Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Zašto čovjek ne može biti čovjek...?!

Go down 
2 posters
Autor/icaPoruka
Sumrak
VIP član
Sumrak


Male
Aquarius Horse
Broj postova : 33597
Godine : 57
Lokacija : šuma
Datum registracije : 31.03.2011

Zašto čovjek ne može biti čovjek...?!  Empty
PostajNaslov: Zašto čovjek ne može biti čovjek...?!    Zašto čovjek ne može biti čovjek...?!  I_icon_minitime31.05.15 16:17

zašto čovjek ne može biti čovjek...?!

što ga u tome svakodnevno spriječava, koji to čimbenici utječu na to...gdje je ta kočnica...da li je to programirano u genima ili je stvar i utjecaj sredine življenja...stvoren je kao čovjek, ali u današnje doba najmanje je to...zašto...?!
[Vrh] Go down
Nastasja Filipovna
Zagrijao tipkovnicu
Nastasja Filipovna


Female
Aquarius Dog
Broj postova : 311
Godine : 54
Datum registracije : 19.04.2015

Zašto čovjek ne može biti čovjek...?!  Empty
PostajNaslov: Re: Zašto čovjek ne može biti čovjek...?!    Zašto čovjek ne može biti čovjek...?!  I_icon_minitime31.05.15 21:16

u kojem smislu ne može biti čovjek? šta po tebi čovjeka čini čovjekom?
[Vrh] Go down
Sumrak
VIP član
Sumrak


Male
Aquarius Horse
Broj postova : 33597
Godine : 57
Lokacija : šuma
Datum registracije : 31.03.2011

Zašto čovjek ne može biti čovjek...?!  Empty
PostajNaslov: Re: Zašto čovjek ne može biti čovjek...?!    Zašto čovjek ne može biti čovjek...?!  I_icon_minitime31.05.15 21:21

pa najmanje je ono danas što u biti jeste...čovjek prema drugome...pogledajmo odnos taj danas kakav je u društvu...najmanje je čovječnosti...jedna od stvari koja ga čine čovjekom je samorazumijevanje i samopoznavanje samoga sebe...druga stvar je razumijevanje drugih sa svim njihovim manama i vrlinama i prihvatenje tih različitosti...ovo su samo neki prijmeri što čovjeka čini čovjekom...to bi bio kratki odgovor... cerekalo
[Vrh] Go down
Nastasja Filipovna
Zagrijao tipkovnicu
Nastasja Filipovna


Female
Aquarius Dog
Broj postova : 311
Godine : 54
Datum registracije : 19.04.2015

Zašto čovjek ne može biti čovjek...?!  Empty
PostajNaslov: Re: Zašto čovjek ne može biti čovjek...?!    Zašto čovjek ne može biti čovjek...?!  I_icon_minitime31.05.15 21:45

aha, na humanizam misliš..

pa zapravo je čovjek životinja s razumom, s jedne strane ga vode nagoni, a s druge strane ima i razum da ih obuzda.
borbe, bitke i ratovi su se oduvijek vodili i u tom smislu ne mislim da je današnje društvo manje humano od naših predaka.
ono što karakterizira današnje društvo je sve veća otuđenost, a to za posljedicu ima manju osjetljivost na druge.
[Vrh] Go down
Sumrak
VIP član
Sumrak


Male
Aquarius Horse
Broj postova : 33597
Godine : 57
Lokacija : šuma
Datum registracije : 31.03.2011

Zašto čovjek ne može biti čovjek...?!  Empty
PostajNaslov: Re: Zašto čovjek ne može biti čovjek...?!    Zašto čovjek ne može biti čovjek...?!  I_icon_minitime31.05.15 21:56

i na humanizam i an sve općenito...da li je manje humano nego prije u to ne ulazim...gledam današnje doba...nemam od toga ništa da uspoređujem kako je bilo prije 200g jer stanje je takvo kakvo je...rat i borbe su bili , ali nisu oni glavni uzroci tog stanja...ovdje se misli na bliske odnose, prijatelji, obitelj itd. jednostavno sve je narušeno...i najmanje je čovjeka onog iskonskog u svemu danas...ima, ali sve manje...a, pogotovo u ovoj net eri...Smile
[Vrh] Go down
Nastasja Filipovna
Zagrijao tipkovnicu
Nastasja Filipovna


Female
Aquarius Dog
Broj postova : 311
Godine : 54
Datum registracije : 19.04.2015

Zašto čovjek ne može biti čovjek...?!  Empty
PostajNaslov: Re: Zašto čovjek ne može biti čovjek...?!    Zašto čovjek ne može biti čovjek...?!  I_icon_minitime31.05.15 22:12

Sumrak je napisao/la:
ovdje se misli na bliske odnose, prijatelji, obitelj itd. jednostavno sve je narušeno...i najmanje je čovjeka onog iskonskog u svemu danas...ima, ali sve manje...a, pogotovo u ovoj net eri...Smile

zato sam i spomenula otuđenost u koju nas vodi današnji stil života..
[Vrh] Go down
Sumrak
VIP član
Sumrak


Male
Aquarius Horse
Broj postova : 33597
Godine : 57
Lokacija : šuma
Datum registracije : 31.03.2011

Zašto čovjek ne može biti čovjek...?!  Empty
PostajNaslov: Re: Zašto čovjek ne može biti čovjek...?!    Zašto čovjek ne može biti čovjek...?!  I_icon_minitime31.05.15 22:21

Nastasja Filipovna je napisao/la:

zato sam i spomenula otuđenost u koju nas vodi današnji stil života..

znam Nastasja, a sad je pitanje zašto je to tako i koji su stvarni uzroci tome ili toj pojavi...?!?! hmmm
[Vrh] Go down
Nastasja Filipovna
Zagrijao tipkovnicu
Nastasja Filipovna


Female
Aquarius Dog
Broj postova : 311
Godine : 54
Datum registracije : 19.04.2015

Zašto čovjek ne može biti čovjek...?!  Empty
PostajNaslov: Re: Zašto čovjek ne može biti čovjek...?!    Zašto čovjek ne može biti čovjek...?!  I_icon_minitime31.05.15 22:32

po meni, razlog je nemogućnost oduprijeti se današnjem načinu života, pa jednostavno idemo uz struju jer mislimo da ne može drugačije.
[Vrh] Go down
Sumrak
VIP član
Sumrak


Male
Aquarius Horse
Broj postova : 33597
Godine : 57
Lokacija : šuma
Datum registracije : 31.03.2011

Zašto čovjek ne može biti čovjek...?!  Empty
PostajNaslov: Re: Zašto čovjek ne može biti čovjek...?!    Zašto čovjek ne može biti čovjek...?!  I_icon_minitime31.05.15 22:43

Nastasja Filipovna je napisao/la:
po meni, razlog je nemogućnost oduprijeti se današnjem načinu života, pa jednostavno idemo uz struju jer mislimo da ne može drugačije.


a, što misliš o tome da je jedan od uzroka ili uzroci da su naš EGO gdje samo bitno da sam JA i da samo JA mogu i JA imam...?! a, opet to je povezano sa samopoznavanjem samoga ili same sebe...što je ujedno veliko pitanje isto...tj. koliko i da li sebe poznajemo...tema je malo šira nego što se čini... Smile
[Vrh] Go down
Nastasja Filipovna
Zagrijao tipkovnicu
Nastasja Filipovna


Female
Aquarius Dog
Broj postova : 311
Godine : 54
Datum registracije : 19.04.2015

Zašto čovjek ne može biti čovjek...?!  Empty
PostajNaslov: Re: Zašto čovjek ne može biti čovjek...?!    Zašto čovjek ne može biti čovjek...?!  I_icon_minitime31.05.15 22:59

pitanje je zašto danas onda prevladava taj ego u nama i zašto sebe stavljamo na prvo mjesto?
ako kažeš gore da je danas u ljudskim odnosima sve narušeno, onda to podrazumijeva da je prije, u neko drugo doba bilo sve na mjestu, a čovjek je odvijek imao ego, ali eto pretpostavljaš da danas, više nego ikad prije, ljudi imaju problema s njim.
dakle, pitanje je što je dovelo do toga da je danas čovjek sam sebi najvažniji?
[Vrh] Go down
Sumrak
VIP član
Sumrak


Male
Aquarius Horse
Broj postova : 33597
Godine : 57
Lokacija : šuma
Datum registracije : 31.03.2011

Zašto čovjek ne može biti čovjek...?!  Empty
PostajNaslov: Re: Zašto čovjek ne može biti čovjek...?!    Zašto čovjek ne može biti čovjek...?!  I_icon_minitime01.06.15 9:30

možeš definirati kako god želiš pitanje i svako je na mjestu...samo što sam ja uklopio u to jedno...iako ono otvara masu drugih pitanja i povlaći sa sobom...bilo je u redu, da...ali znamo i kada...na samom postanku i vremenom se mjenjalo i danas se isto mjenja...;)
[Vrh] Go down
Sponsored content





Zašto čovjek ne može biti čovjek...?!  Empty
PostajNaslov: Re: Zašto čovjek ne može biti čovjek...?!    Zašto čovjek ne može biti čovjek...?!  I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Zašto čovjek ne može biti čovjek...?!
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Može li čovjek zamisliti ništavilo?
» Čovjek je četverostruko kodiran, ali može utjecati na svaki kod!
» Može li žena biti papučarka?
» Tračanje može biti pozitivno
» Može li za nogomet biti prerano?

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Društvo i zabava :: Filozofija-
Forum(o)Bir: