ..nista se ne treba ..sve samo dode
To i ja kazem

Citat :
...a ti imas izbor prihvatiti ili ne ..tj u datom trenutku ako mislis da je dobro to za tebe onda prihvatis

Biranje je uvijek frustracija - jer što god odabereš, čim nešto pođe po zlu proklinješ sam sebe što nisi drugačije odabrao, pa bi sve bilo drugačije.
Zasto bi MORAO birati između NEČEG? To onda nije sloboda jer sam ograničen na biranje-izbor


Citat :

oni koji vjeruju da imaju ljubav a ne znaju reci sta je to ljubav tj objasniti osjecanja sa svojim partnerom ..onda vjerojatno i nemaju ljubav.. oni prije imaju samo onaj osjecaj da moraju biti uz obitelj...
a gdje je tu izbor? ...nije mi jasno kako mislis gdje je ..pa izbor ti je to sta ti izaberes ..ne po onome sto ti drugi nalazu ..nego sta ti izaberes tj da znas odabrati ono u cemu ces svaki tren uzivati

Izbor je zapravo arbitraža između htjenja i mogućnosti. Samim time on radije limitira slobodu nego što je stvara.

Npr., ne možeš biti ugledan građanin i istovremeno iznositi svoju tezu da su psihoaktivne supstance osnovno gorivo mentalne i intelektualne evolucije otkako ista postoji.

U tom situaciji suočen sam sa izborom... ili otuđivanje od društva, ili full time licemjerje, ili odustajanje od vlastitih ideja i projekata.

Yebemu miša... upravo taj nametnuti izbor jest instrument redukcije moje "slobode"... on ništa ne čini nimalo boljim. Da nemam taj izbor bilo bi mi bolje. Izbor je lošiji od ne-izbora.

IZBOR SMANJUJE SLOBODU A POVECAVA ODGOVORNOST.

A to sto se ljudi ne vole, ne vole se slažem se...al kad nesto moraš radi MORAŠ onda to i neces. Možda bi se vise voljeli da nemoraju.Smile
[Vrh] Go down
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Izbor Empty
PostajNaslov: Re: Izbor   Izbor I_icon_minitime02.09.10 16:08

znam razumijem te taj nametnuzi izbor je najgori... toliko je tih nekih pravila zivljenja koja postujemo i zivimo po njima zato sto je nekad negdje neko postavio te standarde i odlucio da to treba da bude nas izbor... cim izadjes iz okvira toga kakav bi trebao biti odmah se ne uklapas u sredinu... vecinom se bira ta opcija full time licemjerja jer je laksa za uklopiti... lakse ici protiv sebe i prilagoditi se drugima nego ici sam protiv svih...

ali ima i ona dobra strana izbora..ako je neko spreman krenuti svojim putem ne gledati na pravila...mislim da ce mu zivot biti mnogo ljepsi i kvalitetniji ..ali za to treba imati i hrabrosti

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Izbor Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Procyon
Totalno relaxiran
Procyon


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 1261
Godine : 34
Datum registracije : 26.07.2010

Izbor Empty
PostajNaslov: Re: Izbor   Izbor I_icon_minitime02.09.10 16:25

Nisu izbori ti koji nam daju slobodu, oni su ti koji nas definiraju, a sloboda je stanje duha koja može ili ne mora proizaći kao posljedica nekog izbora. To je na nama.
[Vrh] Go down
Dodo
Zagrijao tipkovnicu
Dodo


Leo Cat
Broj postova : 132
Godine : 36
Datum registracije : 03.08.2010

Izbor Empty
PostajNaslov: Re: Izbor   Izbor I_icon_minitime02.09.10 17:09

blizanka je napisao/la:


ali ima i ona dobra strana izbora..ako je neko spreman krenuti svojim putem ne gledati na pravila...mislim da ce mu zivot biti mnogo ljepsi i kvalitetniji ..ali za to treba imati i hrabrosti

bravo respect

Procyon je napisao/la:
Nisu izbori ti koji nam daju slobodu, oni su ti koji nas definiraju, a sloboda je stanje duha koja može ili ne mora proizaći kao posljedica nekog izbora. To je na nama.

izbori nedaju slobodu, sloboda se gubi sama po sebi ako imas izbor jer postajes ogranicen.
[Vrh] Go down
Procyon
Totalno relaxiran
Procyon


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 1261
Godine : 34
Datum registracije : 26.07.2010

Izbor Empty
PostajNaslov: Re: Izbor   Izbor I_icon_minitime02.09.10 17:49

Ako mi nebismo imali ama baš nikakav izbor, dakle niti izbor vlasititih misli, pa tako niti djelovanja, u tom slučaju na koji bismo način razlikovali slobodu od ne-slobode? Ili bi nam sve bila sloboda? hmmm
[Vrh] Go down
Dodo
Zagrijao tipkovnicu
Dodo


Leo Cat
Broj postova : 132
Godine : 36
Datum registracije : 03.08.2010

Izbor Empty
PostajNaslov: Re: Izbor   Izbor I_icon_minitime02.09.10 18:07

Procyon je napisao/la:
Ako mi nebismo imali ama baš nikakav izbor, dakle niti izbor vlasititih misli, pa tako niti djelovanja, u tom slučaju na koji bismo način razlikovali slobodu od ne-slobode? Ili bi nam sve bila sloboda? hmmm

Sloboda je kvaliteta relacije ili odnosa. Koliko slobode daješ - toliko je i imaš. Možeš biti slobodan u prijateljstvu ali neslobodan u ljubavi. Slobodan na poslu ali neslobodan doma. Sloboda je tvoj odnos prema svijetu. Ništa više i ništa manje.

My point is ako ti netko ponudi izbor između dvije stvari koje moraš odabrati ti više nisi slobodan jer jednu moraš odabrati. Ima ljudi koji svojim načinom razmisljanja mogu zaobici takve stvari. To je istinska "sloboda".
[Vrh] Go down
Procyon
Totalno relaxiran
Procyon


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 1261
Godine : 34
Datum registracije : 26.07.2010

Izbor Empty
PostajNaslov: Re: Izbor   Izbor I_icon_minitime02.09.10 21:19

Mislim da mi zapravo nemamo izbora oko toga želimo li imati izbora ili ne, oni su automatski ovdje kod svakoga. Pri pisanju ovog posta sam imao barem desetak izbora, jel budem formirao rečenicu ovako, jel budem onako, da li ću ispraviti pravopisnu pogrešku iz prijašnje rečenice, da li da uopće pišem ovu rečenicu, da li da uopće napišem ikakav post... Druga je stvar dok si zadam neki cilj koji trebam ostvariti, onda si ograničim broj izbora na neki način, ali opet budu ovdje.

Sloboda bi doista i bila kvaliteta nekog odnosa, ali nisu li upravo izbori ti koji nam omogućuju da razvijemo kvalitetan odnos? Možda sloboda ne proizlazi direktno iz izbora, ali nisu li oni ti koji nam omogućuju da zapravo shvatimo što sloboda jest?

Moram malo prožvakavati temu Smile
[Vrh] Go down
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Izbor Empty
PostajNaslov: Re: Izbor   Izbor I_icon_minitime02.09.10 21:49

jaoo al ga zapetljaste Smile svak ima pravo izbora ..izbiras izmedu dobra i zla ..ako hoces bolji zivot izaberes sebi put ka boljem ako ne ostani tu gdje jesi ali ne govori kako nemas izbora ..mozete pisati sta hocete..ali izbor uvijek postoji ..i niko me ne moze natjerati na nesto sto ne zelim tj ako hocu da patim patit cu ..a ako hocu bolje onda biram da idem dalje ..izbor za mene ne smanjuje slobodu ...izbor samo meni daje da ja zivim kako ja hocu pa cak i ako su svi protiv toga tj ne slazu se ali ja imam svoj izbor a njihov izbor je da se sa mnom sloze ili ne .....
da li malo otpetljah Smile

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Izbor Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Sponsored content





Izbor Empty
PostajNaslov: Re: Izbor   Izbor I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Izbor
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Ono sto trazimo i ono sto gubimo...
» Neprirodan izbor - dete ili posao
» Izbor zanimanja prema horoskopskim znakovima
» Uobražena žena - izazov ili pogrešan izbor?
» Hard Rent a Car, veliki izbor vozila

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Društvo i zabava :: Psihologija i osobni razvoj :: Psihologija općenito :: Psihologija ponašanja-
Forum(o)Bir: