Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Da li ste pravi prijatelj ?

Go down 
+6
Rokerka
goc
Kikica
Dita von Teese
teaa
Goran
10 posters
Autor/icaPoruka
Gost
Gost




Da li ste pravi prijatelj ? Empty
PostajNaslov: Da li ste pravi prijatelj ?   Da li ste pravi prijatelj ? I_icon_minitime19.06.10 8:47

Bez obzira na to da li imate malo, ali odabrano društvo svojih prijatelja ili prijatelje imate na svakom ćošku - pre ili kasnije ne bi bilo loše da se zapitate kakav ste vi prijatelj. Nema to veze s tim da li ste po prirodi individualista - ako vam je prijateljstvo na vrhu vrednosne skale i ako uživate u druženju, morate se zapitati.

Važno je da umete da poštujete tuđu privatnost i da ne dozvoljavate drugima da previše zadiru u vašu intimu. Izbegavajte da od prijatelja tražite usluge - radije sami rešavajte svoje probleme, a ako se on ponudi da vam pomogne - prihvatite radosno. Razumljivo je ako nekome ne odgovara preterana uzajamna zavisnost. Jasno je da čovek danas ne može da ima više od dva-tri prijatelja koji su mu zaista bliski, a razlog tome je izbegavanje preterane bliskosti s onima izvan odabranog kruga. Da li ste sigurni da je to što nikada ne tražite tuđu pomoć pravi put? Prihvatanje pomoći ne znači gubitak emotivne i fizičke slobode. Pravo prijateljstvo ne podrazumeva simbiozu već zajedništvo.

Lepo je ipak ako pripadate retkoj vrsti ljudi koji se smatraju savršenim prijateljima. Priskačete u pomoć kada treba i pružate podršku u teškim trenucima. Jasno vam je da je društvo prijatelja neophodno u najtežim, ali i u najradosnijim trenucima. Uz prijatelje je sve lepše i lakše. Umete da negujete prijateljske veze, spremni ste da pomognete, ali i da zatražite pomoć. Prijateljima uvek kažete ono što stvarno mislite, ne plašeći se da će vam zameriti zbog toga. To je dobar pokazatelj da imate iskreno i trajno prijateljstvo.
Najbolje u svemu je ako ste spremni da oprostite svojim prijateljima greške koje su učinili i ako ste voljni da im date drugu šansu. Takve situacije samo pospešuju prijateljstvo koje se usled nekih okolnosti poljuljalo. Vi ste taj koji može da smogne dovoljno snage i da ga vrati u normalu.



izvor
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 43
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Da li ste pravi prijatelj ? Empty
PostajNaslov: Re: Da li ste pravi prijatelj ?   Da li ste pravi prijatelj ? I_icon_minitime14.07.10 19:07

Vrlo dobar tekst u uvodu teme, ponekad sam sebe zateknem u razmišljanju jesam li dovoljno učinio za neke prijatelje, prijatelje ne treba uzimati zdrava za gotovo, svakim danom gestama, konkretnim djelima trebamo potvrđivati da smo doista pravi prijatelji.

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
teaa
Totalno relaxiran
teaa


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 2415
Godine : 54
Lokacija : Split
Datum registracije : 05.02.2010

Da li ste pravi prijatelj ? Empty
PostajNaslov: Re: Da li ste pravi prijatelj ?   Da li ste pravi prijatelj ? I_icon_minitime14.07.10 23:11

Upravo to...recimo da se učim još.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Da li ste pravi prijatelj ? Empty
PostajNaslov: Re: Da li ste pravi prijatelj ?   Da li ste pravi prijatelj ? I_icon_minitime14.07.10 23:27

ja se trudim da to budem, a drugi su tu da sude o tome Smile
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 43
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Da li ste pravi prijatelj ? Empty
PostajNaslov: Re: Da li ste pravi prijatelj ?   Da li ste pravi prijatelj ? I_icon_minitime14.07.10 23:29

Pa da, teško je biti objektivan po tom pitanju i sami sebe suditi jesmo li dobri prijatelji ili ne. Smile

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Dita von Teese
Ljubitelj foruma
Dita von Teese


Leo Dog
Broj postova : 3308
Godine : 113
Datum registracije : 12.02.2010

Da li ste pravi prijatelj ? Empty
PostajNaslov: Re: Da li ste pravi prijatelj ?   Da li ste pravi prijatelj ? I_icon_minitime15.07.10 0:03

Ne razmisljam previse o prijateljstvu.Nekako mi je ta rijec postala jako izlizana,i vise me asocira na nesto lose,nego na dobro.Valjda zbog sve veceg broja prijateljstava iz interesa,pa onih situacija "danas jedan za drugoga krv dajemo,a sutra se vec pljujemo"...itd.Prijateljstvo je postalo nesto sa cim se manipulise,rijec koja se prelako izgovara.Tako da ja bas rijetko upotrebljavam tu rijec,i rijetko cu za koga reci da mi je prijatelj.Ne trudim se da ih steknem cak.Iskustvo mi je pokazalo,da oni dodju sasvim iznenada..to su ljudi sa kojim se prepoznas istog trena,i to onda traje.Bez obzira da li se sa njima cujem svaki dan,ili vidim..pa i kad se ne vidimo par godina,kad se sretnemo sve je isto,toplina u pogledu,sirok osmjeh..
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Da li ste pravi prijatelj ? Empty
PostajNaslov: Re: Da li ste pravi prijatelj ?   Da li ste pravi prijatelj ? I_icon_minitime15.07.10 0:21

Mislim da i nisam baš pravi prijatelj jer da jesam više bi nalazila vremena za prijatelje.Ovak sve se izvlačim da nemam vremena a to i nije baš tako,jer gdje ima volje ima i načina
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

Da li ste pravi prijatelj ? Empty
PostajNaslov: Re: Da li ste pravi prijatelj ?   Da li ste pravi prijatelj ? I_icon_minitime15.07.10 8:31

Dita von Teese je napisao/la:
,da oni dodju sasvim iznenada..to su ljudi sa kojim se prepoznas istog trena,i to onda traje.Bez obzira da li se sa njima cujem svaki dan,ili vidim..pa i kad se ne vidimo par godina,kad se sretnemo sve je isto,toplina u pogledu,sirok osmjeh..

Upavo tako Dita Da li ste pravi prijatelj ? 684631
Tijo.. želim ti da iznenada naletiš na jednog pravog i dobrog.. kojeg češ prepoznati isti tren i da jedva čekaš kad će te opet na kavu ili na kako ja kažem na "terapiju" Da li ste pravi prijatelj ? 12363 Da li ste pravi prijatelj ? 684631
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 43
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Da li ste pravi prijatelj ? Empty
PostajNaslov: Re: Da li ste pravi prijatelj ?   Da li ste pravi prijatelj ? I_icon_minitime04.11.10 19:10

Ne znam da li sam pravi prijatelj, ali znam da sam ovdje upoznao nekoliko pravih prijatelja. Smile

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
goc
Ljubitelj foruma
goc


Male
Aries Goat
Broj postova : 4354
Godine : 33
Lokacija : daleko od svih..
Datum registracije : 21.07.2009

Da li ste pravi prijatelj ? Empty
PostajNaslov: Re: Da li ste pravi prijatelj ?   Da li ste pravi prijatelj ? I_icon_minitime04.11.10 19:36

Citat :
Da li ste pravi prijatelj?

ne! :kavica:
[Vrh] Go down
Rokerka
Ljubitelj foruma
Rokerka


Female
Cancer Rat
Broj postova : 4199
Godine : 28
Lokacija : Nedođija ^^
Datum registracije : 31.12.2009

Da li ste pravi prijatelj ? Empty
PostajNaslov: Re: Da li ste pravi prijatelj ?   Da li ste pravi prijatelj ? I_icon_minitime05.11.10 9:05

Ne smatram sebe dobrim prijateljem. Meni je vazno da je meni dobro. Druzim se sa nekima iz ciste koristi. Ima ljudi sa kojima stvarno volim da budem, da pricam i druzim se...zato sto volim. Al ti ljudi nisu iz Srbije...tako da... Smile
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

Da li ste pravi prijatelj ? Empty
PostajNaslov: Re: Da li ste pravi prijatelj ?   Da li ste pravi prijatelj ? I_icon_minitime03.11.11 19:03


Ja ne mogu ti dati rijesenje za tvoje zivotne probleme, strahove i sumnje... Ali mogu te saslusati i zajedno mozemo potraziti odgovor. Ne mogu promijeniti tvoju proslost ni buducnost, ali mogu biti tu sada kad ti zelis da mi je stalo. Ja ne mogu ukloniti zapreke pred tvojim nogama, ali mogu ti dati ruku koju mozes prihvatiti da ne padnes. Tvoje radosti, uspijesi i sreca nisu moji... Ipak mogu se smijati...... zajedno s tobom. Tvoje odluke u zivotu nisu moje da ih cinim ili sudim o njima,ali mogu te podrzati i ohrabriti i pomoci ti kad trebas. Ne mogu te sprijeciti da se udaljis od mene, ali mogu se moliti za tebe, pricati s tobom... i cekati te... Ne mogu sprijeciti tvoje srce da boli ili bude povrijedjeno, ali mogu plakati s tobom, pomoci ti da sakupis komade I vratis ih na mjesto. Ja ti ne mogu reci ko si... Jedino te mogu voljeti!! ♥️ Smile) N.A.

..baš mi je krasan tekst, morala sam ga kopirati iz KUTKA MIRA
[Vrh] Go down
LuckyM5
Ljubitelj foruma
LuckyM5


Female
Capricorn Horse
Broj postova : 3859
Godine : 45
Datum registracije : 25.10.2011

Da li ste pravi prijatelj ? Empty
PostajNaslov: Re: Da li ste pravi prijatelj ?   Da li ste pravi prijatelj ? I_icon_minitime03.11.11 19:52

Kad nekom poklonim svoje povjerenje onda je to to. Dajem sve za prijatelja i postajem mu i više od toga. Ali dok to povjerenje dobije treba mi dugo dugo vremena. Sad pogotovo. što idem starija to sam zatvorenija. Mislila sam da sam stekla pravu prijateljicu i više pod toga zvala sm je sestrom, da bi nakon 16 god shvatila da sam samo ja bila prijatelj u toj priči i dok sam ja vukla to je trajalo a kad je meni zatrebala pomoć ona se sakrila i pravila da ništa nezna a očito da nije htjela ništa znati tužni Od tad ne vjerujem u prijateljstvo i ne poklanjam svoje povjerenje nikom iako se neke drage osobe trude ali ja više ne vjerujem nikom osim onoj u ogledalu.I što idem starija to se teže otvaram, a svjesna sam da je prijatelj bogatstvo zadovoljstvo .... i puno znači. I moram priznati da fali u teškim momentima i da podijeliš i tugu i radost ali.... Tko zna? Smile
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

Da li ste pravi prijatelj ? Empty
PostajNaslov: Re: Da li ste pravi prijatelj ?   Da li ste pravi prijatelj ? I_icon_minitime03.11.11 19:59

..ej Lucky..tko zna imaš pravo nikada kada ne znaš kada ćeš naletjeti i upoznati nekoga tko će ti postati posebno drag frends
[Vrh] Go down
LuckyM5
Ljubitelj foruma
LuckyM5


Female
Capricorn Horse
Broj postova : 3859
Godine : 45
Datum registracije : 25.10.2011

Da li ste pravi prijatelj ? Empty
PostajNaslov: Re: Da li ste pravi prijatelj ?   Da li ste pravi prijatelj ? I_icon_minitime03.11.11 20:43

Kikica je napisao/la:
..ej Lucky..tko zna imaš pravo nikada kada ne znaš kada ćeš naletjeti i upoznati nekoga tko će ti postati posebno drag frends
swing Vjerujem i nadam se dok živim cherleader
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

Da li ste pravi prijatelj ? Empty
PostajNaslov: Re: Da li ste pravi prijatelj ?   Da li ste pravi prijatelj ? I_icon_minitime03.11.11 20:58

..a onaj dio da će nas povrijediti ili ćemo mi njih, mislim da je sve to krug života, i dijete me moje povrijedi pa opraštam , muž me povrijedi pa opraštam, svi dragi nas povrijede, a bome i mi njih povrijedimo..ali ako ti je zbilja stalo do nekoga, onda gdje ima volje, ima i načina.. ;)
[Vrh] Go down
Gracija...
Ljubitelj foruma
Gracija...


Female
Libra Cat
Broj postova : 5009
Godine : 36
Datum registracije : 10.08.2011

Da li ste pravi prijatelj ? Empty
PostajNaslov: Re: Da li ste pravi prijatelj ?   Da li ste pravi prijatelj ? I_icon_minitime03.11.11 23:32

Ako te držim za prijatelja onda sam spremna i dajem se cijela ali u potpunosti, u taj odnos..
Samo me jedan od njih nije izigrao i samo mi je jedan vraćao istom mjerom..
Zato, sam sad ograđena i u neku ruku cijepljena od toga svega.

Imam prijatelja, ali ne u potpunosti onih pravih..
Ne razmišljam previše o tome u zadnje vrijeme.
[Vrh] Go down
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 174
Datum registracije : 21.01.2009

Da li ste pravi prijatelj ? Empty
PostajNaslov: Re: Da li ste pravi prijatelj ?   Da li ste pravi prijatelj ? I_icon_minitime04.11.11 0:48

ni ja vise ne razmisljam o prijateljima kao nekad ....mogu mi trenutno biti svi dobri prijatelji tj onoliko koliko ja sad dopustim a boga mi i ne moraju ....

Citat :
Važno je da umete da poštujete tuđu privatnost i da ne dozvoljavate drugima da previše zadiru u vašu intimu. Izbegavajte da od prijatelja tražite usluge - radije sami rešavajte svoje probleme
znam postovat tudu privatnost ...naucila ne trazit usluge i naucila napokon da mi ne prilaze suvise blizu ...


Citat :
Priskačete u pomoć kada treba i pružate podršku u teškim trenucima.

priskocit cu uvijek u pomoc bili prijatelji ili ne


e sad da li sam pravi prijatelj to ce drugi znati .....

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Da li ste pravi prijatelj ? Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
LuckyM5
Ljubitelj foruma
LuckyM5


Female
Capricorn Horse
Broj postova : 3859
Godine : 45
Datum registracije : 25.10.2011

Da li ste pravi prijatelj ? Empty
PostajNaslov: Re: Da li ste pravi prijatelj ?   Da li ste pravi prijatelj ? I_icon_minitime21.12.11 19:09

Kod mene je prijateljsrvo ono najbolje izjednačeno sa krvnom vezom i tko mi je najbolji prijatelj njemu sam odana i dajem sve . Samo što ja tada dajem i svoje najgore i najbolje. Tada sam potpuno otvorena. I nemam ustrućavanja zadirati u negovu intimu kao što moja prijateljica može i u moju. Tada skoro pa da nema nikakvih tajni i uvijek može računati na mene jedino da me spriječi viša sila.
[Vrh] Go down
mobile
VIP član
mobile


Male
Virgo Horse
Broj postova : 17288
Godine : 33
Datum registracije : 23.04.2011

Da li ste pravi prijatelj ? Empty
PostajNaslov: Re: Da li ste pravi prijatelj ?   Da li ste pravi prijatelj ? I_icon_minitime24.12.11 17:13

uvek sam dobar prijatelj kad mogu pomocicu kad places utesim te mozes sve da mi kazes sto kod drugih ni slucajno nebi smeo i sve ostalo za drugarice sam stvoren
[Vrh] Go down
Sponsored content





Da li ste pravi prijatelj ? Empty
PostajNaslov: Re: Da li ste pravi prijatelj ?   Da li ste pravi prijatelj ? I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Da li ste pravi prijatelj ?
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Kad vas pravi prijatelj izneveri
» Pravi prijatelj te povrijedi samo jednom...
» Gay prijatelj
» Vaš najbolji prijatelj
» Rijecni prijatelj Braco

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Društvo i zabava :: Psihologija i osobni razvoj :: Psihologija općenito :: Psihologija ponašanja-
Forum(o)Bir: