Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Novac u rukama ublažava osjećaj boli

Go down 
+3
teaa
Goran
Blizanka
7 posters
Autor/icaPoruka
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 174
Datum registracije : 21.01.2009

Novac u rukama ublažava osjećaj boli Empty
PostajNaslov: Novac u rukama ublažava osjećaj boli   Novac u rukama ublažava osjećaj boli I_icon_minitime20.04.10 11:01

Novac u rukama ublažava osjećaj boli Novac_u_rukama_123931556
Novac je bolji lijek od bilo kojeg analgetika, otkriva niz provedenih istraživanja. To je još jedna potvrda da uistinu svaka reakcija u životu dolazi iz glave. Znanstvenici sa sveučilišta u Minnesoti proveli su niz istraživanja koja su otkrila da ljudi koji drže novac u rukama prije ispitivanja boli osjećaju manju neugodnost...

... od onih koji ne drže novac.

Smatra se da je to zato što novac kod ljudi izaziva pojačan osjećaj vlastite vrijednosti i sigurnosti. To je još jedna potvrda da svaka reakcija na bilo koju životnu situaciju dolazi 'iz glave'.

Ovo je istraživanje vrlo zanimljivo, jer je poznato da ljudi troše ogromne količine novca na lijekove protiv bolova, a sada je otkriveno da je za ublažavanje boli dovoljan i snop novčanica u rukama koji budi pacijentov osjećaj sigurnosti.

Otkriveno je i da bol ublažava fotografija na kojoj su nam dragi ljudi, stoga kad idući put budete išli na bolne pretrage, ponesite novac, a ako ga nemate, ponesite fotografiju voljenih osoba.



(vijesti.ba / tportal.hr)

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Novac u rukama ublažava osjećaj boli Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Gost
Gost




Novac u rukama ublažava osjećaj boli Empty
PostajNaslov: Re: Novac u rukama ublažava osjećaj boli   Novac u rukama ublažava osjećaj boli I_icon_minitime20.04.10 11:12

O imam oko sebe ljude kod kojih je se to pokazalo jako točno.
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 43
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Novac u rukama ublažava osjećaj boli Empty
PostajNaslov: Re: Novac u rukama ublažava osjećaj boli   Novac u rukama ublažava osjećaj boli I_icon_minitime16.05.10 15:42

Onda ću se razboljeti jako uskoro... Laughing

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Gost
Gost




Novac u rukama ublažava osjećaj boli Empty
PostajNaslov: Re: Novac u rukama ublažava osjećaj boli   Novac u rukama ublažava osjećaj boli I_icon_minitime16.05.10 15:51

Nije tako kod svih, ja sam sva u panici kad imam novac u ruci... ne volim ga, mrzim kad ga imam previše jer moram paziti na njega itd itd...

Možda je to zato što sam navikla sve rješavati karticama... Novac u rukama ublažava osjećaj boli 398474

A možda i zato što mi novac ne znači ništa u životu .. preživjet ću i bez njega, a inače tijekom mog života, najsretnija sam bila u periodima kad sam ga najmanje imala...

edit: i fulll sam zdrava, Gorane Novac u rukama ublažava osjećaj boli 816407
[Vrh] Go down
teaa
Totalno relaxiran
teaa


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 2415
Godine : 54
Lokacija : Split
Datum registracije : 05.02.2010

Novac u rukama ublažava osjećaj boli Empty
PostajNaslov: Re: Novac u rukama ublažava osjećaj boli   Novac u rukama ublažava osjećaj boli I_icon_minitime16.05.10 16:37

Meni je kartica sredtvo plaćanja.Da imam gotovinu...nestala bi u roku odmah...e onda bi boljelo.
Ovako mi je lakše...kao Laughing
[Vrh] Go down
Dita von Teese
Ljubitelj foruma
Dita von Teese


Leo Dog
Broj postova : 3308
Godine : 113
Datum registracije : 12.02.2010

Novac u rukama ublažava osjećaj boli Empty
PostajNaslov: Re: Novac u rukama ublažava osjećaj boli   Novac u rukama ublažava osjećaj boli I_icon_minitime17.05.10 0:10

Pare nisu problem,jer ih nema.
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 43
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Novac u rukama ublažava osjećaj boli Empty
PostajNaslov: Re: Novac u rukama ublažava osjećaj boli   Novac u rukama ublažava osjećaj boli I_icon_minitime17.05.10 14:32

Tako je Dita Laughing

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Gost
Gost




Novac u rukama ublažava osjećaj boli Empty
PostajNaslov: Re: Novac u rukama ublažava osjećaj boli   Novac u rukama ublažava osjećaj boli I_icon_minitime17.05.10 14:38

eto mi lijek protiv glavobolje Laughing
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

Novac u rukama ublažava osjećaj boli Empty
PostajNaslov: Re: Novac u rukama ublažava osjećaj boli   Novac u rukama ublažava osjećaj boli I_icon_minitime12.11.11 20:44

..novac u rukama mi umanjuje nam brige i probleme ali samo zato što mi znači frižider napunjen namirnicama, plaćene račune, manje napetosti u kući, više mira, ali i kada ga nemamo u rukama, snalazimo se, pa nije novac sve na svijetu, niti će mi umrtviti živac u zubu ako me isti boli, no olakšava život . Samo ako ga baš predugo nema, stvara nervozu i brige, kao i svima.
[Vrh] Go down
Rubin
Zagrijao tipkovnicu



Male
Cancer Buffalo
Broj postova : 233
Godine : 27
Lokacija : Zagreb/Trnje
Datum registracije : 10.11.2011

Novac u rukama ublažava osjećaj boli Empty
PostajNaslov: Re: Novac u rukama ublažava osjećaj boli   Novac u rukama ublažava osjećaj boli I_icon_minitime12.11.11 21:43

Ljudi su u današnje vrijeme previše opsjednuti novcem jer se danas zaista ne može živjeti bez novca.
NAžalost, takvo je vrijeme došlo bljuv
[Vrh] Go down
tija
Početnik
Početnik
tija


Female
Pisces Goat
Broj postova : 73
Godine : 57
Datum registracije : 02.01.2012

Novac u rukama ublažava osjećaj boli Empty
PostajNaslov: Re: Novac u rukama ublažava osjećaj boli   Novac u rukama ublažava osjećaj boli I_icon_minitime04.01.12 19:32

Kikica je napisao/la:
..novac u rukama mi umanjuje nam brige i probleme ali samo zato što mi znači frižider napunjen namirnicama, plaćene račune, manje napetosti u kući, više mira, ali i kada ga nemamo u rukama, snalazimo se, pa nije novac sve na svijetu, niti će mi umrtviti živac u zubu ako me isti boli, no olakšava život . Samo ako ga baš predugo nema, stvara nervozu i brige, kao i svima.
kao što kikica kaze novac mi neće umanjit neku tjelesnu bol al bome kolko god mi govorili da novac nije sve bez njega se niti u crkvu ne može..
[Vrh] Go down
Sponsored content





Novac u rukama ublažava osjećaj boli Empty
PostajNaslov: Re: Novac u rukama ublažava osjećaj boli   Novac u rukama ublažava osjećaj boli I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Novac u rukama ublažava osjećaj boli
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Gdje boli kad duša boli
» Dodir vlastite ruke ublažava bol
» Igranje Tetrisa ublažava efekte traume
» Vodi vas razum ili osjećaj
» Život moze i da boli

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Društvo i zabava :: Psihologija i osobni razvoj :: Psihologija općenito :: Psihologija ponašanja-
Forum(o)Bir: