Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Igranje Tetrisa ublažava efekte traume

Go down 
2 posters
Autor/icaPoruka
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 43
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Igranje Tetrisa ublažava efekte traume Empty
PostajNaslov: Igranje Tetrisa ublažava efekte traume   Igranje Tetrisa ublažava efekte traume I_icon_minitime09.01.09 1:42

Igranjem popularne kompjuterske igre Tetris osobe koje pate od posttraumatskog stresa mogu smanjiti njegove efekte. Volonteri koji su prvo bili izloženi uznemirujućim slikama i prizorima koji izazivaju traumu podijeljeni su u dvije grupe od kojih je jedna grupa igrala Tetris, dok je druga mirovala. Nakon eksperimenta polazalo se da je grupa koja je igrala Tetris imala manje flashbackova ili analepsi (prizivanje određenih scena u memoriji) nego grupa koja je za to vrijeme mirovala.

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Gost
Gost




Igranje Tetrisa ublažava efekte traume Empty
PostajNaslov: Re: Igranje Tetrisa ublažava efekte traume   Igranje Tetrisa ublažava efekte traume I_icon_minitime09.01.09 9:38

Goran je napisao/la:
Igranjem popularne kompjuterske igre Tetris osobe koje pate od posttraumatskog stresa mogu smanjiti njegove efekte. Volonteri koji su prvo bili izloženi uznemirujućim slikama i prizorima koji izazivaju traumu podijeljeni su u dvije grupe od kojih je jedna grupa igrala Tetris, dok je druga mirovala. Nakon eksperimenta polazalo se da je grupa koja je igrala Tetris imala manje flashbackova ili analepsi (prizivanje određenih scena u memoriji) nego grupa koja je za to vrijeme mirovala.

ovo nije ništa čudno... to nije do samog tetrisa po meni.. čista logika nalaže ako se osoba umiri, opusti ili skoncentrira na neku igru koja opušta.. bila to tetris igra, memori karte, križaljka, sudoku, kaladnont (na forumu Smile )... nije bitno, samo da je neka umirujuća igra i time smanjuje stres kakav god on bio..

pa evo čistog dokaza, koliko vam se puta desilo neki stres na poslu, upalili ste ovaj forum, odigrali koju forumsku igricu i lagano se smirili... sve što ne uzrokuje stres, smanjuje ga!

Smile
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Igranje Tetrisa ublažava efekte traume Empty
PostajNaslov: Re: Igranje Tetrisa ublažava efekte traume   Igranje Tetrisa ublažava efekte traume I_icon_minitime09.01.09 12:08

Desty je u pravu, u tom trenutku jenostavno zaboravi se na stres. Osim toga igranje igrica je dobro za vježbanje moždanih stanica jer treba dosta razmišljati. Smile
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Igranje Tetrisa ublažava efekte traume Empty
PostajNaslov: Re: Igranje Tetrisa ublažava efekte traume   Igranje Tetrisa ublažava efekte traume I_icon_minitime09.01.09 14:09

Teofil je napisao/la:
Desty je u pravu, u tom trenutku jenostavno zaboravi se na stres. Osim toga igranje igrica je dobro za vježbanje moždanih stanica jer treba dosta razmišljati. Smile

a teić... frends
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 43
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Igranje Tetrisa ublažava efekte traume Empty
PostajNaslov: Re: Igranje Tetrisa ublažava efekte traume   Igranje Tetrisa ublažava efekte traume I_icon_minitime09.01.09 14:17

Baš tako desty, kad smo vec kod igrica, jucer sam na netu nabasao na nešto slicno onom što si ti prije planirala realizirati - chat kuca, netko te je preduhitrio! tužni

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Gost
Gost




Igranje Tetrisa ublažava efekte traume Empty
PostajNaslov: Re: Igranje Tetrisa ublažava efekte traume   Igranje Tetrisa ublažava efekte traume I_icon_minitime09.01.09 14:26

Goran je napisao/la:
Baš tako desty, kad smo vec kod igrica, jucer sam na netu nabasao na nešto slicno onom što si ti prije planirala realizirati - chat kuca, netko te je preduhitrio! tužni

daj je Twinity!?
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Igranje Tetrisa ublažava efekte traume Empty
PostajNaslov: Re: Igranje Tetrisa ublažava efekte traume   Igranje Tetrisa ublažava efekte traume I_icon_minitime09.01.09 14:29

desty je napisao/la:
Goran je napisao/la:
Baš tako desty, kad smo vec kod igrica, jucer sam na netu nabasao na nešto slicno onom što si ti prije planirala realizirati - chat kuca, netko te je preduhitrio! tužni

daj je Twinity!?

btw. nema veze, malo me zasmetalo, ali to je život..., no trenutačno niti nemam financijske mogućnosti za tu realizaciju, ali jednog dana ko za... smislit ću ja nešto i bolje! Smile
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 43
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Igranje Tetrisa ublažava efekte traume Empty
PostajNaslov: Re: Igranje Tetrisa ublažava efekte traume   Igranje Tetrisa ublažava efekte traume I_icon_minitime09.01.09 14:33

Nisam više siguran kako se zove stranica, kreativna si ti, budeš ti još svašta smislila! :;):

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Gost
Gost




Igranje Tetrisa ublažava efekte traume Empty
PostajNaslov: Re: Igranje Tetrisa ublažava efekte traume   Igranje Tetrisa ublažava efekte traume I_icon_minitime09.01.09 14:41

Goran je napisao/la:
Nisam više siguran kako se zove stranica, kreativna si ti, budeš ti još svašta smislila! :;):

hvala gorane... stolica
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 43
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Igranje Tetrisa ublažava efekte traume Empty
PostajNaslov: Re: Igranje Tetrisa ublažava efekte traume   Igranje Tetrisa ublažava efekte traume I_icon_minitime29.01.09 22:09

Nema na čemu desty! :;):

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 174
Datum registracije : 21.01.2009

Igranje Tetrisa ublažava efekte traume Empty
PostajNaslov: Re: Igranje Tetrisa ublažava efekte traume   Igranje Tetrisa ublažava efekte traume I_icon_minitime17.10.09 22:59

cinjenica je da bilo sta ..ako okupiras misli ..nestaje i umor i stres i trauma ...nekad igrice ..ali ja sad nemam zivaca ni za igrice ...sad volim lutat netom ...forumom ..dizat teme ..ne diraj te me ...i ja se smirim i super mi ..ne treba mi bolja terapija ... Smile

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Igranje Tetrisa ublažava efekte traume Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Gost
Gost




Igranje Tetrisa ublažava efekte traume Empty
PostajNaslov: Re: Igranje Tetrisa ublažava efekte traume   Igranje Tetrisa ublažava efekte traume I_icon_minitime27.06.10 17:09

Citat :
pa evo čistog dokaza, koliko vam se puta desilo neki stres na poslu, upalili ste ovaj forum, odigrali koju forumsku igricu i lagano se smirili... sve što ne uzrokuje stres, smanjuje ga!

Ja svaki dan ode na forumu smanjujem stres Igranje Tetrisa ublažava efekte traume 969280
[Vrh] Go down
Sponsored content





Igranje Tetrisa ublažava efekte traume Empty
PostajNaslov: Re: Igranje Tetrisa ublažava efekte traume   Igranje Tetrisa ublažava efekte traume I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Igranje Tetrisa ublažava efekte traume
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Igranje u pijesku
» Promovisemo aplikaciju za online igranje pokera...
» Dodir vlastite ruke ublažava bol
» Novac u rukama ublažava osjećaj boli

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Društvo i zabava :: Psihologija i osobni razvoj :: Psihologija općenito :: Psihologija ponašanja-
Forum(o)Bir: