Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Sedamdesetogodišnjak preplivao La Manche!

Go down 
2 posters
Autor/icaPoruka
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Sedamdesetogodišnjak preplivao La Manche! Empty
PostajNaslov: Sedamdesetogodišnjak preplivao La Manche!   Sedamdesetogodišnjak preplivao La Manche! I_icon_minitime31.08.11 13:40

Sedamdesetogodišnjak preplivao La Manche! 110831042

Roger Alssopp, 70-godišnji Britanac, postao je najstarija osoba koja je preplivala La Manche i bit će upisan u Ginisovu knjigu rekorda.

Roger Allsopp
Allsoppp, hirurg u penziji, preplivao je 39 kilometara za nepunih 18 sati.

"Osjećam veliko olakšanje i ogromna osećaj zadovoljstva što sam uspio. Bio je to nevjerovatan lični izazov za mene, a moj cilj oduvijek je bio da prikupim novac za kupovinu medicinske opreme za istraživanja u borbi protiv raka na Univerzitetu u Sautemptonu na jugu Engleske", izjavio je je Allsopp, koji ima troje unučadi.

Ovaj vitalni sedamdesetogodišnjak kaže da nikada nije imao naviku da se hvali.

"Divno je biti u penziji, ali važno je ostati aktivan, mentalno i fizički, i postaviti sebi izazove", izjavio je Rodžer.

Ana Orford sudija, koji je prati rekorde za upis u Ginisa, saopštila je da će Allsoppov podvig biti upisan u Ginisovu knjigu rekorda.

"Preplivati La Manche veliki je podvig, a učiniti to u 70. godini predstavlja nevjerovatan uspjeh. Veoma smo srećni što smo mogli da čestitamo Rodžeru na njegovom podvigu kojim je ujedno oboren rekord", kaže Orfordova.

Allsopp, koji ima 70 godina i četiri mjeseca, oborio je rekord koji je do sada držao viši pilot George Branstad, koji je preplivao La Manche sa 70 godina i četiri dana. Rekord je postavljen 2004. godine, a vremešnom rekorderu za taj podvig trebalo je 15 sati i 59 minuta.

On je krenuo sa plaže Šekspir u Doveru jučer u 8 sati, a na francusku obalu, između Visanta i Sangata stigao je nakon 17 sati i 51 minut.

Allsopp se za ovaj podvig pripremao pune četiri godine tokom kojih je svakoga dana išao na plivanje bez obzira na vremenske prilike.



(SRNA)

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Sedamdesetogodišnjak preplivao La Manche! Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 44
Datum registracije : 04.03.2009

Sedamdesetogodišnjak preplivao La Manche! Empty
PostajNaslov: Re: Sedamdesetogodišnjak preplivao La Manche!   Sedamdesetogodišnjak preplivao La Manche! I_icon_minitime31.08.11 14:06

Svaka čast respect ja ne znam ni plivati pravo Laughing
[Vrh] Go down
 
Sedamdesetogodišnjak preplivao La Manche!
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Preplivao ledeno jezero na Mount Everestu

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Najnovije aktualnosti :: Zanimljivosti-
Forum(o)Bir: