Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Najteže i najnezahvalnije zanimanje u Univerzumu

Go down 
4 posters
Go to page : 1, 2, 3  Next
Autor/icaPoruka
Gost
Gost




Najteže i najnezahvalnije zanimanje u Univerzumu Empty
PostajNaslov: Najteže i najnezahvalnije zanimanje u Univerzumu   Najteže i najnezahvalnije zanimanje u Univerzumu I_icon_minitime22.05.10 0:41

A to je biti sudija...


Kao što bi rekao Đorđe Balašević :"Isto je i đavolu i đakonu"...
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Najteže i najnezahvalnije zanimanje u Univerzumu Empty
PostajNaslov: Re: Najteže i najnezahvalnije zanimanje u Univerzumu   Najteže i najnezahvalnije zanimanje u Univerzumu I_icon_minitime24.05.10 8:59

zašto?
[Vrh] Go down
mihaela
Ljubitelj foruma
mihaela


Female
Libra Tiger
Broj postova : 3434
Godine : 37
Lokacija : Uvek dovoljno blizu da vidim sve
Datum registracije : 25.11.2009

Najteže i najnezahvalnije zanimanje u Univerzumu Empty
PostajNaslov: Re: Najteže i najnezahvalnije zanimanje u Univerzumu   Najteže i najnezahvalnije zanimanje u Univerzumu I_icon_minitime24.05.10 22:12

Tesko je i biti profesor - moras proceniti dali dete zasluzuje tu ocenu koju mu dajes , bilo da je 1 ili 5 !

I nikad ne mozes sa 100% sigurnoshtju da znas dali dete znam jos od onoga sto je reklo ili je to jedino sto zna...
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Najteže i najnezahvalnije zanimanje u Univerzumu Empty
PostajNaslov: Re: Najteže i najnezahvalnije zanimanje u Univerzumu   Najteže i najnezahvalnije zanimanje u Univerzumu I_icon_minitime25.05.10 8:57

pa i mene zanima zašto je baš najteže biti sudac
ima još zanimanja koja nisu nimalo laka i koja su jako odgovorna
recimo, kirurg, što je s tim?
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Najteže i najnezahvalnije zanimanje u Univerzumu Empty
PostajNaslov: Re: Najteže i najnezahvalnije zanimanje u Univerzumu   Najteže i najnezahvalnije zanimanje u Univerzumu I_icon_minitime25.05.10 10:41

pa dobro sad, kirurg bit nije nezahvalan posao, njih se smatra ko da su bogovi u bijelom
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Najteže i najnezahvalnije zanimanje u Univerzumu Empty
PostajNaslov: Re: Najteže i najnezahvalnije zanimanje u Univerzumu   Najteže i najnezahvalnije zanimanje u Univerzumu I_icon_minitime25.05.10 11:07

poptuno krivo ste razumeli šta sam hteo da kažem kad sam rekao da je posao sudije najteže i najnezhvalnije zanimanje.. No
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Najteže i najnezahvalnije zanimanje u Univerzumu Empty
PostajNaslov: Re: Najteže i najnezahvalnije zanimanje u Univerzumu   Najteže i najnezahvalnije zanimanje u Univerzumu I_icon_minitime25.05.10 11:09

sigurno Tornado ko onu tvoju divnu igru Najteže i najnezahvalnije zanimanje u Univerzumu 12363
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Najteže i najnezahvalnije zanimanje u Univerzumu Empty
PostajNaslov: Re: Najteže i najnezahvalnije zanimanje u Univerzumu   Najteže i najnezahvalnije zanimanje u Univerzumu I_icon_minitime25.05.10 11:11

ma zajebi onu igru...osuđivanje ljudi na smrtnu kaznu ili robiju nije nimalo igra.. ne valja
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Najteže i najnezahvalnije zanimanje u Univerzumu Empty
PostajNaslov: Re: Najteže i najnezahvalnije zanimanje u Univerzumu   Najteže i najnezahvalnije zanimanje u Univerzumu I_icon_minitime25.05.10 11:27

Tornado je napisao/la:
ma zajebi onu igru...osuđivanje ljudi na smrtnu kaznu ili robiju nije nimalo igra.. ne valja

hvala bogu ne osuduju cesto na tu smrtnu a i nije uvijek u pitanju dozivotna robija, vise oni imaju posla sa posvadanim susjedima i pogresno posadenim medama...ajde
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Najteže i najnezahvalnije zanimanje u Univerzumu Empty
PostajNaslov: Re: Najteže i najnezahvalnije zanimanje u Univerzumu   Najteže i najnezahvalnije zanimanje u Univerzumu I_icon_minitime25.05.10 11:30

hirurg ima isto ogromnu odgovornost i drži isto život u rukama pacijenta...ali ta njegova odgovornost ima sasvim drugu konotaciju od sudije...


hirurg će učiniti sve da spase život, a sudija ide po zakoniku...činjenice, dokazi...itd...

e sad, koliko je merodavno da se donese ta presuda u tom trenutku i čovek otera na recimo 20 godina zatvora samo zbog toga zato što se sudiji u tom trenutku 'učinilo' da je pravilno rezonovao...
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Najteže i najnezahvalnije zanimanje u Univerzumu Empty
PostajNaslov: Re: Najteže i najnezahvalnije zanimanje u Univerzumu   Najteže i najnezahvalnije zanimanje u Univerzumu I_icon_minitime25.05.10 11:59

a zašto postoje činjenice i dokazi?
sucima se ''ne čini'' da bi nekoga trebalo osuditi na zatvor
krivnja se treba dokazati
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Najteže i najnezahvalnije zanimanje u Univerzumu Empty
PostajNaslov: Re: Najteže i najnezahvalnije zanimanje u Univerzumu   Najteže i najnezahvalnije zanimanje u Univerzumu I_icon_minitime25.05.10 12:00

'dokazi i činjenice'...da...samo što se uglavnom sve oslanja na činjenice a ne na dokaze...


a činjenica nije dokaz...
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Najteže i najnezahvalnije zanimanje u Univerzumu Empty
PostajNaslov: Re: Najteže i najnezahvalnije zanimanje u Univerzumu   Najteže i najnezahvalnije zanimanje u Univerzumu I_icon_minitime25.05.10 12:08

a što je dokazivanje?

procesna radnja kojoj se pomoću dokaza utvrđuju činjenice
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Najteže i najnezahvalnije zanimanje u Univerzumu Empty
PostajNaslov: Re: Najteže i najnezahvalnije zanimanje u Univerzumu   Najteže i najnezahvalnije zanimanje u Univerzumu I_icon_minitime25.05.10 12:10

a u nedostatku dokaza ode ubica na slobodu ili u suprotnom , navođenje krivih dokaza ode čovek u zatvor...
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Najteže i najnezahvalnije zanimanje u Univerzumu Empty
PostajNaslov: Re: Najteže i najnezahvalnije zanimanje u Univerzumu   Najteže i najnezahvalnije zanimanje u Univerzumu I_icon_minitime25.05.10 12:13

u nedostatku dokaza, nema ni krivnje
kako možeš nekoga osuditi ako za to nema dokaza?

kakvi krivi dokazi?
čemu onda služi branitelj?
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Najteže i najnezahvalnije zanimanje u Univerzumu Empty
PostajNaslov: Re: Najteže i najnezahvalnije zanimanje u Univerzumu   Najteže i najnezahvalnije zanimanje u Univerzumu I_icon_minitime25.05.10 12:17

branitelji su tu da oderu klijenta pa ako najebe nikom ništa...


a zar mi možeš dokazati da skup zakona, članova itd. koje je donela grupa ljudi nekim svojim usaglašavanjem i smatranjem da to tako treba da bude, treba biti validan za i neprikosnoveno tačan za krojenje nečije 'sudbine'??..
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Najteže i najnezahvalnije zanimanje u Univerzumu Empty
PostajNaslov: Re: Najteže i najnezahvalnije zanimanje u Univerzumu   Najteže i najnezahvalnije zanimanje u Univerzumu I_icon_minitime25.05.10 12:29

Tornado, očito pričamo različitim jezikom
:;):

postoji neka pravna procedura, pa nije sve tako nepošteno kako ti prikazuješ

ne razumijem o kakvom skupu zakona i članova pišeš....
i o kakvom krojenju sudbine?

imamo zakone kojih se svi moramo pridržavati, ili bi se barem morali pridržavati
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Najteže i najnezahvalnije zanimanje u Univerzumu Empty
PostajNaslov: Re: Najteže i najnezahvalnije zanimanje u Univerzumu   Najteže i najnezahvalnije zanimanje u Univerzumu I_icon_minitime25.05.10 12:39

pa ako ja pravniku moram da pominjem zakone a da se pri tom taj isti isčuđava na samu njihovu pomen, onda zaključavajte temu...

što bi rekao moj profa iz matematike "Ne vredi gluvom šaputati, ni slepom namigivati"..

:;):

ma u pravu si...kakve sad veze ima zakon sa ovim i sa tom pravnom procedurom koja je verovatno sastavljena od kamenčića.. :;):
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Najteže i najnezahvalnije zanimanje u Univerzumu Empty
PostajNaslov: Re: Najteže i najnezahvalnije zanimanje u Univerzumu   Najteže i najnezahvalnije zanimanje u Univerzumu I_icon_minitime25.05.10 12:41

onda si, dragi Tornado, naišao na lošeg pravnika, ako se taj čudi na spomen zakona
vrijeđaš mi profesiju :;):

i još nešto, najgore mi je kad mi netko kaže: ti si pravnica, ti to sigurno znaš

da, ja jesam pravnica, ali nisam sveznajuća
i pravnici se specijaliziraju za određena područja
i oni uče....
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Najteže i najnezahvalnije zanimanje u Univerzumu Empty
PostajNaslov: Re: Najteže i najnezahvalnije zanimanje u Univerzumu   Najteže i najnezahvalnije zanimanje u Univerzumu I_icon_minitime25.05.10 12:51

ne kažem da si ti loš pravnik i ne vređam ničiju profesiju...samo hoću da kažem da kao što sam i rekao na početku, a to je 'diskutabilnost' u primenivanju upravo tih zakona, odredbi ili šta već...

po zakonu se krađa kažnjava zatvorom na primer...e sad, ta 'krađa' se "dokaže" na sudu da je stvarno bila krađa, to jest nestanak te stvari od materijalne vrednosti a da se recimo radi o podmetanju 'lažnih dokaza' o učinjenom krivičnom delu ili da se bolje po babski izrazim >>čovek nije ukrao nego mu je namešteno<<...
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Najteže i najnezahvalnije zanimanje u Univerzumu Empty
PostajNaslov: Re: Najteže i najnezahvalnije zanimanje u Univerzumu   Najteže i najnezahvalnije zanimanje u Univerzumu I_icon_minitime25.05.10 12:52

postoji i pravo žalbe
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Najteže i najnezahvalnije zanimanje u Univerzumu Empty
PostajNaslov: Re: Najteže i najnezahvalnije zanimanje u Univerzumu   Najteže i najnezahvalnije zanimanje u Univerzumu I_icon_minitime25.05.10 12:57

da..pravo žalbe...po sistemu " Da se žalim što mi otac j..b.o mater".. Laughing

pravo žalbe je samo odgađanje već formirane presude...u većim delovima slučaja...
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Najteže i najnezahvalnije zanimanje u Univerzumu Empty
PostajNaslov: Re: Najteže i najnezahvalnije zanimanje u Univerzumu   Najteže i najnezahvalnije zanimanje u Univerzumu I_icon_minitime25.05.10 12:58

jako smiješno, stvarno
nemam što dodati na ovu tvoju definiciju prava žalbe
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Najteže i najnezahvalnije zanimanje u Univerzumu Empty
PostajNaslov: Re: Najteže i najnezahvalnije zanimanje u Univerzumu   Najteže i najnezahvalnije zanimanje u Univerzumu I_icon_minitime25.05.10 13:03

ne, nije smešno nego je tragi-komično.. No

a to se tako kaže..nisam ja to izmislio..samo sam citirao...što hoće da kaže za besmilsenost tih žalbi...

čitaj malo između redova...nego ajd' opraštam ti..pravnici ne znaju da čitaju između redova nego 'strogo po zakonu'...
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Najteže i najnezahvalnije zanimanje u Univerzumu Empty
PostajNaslov: Re: Najteže i najnezahvalnije zanimanje u Univerzumu   Najteže i najnezahvalnije zanimanje u Univerzumu I_icon_minitime25.05.10 13:07

Tornado, ajde malo stišaj :;):
ok?

ovu zadnju rečenicu adresiraj na nekog drugog, a ne na mene
[Vrh] Go down
Sponsored content





Najteže i najnezahvalnije zanimanje u Univerzumu Empty
PostajNaslov: Re: Najteže i najnezahvalnije zanimanje u Univerzumu   Najteže i najnezahvalnije zanimanje u Univerzumu I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Najteže i najnezahvalnije zanimanje u Univerzumu
[Vrh] 
Stranica 1 / 3.Go to page : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Rodila se najnovija zvezda u Univerzumu
» Sa sobom je najteze...
» Najteže prekršaje na SP prave sudije
» Najsexy zanimanje???
» Najstresnije zanimanje: mama-domaćica

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Društvo i zabava :: Pravo-
Forum(o)Bir: