Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Zasto ljudi lazu bez razloga...?

Go down 
+8
mihaela
Kikica
Wind
Goran
californiamen
Blizanka
teaa
Rokerka
12 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
Rokerka
Ljubitelj foruma
Rokerka


Female
Cancer Rat
Broj postova : 4199
Godine : 28
Lokacija : Nedođija ^^
Datum registracije : 31.12.2009

Zasto ljudi lazu bez razloga...? Empty
PostajNaslov: Zasto ljudi lazu bez razloga...?   Zasto ljudi lazu bez razloga...? I_icon_minitime03.03.10 20:27

Evo, vec dva dana razmisljam o tome....al mi odgovor nikako ne dolazi.

Zasto neki ljudi lazu...bez razloga? Mislim, za neke tako glupe stvari...koje ne znace nista i ne mogu da promene necije (u ovom slucaju, moje) misljenje prema toj osobi....

Ajd, razumem kad su me lagali za visinu, pa za ocene, pa vrstu muzike...pa ajd, to i da shvatis...jer opet, to nekako i utice na moj stav o toj nekoj osobi...i mozda iz silne zelje da mi se svidi, malo iskrivi istinu Zasto ljudi lazu bez razloga...? 776231
Ali kad te lazu za neke apsolutno glupe stvari...nebitne at all...
ne kontam...

i kako se uopste postaviti u takvoj situaciji? Prijatelj(ica) te slagala...i saznala si istinu...i sta sad? Jel da se pravim luda, neka, nema veze...il ipak da preduzmem nesto?
To mi je skroz....zbunjujuce... Zasto ljudi lazu bez razloga...? 267525
[Vrh] Go down
teaa
Totalno relaxiran
teaa


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 2415
Godine : 54
Lokacija : Split
Datum registracije : 05.02.2010

Zasto ljudi lazu bez razloga...? Empty
PostajNaslov: Re: Zasto ljudi lazu bez razloga...?   Zasto ljudi lazu bez razloga...? I_icon_minitime03.03.10 20:34

Pa i ja razumijem da se nekad i laže...s razlogom.Ali bez razloga...u svakoj situaciji(što sam naišla) to mi nekako bolest.Ali baš taj slučaj prevelike lažljivosti...čovjek ima skroz dobru karijeru sa nekom lošom srednjom školom.Nije mi jasno...i zbunjujuće je.Ali svakako zanimljivo.
[Vrh] Go down
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 174
Datum registracije : 21.01.2009

Zasto ljudi lazu bez razloga...? Empty
PostajNaslov: Re: Zasto ljudi lazu bez razloga...?   Zasto ljudi lazu bez razloga...? I_icon_minitime10.03.10 16:58

nekim ljudima laz je svakodnevnica i navika...toliko se naviknu na lazi da to postane dio njih pa vise ni sami ne znaju sta je istina a sta laz... ja sam npr imala u iskustva sa ljudima koji su patoloski lazovi i koji su isli do tih granica da su cak lagali o tome kako su jako bolesni.. ne znam zaista sta ima u tome..zasto ljudi lazu neke stvari ili izmisljaju...koja je njihova korist u tome... mozda potreba za dokazivanjem ili potraga za paznjom i sazaljevanjem... ne znam... kada "uhvatim" nekoga tako u lazi ukazem mu na to da mi je tu istu pricu ispricao drugacije ... ili jednostavno distanciram se od osobe za koju uvidim da je sklona stalnom laganju i izmisljanju.. ne vrijedi trositi energiju na takve osobe..

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Zasto ljudi lazu bez razloga...? Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Gost
Gost




Zasto ljudi lazu bez razloga...? Empty
PostajNaslov: Re: Zasto ljudi lazu bez razloga...?   Zasto ljudi lazu bez razloga...? I_icon_minitime10.03.10 19:03

Moj je problem sto neznam lagati...tako su me naucili, a i sama sam to prihvatila kao vrlinu.....Medutim vidim da ljudi to obilato koriste....a ja takve izbjegavam, jer kad tad istina izade na vidjelo.....a onda kako pricati s tobom osobom...vise neznas da li govori istinu ili laze...bez veze

Jedino muljam, ne lazem, da imam puno posla, a nemam stalno, napravim si ja slobodnog vremena Zasto ljudi lazu bez razloga...? 12363 ...to vidim da pali kod velikih sefova Zasto ljudi lazu bez razloga...? 73820
[Vrh] Go down
californiamen
Totalno relaxiran
californiamen


Scorpio Broj postova : 2464
Godine : 123
Datum registracije : 17.11.2009

Zasto ljudi lazu bez razloga...? Empty
PostajNaslov: Re: Zasto ljudi lazu bez razloga...?   Zasto ljudi lazu bez razloga...? I_icon_minitime12.03.10 19:30

Slavici je 12 godina. Posljednju godinu dana laže gotovo
svaki put kada otvori usta. Zbog toga su se roditelji ljutili na nju,
kažnjavali, ismijavali je, ali ništa nije pomoglo. Njena sklonost laganju
zapažena je i u školi. Ostali su je učenici počeli izbjegavati. Kao i kod
ostalih problema djeteta, tako i kod lažljivosti najvažniji je miran pristup
rješavanju tog problema. Laganje je značajna društvena mana, ali naša će je
zabrinutost učiniti velikom u očima djeteta. Zašto djeca lažu? Iz istih razloga
kao i odrasli. Neispunjena životna očekivanja toliko su nesnošljiva te ih
dopunjujemo laganjem sebi i drugome.
Djeca to samo teže skrivaju. Odrasli su
svoju laž razvili do umjetnosti i profesije. Djetetu opravdano zabranjujemo
laganje zbog opasnosti da zamijeni stvarnost s maštom i da umjesto otklanjanja
prepreka koje vode sretnijem i uspješnijem životu razvije sustav zavaravanja
sebe sama. Kod lažljiva djeteta treba stoga postupiti oprezno. Treba mu ipak
dopustiti povremeno životne poteškoće ublažiti laganjem, ali ono mora biti
svjesno što je stvarnost a što laž. Posebno ga treba čuvati od navike laganja
samom sebi. Takve nesvjesne laži zovemo mehanizmima odbrane i one su osnova za
razna duševna oboljenja. ( Zdenka Gruden, Dječja psihologija)
____


Laž je samo odbrana od nesavršenih okolnosti našeg života... Zasto ljudi lazu bez razloga...? 31382
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Zasto ljudi lazu bez razloga...? Empty
PostajNaslov: Re: Zasto ljudi lazu bez razloga...?   Zasto ljudi lazu bez razloga...? I_icon_minitime13.03.10 13:31

E jbga sad kad je C-men dao objašnjenje šta da ti kažem osim da ne volim laž i da ne shvaćam kako netko baš može ići iz krajnosti u krajnost s kakvim sam se susrećala,po meni laž se uvijek otkrije al uvijek,a ja i laganje dva pojma i što nekad mi je i potrebno da malo zaobiđem istinu ma nema šanse bem ti,al nekad je potrebno malo zaobići istinu,ne baš slagati jer to tek ne bih mogla.
[Vrh] Go down
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 174
Datum registracije : 21.01.2009

Zasto ljudi lazu bez razloga...? Empty
PostajNaslov: Re: Zasto ljudi lazu bez razloga...?   Zasto ljudi lazu bez razloga...? I_icon_minitime13.03.10 14:20

Citat :
Odrasli su
svoju laž razvili do umjetnosti i profesije.
Slazem se ...
najgore je kad ti postaje profesija lagati

Citat :
Laž je samo odbrana od nesavršenih okolnosti našeg života...

ne mora biti odbrana od ne savrsenih okolnosti ...nekom je zivot savrsen i on je savrsen ali jednostavno uziva da laze druge...

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Zasto ljudi lazu bez razloga...? Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
californiamen
Totalno relaxiran
californiamen


Scorpio Broj postova : 2464
Godine : 123
Datum registracije : 17.11.2009

Zasto ljudi lazu bez razloga...? Empty
PostajNaslov: Re: Zasto ljudi lazu bez razloga...?   Zasto ljudi lazu bez razloga...? I_icon_minitime13.03.10 18:36

blizanka je napisao/la:

ne mora biti odbrana od ne savrsenih okolnosti ...nekom je zivot savrsen i on je savrsen ali jednostavno uziva da laze druge...

Ne. Ako uživa lagati i izvrtati istinu, stvarati drugačiju od one "savršene": onda - nije savršen. Upravo je poanta pojma laži u stvaranju "savršenije" istine od one koja to nije. Kao što je to Z.Gruden izvrsno primijetila: upravo nesnošljivost nesavršene stvarnosti prisiljava djecu ( pa onda - i odrasle) da ju "nadopunjuju" lažima. "Uživanje" u laži može derivirati u patološko, postati dio duševne bolesti, ali to tada nema veze sa savršenim životom i savršenim osobama ( osobnostima).
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Zasto ljudi lazu bez razloga...? Empty
PostajNaslov: Re: Zasto ljudi lazu bez razloga...?   Zasto ljudi lazu bez razloga...? I_icon_minitime13.03.10 18:41

"Ako uživa lagati i izvrtati istinu, stvarati drugačiju od one "savršene": onda - nije savršen."

S ovim se potpuno slažem bravo
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Zasto ljudi lazu bez razloga...? Empty
PostajNaslov: Re: Zasto ljudi lazu bez razloga...?   Zasto ljudi lazu bez razloga...? I_icon_minitime13.04.10 23:35

Ljudi najčešće lažu bez razloga kako bi preuveličali svoje sposobnosti i dosege, žele si pridodati vrijednost koju nemaju, no to je prvenstveno laganje samoga sebe. Jedine opravdane su sitne laži koje nas ili nekog drugog mogu izvuči iz neke nevolje, treba moralno i inteligentno odvagnuti kad upotrijebiti takvu laž.

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Gost
Gost




Zasto ljudi lazu bez razloga...? Empty
PostajNaslov: Re: Zasto ljudi lazu bez razloga...?   Zasto ljudi lazu bez razloga...? I_icon_minitime13.04.10 23:43

Mislim da lazu da bi priklirli istinu Zasto ljudi lazu bez razloga...? 776231
[Vrh] Go down
Wind
Totalno relaxiran
Wind


Female
Aquarius Rooster
Broj postova : 1722
Godine : 42
Datum registracije : 09.12.2009

Zasto ljudi lazu bez razloga...? Empty
PostajNaslov: Re: Zasto ljudi lazu bez razloga...?   Zasto ljudi lazu bez razloga...? I_icon_minitime15.04.10 10:50

Svako laze sa nekim razlogom

Nekad su ti razlozi ociti a nekada se ne vide...ali u svakom slucaju su prisutni, nekada su razlozi dobronamjerni a nekada zlonamjerni....i ono sto je najvaznije znati a to je da nema ni jednog covjeka koji zivi zivot a da svakodnevno nesto ne slaze,pa taman i mahinalno.

Htjeli mi to ili ne, laz ima milion lica i laz je dio nase svakodnevnice....
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Zasto ljudi lazu bez razloga...? Empty
PostajNaslov: Re: Zasto ljudi lazu bez razloga...?   Zasto ljudi lazu bez razloga...? I_icon_minitime15.04.10 12:06

bas tako Wind , laz je dio nase svakodnevnice, cesto i sami sebi lazemo,
a razlozi mogu bit svakakvi
[Vrh] Go down
Wind
Totalno relaxiran
Wind


Female
Aquarius Rooster
Broj postova : 1722
Godine : 42
Datum registracije : 09.12.2009

Zasto ljudi lazu bez razloga...? Empty
PostajNaslov: Re: Zasto ljudi lazu bez razloga...?   Zasto ljudi lazu bez razloga...? I_icon_minitime15.04.10 12:13

Tacno tako, pa ne znam odkud uopste necija fix ideja da je laz bez razloga
Malo razmisli i uvidjeti ces razlog u svakoj lazi....pa kakav je takav je,ali razlog je
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Zasto ljudi lazu bez razloga...? Empty
PostajNaslov: Re: Zasto ljudi lazu bez razloga...?   Zasto ljudi lazu bez razloga...? I_icon_minitime15.04.10 12:19

naravno, mogu samo bit nesvijesni ....slazem se
[Vrh] Go down
Rokerka
Ljubitelj foruma
Rokerka


Female
Cancer Rat
Broj postova : 4199
Godine : 28
Lokacija : Nedođija ^^
Datum registracije : 31.12.2009

Zasto ljudi lazu bez razloga...? Empty
PostajNaslov: Re: Zasto ljudi lazu bez razloga...?   Zasto ljudi lazu bez razloga...? I_icon_minitime15.04.10 15:42

WIND je napisao/la:
Tacno tako, pa ne znam odkud uopste necija fix ideja da je laz bez razloga
Malo razmisli i uvidjeti ces razlog u svakoj lazi....pa kakav je takav je,ali razlog je

Mozda ti se jos uvek nije to desilo...pa zato tako mislis...
Imam drugaricu koja jednostavno voli da laze svoje roditelje...bez razloga...kad je pitam sto je slagala, kaze eto, doslo joj...
[Vrh] Go down
Wind
Totalno relaxiran
Wind


Female
Aquarius Rooster
Broj postova : 1722
Godine : 42
Datum registracije : 09.12.2009

Zasto ljudi lazu bez razloga...? Empty
PostajNaslov: Re: Zasto ljudi lazu bez razloga...?   Zasto ljudi lazu bez razloga...? I_icon_minitime16.04.10 16:30

Mimi [img]/users/3014/38/42/78/smiles/732532.gif[/img] je napisao/la:
WIND je napisao/la:
Tacno tako, pa ne znam odkud uopste necija fix ideja da je laz bez razloga
Malo razmisli i uvidjeti ces razlog u svakoj lazi....pa kakav je takav je,ali razlog je

Mozda ti se jos uvek nije to desilo...pa zato tako mislis...
Imam drugaricu koja jednostavno voli da laze svoje roditelje...bez razloga...kad je pitam sto je slagala, kaze eto, doslo joj...

Vecina ljudi kad ih pitas zasto je nesto slagao/la ce reci da ne zna.....sto apsulutno ne znaci da razlog za to ne postoji....pa taman da je u pitanju i patoloski lazov
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

Zasto ljudi lazu bez razloga...? Empty
PostajNaslov: Re: Zasto ljudi lazu bez razloga...?   Zasto ljudi lazu bez razloga...? I_icon_minitime17.04.10 21:56

Kada si malen i lažeš to radiš da se izvučeš iz problemčića koji si uradio..onda slažeš radi neke dobiti..kao jesi složila igračke da ti dam bombon...JESAM Zasto ljudi lazu bez razloga...? 12363 ..i to su dječje laži..budu i slatke zapravo nekada

Ali kada netko tko bi trebao biti odrastao i zrel.. laže čisto jer nema što pametnije za kazati..to je bolest.
Iskompleksirani ljudi emocinalno nestabilini..privlače pažnju bubajući rečenice koje nemaju veze sa istinom jer su nesigurni u sebe i ono što znaju ili što bi željeli reći..
Pa okreću i izvrču stvari da bi ih mogli izgovoriti i da njima to pritom zvući suvislo..a nama dok ih slušamo dođe da ih nalupamo kao bebe preko tura. Zasto ljudi lazu bez razloga...? 267525
[Vrh] Go down
mihaela
Ljubitelj foruma
mihaela


Female
Libra Tiger
Broj postova : 3434
Godine : 37
Lokacija : Uvek dovoljno blizu da vidim sve
Datum registracije : 25.11.2009

Zasto ljudi lazu bez razloga...? Empty
PostajNaslov: Re: Zasto ljudi lazu bez razloga...?   Zasto ljudi lazu bez razloga...? I_icon_minitime21.04.10 23:03

Sta bi se desilo sa svetom da ljudi ne lazu SAMO JEDAN jedini dan ? Zasto ljudi lazu bez razloga...? 648906
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Zasto ljudi lazu bez razloga...? Empty
PostajNaslov: Re: Zasto ljudi lazu bez razloga...?   Zasto ljudi lazu bez razloga...? I_icon_minitime23.04.10 18:07

Znatno bi se poboljšao, mase bi se trajno motivirale na korekciju ponašanja., kad bi vidjele divotu stvarnosti bez laži. Smile

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Gost
Gost




Zasto ljudi lazu bez razloga...? Empty
PostajNaslov: Re: Zasto ljudi lazu bez razloga...?   Zasto ljudi lazu bez razloga...? I_icon_minitime27.06.10 18:28

1. Bele lazi postoje uvek kada osoba laze iz neznanja ili iz licne zablude, bez namere i skrivenih motiva, znaci ne postoji nikakva losa pobuda i namera da se ucini nesto "lose" ili ruzno (primer je kada na osnovu licnog uverenja tvrdite da je nesto tacno ili netacno, medjutim to je samo Vasa procena i iskustvo koje ne odgovara stvarnosti).

2. Sive lazi postoje uvek kada osoba laze sa "dobrom namerom" ili sa uverenjem da na takav nacin "pomaze" prikrivanju nekih veoma "losih", teskih, poraznih ili pogubnih cinjenica. U sustini ovde postoji "dobra namera" da se neko zastiti "surove" istine (drastican primer je kada ne mozete nekom reci da boluje od neizlecive bolesti ili da se nalazi u bezizlaznoj - katastrofalnoj situaciji).

3. Crne lazi postoje uvek kada osoba laze sa odredjenom namerom i to u licnu korist, a potrebe i motivi mogu biti veoma razliciti kao sto su: materijalni interesi, ostvarenje odredjenog cilja, zadovoljenje subjektivnih interesa, ili usled losih karakternih crta licnosti (primeri su: kada neko laze sa namerom da se okoristi na tudju stetu, da uveca svoje materijalne, emotivne ili psiholoske pozicije, sa nemerom da nekog povredi ili da mu nanese bol i patnju). Sa stanovista astrologije - "laz" kao kategorija ponasanja i "lazljivost" kao karakterna crta takodje imaju svoja razlicita tumacenja.
[Vrh] Go down
Dita von Teese
Ljubitelj foruma
Dita von Teese


Leo Dog
Broj postova : 3308
Godine : 113
Datum registracije : 12.02.2010

Zasto ljudi lazu bez razloga...? Empty
PostajNaslov: Re: Zasto ljudi lazu bez razloga...?   Zasto ljudi lazu bez razloga...? I_icon_minitime27.06.10 18:32

Laž može spriječiti zlo.
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Zasto ljudi lazu bez razloga...? Empty
PostajNaslov: Re: Zasto ljudi lazu bez razloga...?   Zasto ljudi lazu bez razloga...? I_icon_minitime27.06.10 18:38

Može, kako kad, čak i Biblija kaže da laž koja sprječava zlo nije grijeh.

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Gost
Gost




Zasto ljudi lazu bez razloga...? Empty
PostajNaslov: Re: Zasto ljudi lazu bez razloga...?   Zasto ljudi lazu bez razloga...? I_icon_minitime30.06.10 18:37

Goran je napisao/la:
Može, kako kad, čak i Biblija kaže da laž koja sprječava zlo nije grijeh.

Gluposti...mislim da ni jedna laz nije opravdanje za nista...
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Zasto ljudi lazu bez razloga...? Empty
PostajNaslov: Re: Zasto ljudi lazu bez razloga...?   Zasto ljudi lazu bez razloga...? I_icon_minitime31.10.10 11:59

Blebnula i ostala živa. Laughing Što volim kad netko tako blebeće, a da uopće ne promišlja o onom što piše i melje bez argumenata za svoje tvrdnje. Izlagati nešto kako bi zaštitili nekoga od nekog zlog nije loša stvar; kako to nema opravdanja?

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Sponsored content





Zasto ljudi lazu bez razloga...? Empty
PostajNaslov: Re: Zasto ljudi lazu bez razloga...?   Zasto ljudi lazu bez razloga...? I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Zasto ljudi lazu bez razloga...?
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Zašto su ljudi ljubomorni na uspijeh drugih ljudi?
» 76 razloga zašto dojiti
» 17 razloga zašto još niste bogati
» 7 razloga zašto NE tući djecu
» 7 razloga zašto ste stalno gladni

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Društvo i zabava :: Psihologija i osobni razvoj :: Psihologija općenito :: Psihologija ponašanja-
Forum(o)Bir: