Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Zasto ljudi lazu bez razloga...?

Go down 
+8
mihaela
Kikica
Wind
Goran
californiamen
Blizanka
teaa
Rokerka
12 posters
Go to page : Previous  1, 2
Autor/icaPoruka
Rokerka
Ljubitelj foruma
Rokerka


Female
Cancer Rat
Broj postova : 4199
Godine : 27
Lokacija : Nedođija ^^
Datum registracije : 31.12.2009

Zasto ljudi lazu bez razloga...? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Zasto ljudi lazu bez razloga...?   Zasto ljudi lazu bez razloga...? - Page 2 I_icon_minitime03.03.10 20:27

First topic message reminder :

Evo, vec dva dana razmisljam o tome....al mi odgovor nikako ne dolazi.

Zasto neki ljudi lazu...bez razloga? Mislim, za neke tako glupe stvari...koje ne znace nista i ne mogu da promene necije (u ovom slucaju, moje) misljenje prema toj osobi....

Ajd, razumem kad su me lagali za visinu, pa za ocene, pa vrstu muzike...pa ajd, to i da shvatis...jer opet, to nekako i utice na moj stav o toj nekoj osobi...i mozda iz silne zelje da mi se svidi, malo iskrivi istinu Zasto ljudi lazu bez razloga...? - Page 2 776231
Ali kad te lazu za neke apsolutno glupe stvari...nebitne at all...
ne kontam...

i kako se uopste postaviti u takvoj situaciji? Prijatelj(ica) te slagala...i saznala si istinu...i sta sad? Jel da se pravim luda, neka, nema veze...il ipak da preduzmem nesto?
To mi je skroz....zbunjujuce... Zasto ljudi lazu bez razloga...? - Page 2 267525
[Vrh] Go down

Autor/icaPoruka
Badomen
Totalno relaxiran
Badomen


Male
Aquarius Monkey
Broj postova : 1130
Godine : 55
Lokacija : home,sweet home
Datum registracije : 22.10.2010

Zasto ljudi lazu bez razloga...? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Zasto ljudi lazu bez razloga...?   Zasto ljudi lazu bez razloga...? - Page 2 I_icon_minitime31.10.10 12:13

ponekad je opravdano

probaj reći djetetu da mu je njogovog psa ljubimca udario automobil
bolje tad složiti finu laž nego radi istine pod svaku cijenu napraviti traumu
iako ništa ne zavarava tako uspješno kao istina

[Vrh] Go down
Procyon
Totalno relaxiran
Procyon


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 1261
Godine : 34
Datum registracije : 26.07.2010

Zasto ljudi lazu bez razloga...? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Zasto ljudi lazu bez razloga...?   Zasto ljudi lazu bez razloga...? - Page 2 I_icon_minitime31.10.10 12:44

Rokerka je napisao/la:

Imam drugaricu koja jednostavno voli da laze svoje roditelje...bez razloga...kad je pitam sto je slagala, kaze eto, doslo joj...

Iza svake laži uvijek postoji razlog zašto je ista izrečena. Nije uvijek laž svjesno isplanirana, ali nikad nije izrečena "slučajno" ili na način "eto, došlo mi je pa sam lagao/lagala". Netko tko voli lagati, a potom kaže da laže jer mu tako dođe, taj je izrekao samo još jednu laž u nizu.

No zanimljivo je to da su laži upravo - ogledalo istine, kao refleksija istine od ogledala. Slično, samo okrenuto naglavačke. Kako niti jedna laž nije bezveze izrečena, mi preko te laži zapravo možemo upoznati dio druge osobe, tj. njene "bolne" točke. Drugim riječima, nekad nam laži bolje otkrivaju istinu nego smo to svjesni spoznati, jedini je problem što treba naučiti gledati spomenutu refleksiju istine od ogledala.
[Vrh] Go down
Sunshine24
Totalno relaxiran
Sunshine24


Female
Pisces Tiger
Broj postova : 1276
Godine : 38
Lokacija : Donji Miholjac ponekad zalutam u ZG
Datum registracije : 31.10.2010

Zasto ljudi lazu bez razloga...? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Zasto ljudi lazu bez razloga...?   Zasto ljudi lazu bez razloga...? - Page 2 I_icon_minitime31.10.10 12:45

Ja mislim da lagati nije potrebno..mada nekad pomisljamo kad bi rekli istinu nekoj osobi da bi ju to bolilo..no vise boli zabluda ili laganje..tj nepovjerenje nego istina...
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Zasto ljudi lazu bez razloga...? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Zasto ljudi lazu bez razloga...?   Zasto ljudi lazu bez razloga...? - Page 2 I_icon_minitime31.10.10 12:46

Badomen je napisao/la:
ponekad je opravdano

probaj reći djetetu da mu je njogovog psa ljubimca udario automobil
bolje tad složiti finu laž nego radi istine pod svaku cijenu napraviti traumu
iako ništa ne zavarava tako uspješno kao istina
Dobar primjer, upravo tako i upravo to tupim cijelo vrijeme na ovoj temi. Smile

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Badomen
Totalno relaxiran
Badomen


Male
Aquarius Monkey
Broj postova : 1130
Godine : 55
Lokacija : home,sweet home
Datum registracije : 22.10.2010

Zasto ljudi lazu bez razloga...? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Zasto ljudi lazu bez razloga...?   Zasto ljudi lazu bez razloga...? - Page 2 I_icon_minitime31.10.10 12:51

hvala
nikada neću reći da sam u pravu samo govorim iz svog iskustva
i svoja razmišljanja o nečemu
jer u nekim stvarima postoji istina koliko i ljudi
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 44
Datum registracije : 04.03.2009

Zasto ljudi lazu bez razloga...? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Zasto ljudi lazu bez razloga...?   Zasto ljudi lazu bez razloga...? - Page 2 I_icon_minitime25.11.10 14:21

Ako mogu, ljudi će rado varati i biti zli

Zasto ljudi lazu bez razloga...? - Page 2 Andjeo_vrag_shutterstock
Ljudi će radije lagati i varati ukoliko to zahtjeva manje napora u odnosu na ispravno djelovanje.

Naime, znanstvenici su testirali koliko su ljudi skloni nemoralnom ponašanju, te otkrili da će se većina ponašati loše ako to ne iziskuje mnogo napora. Vjeruje se kako ovo istraživanje može imati utjecaj na razne humanitarne organizacije i dobrotvorne udruge, koje se uglavnom oslanjaju na ljudsku dobru volju i donacije.

Rimma Teper, vodeći autor studije sa Sveučilišta Toronto, objašnjava: "Ljudi će vjerojatno varati i donositi nemoralne odluke ako takvo djelovanje ne uključuje i eksplicitnu akciju. Ako mogu lagati indirektno, varati bez ulaganja fizičkog napora, ili zaobići nečiji zahtjev za pomoć bez direktnog odbijanja, vrlo vjerojatno će to i učiniti."

U jednoj studiji, volonteri su rješavali matematičke testove na kompjuteru, no upozoreni su kako postoje tehnički problemi. Jednoj grupi je rečeno da ukoliko pritisnu tipku za razmak, odgovor će im se pojaviti na ekranu. Drugoj je rečeno da ako ne pritisnu tipku enter 5 sekudni nakon što vide pitanje, dobit će pravi odgovor. "Ljudi u drugoj grupi, koji nisu fizički morali pritiskati tipku kako bi dobili odgovor, više su varali", dodaje Teper.

Tim znanstvenika također je pitao volontere jesu li voljni pomoći studentu u poteškoćama s učenjem da riješi test. Jedna grupa imala je samo opciju "da" i "ne" na kompjuteru. Druga grupa mogla je slijediti link na dnu ekrana kako bi pomogli, ili jednostavno odabrati opciju "nastavi" kako bi nastavili s rješavanjem svojeg testa. Volonteri iz prve grupe bili su skloniji odabrati opciju "da" umjesto "ne" i pomoći.

"Čini se kako je ljudima mnogo teže eksplicitno odbiti pomoć odabirući opciju "ne", nego jednostavno odabrati opciju "nastavi" i preskočiti škakljivo područje. Smatramo kako emocije imaju bitnu ulogu u ovom efektu. Kada su ljudi suočeni s aktivnim izvođenjem prave ili krive stvari, uključeno je mnogo emocija, poput krivnje ili srama, koje ih navode na moralne izbore. Kada je odluka pasivna, vidimo da se mnogo više ljudi odlučuje na krivi izbor", zaključuje Teper.

(metro-portal.hr)
[Vrh] Go down
Sponsored content





Zasto ljudi lazu bez razloga...? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Zasto ljudi lazu bez razloga...?   Zasto ljudi lazu bez razloga...? - Page 2 I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Zasto ljudi lazu bez razloga...?
[Vrh] 
Stranica 2 / 2.Go to page : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Zašto su ljudi ljubomorni na uspijeh drugih ljudi?
» 76 razloga zašto dojiti
» 17 razloga zašto još niste bogati
» 7 razloga zašto NE tući djecu
» 7 razloga zašto ste stalno gladni

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Društvo i zabava :: Psihologija i osobni razvoj :: Psihologija općenito :: Psihologija ponašanja-
Forum(o)Bir: