Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Može li čovjek zamisliti ništavilo?

Go down 
+4
Procyon
dannylikes2
Niky
len
8 posters
Autor/icaPoruka
Gost
Gost




Može li čovjek zamisliti ništavilo? Empty
PostajNaslov: Može li čovjek zamisliti ništavilo?   Može li čovjek zamisliti ništavilo? I_icon_minitime27.06.10 20:59

Znaci da li covijek moze zamislit nista?
Dali vam je to uspjelo?

Pod nitstavilo se podrazumjeva da...
nije bezbojno, nije prazno, nema boje, nema prostora, nema misli...
Znaici nema bas nista, a nema ni to nista.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Može li čovjek zamisliti ništavilo? Empty
PostajNaslov: Re: Može li čovjek zamisliti ništavilo?   Može li čovjek zamisliti ništavilo? I_icon_minitime27.06.10 21:03



naravno da se može zamisliti ništavilo...ništavilo postoji samo onom ko ga doživljava...
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Može li čovjek zamisliti ništavilo? Empty
PostajNaslov: Re: Može li čovjek zamisliti ništavilo?   Može li čovjek zamisliti ništavilo? I_icon_minitime27.06.10 21:05

Ja ipak mislim da ne moze..probaj zazmuri i zamisli nista...mora se pojaviti bilo kakva slika Može li čovjek zamisliti ništavilo? 765814
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Može li čovjek zamisliti ništavilo? Empty
PostajNaslov: Re: Može li čovjek zamisliti ništavilo?   Može li čovjek zamisliti ništavilo? I_icon_minitime27.06.10 21:13



svaka slika ide u ništavilo i svako ništavilo stvara slike.. :;):


[Vrh] Go down
Gost
Gost




Može li čovjek zamisliti ništavilo? Empty
PostajNaslov: Re: Može li čovjek zamisliti ništavilo?   Može li čovjek zamisliti ništavilo? I_icon_minitime27.06.10 21:15

Može li čovjek zamisliti ništavilo? 648851 zanimljivo
[Vrh] Go down
len
Zagrijao tipkovnicu
len


Female
Broj postova : 470
Datum registracije : 23.06.2010

Može li čovjek zamisliti ništavilo? Empty
PostajNaslov: Re: Može li čovjek zamisliti ništavilo?   Može li čovjek zamisliti ništavilo? I_icon_minitime27.06.10 21:21

Sve sto mozemo zamisliti nije nistavilo.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Može li čovjek zamisliti ništavilo? Empty
PostajNaslov: Re: Može li čovjek zamisliti ništavilo?   Može li čovjek zamisliti ništavilo? I_icon_minitime27.06.10 21:28



misao dolazi iz sećanja koje je adaptirano za budućnost...

prošlost je kreacija imaginarne budućnosti...željene budućnosti...
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Može li čovjek zamisliti ništavilo? Empty
PostajNaslov: Re: Može li čovjek zamisliti ništavilo?   Može li čovjek zamisliti ništavilo? I_icon_minitime27.06.10 21:32

misao ,secanja, proslost to je nesto ..to opet nije "nista" Može li čovjek zamisliti ništavilo? 969280
[Vrh] Go down
Niky
VIP član
Niky


Female
Aries Rat
Broj postova : 13469
Godine : 40
Datum registracije : 07.07.2009

Može li čovjek zamisliti ništavilo? Empty
PostajNaslov: Re: Može li čovjek zamisliti ništavilo?   Može li čovjek zamisliti ništavilo? I_icon_minitime28.06.10 0:42

Ništavilo se ne može zamisliti , jer sve što zamislimo ima nešto osjetno, kada svjesno zatvorimo oči i pokušavamo nešto zamisliti , prvo nam je javlja neka slika, neka misao...sve ono što možemo na neki način sebi predočiti nije ništavilo..dakle smatram da je ništavilo prazan prostor koji ne možemo zamisliti.
[Vrh] Go down
dannylikes2
Početnik
Početnik
dannylikes2


Male
Aries Pig
Broj postova : 87
Godine : 41
Lokacija : on the sand
Datum registracije : 09.07.2010

Može li čovjek zamisliti ništavilo? Empty
PostajNaslov: Re: Može li čovjek zamisliti ništavilo?   Može li čovjek zamisliti ništavilo? I_icon_minitime09.07.10 20:55

Ne. Nistavilo je negacija postojanja tj njegova suprotnost. Kad se pokusa zamisliti nistavilo dolazi do jednog neopisivog osjecaja. Samo pokusaj misliti zasto postoji nesto umjesto nista? Znat ces kad osjetis. Traje svega nekoliko sekundi jer se mozak nemoze nositi sa iskustvom.
[Vrh] Go down
Procyon
Totalno relaxiran
Procyon


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 1261
Godine : 34
Datum registracije : 26.07.2010

Može li čovjek zamisliti ništavilo? Empty
PostajNaslov: Re: Može li čovjek zamisliti ništavilo?   Može li čovjek zamisliti ništavilo? I_icon_minitime27.07.10 12:26

Kad se raspravlja o 'ništa' ili o 'ništavilu', tada valja paziti na jezičnu zamku koja tu vlada. 'Ništa' bi trebalo biti ništa, nula, nepostojano, ono što je navedeno u uvodnom postu. Međutim, 'ništa' i 'ništavilo' nikad nisu ništa, oni su uvijek nešto. Može li čovjek zamisliti ništavilo? 71877

U najmanju ruku, 'ništa' i 'ništavilo' su prazni skupovi koje sa stvarnosti povezuje definicija koju smo im dali. Drugim riječima, 'ništa' je definicija, koja označava nešto.

Kada god krenemo razmišljati o nečemu, tada tom nečemu dajemo neki oblik, izgled i bilo što da bismo to nešto mogli uopće zamisliti. Čim mi nešto pokušamo zamisliti, mi tome automatski dajemo neko obilježje, definiciju, izgled. Da bismo išta zamislili, mi to moramo zamisliti nekako, a ne nikako, jer nikako zamisliti znači uopće ne zamisliti. Zato, moj odgovor je da mi možemo zamisliti ništavilo, ali jedino kao nešto. Evo, ja ga zamišljam kao crni vakuumirani prostor gdje nema baš ničega. Hmmm, evo, definirao sam si ništavilo. :P
[Vrh] Go down
Dodo
Zagrijao tipkovnicu
Dodo


Leo Cat
Broj postova : 132
Godine : 36
Datum registracije : 03.08.2010

Može li čovjek zamisliti ništavilo? Empty
PostajNaslov: Re: Može li čovjek zamisliti ništavilo?   Može li čovjek zamisliti ništavilo? I_icon_minitime03.08.10 15:56

Odgovor na pitanje nalazi se u riječi 'zamisliti'!

Kada kažeš da si nešto 'zamislio', to znači da si 'u glavi' formirao
'sliku' nečega. Zamisliti ništa je dakle isto što i ne misliti uopće...
uopće nie teško... milioni hrvata provode svoje živote ne misleći uopće.

Dakle takvo pitanje ne postoji jer zamisliti ništavilo je isto što i ništa ne misliti
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Može li čovjek zamisliti ništavilo? Empty
PostajNaslov: Re: Može li čovjek zamisliti ništavilo?   Može li čovjek zamisliti ništavilo? I_icon_minitime03.08.10 17:07

Dodo je napisao/la:
Odgovor na pitanje nalazi se u riječi 'zamisliti'!

Dakle takvo pitanje ne postoji jer zamisliti ništavilo je isto što i ništa ne misliti


slazem se Može li čovjek zamisliti ništavilo? 477390
[Vrh] Go down
Firefly
Totalno relaxiran
Firefly


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 1149
Godine : 34
Lokacija : Među oblacima
Datum registracije : 06.07.2010

Može li čovjek zamisliti ništavilo? Empty
PostajNaslov: Re: Može li čovjek zamisliti ništavilo?   Može li čovjek zamisliti ništavilo? I_icon_minitime03.08.10 20:53

ja sam doživjela ništavilo ali ga ne mogu zamisliti
i doživila sam ga vožnjom kroz gustu maglu... gdje apsolutno ničega nije bilo oko mene .. nikakvog pogleda osim sivila..niti dubine, niti plošnosti.. nema sjene.. nema asocijacija, silueta, naznaka.. poticaja za razmišljanje.. ništa... niti života niti smrti
[Vrh] Go down
Rokerka
Ljubitelj foruma
Rokerka


Female
Cancer Rat
Broj postova : 4199
Godine : 27
Lokacija : Nedođija ^^
Datum registracije : 31.12.2009

Može li čovjek zamisliti ništavilo? Empty
PostajNaslov: Re: Može li čovjek zamisliti ništavilo?   Može li čovjek zamisliti ništavilo? I_icon_minitime11.09.10 9:50

A sad mi je palo na pamet kad sam videla naslov teme...zasto kad kazemo "nista" uvek je to samo crna "pozadina" bez icega...? Zasto crna? Zbog cega ne bela? Ustvari, ne mi...vec ja. Nikada do sada, kad mi kazu "nista", nisam pomislila na belu sliku bez icega...uvek crno...
Mozda to nema veze ni sa cim, al nemam pojma, sad mi palo na pamet... Smile
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Može li čovjek zamisliti ništavilo? Empty
PostajNaslov: Re: Može li čovjek zamisliti ništavilo?   Može li čovjek zamisliti ništavilo? I_icon_minitime02.12.10 11:16

ne može. uvijek nešto zamišljamo. uvijek se pojavi neka slika.
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 44
Datum registracije : 04.03.2009

Može li čovjek zamisliti ništavilo? Empty
PostajNaslov: Re: Može li čovjek zamisliti ništavilo?   Može li čovjek zamisliti ništavilo? I_icon_minitime02.12.10 11:21

..mene prođe neka jeza od previše ničega ne volim velike dubine affraid
[Vrh] Go down
Sponsored content





Može li čovjek zamisliti ništavilo? Empty
PostajNaslov: Re: Može li čovjek zamisliti ništavilo?   Može li čovjek zamisliti ništavilo? I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Može li čovjek zamisliti ništavilo?
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Zašto čovjek ne može biti čovjek...?!
» Čovjek je četverostruko kodiran, ali može utjecati na svaki kod!
»  Benzin može i do 14 kuna po litri: Tko može zaustaviti rast cijena goriva?
» Burza knjiga
» Čovjek iz budućnosti

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Društvo i zabava :: Filozofija-
Forum(o)Bir: