Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Preplivao ledeno jezero na Mount Everestu

Go down 
Autor/icaPoruka
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Preplivao ledeno jezero na Mount Everestu Empty
PostajNaslov: Preplivao ledeno jezero na Mount Everestu   Preplivao ledeno jezero na Mount Everestu I_icon_minitime25.05.10 8:19

Preplivao ledeno jezero na Mount Everestu 0203007.17

Lewis Pugh, borac za očuvanje okoliša, koji je nadimak 'polarni medvjed' zaradio plivanjem u ledenim vodama, prvi je čovjek koji se okupao u ledenom jezeru na najvišem planinskom vrhu svijeta.

Opremljen samo kupaćim gaćicama, naočalama i kapom za plivanje, Lewis Pugh preplivao je oko kilometar dužine jezera Pumori na Mount Everestu, piše Sarajevo-x.com.

Ovo jezero nalazi se na 5.300 metara nadmorske visine, blizu ledenjaka Khumbu, a temperatura vode je oko dva Celzijeva stupnja.

Lewis je plivao 22 minute i 51 sekundu, a morao je paziti da ne ide ni prebrzo ni presporo kako ne bio dobio srčani udar.

Da se kretao prebrzo mogao je ostati bez energije, a da se kretao presporo mogao je dobiti hipotermiju.

Pugh je inače odvjetnik iz britanskog Plymoutha, a već ranije je plivanjem u vodama oko Sjevernog pola pokušao upozoriti na globalno zatopljenje i njegove posljedice.
Preplivao ledeno jezero na Mount Everestu 0205007.17

Ipak, plivanje na Mount Everestu bilo mu je najteže, jer mu je tad najviše prijetilo smrzavanje.

"Na Antarktiku i preko Sjevernog pola sam plivao brzo i agresivno, no ovdje ne možete koristiti tu taktiku. Zbog nadmorske visine trebate plivati vrlo polako i promišljeno. Osjećao sam da ću se utopiti. Jako sam se zadihao i da sam plivao malo brže potonuo bih", izjavio je Pugh, prenosi Sarajevo-x.com.

Preplivao ledeno jezero na Mount Everestu 0207007.17

M.L.
24.05.2010.

izvor

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Preplivao ledeno jezero na Mount Everestu Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
 
Preplivao ledeno jezero na Mount Everestu
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» 3G mobilni internet na Mount Everestu
» Glečeri na Mount Everestu se dramatično tope
» Balhaško jezero: Slatko-slano jezero, Kazahstan
»  ''Obojeno jezero''- najljepše jezero na svijetu
» Sedamdesetogodišnjak preplivao La Manche!

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Najnovije aktualnosti :: Zanimljivosti-
Forum(o)Bir: