Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Sanjarenje je zdravo

Go down 
4 posters
Autor/icaPoruka
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 44
Datum registracije : 04.03.2009

Sanjarenje je zdravo Empty
PostajNaslov: Sanjarenje je zdravo   Sanjarenje je zdravo I_icon_minitime01.06.10 22:01

Sanjarenje je zdravo 42522107
Studija objavljena u časopisu Proceedings of the National Academy of Sciences ukazuje na povećanu aktivnost u nekim područjima mozga dok sanjarimo, odnosno dok smo zamišljeni. Dijelovi mozga povezani sa rješavanjem kompleksnih problema, za koje se prije smatralo da su neaktivni za vrijeme sanjarenja, zapravo su tada najaktivniji.

„Termin „odlutao u mislima“ obično ima negativne konotacije i povezuje se sa ljenčarenjem i nepažnjom“, kaže Prof. Kalina Christoff, dok ovo istraživanje pokazuje upravo suprotno. Za to vrijeme mozak je aktivniji nego nekada kada smo usredotočeni na pojedine zadatke. Ispitanici su skenirani fMRI skenerom za vrijeme jednostavnih zadataka kako bi se pratila moždana aktivnost u svakom trenutku, njihova subjektivna ocjena zadatka i uspjeh u rješavanju zadanih problema. Pokazalo se da je sanjarenje, na koje otpada i trećina vremena kada smo budni, vrlo važan kognitivni proces koji u trenutku skreće pozornost sa trenutnih zadaća na rješavanje nekih važnijih problema. Znanstvenici su do sada pretpostavljali da se za vrijeme sanjarenja aktiviraju neki manje kompleksni dijelovi mozga za rutinske mentalne aktivnost. Tek je nakon ovog istraživanja ustanovljeno da se vrijeme „lutanja misli“ uključuju 2 kompleksna centra povezana sa rješavanjem kompliciranih problema za koja se mislilo da nikada ne rade u paru.

„ Dok sanjarite možda ne obraćate pozornost na tekuće stvari, kao što je čitanje knjige, ali vaš mozak zapravo uzima vremena za rješavanje važnijih stvari kao što je pitanje karijere, ili osobne veze“ kaže dr. Christoff.
izvor
_______________________________________________________________________________________
Koliko i dali se uhvatite ikada u sanjarenju? O čemu sanjarite ako da?
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Sanjarenje je zdravo Empty
PostajNaslov: Re: Sanjarenje je zdravo   Sanjarenje je zdravo I_icon_minitime01.06.10 22:02

Ne sanjarim često,al uhvatim se ponekad o čemu išš nećem ti reći uglavnom o stvarima koje bi željela da su drugačije ispale ili sanjarim kako bi bilo kad bi bilo Smile
[Vrh] Go down
scorpio57
Totalno relaxiran
scorpio57


Scorpio Rooster
Broj postova : 2012
Godine : 66
Lokacija : sb
Datum registracije : 18.05.2010

Sanjarenje je zdravo Empty
PostajNaslov: Re: Sanjarenje je zdravo   Sanjarenje je zdravo I_icon_minitime01.06.10 22:04

ne volim kada sanjam Sanjarenje je zdravo 448924
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 44
Datum registracije : 04.03.2009

Sanjarenje je zdravo Empty
PostajNaslov: Re: Sanjarenje je zdravo   Sanjarenje je zdravo I_icon_minitime01.06.10 22:05

Ma iššš..jesi neka škrtica..a dobro nemoraš ovako javno. Kada dođeš ovamo uhvatti ću ja tebe u rotor. Kada te zapičam pa se opustiš..još si sipnemo mrvu fina vina i da vidiš Ane kako pjeva... Sanjarenje je zdravo 12363
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Sanjarenje je zdravo Empty
PostajNaslov: Re: Sanjarenje je zdravo   Sanjarenje je zdravo I_icon_minitime01.06.10 22:08

Aaaaaa Kikice dobro si najavila mislim da ne dolazim Laughing A dobro uz vino što da ne Laughing
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Sanjarenje je zdravo Empty
PostajNaslov: Re: Sanjarenje je zdravo   Sanjarenje je zdravo I_icon_minitime01.06.10 22:11

Sanjarim jedino da dobijem na lotu, ali to samo pred spavanje.....cvrsto stojim na zemlji
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 44
Datum registracije : 04.03.2009

Sanjarenje je zdravo Empty
PostajNaslov: Re: Sanjarenje je zdravo   Sanjarenje je zdravo I_icon_minitime01.06.10 22:13

ana je napisao/la:
Aaaaaa Kikice dobro si najavila mislim da ne dolazim Laughing A dobro uz vino što da ne Laughing
Eto vidiš da sam te dobro pročitala. A ti samo putem do mene odsanjaj kako Kiki neće od tebe ništa izvući. Sanjarenje je zdravo 12363
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Sanjarenje je zdravo Empty
PostajNaslov: Re: Sanjarenje je zdravo   Sanjarenje je zdravo I_icon_minitime01.06.10 22:15

Išš to sam tebi htjela reći,sanjari da ču nešto da ti kažem looool
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 44
Datum registracije : 04.03.2009

Sanjarenje je zdravo Empty
PostajNaslov: Re: Sanjarenje je zdravo   Sanjarenje je zdravo I_icon_minitime01.06.10 22:20

A ne to mi nije gušt..gušt je tebe držati na ledu..joj hoću li moći šutjeti ako se opustim pred njom. ..Ana ejj čega se ti bojiš vraže jedan Sanjarenje je zdravo 73820
[Vrh] Go down
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Sanjarenje je zdravo Empty
PostajNaslov: Re: Sanjarenje je zdravo   Sanjarenje je zdravo I_icon_minitime01.06.10 22:28

Sanjarim i danju i nocu ...i bas se lijepo osjecam ...osmijeh je uvijek tu ...o cemu sanjarim ..sanjarim o nekom novom zivotu cerekalo:

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Sanjarenje je zdravo Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Gost
Gost




Sanjarenje je zdravo Empty
PostajNaslov: Re: Sanjarenje je zdravo   Sanjarenje je zdravo I_icon_minitime01.06.10 23:21

Sanjarim i sretna sam tad,nadam se da neću razbit nos kad se probudim iz sanjarenja Sanjarenje je zdravo 12363
[Vrh] Go down
Dita von Teese
Ljubitelj foruma
Dita von Teese


Leo Dog
Broj postova : 3308
Godine : 113
Datum registracije : 12.02.2010

Sanjarenje je zdravo Empty
PostajNaslov: Re: Sanjarenje je zdravo   Sanjarenje je zdravo I_icon_minitime01.06.10 23:31

Ja obozavam da sanjarim..cak ponekad mislim da preterujem sa tim..ali svejedno uzivam u sanjarenju.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Sanjarenje je zdravo Empty
PostajNaslov: Re: Sanjarenje je zdravo   Sanjarenje je zdravo I_icon_minitime02.06.10 11:50

sanjarenje je zdravo u umjerenim količinama, kao i sve
osim ovog foruma :;):
[Vrh] Go down
Sponsored content





Sanjarenje je zdravo Empty
PostajNaslov: Re: Sanjarenje je zdravo   Sanjarenje je zdravo I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Sanjarenje je zdravo
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Zdravo Posuđe
» Ljuto je zdravo!
» Smrznuto je zdravo?
» Za bebu je zdravo da pliva
» Pro100healthy - Prosto zdravo

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Društvo i zabava :: Psihologija i osobni razvoj :: Psihologija općenito :: Pozitivna psihologija-
Forum(o)Bir: